Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

akejka
19. máj 2009

kukenzi, meriam 160 cm, navyše mám aj úzku panvu. Nemala som pod 40kg, ale 45 kg 😀 kuki, to si mi pekne ubrala 😵
možno si dr. Janáč pri UZV nevšímal údaje v tehu knižke, inak baby v poradni u neho hovorili, že dosť frfle maminám, ktoré veľa priberú...že to nie je dobré pre ne, ale ani pre to mimi...
viem kuki, že je to tvoje telo, tvoja vec, ale vieš aký je dr. Janáč...jeho povaha, vtipkovanie, narážky, niekedy nemiestne. Mne neprekážal, ale niektoré maminky boli z neho zhrozené.

Baby ale na to, že teraz vážim 52 kg, vyzerám aj tučnejšia. lebo mi zostalo dosť natiahnuté brucho..už makávam 2x týždenne v posilovni, ale nie dlho, som po komplikovanom hojení cisaráku a min. 6 mes. po pôrode som nemohla to brucho namáhať...

tehula
19. máj 2009

dendulka> oravec listky vymenne nedava. normalne pridi na uzv. Oni ta zoberu, ked si objednana. Staci ti tehu knizka.

Akejka> uff, no tak to je dalsi dovod, preco nechcem cisarak.....lebo kym budem moct cvicit, tak to potrva

kukenzi
19. máj 2009

dentulka, asi ti potom netreba, ked si objednana 😉

dendulka999
19. máj 2009

Oki dikes baby..

kukenzi
19. máj 2009

akejka, ja mam dr. janaca rada, mne jeho vtipkovanie nevadi.

akejka
19. máj 2009

kuki ozaj, ešte k tomu, prečo som pri 2. tehu tak málo pribrala...Nie je to na závidenie, ani v dobrom...bola som posledný trimester 2x chorá (kožné ochorenie ruža s vysokými horúčkami, zápal dutím opäť s horúčkami), 3x som brala ATB a keď som mala tie vysoké teploty, nechutilo mi jesť a vtedy som miesto priberania chudla...
preto som celkovo nabrala horkoťažko tých 6 kg...
strašne som sa bála o malú, aby sa jej niečo nestalo, ale presviedčali ma všetci dr., aj na UZV, že je všetko O.K. a že ATB penicilínového charakteru nevplývajú na plod...aj tak som ale tŕpla až do pôrodu, ako bude vyzerať...a je to moja krásavička najkrajšia 😉

akejka
19. máj 2009

tehula neboj, ako písala kukenzi - váha pôjde rapídne dolu kojením...u mňa s váhou nie je problém, len s mojou veľkou kožou na bruchu - to spravím len cvičením...alebo si ju dám odrezať 😝
na to, ako málo som pribrala, tak som brucho mala fakt obrovské...

slnecnica11
19. máj 2009

Čaute kočky,nebola som tu celý víkend 🙂 V piatok som bola na poradni na Antolskej a nic
ani sa neotvaram.Dnes mam termin,tak poobede idem opat na poradnu a dufam,ze mi bude
robit doky utz,lebo mi ho robila naposledy tak pred 3tt a to mal maly 3.200gr.
Gratulujem skovke k dcere,prajem vela zdravia!

janne6969
19. máj 2009

Skovka uz porodila? Gratulujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janne6969
19. máj 2009

Baby chcem sa spytat. V piatok sa chystam prvy krat do poradne, lebo to by som uz mala mat po statniciach, len neviem, ci tam niekoho najdem. A kedy ordinuju? A hlavne kam mam ist? Vdaka

katka1981
19. máj 2009

Ahojte, hlasim sa z poradne, krcok rovnaky ako minuly tyzden a "mala" ma okolo 3,5 kg, v piatok idem na UZV.

tehula
19. máj 2009

cau katka: to je ake skore? pochval sa 😉
janne: neviem poradit, lebo napr. MUDr. Oravec mava v piatky poradnu, no teraz je na dovolenke...

katka1981
19. máj 2009

tehul, no podpisala som dnes papiere a 27.5. chcem rodit, najneskor 30.5. ale mudr.ma potesil, ze baby sa zvyknu prenasat, ja sama som isla vyvolavackou tyzden po termine ☹

katka1981
19. máj 2009

slnecnica, ty sa mas, ty to mas za chvilku

janne6969
19. máj 2009

Veru aj ja som sa narodila 8 dni po termine sekciou 😅 Len dufam, ze moja mala pride skorej a nie neskorej 😅
Takze v piatok tak asi ani nepojdem, aby som sa zbytocne neprehnala. Zbehnem tam v pondelok. Uz budem mat kopec casu a aj vysledky z tych odberov, co sa robia na tu bakteriu, ci co to je.

mneme
19. máj 2009

janne, skusk mrknut par stran dozadu, myslim, ze qetka (ma cb foto) mala v albume odfotene ordinacne hodiny vsetkych porodnikov na antolskej. ordinacie su v poliklinike na prizemi, je to rovno ako vojdes pod nosom.

baby, tak ja som zasa pocula, ze chlapci sa zvyknu prenasat 😉 ale zrejme je to tak spolahlive ako povery o tom, ze dievcata beru maminam krasu alebo ze pri chlapcoch je spicate brucho 😀

katka, ak mozes, napis pls, ake mas v knizke CS - ty si tusim pisala, ze ti Havalda vravel o tom, ze mas uz uplne makky krcok. je mi jasne, ze nie je dobre mat vysoke CS pocas tehotenstva, ale netusim, ci je zle mat ho nizke na konci - ci to nejako ovplyvnuje porod alebo si to kontrakcie vyriesia same 😕

katka1981
19. máj 2009

mneme ale ja ani neviem kde sa pise cs, pockaj pozriem, neviem ani co to je 😒

katka1981
19. máj 2009

mneme, to cs sa pise v kolonke subjektivne tazkosti? No ja som si to doteraz u mojho doktora prelozila ako ze subjektivne = objektivne akoze tie tazkosti, lebo som nemala opuchy ani nic. No a raz je tam napisane cs=2 body, tobolo 34.tt +4 dni a od Havaldu to vyzera minuly aj tento utorok CS=0 ale ozaj neviem ci to dobre citam. A brali mi skumavky krvy, vyzerato ako ze brali BIO + neviem co no kvoli epiduralke. Ale to bio je asi biochemia, ale nevedela som ze mi o maju brat lebo mi bolo povedane ze len kvoli epiduralke, neda sa tu nic vycitat. Vysvetli mi prosim o co ide.

katka1981
19. máj 2009

mneme, este v kolonke OP mam uz dva tyzdne napisane 1 bod, alebo 1 hod, alebo 14 l, ja to neviem citat, a nicomu nechapem, len negativny moc a tlak chapem a vahu 😉

rybca
19. máj 2009

ahojte, tak vylet k susedom som prezila v pohodicke, stale som pokope. Zajtra poradna, som zvedava co povie Dubcakova.

katka1981
19. máj 2009

rybca a ake velke mas babo?

mneme
19. máj 2009

katka, tak to ma havalda asi tak citatelne pismo ako oravec 😀 😀 😀 no mne pise CS tam, kde su subjektivne tazkosti. inak okrem tlaku, vahy a CS nie som schopna precitat vobec nic. ale zase, co ma je do toho, ked mozem rodit najskor buduci tyzden, vsak 😎

rybca, tak sa do zajtra drz - aky je vlastne tvoj plan kebyze furt nic?

rybca
19. máj 2009

mneme - Dubcakova povedala, ze sa zajtra dohodneme na hospitalizacii, ja by som to urychlila co najviac, ale vidim, ze ja som maly pan si nieco hovorit, ak si nepovie babatko, tak potom doktorka

kukenzi
19. máj 2009

baby, cs nie je cervikalne skore?

rybca
19. máj 2009

kukenzi - ja vobec netusim...🙂 ale mam tam naposledy nejake 3-4

katka1981
19. máj 2009

kukenzi, mozno ano, a co to znamena?

mneme
19. máj 2009

kukenzi, presne CS=cervikalne skore

rybca,tak ti fakt zelam, aby si nemusela byt hospitalizovana a ak, nech ti vyvolavacka rychlo zaberie. ty si tusim pisala, ze si doteraz nemala ani poslickov? tak ja tiez vobec nist 🤐

kukenzi
19. máj 2009
kukenzi
19. máj 2009

mneme, pri malom som nemala poslickov vobec, rodila som na termin 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre