Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzkad
23. mar 2009

janne ja si dokyho nezazmluvnujem, nechavam to na nahodu, kto bude pri mne...co som citala a pocula...su tam len a len super odbornici a kludne budem rodit u kohokolvek...ale niekto chce mat proste toho svojho dokyho a tiez to chapem...je to na kazdej z nas 🙂 😉 😉 😉

janne6969
23. mar 2009

No ked nemam svojeho, tak kludne to moze byt hociktory. Len sa budem musiet dovtedy zbavit toho obrovskeho strachu z porodu 😅 Mam z toho nocne mory.

zuzkad
23. mar 2009

janne ...sme dve...ja mam vzdy zaludocnu nervozitu, ked si spomeniem na porod..a ako to bude prebiehat atd atd...tak vzdy skoncim na zachode ...som nervajs ..aj sa tesim, ale aj mam tremu a strach..a hlavne sa to stupnuje, ked si uvedomujem, ze sa mi to riadne krati aaaaaaa 😝 😝 ale nestrasme sa ....musim mysliet celu dobu na to, ze coskoro budeme mat miminka pri sebe, ze sme sa konecne dockali...a ked to zvladli aj ine kocky musime aj my !!! .....ved sme bojovnicky 😉 😉 😉 😀 😀

adulka55
23. mar 2009

Janne6969 a Zuzkad: pridávam sa k vám, čím je to bližšie, tým mám väčšie obavy a strach 😢 hlavne si stále opakujem či som niečo nezabudla zbaliť do nemocky... ale to mi potom priateľ prinesie, ak by sme niečo potrebovali 😅

Hlavne by som to chcela mať už za sebou a už sa len tešiť z toho malého chrobáčika 😀 😀 😀

katka.ott
23. mar 2009

no dievcata, ja sa k vam nepridavam. stale si akosi nepripustam nejaky strasny porod. stale si hovorim, ze ked tam vosli, tak musia aj vyjst.
na druhej strane, vobec netusim, co ma caka. 😅

katka.ott
23. mar 2009

a verim lekarom na antolskej. naozaj su tam len odbornici a vedia, co robia 😉 😵

janne6969
23. mar 2009

No aj mne muz hovoril, ze nejako prisla dovnutra, nejako pojde aj von. No len medzitym kapanek podrastla 😅
Ale jasne, ze to nejako zvladneme. 😀 Verim, ze aj sestricky aj lekari nam pomozu. Mojmu muzovi tam robili koleno. Viem, ze je to trochu ine, ale personal tam bol skvely. A ani sme nepodplacali.
Ozaj, ak si nezasmluvnite lekara, tak planujete aspon nejaku pozornost? Lebo ja som nikdy nikomu nic podobne nedavala a netusim kolko sa dava a kedy 😅

katka.ott
23. mar 2009

ja planujem pozornost v podobe kava/dezert/flasa. hotovost urcite nie. predsa je to ich praca, za ktoru dostavaju plat....

adulka55
23. mar 2009

Súhlasím s katkou.ott, stačí taká malá pozornosť 😉 ale zase ma napadlo že kedy? Pri odchode z nemocky 😅 ???

maminahenika
23. mar 2009

Čaute,
no včerajší deň ubehol, už sa máme lepšie. Ďakujem za držanie palčekov, asi to pomohlo 😉 Až tak sa mám dobre, že dnes už upratujem 😅 ja blbá 😉
Ináč nemusíte sa kočky báť ničoho, aj podľa mňa sú tam veľmi dobrí odborníci na svoju prácu. Veď manžel zvykol hovoriť každým, že preto ideme do Blavy, lebo tam aj keby nechceli majú toľko pôrodov, a sekcií, a problémových prípadov, že aj tak sa naučia svoju prácu na jednotku, keby nechceli 🙂 Čo je u nás opakom, lebo tu máme takých dokov, ktorí idú radšej na peniaze, a za tým nie každý má odbornosť. Takže bude všetko fajn, už sa teším na Antolskú, a milé sestričky, s niektorími som sa už tam stretla, a už som sa ukľudnila 🙂 A čo bolo pre mňa ešte +, že bez problémov viacero sestričiek hovorí aj po maďarsky, čo by som v Bratislavskej nemocnici nečakala 🙂
Majte sa, a držte sa, pozitívne myslenie a všetko bude OK 🙂

katka.ott
23. mar 2009

asi pri odchode 😕
ako podakovanie za starostlivost 😵

adulka55
23. mar 2009

Baby chcem sa spýtať urobím chybu keď nepôjdem na nejaký tehotenský kurz? Mne sa do toho nejako nechce a myslím že sestričky mi povedia ako mám pri pôrode dýchať, nie 😕 ? Čo si myslíte ? ďakujem 😅

janne6969
23. mar 2009

ste ma celkom ukludnili tym, ze ani vy nebudete nikomu platit. Aspon nemusim riesit kolko a kedy. Aj ked moj muz bude mat isto svoj nazor.

katka.ott
23. mar 2009

adulka, ja som nebola. mala som ist, ale akurat mala p. Jezikova dovolenku. potom som zacala trochu viac opuchat, tym padom aj som sa aj tazsie hybala a tiez sa mi nechcelo s mojim megabruskom chodit kade-tade.

a pri porode urcite budu hovorit co a ako.

myslim si, ze keby som sla aj na pripravu, porod bude situacia, kde zabudnem aj ako sa volam 😀

janne6969
23. mar 2009

No ja som tiez pocula, ze to nakoniec na tom porode ani moc nepomoze, pretoze je to taka situacia, ze vsetko co si sa teoreticky ucila, proste zabudnes. Ja by som skor na nejake to cvicenie. Teraz este chodim na aerobik pre tehotne, ale dovie dokedy to budem zvladat. Snad az do porodu 😀

katka.ott
23. mar 2009

na antolskej u p. Jezikovej je to cvicenie+prednaska

janne6969
23. mar 2009

Musim preskumat tu pani Jezikovu.

adulka55
23. mar 2009

Katka.ott ďakujem za radu, tiež sa mi nechce nikam behať s bruškom a nie to ešte busom 😖 a také počasie aké je v posledných dňoch... 🙄 tak radšej som pekne doma 😎

smejko5ka
23. mar 2009

ja som nebola na ziadnom cviceni a v pohode. a tiez sme nedavali ziaden uplatok, hoci kavu a dezert som po cely cas mala v taske 🙂

smejko5ka
23. mar 2009

tiez som sa bala, ake to bude, hlavne bolesti. ale ako moj muz povedal - priroda to pekne zariadila, inac by sme nerodili. neviem, ci to bolo v mojom pripade nocnym porodom, ale ja si z neho pamatam cim dalej menej. a poviem vam, uzite si, kym ste tehotne, lebo potom pridu vacsie stresy-krmenie, plac, nocne vstavanie 🙂 ale ked spi a usmieva sa, je to na nezaplatenie 😀 drzte sa.

zuzkad
23. mar 2009

Ahojte kocky,

takze rodit sa zatial nejde co som rada, doky ma prezrela a zevraj moj skrateny krcok na 1cm drzi povinne a nepovolil, co som rada, ze pekne este teda vydrzime a tym padom 36tt rodit nebudem...aj ked samozrejme stat sa moze este hocico...ale ja verim, ze maly pocka ako ho prosim a nebude maminku trapit skor...ved mu je tam dobre v brusku
Sono som nemala dnes, lebo na utzv cakalo vela mamiciek a doky nechcela aby som zybtocne sedela tam..aby som radsej lezala doma, cize ma dala na monitor a sledovala srdiecko ako malemu bije...to bolo vsetko v poriadku klo klop klop a o dva tt idem zase do poradne...a tam sa dohodneme aj na sone..skoda aj som sa tesila, ze budem vediet kolko ten moj stuplik vazi, ale nic z toho, nevadi, hlavne, ze sme v poriadku

janne6969
23. mar 2009

Presne tak, hlavne ze ste v poriadku. Ja idem na kontrolu az 8.4. zatial mi este asni raz nepovedali, kolko mala vazi alebo meria, tak necakam ani teraz.

zuzkad
23. mar 2009

ja ked som bola v cca v 29tt tak maly vazil 1145g...teraz neviem..ved na buduce budem vediet 😉 ..ja som isla z nemocky taka natesena, ze nebudem este rodit...za tie dva tt to uz je pekne zaciatok 37tt a to sa uz tak neobavam, aj keby som rodila v ten den hned len do toho 36tt som moc nechcela.. mi prislo smiesne, ked ma doky vysetrovala asi maleho stlacila pri hlavicke..lebo sa mu to nepacilo...zacal sa vrtiet a kopat...asi sa zlakol nejakej ruky 😀 😀 😀 😀

katka1981
23. mar 2009

miluska.h, tak to je fakt, ze ak mozem prijimat navstevy, mne staci manzel a mamina, tak to stoji za tie prachy. A mne by nevadili navstevy druhej baby, pokial by nerobili hluk. Tak asi si ma presvedcila. Ale je to nefer, ze ostatne mamicky nemozu mat navstevy na izbe. To je strasna kravina.

katka1981
23. mar 2009

dadka212, a ak nebudem mat nadstandard, ako je to s navstevami? Na chodbe vo vyhradenom case, ci ako? A manzel nemoze vidiet malu? Prosim ta vysvetli mi to s navstevami prosim. Ja nikoho nechcem k sebe, len manzela a maminku. Manzela chcem kazdy den.

janne6969
24. mar 2009

Veru aj mna by to zaujimalo. Keby muzo nemohol za mnou prist, tak si tiez radsej zaplatim ten nadstandard. Ved tam predsa nebudem sama 😅

leahl
24. mar 2009

kati, ked Ti príde návšteva tak Ta zavolajú sestričky - malú si odložíš do sestričkovskej izbe, ktorá je hned prvé dvere od vchodových a môžeš ísť za nimi von na chodbu.. ak im chceš ukázať malú tak ju z tej izby v postielke dovezieš až k vchodovým dverám, kde ju návšteve cez sklo ukážeš..potom ju môžeš zase odložiť k sestričkám a ty môžeš ísť von...no malá musí byť za sklom - je to naozaj pre bezpečnosť všetkých - aj teba,mamičiek naokolo aj babätiek, ktoré nemajú žiadnu imunitu..aby sme išli všetci zdraví a načas domov tak je potrebné dodržiavať ten odstup bábätka od návštev cez sklo..(ono sa to nezdá ale najmä nemocnica je plná vírusov a bacilov) Kamoška bola minule s malou v obchode a vrátili sa s kiahnami-nikto naokolo kiahne nemal..

janne6969
24. mar 2009

No je to rozumne. Ak budem vediet chodit, tak mi ani nevadi, ze budem musiet ist na chodbu. A ako je to hned po porode? Moj muzo sa nechysta priamo na salu, tak by ma zaujimalo, kedy potom moze malicku vidiet? Zavolaju ho a ukazu mu ju? Alebo bude musiet pockat az to urobim ja 😕 Vobec si to neviem predstavit, ako to chodi.

leahl
24. mar 2009

kati, ten nadštandard je podla mna blbosť..všetky bábätká bez rozdielu sa v noci budia na kojenie a na to ti príplatok stačiť nebude, ak tam budeš mať jednu dve baby navyše ani nezistíš..a bude ti to jedno lebo budeš mať iné starosti. Píšeš, že Ti nebude vadiť jedna baba, pokial nebude robiť hluk - ešte nevieš, či ten hluk nebudeš robiť práve ty...naozaj, je to velmi individuálne, niektoré bábätká prespia celú noc a maminy s nimi, iné maminy nosia bábo celú noc na rukách aby sa vyspali aspon tie ostatné..doma Ti tento komfort nikto nezabezpečí.

leahl
24. mar 2009

malú určite ukážu ale bude tam to sklo..alebo pokial bude počas pôrodu čakať vonku tak v inkubátore..každé bábo ktoré sa narodí na dve hodinky odvezu do inkubárotra (adaptačný proces mimo tela matky-vyrovná sa teplota) Ked som mala sekciu, pustili manžela až do izby (a to som nemala žiadny nadštandard) priniesol nejaké veci, malú mu potom ukázali cez sklo ked odchádzal...o nič neprišiel. Aj keby..ešte si bábo užijete až až, neboj 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre