Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
27. máj 2008

rovni, ja som k nej chodila na tu pripravu sice pred viac ako 3 rokmi, ale vzdy bola mila a uplne v pohode. teraz po porode prisla mrknut na izbu, vlastne mi asistovala pri prvom vstavani (rodila som sekciou) a celkom dobre sme pokecali 🙂

rovni
27. máj 2008

inak netusim v ktorom tt je vhodne sa ist zahlasit na tu predporodnu pripravu,ci sa tam len cvici alebo aj rozoberaju veci suvisiace s porodom-napr.dychanie a a tak

certica
27. máj 2008

rozobera sa tam aj priprava a dychanie a zahlasit sa mozes od 30tt

winona24
27. máj 2008

rovni ja mam termin zaciatkom septembra...tak sa tam potom mozno stretneme... 😝

monkula
27. máj 2008

čerti, no predsa tá sanitárka, čo Ti pozerala na kozy,keď si dojčila Vikiho 😀

certica
27. máj 2008

ja som z toho dojcenia teraz dost vygumovana, kedze sa mi uz aj sniva o letnej dovolenke stylom, ze mi pri opalovani na plazi mlieko strieka... 😨 😀

monkula
27. máj 2008

Ti Maťko ,vycucáva aj mozog, čo? Aj ja sa tak cítim, a to má malá už 16 mesiacov... 😀 😀

jankatomi
29. máj 2008

Dievcata, je tu niektora, co chodite v piatok o 13.00 k p. Jezikovej na pripravu? Neviete, ci sa zajtra kona to cvicenie, alebo ma tu dovolenku, co spominala minule?
Rovni: ak mozem odporucit, prihlas sa na tu pripravu, je to fajn, ja som spokojna, naucila som sa dobre cviky, a takisto sa vela dozvies z teorie a mozes sa na cokolvek pytat, vsetko vysvetli.

rovni
29. máj 2008

dakujem jankatomi,
chcem sa prihlasit,len citam ze zohnat pani Jezikovu nie je take jednoduche,lebo je dost vytazena.Dufam ze ju nezastihnem v nejakej zlej nalade,niekedy vie byt vraj aj dost neprijemna.
kolko naraz vas chodi na to cvicenie?

maruskab
29. máj 2008

babulky, prosim, viete mi poradit, ako to funguje s ultrazvukom?
bola som dnes na poradni /doporucili mi rizikovu/ a dr. mi dal telefon, ze sa mam zajtra rano objednat na usg + prietoky. da sa tam dovolat? ake davaju terminy? bo mne to uz asi celkom "hori" 😅
dakujem! 🙂

jankatomi
29. máj 2008

rovni: ja som pani Jezikovu este nikdy nevidela v zlej nalade, nemusis sa jej obavat, je mila. Ja som tiez citala, ze sa jej neda dovolat, takze som to ani neskusala, a bola som sa tam objednat osobne. Vyskusaj zavolat alebo rovno prid rano a urcite ta objedna. Treba mat ale papier od tvojho lekara, ze doporucuje pripravu. Na cvicenie nas chodi maximalne 8, ale vacsinou menej.

maruskab: na UZV sa dovolat da, do 9.00 rano, aj ked nie na prvykrat. Moja skusenost je taka, ze nemali volny termin najblizsie 3 tyzdne, to uz by som mala aj po porode, ale ak je to surne, treba to povedat, tiez meno lekara, a ze potrebuje vysledky. Bud sestricka odporuci prist vtedy, ked robi sono ten tvoj lekar a vysetrenie urobi mimo objednanych pacientiek, alebo je lepsie dohodnut sa priamo s tvojim lekarom. Mne ta sestricka povedala, ze mam prist ktorykolvek den od 9.00 rano a brali pacientky podla toho, ako prisli do cakarne, bez ohladu na to, ci boli alebo neboli objednane... 😒

maruskab
29. máj 2008

janka dakujem 🙂 a prosim, kde sa robi ten ultrazvuk? by som tam mozno zasla osobne, ak sa nedovolam... ja prave "svojho" lekara nemam, na rizikovej poradni som bola teraz 1.x, predtym len minuly piatok na prijmovej, bo moj doki mi doporucil hospitalizaciu 😕

jankatomi
29. máj 2008

Ultrazvuk sa robi v ambulancii cislo 24, v poliklinike, je to medzi gynekologickymi ambulanciami. Len tam musis prist do 9.00, lebo potom sestricka nechce objednavat.
Ja tiez nemam svojho lekara, chodim na cislo 27, ale vzdy je tam iny lekar, lebo sa zastupuju. Prvykrat som natrafila na Dr. Dubcakovu (zistila som to az potom podla peciatky v knizke), tak som pri UZV povedala, ze ma ona posiela..

saudi
5. jún 2008

kocky, ake su ordinacne hodiny v tych poradniach pred porodom? o 2 tyzdne by som tam mal ist a neviem kedy. vdaka

marse
5. jún 2008

saudi zalezi ku komu ides, ak nemas vybrateho porodnika tak je to jedno u koho zaklopes, vsade ta musia zobrat.

certica
5. jún 2008

saudi, skus medzi 8 - 12.30h

jankatomi
5. jún 2008

saudi, lekari ordinuju az od 9.00, tak nechod moc skoro.
Mne poradila sestricka, aby som prisla ktorykolvek pracovny den od 9.00 do ambulancie 27 alebo 25, normalne sa posadis do cakarne a ked budes na rade, pojdes. Na dverach maju sice rozpis, kedy ktory lekar ordinuje, ale velmi casto sa navzajom zastupuju, takze mozes natrafit stale na niekoho ineho.

maruskab
5. jún 2008

saudi, ak chces, poslem ti ofotene vyvesky ;) manzel tam bol a pofotil ordinacne hodiny /nechcelo sa mu odpisovat 😝 /, aby som tam nesla len tak naslepo

maruskab
5. jún 2008

babulky, vytvorila som si album s tymi ordinacnymi hodinami poradni, ak chcete, kuknite, pripadne si ich stiahnite /nie som si ista, ci je to podla pravidiel 😅 /

rovni
6. jún 2008

maruskab-super napad s tymi odinacnymi hodinami v albume-pomohla si mi 😉
len sa este rano dovolat Jezikovej ohladom cvicenia a budem happy 🙂

saudi
13. jún 2008

maruskab - vdaka 🙂
Ja uz chodim k tej jezikovej, je to dost dobre, lepsie ako priprava na kramaroch. inak ked sa tam nemozes dovolat, tak prid napr. vo stvrtok rano o 8:00, to ju tam zastihnes osobne, lebo mame cvicenie. dones si aj cvicebne veci, vcera nas bolo len 5, takze podla mna, by ta kludne vzala aj bez toho aby si vopred volala. este som potrebovala vymenny listok od gynekologa, tehot. knizku a poistenecku karticku. trva to aj 2 hodky, lebo po cviceni sa este rozpravame

majula009
15. jún 2008

Caute baby, ja mám už zazmluvneného lekára, a to len preto že sa celé tehotenstvo o mna velmi pekne staral a som s nim maximálne spokojná, a za veľa mu vdacim...iné by bolo keby som chodila k inému lekárovi a len pred porodom sa dostanem k nejakému lekarovi na Antolskú, tak to by som ani ja neriesila zmluvou...ale toto je iná vec. Dokonca sa mi zdá že tých 7000 tisic je aj málo za to ako sa niektorí lekári starajú...
Čo sa týka pani Ježíkovej, tak je to velmi zlatá pani, ani ja som ju ani raz nevidela v zlej nálade a myslím že tie cvičenia u nej mi velmi pomohli odblokovat bolesti v chrbtici a hlavne ma to dýchanie vždy nesmierne ukludní...možem ju len vrelo odporučiť, a vie aj velmi dobre poradiť...Ja som velmi spokojná so starostlivostou na Antolskej počnúc sestričkami až po lekárov...a to tam chodím dosť často.... 😉 Ešte neviem aký bude porod...toho sa bojím ale hádam to nejako prežijem.... 😵 svojmu lekárovi verím a dúfam že mi pomože aj psychicky ked budem stresovat.... 😀 Tak sa držte....

rovni
16. jún 2008

aj ja som na tom podobne majula,moj gyndos ku ktoremu chodim do ambulancie,rodi na Antolskej,preto by som si ho rada zaplatila a chodila k nemu do konca a mala ho aj pri porode
len je problem s tym ze on tam posobi ako externy doktor a ti dostavaju zo 7000 co stoji zazmluvnenie len 1600,inak interni lekari maju 5000
tiez by som si nerada zazmluvnovala niekoho,ku komu sa dostanem tesne pred porodom a koho poriadne nepoznam
je fajn ze mas take dobre skusenosti s cvicenim a p.Jezikovou,uz sa na to tesim,aj na pokecanie s ostatnymi tehulkami
snad to vsetko zvladneme,hlavne ten porod,aj ja sa bojim,ale ked to prezili ostatne....
papa,drzte sa

doriaa
16. jún 2008

Rovni, to vazne dostanu externy lekari len 1.600,? Ja som si tiez zazmluvnila lekarku, ku ktorej chodim od zaciatku a na Antolskej robi len sluzby.

rovni
16. jún 2008

ano doriaa,mne to povedal moj doktor ked som bola pred 2 tyzdnami na poradni,ze takto to teraz je,neviem ci to je novinka alebo ci to je definitivne,kazdopadne chapem ze je to voci externym nefer kedze maju taku istu "starost"s rodickou ako ti interni co maju z toho 5000
tak este neviem ako sa to poriesi,lebo davat nieco navyse-aby som mu vlastne doplatila ten rozdiel z 1600 do 5000,tak to sa mi nechce

doriaa
16. jún 2008

To mas pravdu, ani mne by sa nechcelo doplacat ten rozdiel, vsak 7.000,- je aj tak dost. No uvidim ako sa to vyvinie.

majula009
16. jún 2008

rovni, neviem čo je na tom pravdy, že externí lekári dostávajú 16OO...sa mi to nejako nezdá...to je podla mna málo, ale zase oni asi zarábajú viacej v súkromných ambulanciách...no ja neviem...skúsim sa na to popýtať.... 😵

rovni
17. jún 2008

majula tak potom napis co si zistila
aj ja sa este presne spytam o tyzden na poradni,moc sa mi teraz nechce hladat nejakeho noveho doktora na tych 6 tyzdnov pred porodom,ked na Antolskej ziadneho nepoznam

majula009
17. jún 2008

rovni, no uplne ta chápem...ked daco zistim tak dám vediet...Inak oni tí lekári to ani nemajú radi, ked tam prídu baby len odrodiť , vacsinou tí lekári nechcú zazmluvnovat pacientku ktorú dostanu akože len k porodu, lebo može byt že lekár čo bol predtým niečo zanedbal a oni možu mať len a len problémy ak sa niečo stane... Počula som to tak. Neviem čo je na tom pravdy...to sú také nemocničné klepy... 😀

rovni
18. jún 2008

majula - ved to prave
a sa mi nezda fer ziadat alebo naznacovat rodicke aby "vyrovnala" ten rozdiel 5000 - 1600,za to ze lekar ktoreho si chce zazmluvnit posobi v porodnici len externe
ved aj tych 7000 je dost,+EPI 2500,+otec pri porode 500 a hned je to desina 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre