Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

joli7
18. nov 2011

ahojte, viete mi poradit kedy zacinaju predporodne kurzy na antolskej, alebo ako to tam funguje? To su prednasky alebo aj cvicenia? Neviem sa tam dovolat...

kvjetok
18. nov 2011

@bellada @renatkas dakujem🙂

bellada
18. nov 2011

@rajulko @quappa77 @kacenka1166
baby ja zakazdym ked idem na poradnu tak cakam minimalne hodinku az dve, tam sa neberie podla casovych objednavok, ale podla poradia v akom pridete, takze kto skor pride aj skor dojde na rad, je lepsie prist tak cca pol hodku pred zacatim ordinacnych hodin daneho Mudr, tak si zabezpecite, ze budete na zaciatku poradia a skor pojdete dnu, samozrejme vzdy treba ratat aj s tym ze lekari mozu odbehovat k porodom, oni su vsetci porodnici a pacientky si cas porodu nevyberaju, takze je jasne ze raz za cas to nejaku chyti akurat ked vy cakate v poradni, ale ked ma zazmluvneneho prave vaseho Mudr, tak je samozrejme, ze pojde k porodu a vy tam ostanete cakat....ved aj vy potom mozte presne tak isto rodit a kvoli vam budu cakat ine pacientky...

dzudka
18. nov 2011

@quappa77 no skor treba ratat ze budete tri na izbe lebo ja som rodila pred rokom a boli sme tri furt strasne vela rodiciek je ze az na pooperacne a na rizikove davali pacientky... 😠
poviem pravdu ze bolo to otrasne ze sme boli tri lebo jedna pani z toho teda mlada zena mala 21r bola romskeho povodu (nic proti nim) ale bola hlucna a bezohladna voci nam dalsim dvom cize des to bol....a ani vlastne dieta si v noci nepocula ani sa nedala zobudit akoby bola nadopovana dacim....

ja sa len modlim aby som teraz v marci nemala zas smolu na takuto spolubyvajucu na izbe ☹

lubika39
18. nov 2011

baby, ked pojdem na poradnu, tak mam pozerat , kedy ma lekar iba prenatalnu poradnu? alebo mozem prist hocikedy cez den pocas ordinacnych hodin....zazmluvneneho nemam nikoho

silviatko
18. nov 2011

@erickaa a spolubývajúce si aké mala,koľko ste boli na izbe? Inak presne ako píšeš, ak ťa odbije jedna sestrička, treba ísť za druhou,pretože sú tam aj výnimky.

silviatko
18. nov 2011

@lubika39 hocikedy určite nie 🙂 iba ak majú poradňu.

moma
18. nov 2011

@lubika39 ano, treba ist len ked ma poradnu. Vyber si lekara, ku ktoremu chces chodit, a ak s nim budes spokojna, mozes si ho zazmluvnit.

adetka
19. nov 2011

ahojte kocky... tak mam aj ja cerstvu informaciu o porode a porporodnej starostlivosti na Antolskej... dcerka sa vypytala o 24 dni skor... odtiekla mi plodova voda... ked som prisla na Antolsku bola som na 3 cm otvorena a takmer bez plodovky... po troch hodinach cakania na spustenie porodu mi dr. Scholz naordinoval oxitocin (aby nedoslo k infekcii)... a do dvoch dalsich hodin som odriodila... zial nestihla som sklenie o epiduralke a ani si zazmluvnit doktora... tak som rodila bez epiduralky (neskutocne bolestive, dalo sa zvladnut, ale radsej by som rodila s nou)... a porodnika riesila moja rodina za chodu 😀 ... nakoniec ma odrodil byvaly primar Scholz... a som s nim maximalne spokojna... trpezlivy, neprefackal ma aj ked som neskutocne vymyslala, nechcela spolupracovat a hresila 😉

sestonedelie... super... momentalne tam boli po dve pacientky na izbach... sestricky z gynekologickeho stale usmievave (ak sa neusmievali ignorovala som to) a ochotne... sestricky na novorodeneckom: podla nalady... ale na prosbu alebo otazku mi vzdy odpovedali... lekari na gynekologickom: na par mladych nas dost ignorovali... lekari na novorodeneckom: ak som sa pytala a behala za nimi (tazka novorodenecka zltacka) odpovedali a poradili... strava: strasna 🙂

adrianmama
19. nov 2011

@adetka mno super, aspon ti odpadol stres zo zmien co nas caka v decembri.. 🙂 vsetko dobre prajeme

bibi21
19. nov 2011

ahojte ako si mám vybrať pôrodníka na Antolskej? to mám len tak tam prísť do osobne ambulancie alebo zavolať. vôbec toto netuším.

quappa77
20. nov 2011

@bibi21 No ja si porodnika nevyberam vobec, ale ak chces najlepsie ist tam osobne a zacat potom k nemu chodit na poradnu ked skoncis u svojej gynekologicky.

muca1212
20. nov 2011

@bibi21 hej stačí tam ísť a zaklopať, super je Dr. Bertoldova odporúčam 🙂 ale priprav sa na nekonečné čakanie v čakárnach, tomu sa nevyhneš nikde a u nikoho tam na Antolskej.

27zuzka
21. nov 2011

Ahojte kočky, neviete mi, prosím, niektorá poradiť ako sa treba objednať na amniocentézu? Výsledky AFP mám, o týždeň idem na genetiku a netuším, či termín odberu objednáva genetik alebo si to musím vybaviť sama. Ďakujem

dzudka
21. nov 2011

@adetka super ze ste boli len po dve na izbach dufam ze im to vydrzi do marca kedy mam termin alebo dovtedy kym sa maly nevypyta lebo nechcem uz zazit tlacenicu na izbe.... 🙄

erickaa
21. nov 2011

@silviatko My sme boli na izbe tak hocijako..jednu noc po 3, ďalšie dve noci sme boli iba 2 a dokonca jednu noc som bola úplne sama 😀 Spolubývajúce v pohode, hlavne keď si väčšinou s nimi iba jeden, dva dni... Treba to tam len vydržať 😀

janka79
21. nov 2011

ahojte, plati sa v nemocnici za pobyt (nie na nadstandarde) a stravu?...pripadne kolko? dakujem

bublinqa
21. nov 2011

@kvjetok ja som u Korbela rodila 2x, pri prvom porode som ho nemala zazmluvneneho, pri druhom tehu som k nemu chodila od zaciatku a k porodu som si ho zazmluvnila. V oboch pripadoch som bola maximalne spokojna. Vraj je v sucasnosti velmi vytazeny a je problem zazmluvnit si ho, ale risk je zisk.

kvjetok
22. nov 2011

@bublinqa ahoj🙂...ano, to ano, aj ja si ho pamatam ako vytazeneho🙂 dakujem🙂

bellada
22. nov 2011

@janka79 samozrejme ze sa neplati, ak si platis zdravotne poistenie 😉 platis len za nadstandarne sluzby

janka79
22. nov 2011

@bellada vdaka, pytam sa preto, lebo sa cosi vravelo, ze sa bude za pobyt v nemocnici z nejakej casti platit...

lauricka
22. nov 2011

ahojte, ja som uz na rizikovom hospitalizovana, sleduju nas a v podstate cakam na porod, lebo tak to vyzera, ze uz to dlho nepotrva, mam zazmluvneneho Dr. Oravca a zda sa mi byt velmi dobry. Ale je citit, ze je tu vsade plno. Ani nevedeli, ci ma prijmu, pretoze ak by to drobci potrebovali, nevedeli, ci budu ma vobec dostatok inkubatorov...Snad to bude vsetko OK.

votaress
24. nov 2011

baby budete si zazmluvnovat niekoho, vzhladom k sucasnej situacii???

bellada
24. nov 2011

@votaress ja mam zazmluvneneho lekara, ale nerobila som to kvoli situacii, len som chcela aby ma odrodil lekar ku ktoremu aj chodim pravidelne na poradnu a predsa ma uz pozna a vie aj o priebehu mojho tehotenstva co to...
ak si chces zazmluvnovat niekoho len kvoli strajku, tak este radsej vyckaj ako to dopadne a potom sa rozhodnes, ved este mas nejaky cas 😉 myslim ze do soboty by malo padnut konecne riesenie situacie....

votaress
24. nov 2011

@bellada tiez by som mala pri porode niekoho komu doverujem a kto pozna moj zdravotny stav od zaciatku tehotenstva, len sa bojim , ze vzhladom k jeho zaneprazdnenosti ci bude suhlasit no uvidime....

bellada
24. nov 2011

@votaress no treba sa ho opytat, ved zato nic nedas 😉

adija13
24. nov 2011

@27zuzka termin odberu si dohadujes sama. bud v ruzinove, alebo na antolskej. ja som si ho dohodla az po genetike. bola som tam a tam mi povedali nech idem do ktorej chcem nemocnice, tak som isla na antolsku a tam na c. dv. 23, ci 24. su tam do nejakej 3 a tam ta objednaju podla tyzdna tehotenstva.

adija13
24. nov 2011

@lauricka oravec? toho som aj ja mala zazmluvneneho a nemozem ani jedno zle slovo nanho povedat. staral sa pekne aj pred porodom, dokonca aj po porode, prisiel kazdy den pozriet ako sa hojim, dokonca aj malinku pozriet. 100% spokojnost

lubinkas
25. nov 2011

Ahojte,
predpokladam, ze uz tu tato otazka niekolkokrat padla, ale vzhladom na pocet stran neviem najst odpoved. Chcela by som sa spytat, ci existuje na Antolskej nejaky zoznam veci, podla ktoreho sa treba zbalit do porodnice. Viem, ze na Kramaroch taky existuje sity priamo na porodnicu. Ak by ste niektora mala, mohli by ste mi ho prosim vas poslat? Poslala by som do IP mailovu adresu v pripade potreby.
Dakujem velmi pekne za pomoc.

ivv
25. nov 2011

@lubinkas ja som sa riadila tymto http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=65
hlavne si zober viac nepremokavych hygienickych podloziek, lebo prve dva dni ti daju, ale potom somru a povedia ti nech si das doniest, tak radsej ako zobronit som si doniesla viac.. plachty nemenia ako v hoteli 😅 na poziadanie daju nove ale trvaju na podlozkach 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre