Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
2. jún 2009

janne, drzim palce

janne6969
2. jún 2009

Aj ja 😀 Ku ktoremu lekarovi chodis?

katka1981
2. jún 2009

Dr. Havalda

tehula
2. jún 2009

ahoj katka, gratulujem. to vyzera slubne. To bude urcite tym epino treningom 😉
Vidim, ze sa uz nevies dockat 🙂

janne6969
2. jún 2009

Dr Havalda je v kurzke 😀 Ja ked som videla kolko bab tam sedi na prenatalnej poradni, tak som sa otocila a isla domov.

tehula
2. jún 2009

janne: to veru je. Ved len odtialto k nemu idu skoro vsetky rodit 😀

tehula
2. jún 2009

KAtrin79: ty daj vediet, co dnes u Havaldu. Termin mame rovnako, tak ako sme pokrocili? 😀 😀 😀

janne6969
2. jún 2009

epino trening? To je co?

kukenzi
2. jún 2009

janne, epi-no je taky balonik s ktorym sa cvici pred porodom http://www.epino.de/birth.htm

kati, tak supeeeer, mozno dnes vecer porodis. tak rozmyslam, ze ak sa pri druhorodickach picha epi pri 2-3cm, ci by si mna tam uz nechali, keby som bola otvorena ako ty na 2cm

kukenzi
2. jún 2009

martinko spi od 12.30h, sice uz na opacnej strane postielky, ale spi. 😵

kukenzi
2. jún 2009

uuups, to nemalo patrit sem 😅

katka1981
2. jún 2009

tehula, neviem. Vcera som s nim cvicila ale neslo to, bolelo to viac tak hned som tusila ze asi krcok sa zmenil a dnes neviem ci vobec nieco z epina bude. Myslim nejaky pokrok, ale skusim.

katka1981
2. jún 2009

janne, ja som maladoposial stastie a necakala nikdt viac ako 15 min.

katka1981
2. jún 2009

kukenzi, ja som zvedava ako to pojde dalej, kiezby to takto islo bezbolestne a dojdem uz len porodit. Sestricka ma radila horuci kupel na krize a manzela, ze spermie maju tu istu latku ako to co davaju na vyvolanie. No neviem si to ani predstavit ale asi to skusime. Boze dnes sa len cpem, asi psychika. Teraz sme zistili ze ked kovaci robili zabradlie, prepalili niekde kamen na schodoch, no skoro ma porazilo. Keby sa to malo menit vyjde to mozno na 50 tisic. Volali sme s kamenarom, pride bud. tyzden nato pozriet a snad to opravi. Kovaci su nestatni, ale zaplatia to. Viem, ze to nechceli, aj kamarat co to robi povedal, ze to je loteria, ajked sa dava pozor, stane sa to. Tak uz to kaslem. Som zvedava co povie moj krcok vecer.

dadka212
2. jún 2009

ahojte 🙂

tak sme konečne doma 🙂

no môj príbeh 😎

Vo štvrtok vnoci mi začali krátke kontrakcie tak cca 15 minútové, ráno už boli 10 minútové, ale stále som si myslela, že hysterčím a sú to poslíčky, ale pre istotu som šla na Antolskú, ale ako nehysterka iba do poradne 😀 hovorím doktorovi, že neviem či mám ísť za ním, ale mám bolesti tak sa pýtal aké a v akých intervaloch tak hovorím, že 10 minútové krátke a on, že aby som utekala na 3.poschodie na pôrodnicu tam mi urobia monitor a vyšetrenia zospodu a usmieval sa pritom som myslela, že sranduje a on to myslel vážne bol zlatý ešte mi zaželal vela šťastia 😵
tak som šla na pôrodnicu, tam mi otvorila pôrodná asistentka, ktorá keď ma zbadala hneď sa ma pýta, "vy píšete na internet že"??? 😀 hovorím, že hej, ale nie v zlom 😀 ale nemali volný monitor a mne od strachu nejako prestali bolesti, tak ma poslali dolu na 26-tku na príjem, odtial ma dr. Liptáková poslala na 5.poschodie na monitor a odital som znova mala ísť na 26-tku lebo som mala kontrakcie, ktoré som necítila 😅 dr. Liptáková ma vyšetrila a usúdila, že keďže som druhorodička tak sa to môže začať kedykoľvek (krčok som mala 2,5cm a cervikálny kanálik na špičku prsta) tak som šla dolu na prízemie na príjem a odtial znova na pôrodnicu 😀 tam bolo v tú dobu kopu pôrodných asistentiek a hádam všetky ma poznali...jedna sa ma dokonca pýta, že vy čakáte Danielku že? 😀 skoro som odpadla 😎 tak robili mi monitor a medzitým prišiel do miestnosi dr. Drobný a hovorí, že to je tá druhorodička čo ju posielajú hore dolu 😀 a potom prišla dr. Hammerová...tá ma vyšetrila zospodu a hovorí, mi že to nevyzerá na pôrod...no a potom prišlo to jediné čo ma tam rozčarovalo...normálne ma posielala domov, že načo tam budem ležať, že rodiť budem najskôr o 3 dni atď to už boli 3 hodiny...proste velice premúdrelá to jediné slovo ma na ňu napadlo, keď usúdi staršia lekárka ktorá má roky skúseností s pôrodom, že hospitalizovať a mladá žaba ma bude presviedčať, že ále kde rodiť, tak to je sila...no nakoniec povedala nech zostanem, lebo keď tam náhodou prídem o 3-tej ráno, jej sa nebude chcieť prijímať ma 😕
tak som zostala a kontrakcie som už začala cítiť intenzívnejšie, potom mi pôrodná asistentka Andrejka hovorí, nech sa idem sprchovať a zababuším sa, že tomu pomôžem, tak som tak robila od 17-tej...o 22:25 že ideme na monitor, lebo som im tvrdila, že mám také 7 minútové kontrakcie ale už sú silnejšie a dlhšie, spravili monitor, hneď ma pozreli teda najpr, že počkáme na dr.Hammerovú nech ma pozrie, ale P.A. Majka uvidela monitor, tak ma pozrela ona a hovorí, "mamička do hodinky rodíme ste otvorená na 8 prstov" ja jej hovorím, že super, že ona pomáhala na svet aj môjmu prvému synčekovi a ona zlatá sa ma pýta, či chcem aby mi pomohla aj s druhým a samozrejme, že som chcela 😵 ani EPI som si nestihla dať... tak som sa šla naposledy osprchovať a dali ma na box a ospustili vodu, to už začali silné kontrakcie každú asi minútku-dve...Majka mi hovorí, že také 3 kontrakcie ešte počkáme a ideme nato, že keď chcem tlačiť nech tlačím a keď chcem predýchavať nech predýchavam...tak som skúšala tlačenie...no a potom to prišlo, prišla aj P.A. Andrejka a rodili sme...všetko prebiehalo v pohode odrodili ma iba pôrodné asistentky Majka a Andrejka, za čo im véééélmi pekne ďakujem sú to skvelé ženy, keby nebolo ich tak neviem ako by malinká skončila, bola totižto od krku po spodok omotaná pupočnou šnúrou chudiatko moje...ani nechcem myslieť ako by som dopadla keby som poslúchla doktorku Hammerovú a išla domov 😠
potom po pôrode ma nechali chvílku odstáť, lebo bolo vela pôrodov a nemal ma kto zašiť, tak som musela čakať a potom to bolo hrozné, proste ma zaživa zašívali, aj keď mi dali tú injekciu tak to nepomohlo 😔

katrin79
2. jún 2009

ahojte, tak podavam info z poradne, prva super vec, ze dojdem k Havaldovi o 11.45 a tam prazdno ani nohy, ja ze tam nie je ale bol, kecali so sestrickou, nikoho tam nemali, tak som to vybavila velkou rychlostou, hovorim mu, ze citim sa super, akurat som v noci mala dost silne menstr.bolesti a on, ze teda kukneme, ci sa nieco deje s krckom, tak ma vysetril a hovori mi, ze vsak ja uz sa mam chystat, ze som na 3 cm otvorena, som kukala ako puk, on ze no je to na super ceste, ze ked to takto pojde dalej samo, tak sa onedlho vidime na porodnej sale...tak ja hned v strese, ze teda uz? ved termin o dva tyzdne, potom mi pisal do knizky ze kontrola o 7 dni, ale hovori mi, ze to uz urcite nepridem, ze sa uvidime skor na sale, tak ja neviem...hned som nabehla este do DMky posledne veci dokupit a do potravin vodu a vyzivy s piskotami nakupit 😉
no a cele poobedie mi tvrdne brucho, on mi povedal, ze ak bude tvrdnut kazdych 5 minut mam dojst, ale ja neviem, mna nic neboli, ked to stvrdne, tak citim len take napnutie, ziadnu bolest, tak ja neviem, ci sa nieco deje, ci nie...a mam pocit, ze mi aj poobede z tej hlienovej zatky odislo, no tak ja neviem, ja cakam, ze ked by sa to zacalo, tak budem mat nejake bolesti snad....

katka1981
2. jún 2009

Ahpj dadka gratulujem

katka1981
2. jún 2009

Ahoj Katka, ty potvora si ma predbehla o 1 cm. Ale ja ta dnes vecer dobehnem 😀 Ja som ani mens. bolesti este nemala a o zatke nic neviem. Spoznam ju? Ja chcem rodit zajtra, najneskor v piatok. Mas silne bolesti?

katka1981
2. jún 2009

Katus ale aspon to stihnes do havaldovej dovolenky 😀 a mozno sa uvidime v porodke 😀

katrin79
2. jún 2009

Kati, no ved ja som vobec nedufala, ze mozem byt uz otvorena, vsak som bola v soku z toho, ale neboj, nepredbehnem ta 🙂 ta zatka je taky hustejsi hlienovy vytok a mala som ju taku ruzovu trochu od krvi, aj ja uz by som sla rodit aj dnes vecer kludne, ja uz som taka nastartovana dnes, ze by som to aj privitala....a pocuj, sa musime dohodnut, aby sme nerodili naraz, vsak Havalda by sa nam naraz nemohol venovat 😀 praveze ani nemam bolesti, len mi stvrdne brucho na chvilu ako kamen

katrin79
2. jún 2009

a ešte ma dosť začali bolieť kríže od obeda, tak ja neviem, že či sa niečo deje, či nie...ja vôbec neviem, či to tvrdnutie brucha sú kontrakcie aj keď nie sú veľmi bolestivé, no hádam neporodím doma 😉

tehula
2. jún 2009

Katrin: to je super, stihas odrodit do jeho dovolenkyyyyyyy. No ale menila by som hned. MNa fest boli brucho aj krize, ale desne, dole pocit, ze mi to tam prdne kazdu chvilu a furt niiiiiiiiic. Ja mam dojem, ze aj tie kontrakcie uz ine nebudu, len to bude este viac bolet.
Ked mi v piatok doki nepovie, ze som aspon na 5otvorena, tak to dlabem a davam si ibalginy. Uz nemozem, toto su jak mega dlhe kramy, co zazivam. Brucho mam jak kamen, ozaj, uz ani malu neviem nahmatat, co mam bachor ako skala.

Dadka: teda, teba si tam poposielali hore dole, hala bala. No ale len kukam, ze opat vdaka panu za zamluvnenie, lebo mudre radia vedia viac skody narobit ako osohu.
Pozdravujem tymto sikulky porodne asistentky 😉

katka1981
2. jún 2009

Kati a co chces viac? Ved mas vsetky priznaky. Ja nic. Umyla som schody, idem umyt este ostatne dlazby, potom sa oholit, okupat a uvidime. Mne zatka nic, boesti nic....

katrin79
2. jún 2009

katka: tak ja cakam nejake bolesti ze zacnu, lebo vsak zatial nic sa nedeje...no ved uvidime aka bude noc, ale ja uz som taka nazhavena, ze by som uz aj isla

katrin79
2. jún 2009

tehula: a tebe co povedal v piatok, ako vyzera tvoj krcok? vsak ked mas stale bolesti a tvrdnutie bruska, tak sa isto nieco musi diat

dendulka999
2. jún 2009

Katrin ty tam tuším budeš skôr než ja, ja idem vo štvrtok na poradnu tak uvidím čo mi povedia, ale tiež mám také bolesti ako ty, kríže a tak .. tak uvidím,,

majkas
2. jún 2009

ahojte,

zopar dni som vas zanedbavala, sa ospravedlnujem 🙂
dadka srdecne gratulujem k Danielke, to musel byt podla mna dobry pocit ked ta v porodnici poznali, aspon si sa mohla citit ako s kamoskami 😀 😀 😀

katrin tak drzim palce kebyze to uz je ono, potom daj vediet

mneme tz si uz asi v nemocnici, tak tiez drzim palce

tehula, super spravy ze nemusi byt cisarak, sa tesim s tebou

katka, tak ty to uz budes mat tiez zachvilku za sebou, ved piatok je tu co by dup 😉

majkas
2. jún 2009

a baby kedy ma Havalda dovolenku? ja idem zajtra naposledy este ku svojej doki a buduci tyzden by som uz mala ist na antolsku, a chcela som ist akurat k nemu

kukenzi
2. jún 2009

jeeeej, katky, tak vy takto? a ja stale nic, sice krizove bolesti mam aj brucho mam ako skala sa mi zda, ze permanentne a cs0 😖 ale ja potrebujem vydrzat este zajtra, lebo drahy ide na dovolenku a ostanem tu sama so synom, ale mam super kamosku, tak az tak sama nebudem.

dr. havalda ma dovolenku od 20.6. a vracia sa 1.7.

majkas
2. jún 2009

kuki, tak to sim na velmi nepotesila, teray neviem ci k nemu mam zacat chodit ci ist k niekomu inemu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre