Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rybca
27. apr 2009

tehula - s tymi plienkami to bolo dobre..🙂 moj tiez nema predstavu co treba a co nie, a tym ze je daleko, tak je horsie ho do toho dostat..🙂

jasminet
27. apr 2009

tehula, nie nie, to bolo len pre istotu 🙂 kupim ich co najskor, radsej 😀
jaj, tak podprdu sa chystam este len kupit, zatial len jednu, uvidime ci to budeme potrebovat. uz teraz pocujem tie reci... 😀 😀 😀
do kosele na kojenie investovat nebudem, ani do speci do porodnice...zoberiem ake mam, a ked sa sestram nebudu pacit, nech mi daju nemocnicnu.

tehula
27. apr 2009

jasminet: ja som ziadnu koselu doma nemala. Nosim vselijake infantilne animovane pyzama s pisigatami a to by mi asi v nemocke nadavali, ze nevetram poriadne dole 😅 , tak som si musela aj tak nejake kupit. No a ake ine nez opat infantilne kreslene s bocianmi a havedou 😀 😀 , ale dcerke sa to hadam lubit bude, ak bude po mne.
Podprdy som si take kupila 2, lebo to vlastne predavali spolu. No jasne, ze ziadna parada to nie je, tak snad to bude mat aspon nejaky uzitok

akejka
27. apr 2009

tehula, našla som odpovede v poradni, čo je Hamilton a komu sa robí :

1. Hamiltonov hmat je odlúčenie dolného vaku blán pred začiatkom porodu. Robí sa to prstom, ktorý sa zasunie do bránky krčka a obkrúži sa tak, aby sa uvoľnili plodové obaly. Pri tom sa vylúčia látky, ktoré možu spustiť porod.

2. Bolestivé vyšetrenie sa nazýva Hamiltonův manévr a dosahuje sa ním dozrievanie krčka maternice.

3.Tým, čo budú rodiť sekciou hamiltonov hmat nehrozí. Krčok sa pri ňom nerozťahuje, iba sa odlučuje dolný pol vaku blan a halvne musia byť pre to podmienky.

tehula
27. apr 2009

akejka: dakujeeeeem, ja som to hladala cez google, ale len o Hamiltonovi v F1tke pisali 😀 tak som z toho mudra nebola velmi

zuzana581
27. apr 2009

Ahojte. Myslím, že tu už niekto spomínal, že teraz po novom už otcovia nemusia mať absolvovanú tú predpôrodnú prednášku, či ako sa to volalo. Vraj stačí zaplatiť a môžu ísť k pôrodu. Je to pravda?

zuzkad
27. apr 2009

😉 😉 akurat som sa vas isla opytat o akom "hmate" to stale pisete a prave sem prispela akejka, tak uz chapem 😉 😉 nooo vo stvrtok mam poradnu ..tak som zvedava, ci mi budu robit take "hmaty" 😉 😉

Niektora kocka sa tu pytala na tu mast na bradavky, co vam strpnu ked si ich natrieme a miminko ju moze vstrebat...zevraj to pomaha pri kojeni prve dni, ked to zevraj dost boli, kym sa bradavky neprisposobia...neviete ako sa to vola ??? Tiez zhanam tu mast 😉 😉

jasminet
27. apr 2009

zuzkad, to som sa ja pytala...
a tiez by ma zaujimala nejaka na popraskane bradavky, teda, ked este nekojim, ale poslednou dobou mi dost praskaju

tehula
27. apr 2009

zuzkad: ja som sa tu docitala, ze na Antolskej sestricky predavali, pripadne poradia nieco vhodne. Tak dufam, ze je to stale aktualne a dopredu nic kupovat nejdem, lebo sa v tom nevyznam

slnecnica11
27. apr 2009

ja mam zbalenu mast Bepanthen,je aj na bradavky,aj na ritku drobca 🙂
tak pisu 🙂

jasminet
27. apr 2009

aha, tak na ritku mam pre malu sudocrem 🙂

susy
27. apr 2009

na ritku drobca vám daju v nemocke, rybaciu. A masť na bradavky a aj odsávačky sa daju kupiť tiež na šestonedelnom odd. Aspon to tak bolo 😕 . Ozaj a tie postolky neberne, lebo vam ich nevrátia. Tie si dajte doniest od muža, ked pojdete domov.

jasminet
27. apr 2009

rucnu odsavacku, sudocrem, vlozky a podobne veci na prvy mesiac som si nakupila dopredu - platil zamestnavatel, tak co to nevyuzit, ze? 😀 aspon ma nebude skriet, ked to nevyuzijem, ze to boli vyhodene prachy.
susy, su tie postolky nutne kupovat dopredu, alebo az ked mi povedia, ze treba balit nasiroko?

susy
27. apr 2009

ja tiež rozmyslam nad Oravcom alebo Rozenbergom 😒 .
Ja som už zbalená, tak mám klud. Moj maly synček chodí po byte s kufríkom a uz ma posiela po bábo 😀 . Na tento porod som zvolila kufrík na kolieska, príde mi viac prakticky, než som mala pred tym velky tasku,ktoru som musela zakaždym vytahovat s pod postele a bola samy chuchvalec špiny a vlasov 🙄

susy
27. apr 2009

ja som mala kupene dopredu č.1 a aj č.2 boli na suchy zips a boli super. Kamaratka má 7mes. synčeka a hovorila že nebalila vobec 😒 , tak neviem.
tym,ze budem mat letne bábo, dudem balit asi iba prvy mesiac. Lepšie sa manipuluje s miminkom aj pri kojení. Potom bude teplo, tak postolky odložím, nech sa nič nezaparí 😅

jasminet
27. apr 2009

no dobre, kupim 1xč.1 a 1xč.2, ved to stoji okolo 50 skk. ale v tescu mali minule len č.2...

susy
27. apr 2009

ja mám zbalenu aj hraciu hračku pre drobca. Zavesím to potom na to kovove vozidlo 🙂 aby som si to hned vedela už z dialky spoznať

susy
27. apr 2009

a odporučam nejest pred porodom čokoládu, lebo deti su po nej také flakatučké

terezka044
27. apr 2009

inak fakt vam daju rybaciu mast na zadocek? a to musite pouzivat?
ja ju nenavidim, z toho smradu mi je na grcanie, to radsej kupim sudocrem a tym ho budem natierat, ja ty rybaciu som mala ako male dieta, a mi to vadilo na kozi, som sa z toho vyhadzala 😔 fuj nenavidim ju 😠

katka1981
27. apr 2009

To pisete o postolkach za 50sk???

janne6969
27. apr 2009

Ahojte. Vidim, ze sa uz balime do porodnice. Veru aj ja by som uz asi mala 😅 Ale ked este nemam vsetko pokupene 😅 Zajtra snad pozhanam aj ja ten Bepanten.

jahodka11
27. apr 2009

terezka-rybacia masticka nesmrdi, aspon mne sa nezdalo 🙂 ale ak si sa ty z nej vyhadzala, tak neodporucam, kup rovno sudokrem a hotovo 🙂

mneme
27. apr 2009

akejka, dakujem za referencie, si ma potesila. prezila si si toho asi pri porode dost, si fakt statocna. dufam, ze pomoc lekara pri mojom porode bude musiet byt minimalna 😅 , ale je dobre vediet, ze ten clovek vie, co robi.
budem rada, ak napisete aj ine svoje skusenosti s dr. oravcom
dievcata - k masti na bradavky mi v lekarni tiez poradili Bepanthen - netreba ho pred kojenim umyvat + da sa pouzit aj na zadocek - do porodky je prakticke brat jednu tubu namiesto dvoch. inak na zadocek odporucam nechtikovy kojenecky krem od weledy (dostat ho v dm)
este som sa vas chcela spytat k baleniu - mate / mali ste veci rozdelene do dvoch batozin - jedna "prirucna" k porodu a vo vacsej ostatne veci, alebo ste sa pomestili do jednej? mne sa stale nedari natlacit do kufriku obri zupan 😠

janne6969
27. apr 2009

Ja mam skor otazku k nocnej koseli. Treba si asi zobrat dve, vsak? Alebo na porod davaju nejaku erarnu?
A kde kupim taku origos do porodnice? Este som nikde taku nevidela.

dendulka999
27. apr 2009

Baby môžu byt na popraskané bradavky aj Calciová mast??

janka79
27. apr 2009

dendulka999: moze byt aj kalciova mast, ale tu treba vzdy pred dojcenim umyt

janne6969: k porodu neviem ci davaju, ale ked lezis na sestonedeli tak si staci vypytat pri vymene pradla a daju ti...ja som mala svoje dve, ale tie boli hned zaspinene, tak som si ich dala odniest domov a pouzivala som uz len nemocnicne...inak pri porode sa mi vobec nezaspinila koselu...

zuzkad
27. apr 2009

ahojte kocky,

troska oneskorene reagujem 😉 😉 😉 ale to som cela ja 😀 😀 😀

tehula dobre si citala, ze v nemocke priamo u sestriciek sa da kupit mast...ja sa na to aj tak troska spolieham...ja mam zabalenu aj kalciovu mast, ale aj mini vzorku toho bepanthen ...tak uvidime mozno aj to mi pomoze...tu kalciovu uvidim...mozno si ju nebudem na koniec davat, lebo ju po kazde treba utierat...a to neviem ci casovo budem mat naladu chosit si bradavky umyvat...ked este budu citlive...dufam, ze nebudu 😅 😅 😅

Ja mam do nemocnice jednu velkuuuu tasku zbalenu uz a ta so mnou bude putovat od porodu az na izbu...viem od sestry mojej, ze ta taska aj pri porode bude stale pri mne, cize mi to nevadi...ja som taka, ze uz chcem mat vsetko v nemocke a nechcem sa spoliehat na to, ze mi to po porode donesie navsteva teda moj drahy...ja radsej chcem mat uz vseetko pri sebe, az na vodu, tu si nechcam doniest 😉 😉 😉 😉

rybca
27. apr 2009

zuzka - cak aj ja uz tak balim, len na odchod veci pre babatko donesu..🙂

zuzkad
27. apr 2009

rybca to jasne, ze vecicky mam uz v skrinke v taske pripravene, co mi v den odchodu donesu, len ked vidim toto pocasie ako sa strieda...zabalim aj hrubsie vecicky aj tensie...kedze netusim kedy porodim a ake pocasie bude ked pojdeme domov 😉 😉
booooze nemozem uverit tomu, ze odidem sama a pridem s cloviecikom...a to bude nase dietatko 😕 😕 😕 paaani...zeby mi to dochadzalo uz 😝 😝 🙂 🙂

slnecnica11
27. apr 2009

caute majovky,tak uz sme pobalene 🙂
zuzkad dal ti nieco ten zoznam z antolskej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre