Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
5. aug 2010

@sharlotta jeej sharlot, gratulujeeem, normalne prekvapenie 🙂 . strasne dlho som ta necitala 😉

baby, dr. rozemberg bude aj v aug. dovolenkovat, pravdepodobne od 16.8.

sharlotta
5. aug 2010

@certica Dakujem 🙂

hobit
5. aug 2010

@janulka66 aha, ja som naivne ocakavala nejaku 2hodinovu paradu 🙂

cicimon
5. aug 2010

@jasminet @andzi - nam tiez vybavenie RL vyslo na den, ked sme odchadzali domov

minix
5. aug 2010

presne tak, dostanete papierik este v porodke, kedy budu mat pre vas na matrike RL, a potom tam uz mozete ist, my sme boli asi 5 dni po termine a v Technopole su tie tetuse velmi zlate. 🙂)

bambola
6. aug 2010

nam napriklad ten RL vysiel az tri dni po prepusteni z nemocnice

k.a.t.k.a.
6. aug 2010

@pipi1211 ja som pri malej platila za izbu potom 🙂 dopredu sa neda, nevies ako dlho tam budes 😉 Pri malom som bola na obycajnej izbe a pre mna bola lepsia preto, ze som si viacej oddychla 😅 na nadstandarde vkuse za mnou niekto chodil, hlavne rodicia a svokrovci 😝 a nedajboze budes mat spolubyvajucu co bude mat tiez caste navstevy priamo na izbe, tak to tiez nie je vyhra 😝
co sa tyka starostlivosti, hygieny mozem povedat ze je to to iste 😉

dadika1977
6. aug 2010

Ahojte baby ! Chcem sa popytat na klystir. Pri predchadzajucich porodoch do mna pred porodom na koze napumpovali liter mydlovej vody a teda pre mna to nebolo nic moc. Tentokrat som si kupila YAL klystir s tym, ze ked budem mat ist rodit, spravim si ho sama doma. Otazka znie - neviete, ci to na Antolskej akceptuju ? Nebudu mi ho chciet spravit aj oni este raz ? Vopred dakujem za odpovede. 🙂

lulu4
6. aug 2010

@dadika1977 ahoj jedine co som na ten YAL pocula ze je to intimnejsie lebo si ho mozes spravit doma ale ze porodnici z neho nie su nadseny lebo ze je ovela slabsi a ze ten co ti daju v nemocke ze prehreje aj dutinu brusnu co ti moze zmiernit bolesti.. jednoznacne odporucaju ten co davaju v nemocke ale skusenosti s Antolskou v tejto suvislosti nemam ci ti povolia aj ten YAL

lucy555
6. aug 2010

Dadika 1977, ja mam tiez nachystany YAL. Maleho som rodila v Ruzinove a tam mi ho bez problemov aplikovala sestricka. Urcite to bola lepsia alternativa ako glycerinove cipky, ktore tam davali. Na Antolskej neviem ako, snad ma niektora skusenost. Inak dnes som uspesne absolvovala prvu poradnu u MUDr. Hammerovej, velmi mile, precizne ziena, som rada, ze som sa dostala k nej. Hned mi vsetky chybajuce vysetrenia do mojho gynekologa dala dorobit. Poslala ma na prietoky, malicka ma uz orientacne 2700 g, tak som zvedava, kolko do porodu este podrastie 🙂. Antolska na mna urobila zatial velmi dobry dojem, tak snad to tak zostane aj po... 😉

dadika1977
6. aug 2010

@lucy555 - Tak to ti drzim palce. Ja som v 31tt lezala 3 dni v nemocnici kvoli nejakym problemom a dr Hammerovu som vyfasovala ako izbovu dr. Ja som z nej az taky super pocitr nemala. Vsetko okolo mna aj tak konzultovala so "starsimi a skusenejsimi" lekarmi, aj prepustaci ultrazvuk mi robil iny lekar, ona sa len pozerala. Tak neviem, je sice mila, ale co sa tyka skusenosti, asi by som isla radsej niekomu inemu. Ale to je len cisto moj nazor.

mirinka7
7. aug 2010

ahojte, chcela by som vas velmi pekne poprosit o radu. Som v 9tt a rozmyslam o zmene Dr., pretoze sa mi nepaci jej pristup. Vedeli by ste mi odporucit niekoho na Antolskej? Niekoho, kto je naozaj odbornik, kedze som tehotna a kto ma aj normalny pristup k pacientom. Dakujem pekne.

maja797
7. aug 2010

@mirinka7 Ahoj Mirinka, ja by som Ti odporučila dr. Rozemberga, ja som bola na rizikovke, ležala som tam 3 týždne, tak sa tam vystriedali všetci a on je jeden z najlepších, aj čo sa týka odbornosti a aj prístupu k ľudom, sú tam aj iní odborníci, len nie každý prekusne ich povahu. Len sa priprav na to, že k nemu chce ísť každý. 🙂

prsky
7. aug 2010

@mirinka7 ja by som povedala, ze gynekologa na bezne pouzitie by som nehladala v nemocke, tam su dost vytazeni a nie vzdy stihaju "vykecavat", takze mozes byt sklamana, ze ti sami od seba nebudu vysvetlovat vsetko, co by ta evtl mohlo napadnut a nespytas sa (ja si totiz napr. vzdy spomeniem az po navsteve u dr. ze co som sa vlastne chcela este opytat, aj ked by mozno stacilo si predtym napisat otazky na papier 😉 ).

minix
7. aug 2010

@mirinka7 zdielam nazor prsky..oni na antolskej su megavytazeni..casto aj z ambulancii odbiehaju na porody, na sekcie, kadeco a skutocne tam nie je priestor na to, aby sa ti venovali aj 40 minut, ako to robi napr.moj gyndak, ak je treba. skus popozerat mimo nemociek, do nemocky sa dost nachodis do poradne. Ja som povodne planovala prestupit k tomu, co ma rodil, ale po zdravom uvazeni som od toho odstupila.

mirinka7
8. aug 2010

@maja797 ahoj, dakujem a myslis, ze ma vezmu v pohode? beru novych pacientov? rozmyslam nad Mudr. Havalda, raz ma vysetroval a bol strasne fajn. Ale mam uz skusenost aj s Rozembergom, bol sice tichy, ale nakoniec bol tiez fajn.

maja797
8. aug 2010

@mirinka7 Ahoj, ťažko povedať, treba si skúsiť zavolať alebo ísť tam osobne a dohodnúť sa. Len treba počítať s tým, že je tam strašne veľa pacientiek a strašne dlho sa tam čaká. Ja chodím do Gynfivu na Záhradnícku a na Antolskú som išla na radu mojej lekárky, ktorá ordinuje aj tam, až keď som musela. Na Antolskej môžu ordinujúceho lekára hocikedy odvolať k pôrodu a potom sa všetko posúva. Ja som bola zvyknutá na objednávku na presný čas, a to mi tam dosť chýbalo. Maja 🙂

diuska24
8. aug 2010

Ahojte, rodila som na Antolskej pred rokom a pol, viac negativ ako pozitiv. Mala som zazmluvnenu dr., ktora robi na privatnej klinike a ma 2-3x tyzdenne sluzby v nemocnici, co je nevitane u personalu na porodnici. Porod mi vyvolaval dr. S., ktory bol neprijemny az brutalny, a znemoznil ma pred jeho kolegami, len preto, ze vraj neznasa sebavedome zeny. Nastastie ma za ruku drzala porodna baba a sepkala mi do ucha, aby som si ho nevsimala. Bola skvela aj pri porode. Vyvolavacka, klistir, bez toho, ze by ma informovali, ako na beziacom pase a kopa mladych praktikantov. Avsak ti boli velmi mili a pomahali mi fyzicky aj psychicky. Bolesti prisli okamzite a takej intenzity ako pred porodom. V tych strasnych bolestiach na mna sestricka kricala aby som zatelefonovala svojej dr., oznamila manzelovi, nech nikam z cakarne nechodi a rychlo sa osprchovala. Este ze moja dr. rychlo prisla, porod prebehol velmi rychlo a hladko. Ziadala som mat hned po porode prvu hodinu dieta pri sebe, i napriek najvyssiemu skore pri narodeni, bambulku odniesli umyt, obliect a na novorodenecke. Videla som ju az vecer. Asi typicky Antolska rutina. Na novorodeneckom spinave podlahy, nehygienicke toalety, plesen v oknach, nie vsetok ale povacsinou neochotny personal. 4 dni sa bambulka nechcela na prsnik prisat, este stastie, ze je tam vynikajuca laktacna poradkyna, ktoru som natolko otravovoala, az sme to na posledny den zvladli. Jedna jedina izba ako nadstandard, na ktoru, pri tolkych ziadostiach, mate malu sancu sa dostat. Tentokrat na Antolsku uz nepojdem. Bola som navstivit aj ostatne dve nemocnice, bieda Slovensko !! No tentokrat to bude ina nemocnica, a ja verim, ze porod dopadne super, bambulka bude v poriadku a mi rychlo pojdeme domov do svojho cistuckeho a pokojneho pohodlicka.

articocka
9. aug 2010

Ahojte babule, ja som tiez rodila na Antolskej v maji 2007. Od zaciatku som tam chodila do poradne, lebo moj gynekolog bol sucasne aj mojim porodnikom, co bola uzasna vec, lebo v case okolo porodu som nemusela riesit veci typu, koho si vybrat. Porodnicu ani priestory nemocnice som nevidela skor, ako v case ked ma tri dni pred porodom prijali kvoli mojmu poplachu, ze mimi sa nehybe a pritom len spinkalo a uz som tam ostala do porodu, ktory bol presne na termin, takze nic naviac som tam zbytocne nepobudla. Sal mi bol znamy az po 3 hodinovych kontrakciach. A odvtedy ci sa nieco zmenilo neviem. Do porodnice som si brala vsetko vlastne okrem detskeho oblecka ktore som po celu dobu na oddeleni mala to ich a koselu aj pocas porodu aj po porode som mala vlastnu. Personal je podla stastia. najdu sa tam jak mile a ludske bytosti ako aj mrchy, ktore ti robia zakernosti. Dolezite je hned ukazat svoje postavenie a nedat sa a vsetko z lahkostou zvladnete. Good Luck 🙂

articocka
9. aug 2010

@diuska24 ahoj, tak po vacsine pripadov mozem s tebou suhlasit(spinave podlahy az tak ze ked vam padne za postel vankus ho vytiahnete s hordou cudzych vlasov, sprchy a toalety onicom, novorodenecke setry hnusne cez ohladuplneho pristupu az na vynimky, lekari pri vizite ako pasova vyroba, budenie a donasanie deti v neludskych hodinach 3/4 na 5, pri porode ste ako vo vykleda lebo cela skala roznych praktikantov sestier a lekarov na vas zo spodu cumy.). Porod som mala uzasny, mala som super sestru, ktora mi pomohla ako s dychanim a psychickou podporov, lekara ktoreho poznam a sestru, ktora to tam cele riadila, takze bol poriadok. Porod som takmer cely prespala na fitlopte v sprche po klistire, ktory bol desny, infuzke penicilinu a hodine na wc, lebo ma vkuse prehanalo inac vsetko slo podla planu. Je to naozaj individualne podla dna kto ma smenu az nato komu sa zapacite a zrovna si na vas nechce vybit celu zlost sveta. Sla by som tam rodit aj druhy raz, mala by som toho isteho dokyho a asi aj tu istu porodnu sestru. ja som mala stastie byt rok nato aj pri sestrinom porode a doktor bol rovnaky ale personal iny a poviem vam ze keby som nepomahala sestre ako mne ona rok predo nou neverila by som co je to zly personal, vola som na ne tam dost zla lebo boli arogantne az nevsimave setry a dost som s nimi mala vymen nazorov ale zvladli sme to. takze viem co je to poznat aj dobru aj zlu skusenost.

kristip
9. aug 2010

@ma.cka ahoj, rodila som na antolskej pred 2 tyzdnami, tyzden som doma, takze ti podavam velmi cerstve info, co sa tyka veci, kt. si treba priniest.
nocne kosele ti daju a ak mas svoje, pouzvas svoje, ja som to striedala. kedykolvek si vypytas, daju ti. pre babatko potrebujes len jednorazovky a obrusky - vserko ostatne tam je, takisto kedykolvek vymenia na vyziadanie. potrebujes este toaletny papier, vlozky a podlozky na postel, ale prvy den ti to takisto daju oni. zelam vela stastia

janzurka
9. aug 2010

Vsetko je asi vec nazoru a ocakavani, ale ja mozem na Antolsku poskytnut len pozitivne info 😉 . Pristup lekarov, sestriciek a ostatneho personalu bol vyborny, priestory a cistota fajn. Nemam to s cim porovnat, kedze mam skusenost len s Antolskou, ale ak by sa nam zadaril surodenec, tak som rozhodnuta tam ist opat 😎

sharlotta
9. aug 2010

@diuska24 a ktoru si mala doktorku, ked sa mozem opytat?

Inak madikov ma kazdy z nas pravo odmietnut, ja si ziadnych medikov a praktikantov neprajem. Skoda, ze v BA nie je ziadna sukromna porodnica, urcite by sa uzivila. Ved clovek chce len trosku ludskeho pristupu. 😖

prsky
9. aug 2010

@sharlotta ja som sa na odmietnutie pripravovala, zial, ked doslo na lamanie chleba, tak som nestihla ani oci rozlepit a bolo po hromadnej vizite 😠 (rano, 6h po CS sestricka rozdrapila dvere, zapla svetlo, odokryla kazdu a uz sa tam nahrnul kopec ludi). A pri porode sa mi nikto nepredstavil, takze vobec netusim, aku kvalifikaciu kto mal 😕 Ked tak nad tym uvazujem, pride mi to ako vo vazeni - ty mas o sebe na prijme povedat vsetko, oni sa ti ani len nepredstavia - proste si im vydana na pospas.
a ad kupelky - ja som bola rada, ze na normalnych izbach je aspon 1kupelka so zachodom pre 2 bunky . Ale ze by boli nejak zvlast ciste sa povedat neda. Nehovoriac o tom,ze na nasej izbe bol zachod strasne nizko, takze baby po epiziotomii mali dost problemy. Skoda, ze si este stale vacsinou musime povedat, ved je to len na 4-6 dni ☹ (teda, ak mame stastie)

janzurka
9. aug 2010

A este by som rada dodala na margo praktikantov, tesne pred zacatim porodu, resp. 2 fazy prisli dve praktikantky na box a naozaj slusne sa opytali, ci by mi nevadilo, keby tam boli pritomne... Mozno sa za ten cas, kedy ste vy rodili veci zmenili, alebo som mala naozaj stastie 😒

swiss
9. aug 2010

@sharlotta mám pre Teba dobrú správu, my to už asi nestihneme, ale podľa tvojho termínu by to už mohlo byť celkom reálne, že už bude zas fungovať Koch na Partizánskej. Plánujú síce otvoriť na jeseň, konkrétne v novembri, ale možno to potrvá aj trošku dlhšie, lebo ešte hľadajú nejakých dvoch, troch lekárov.

andzi
9. aug 2010

@prsky ja som síce ešte nerodila, ale čoskoro budem, pridám však svoj názor - vieš, možno ti to pripadalo blbé, ale lekári a sestry a ani medici nie sú výslovne zvedaví na pacientky, oni denno denne vidia X nahých tiel, oni sa na ľudské telo pozerajú inak a buď si istá, že už videli všeličo.

diuska24
9. aug 2010

@articocka Zalezi to aj od stastia, ale takto by to nemalo byt, svoju pracu by sme mali predsa robit z laskou a elanom, a najma, ked robime z ludmi, i ked za mizerny plat. Treba v tom vidiet poslanie. Nehovori za mna idealista, ale dlhorocne zitie v cudzine. Ten ludsky-neludsky pristup, stve ma to. Baby rodicky si predovsetkym zasluzia vela pozornosti, porozumenia, citu, ved nielenze su v tazkom fyzickom a psychickom stave, ale predovsetkym rodia maleho cloviecika na svet, ktoremu by sme mali prichod ulahcit, ukazat mu pekne veci, a co najmenej ho traumatizovat. Babulky vrele odporucam literaturu od francuzskeho porodnika Frederick Leboyer „Pôrod bez násilia“.

diuska24
9. aug 2010

@sharlotta Ahoj, rodila ma moja gynekologicka dr. Durinova z ProCare. Zena plna elanu, jemnocitu, ludskosti, pri kazdej poradni priniesla pohodu a dobru naladu, a predovsetkym doveru k nej. Aj porod s nou bola pohodicka. Skoda len, ze je koncom augusta na dovolenke a rodi len na Antolskej.

njonja
9. aug 2010

@prsky ja som tiez rodila na antolskej a musim povedat, ze som bola nadmieru spokojna so vsetkym - ci uz sestry, leari, medici, izby...akurat niektore mamicky sa nevedeli spratat do koze. U nas na velkej vizite zostali medici vonku, ale uprimne, musia sa ucit aj oni, ved napokon nas oni budu o par rokov rodit a starat sa o nas, takze ja som ratala, ze prijdu a nemala som s tym ziaden problem...
Co sa tyka izieb, je pravda, ze normalne izby, teda kupelky boli nie na najvyssej urovni, ale dako sa to dalo vydrzat. a napokon, je stale moznost ist na nadstandard, tam je kupelka super. A da sa tam dostat normalne bez protekcie - skratka chodila sestra a pisala poradovnik u mamiciek...mne sa tiez podarilo tam dostat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre