Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jabadaba
27. feb 2011

@petraivan petka, takze vravis, ze nemusim mat strach a obavy z toho ako to tam zvladnem co sa ustretovosti sestier tyka? Lebo ja mam z toho des a hrozu uz dopredu, ze tam narazim na nevolu a pod. Aj to co som tu citala ohladom toho dokrmovania, ze potajomky aby nevidel primar, dost ma to rozladilo vcera.

jantarinka
27. feb 2011

Ahojte, tak sa k vam pridavam, tiez uz sa pomaly chystam, lebo sa mi rapidne skracuje krcok, ja som prvy krat rodila tiez na Antolskej, pred 5 rokmi, bola som spokojna, az na jednu neprijemnu sestru, ktoru som odignorovala. Rodila som u Scholza, ale neviem ci si ho vyberiem aj teraz, niektore veci sa mi nepacili, ale to som pochopila az s odstupom casu. Ja si velmi pochvalujem nadstandardnu izbu, na ktoru mohli za mnou prist, nemusela som ja nikam chodit von, hlavne som nebola v stave, takze keby som bola na standardnej, asi by som ani nemala cele 4 dni navstevy ... Pevne verim, ze druhy porod bude lepsi, aj ked, nemozem sa ani na prvy nejak obzvlast stazovat.. No rozdiel bude v tom, ze prvy som rodila s epiduralom, a tento druhy chcem bez. Snad to neolutujem 😲 Ja idem este 2 krat s mojej gyn.na poradnu, a potom ... citam tu super ohlasy na Dr.Hamerovu, tak skusim ju ist omknut osobne..
Co sa tyka kojenia, mne pred 5 rokmi vsetko ochotne vysvetlovali, a naozaj tam boli mile vsetky sestricky az na jednu fuchtlu, ale ja som rodila vecer, a je pravda, ze som jej 3x v noci zvonila, bo mi trebalo na wc a strasne sa mi tocila hlava..prvy krat mi doniesla misu a zostala pozerat na mna. Hovorim jej, ze prepacte, ale takto tak skoro nebudem, mozte sa stavit za chvilu? Tak sa zvrtla na pate..zachvilu prisla, zobrala misu a odisla, ked som zvonila druhy krat, ze musim znovu, zaganila na mna a povedala, ze ale uz misa nebude, ideme na wc... ja v soku, som bola 2 hodiny po porode, skoro som tam odkvacla, ale teda som isla... a ked som zvonila treti krat a chcela ist zas na wc (co som mala robit, ked som cely porod nemohla pit, a ked som prisla na izbu som vypila 3 pohare vody... tak mi trebalo, no co..) tak zacala na mna ziapat, ze ci si myslim, ze bude so mnou chodit celu noc na wc a odisla!!!!! Takze som sa pozviechala z postele sama, a suchajuc sa o stenu, lebo sa mi fakt tocila hlava, som sa dotackala na wc... a potom som uz nezvonila a nepytala sa 4 dni radcej nic... teda jej! No ale inak ok. Drzim vam vsetkym palce, co idete rodit, nech je to co najrychlejsie.. ono to neni med lizat, ale ked uvidite potom to svoje male zlate pokrcene babetko, vsetko to z vas opadne ... Mne malu priniesli cca 4 hodiny po porode na izbu, spinkala a ja som sa nemohla vynadivat... a nemozem sa vynadivat dodnes 🙂

bambola
28. feb 2011

@jantarinka a preco chces bez epi?

petraivan
28. feb 2011

@martinex no presne takyto servis uz asi mat nebudem,dnes nas pustaju domov tak ani neviem ci sa mam tesit 😀 😀 😀

petraivan
28. feb 2011

@jabadaba podla mna strach z toho mat nemusis, ked sa budes pytat vzdy ti poradia pomozu. 😉 Co sa tyka toho dokrmovania, keby tu nebolo tych par "mamiciek" ktore tu pisu take veci tak by bolo vsetko uplne v pohode, ale tymito svojimi prispevkami ublizuju len nam dalsim mamickam ktore to mlieko bohuzial nemame, alebo ho nemame take mnozstvo aby to stacilo babatku. Mozno si myslia ze je to len forum ale je to verejne forum a ublizuju dalsim mamickam svojimi - ospravedlnujem sa za vyraz - sprostymi prispevkami.... Drzim palce urcite to zvladnes 😉

petraivan
28. feb 2011

@jantarinka to mi je luto ze si mala taku zlu skusenost, ja som tu rodila dvakrat a ziadna negativna spomienka len ta bolest 🙂 ale to prejde a clovek zabudne 😉
a doktorku Hammerovu doporucujem !!!! Je skvela !!!! rodila som pri nej dvakrat a ked budem v dalsom zivote rodit 😀 😀 tak u nej 😉 😉

martinex
28. feb 2011

@petraivan supeeeeeer..jasne ze sa mas tesit!!!

kacka1234
28. feb 2011

ahojte blizi sa moj termin porodu a chcem sa opytat mamiciek, ktore rodili sekciou na Antolskej, ci ste balili zvlast tasku na pooperacnu izbu a ci ste tam vobec mohli mat batozinu na pooperacnej a kolko zien je na pooperacnej izbe ?
vdaka

sedem
28. feb 2011

@kacka1234 ahoj,
ja som mala sekciu, sice neplanovanu, ale myslim, ze to je jedno 🙂 Veci som mala vsetky pobalene v jednej velkej taske a tam som to potom mala rozdelene, veci pre babo boli este v jednej mensej taske a ostatne boli pre mna..taska bola cely cas pri mne, najskor na porodnom boxe a ked sa rozhodlo o cisaraku, sla so mnou aj na operacku, potom ma previezli na odd. sestonedelia, tam je izba JIS, kde ta sestricky maju pod kontrolou az kym sa nepostavis na nohy a neprelozia ta na inu izbu(na tom istom oddeleni, chodbe), no a taska ide staaale vsade s tebou, takze o veci sa bat nemusis...no a na izbe sme boli 3, teda najskor som bola sama, potom mi priviezli dalsiu mamicku a nakoniec, ale to uz bolo dalsie rano, priviezli tretiu, len na obed uz mna stavali na nohy a uz som sa stahovala..ale viac by sa nas tam ani nevoslo, asi maju tych izieb viac...

alexandrah
28. feb 2011

@kacka1234 - pokial viem, co baby rodili sekciou, tak presne, ta pooperacna izba je na sestonedeli, akoze normalna izba ... potom ta asi presunu o izbu vedla, akurat ... inak je to tam take iste, ako normalna izba ...a tasku vsade nosia za tebou ...

jabadaba
28. feb 2011

@petraivan dakujem za povzbudenie, ja tiez dufam, ze bude dobre a namiesto boja s niekym prechytralim si prve dni so svojim malickym uzijem v pohode.

jabadaba
28. feb 2011

@sedem aha, takze takto to tam chodi. Dobre vediet, uz som rozmyslala, ze kde hodime tasku, aby sa ku mne aj dostala naspat.

Ozaj, ako to je ked sa rodi planovanou sekciou co sa blizkosti mojho manzela tyka? Aj ked bude mimo operacnu salu aj vtedy musi cvakat za pritomnost otecka pri porode? Lebo chcem, aby bol za dverami operacky, a nasledne potom sprevadzal zdr. personal na osetrenie babatka a potom mna na izbu. Asi sa to rata ako jeho plna ucast tam vsak? Bez ohladu na sposob vedenia porodu...

sedem
28. feb 2011

@jabadaba o tasku sa vobec nemusis bat ani starat, personal ti ju vsade presuva 🙂
Ak mas planovanu sekciu, myslim, ze plati to, co pri neplanovanej, teda na operacku manzela nepustia, caka za dverami az kym babo nevyberu z bruska, potom ho zavolaju dnu do takej malinkej miestnosti, hned vedla operacky, je tam take velke okno, kde na teba aj uvidi a tam babo oznacia, osusia, pomeraju atd., to si moze nafotit a potom presuvaju babo na dve hodky do inkubatora, teba zasiju a presunu na sestonedelie, manzela na oddelenie pustia mozno na 5min., dlhsie nie, kedze sa respektuje sukromie ostatnych maminiek na izbe, jedine ze by si mala nadstandartnu izbu, tam neviem, ako to je...no a kedze manzel nie je pri porode - tych par minut, co osetruju babatko sa nepocita - tak poplatok za otca pri porode neplatis..ja som ho mala zaplateny, ale kedze sa to zvtrlo na cisarak, peniazky nam vratili 🙂

jabadaba
28. feb 2011

@sedem aha tak to teda je, velka vdaka za info, uz som v obraze. Hm, no skoda, ze s muzom budem tak malo vzhladom na sekciu...no nic. Co uz.

sedem
28. feb 2011

@jabadaba Nemas za co, mozno ak by si bola na tej nadstandartnej izbe, mohol by byt viac pri tebe, skus si pripadne zistit..

alexandrah
28. feb 2011

@ahoj jabadaba - ak mas sekciu, tak tusim za manzela ani neplatis ... a akonahle ta presuvaju na izbu, manzel ide domov, na sestonedelie ho s tebou nepustia ...na nadstandarde by vsak ale tusim byt mohol ... ale neviem, ci iba cez navstevne??

jantarinka
28. feb 2011

@bambola bez epi lebo som nevedela poriadne tlacit a potom mi mala spala 2 dni v kuse, ani nejedla, ani oci neotvorila, potom sa docitala na nete, ze to je vlastne dieta omamene, a za druhe, ja som necitila ziadnu bolest pri kontrakciach, teda iba taku slabucku, ale som sa strasne bala porodu, tak som si to dala pichnut, a potom som uz mala len tri kontrakcie kym sa ona narodila, tak to by som snad vydrzala.. neviem, ci urobim dobre, ked si ju nedam, no ale chcem to vyskusat... uvidme, potom mozem dat vediet... 😀

bambola
28. feb 2011

@jantarinka ja si velmi pochvalujem a ak niekedy pojdem druhykrat tak jedine s epi 🙂 mne mala spala prve tri mesiace stale a nemyslim, ze to bolo z epi 😀 ale daj vediet, ked to uz budes vediet porovnat 🙂

jabadaba
28. feb 2011

@alexandrah dakujem, no skusim ten nadstandard, ale tak nadeje privelke si nerobim.

alexandrah
28. feb 2011

ahojte, ja si tiez nemyslim, ze je to z epi, ked pojdete na prednasku, tak vam to potvrdia ... to zase take nedavaju, aby to omamilo dieta ... a ked si ani nedas, ze v zalohe, a nahodou bude faakt faakt zle, tak ti ju ani nemozu pichnut ...
@jabadaba - ahoj, no my tam mozno budeme nejak naraz v porodnici, urcite si napisme, ako to pokracuje, rada by som ta stretla 🙂 sme obe v 36 tt ...

jabadaba
28. feb 2011

@alexandrah 🙂 no je to dost pravdepodobne. Ja vo stvrtok idem do prvej poradne k primarovi, dufam, ze uz naplanujeme datum sekcie, potom Ti dam vediet kedy tam budem. On mi vravel, ze sekcie planuje tyzden pred terminom, takze to vychadza zatial niekedy okolo 21. alebo 22. marca. Je sanca, ze sa tam budes v tom case, ked tam ja uz budem lezat motkat. 🙂 Ako sa zatial citis? Ja uz by som to chcela mat za sebou, som uz riadne nemotorna, to pri prvom som nebola takto.

alexandrah
1. mar 2011

@jabadaba - no ja mam termin niekedy az na konci marca ... tak ale uvidime ... tak skor okolo 28, alebo tak nejak ... ja chodim na poradne k hammerovej, v piatky .... citim sa uz na staru belu, asi aj pri rpvom to tak bolo, len to som doma lezala, a oddychovala, co sa pri rocnom synovi neda ... ty mas ako velke dieta?? som nevedela, ze uz jedno mas 😎 a co cakas teraz?, a co mas doma?? ja ani neni som nemotorna, ale ku koncu je uz vsetko tazke, sak to poznas, v noci trpnu ruky, bolia, pali zaha obcas ... striktne vzate, asi som na tom lepsie, ako prve tehu, len to prezivam horsie, kedze so synom som dost akcna, aby som ho zabavila, chodim s nim stale cvicit, plavat, von, a podobne ... preto uz budem rada, ked porodim, a budem viac vladat 🙂

jabadaba
1. mar 2011

@alexandrah no tak to si na tom paradne ked robis tolko aktivit s malym. Ja som toto tehu absolutne nepouzitelna, az sa hanbim, ale moj vykon je dost zredukovany. Najprv mi dlho byvalo blbo, to ma vycerpavalo, potom nastupila anemia tak som bola dychavicna a slaba, no a teraz ma furt nieco boli, no proste zabit a zakopat. 😀

Ja mam 4,5 rocneho chlapceka a opat cakame chlapceka. Takze budu dvaja zbojnici. 😀 Som zvedava ako to cele bude, ale uz sa naramne tesim az toto kuriatko uvidim na vlastne oci a budem si ho moct cuckat, nie takto cez brucho.
Nas maly sa vcelku zahra aj sam, ale niekedy mam vycitky, ze som tak nemozna a nevladzem sa s nim hrat tak ako predtym. Je doma, do MS nechodi, nechcel ani nahodou tak sme si dali odklad. A v septembri uz snad bude chciet. Dovtedy sa aj zzije so surodencekom a hadam nebude mat pocit odstrcenia.

no za normal okolnosti mam aj ja termin na konci marca, ak by som nerodila sekciou tak by bola podla mna takmer istota, ze by sme sa stretli. Ale tak sanca tu este je. 🙂

alexandrah
1. mar 2011

ahoj @jabadaba - no dobre na tom nie som, mam sialene bolesti krizov, neviem spat, migreny, brala som 2 krat atb. pred mesiacom, tiez som velmi anemicka, dychavicna, a unavena ... len proste ked mu nerobi mprogram, je to 100000000 krat horsie, lebo sa nudi, nezahra sa sam, je malicky, este mu nevysvetlim, to mas dobre, ze sa uz oblecie, napapa, porozprava ...aj ked do skolky nechodi ...zle mi nastastie nebyvalo, len mam veelky problem so spankom ... vsetci, ze kolko vladzem, ale ja nevladzem, meliem z posledneho, jak som aj bola chora, tak som ani nemala sancu lezat ... nic ... ale co narobim ...uz sa tesim, ked bude väcsi, aspon tie 2 roky ... snad to bude jednoduchsie ...

jabadaba
1. mar 2011

@alexandrah ale chuda moje, vidis, ja som si mylne myslela, ze ako to zvladas....ale je fakt, ze okolo rocneho dietata je ine lietanie, to som si neuvedomila. Predsa len ten moj sa sam zahra a vobec uz je to takmer hotovy cloviecik. No uz len to vydrzat. Inak s nespavostou mam aj ja hrozne problemy, proste nespavam - bud je to neustale plny mechur, alebo ma bolia bedrove klby alebo zas maly ma budi - spava v nasej posteli. No poviem Ti uprimne uz mam dost. Dufam, ze to vsetko zmakneme v pohode a uz len nabehnut na dobry rezim s detickami a snad to vsetko pojde. Aj pocasie bude lepsie a lepsie, takto napr. moj maly odmieta chodit von, on sa tam nudi. Decka su v skolkach, nikde nikoho, na bicykel chladno, ihriska vymrazene. No o nicom.

kacka1234
1. mar 2011

alexadrah vdaka za rady vidim, ze idete mat tiez maly rozdiel medzi drobcami ja mam doma 14 mesacnu dcerku a cakame dalsiu babu netusim ako to vsetko zvladneme ale snad to nejako pojde. 🙂

mony80
1. mar 2011

Ahojte zienky,
idem sa s vami podelit o moju skusenost s porodom na Antolskej.
Mozem len a len chvalit, nemala som nikoho zazmluvneneho. Rodil ma doktor Dlhopolcek s vybornou PA.
Boli uzasni, povzbudzovali ma, respektovali moje zelania.
Chcela som Epi, ale kedze porod postupoval velmi rychlo, epi sa nestihla a zvladla som to aj bez 🙂
Novorodenecke ma moj obdiv, neustale v pohotovosti, ochota poradit, podporit, ukazat aj o 2. rano.
Strava OK, izby OK aj bez nadstandardu.
Celkovo hodnotim pozitivne.

alexandrah
1. mar 2011

@jabadaba - ja som to mala takto aj s riskom, tazke tehotenstvo, ale potom bol super, kludny, spavy, a podobne ... tak moc moc dufam, ze aj Miška bude takto ... ze toto su posledne najhorsie chvilky, a bude lepsie ... vsetci sice, ze po porode, 2 deti, male ... ale ja neviem, minimalne ja budem viac vladat, nebudem uz taaka unavena, urobim program obom, vezmem kocik, a miska bude spat, a risko na ihrisku ... a podobne, moc v to dufam!!! 🙂 len neviem, ci uz viac chcem mat porod za sebou, alebo sa ho bojim, lebo som ho mala fakt tazky .....ale co, nijak sa mu nevyhnem ... 😀

jabadaba
1. mar 2011

@alexandrah no veru, porodu sa uz neda vyhnut, ale neboj, mozno zrovna tentoraz to budes mat v pohode. Nemala si to teda lahke prvy raz podla toho co si pisala. Drzim Ti palce nech tentokrat to ide ako po masle. 😉

alexandrah
1. mar 2011

@jabadaba - dakujem pekne, aj sa mi snivalo, ze tentoraz to bude rychlovka, tak snad sa to splni 🙂 sak uz o chvilu 🙂 a potom ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre