Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alexandrah
18. mar 2011

@luuca1 - neboj, detom vyleti teplota raz dva, moj syn mal tu 6 tu chorobu, a mal skoro 40 tky, ale do 2. dna mu to kleslo, a za 2 dni preslo uplne, neboj sa!! kludne davaj vodicku, kolko kolkvek podla mna, a kojenie je super, aj to je tekutina ... je aj chora? pozerali ju?? ci sa nevie??

certica
18. mar 2011

@luuca1 lahni si k malej, obidve naholo koža na kožu (pripadne, ak satkujete, tiez sa da naholo uviazat), tym ju budes prirodzene a mierne ochladzovat vlastnym telom a zaroven jej ponukaj na poziadanie resp. co najcastejsie prsnik. da sa pomedzi aj po lyzickach vody, ako pise @jasminet, pokial by nahodou nechcela prsko castejsie, ako tie 3h. aj je nejak nekludnejsia nez obvykle? panadol by som osobne nedavala.

alexandrah
18. mar 2011

@luuca1 - ak ti panadol nezaberie, skus aj sirup detsky nurofen, je to ina ucinna latka, mozno zaberie to, nam klesla teplota do hodiny, fakt!! 😀

luuca1
18. mar 2011

@alexandrah nie práve že aj krvičku mala negatívnu ani hrdielko nemá zapálené aní ušká, nič...len teplota...ale dr povedala že to môže byť začiatok niečoho...

luuca1
18. mar 2011

@certica vieš čo práveže inokedy plačkávala a teraz je taká že si len mrauká jak malá mačička a spinká, taká je že ani hlavičku nezdvihne, len tak opreto na mne ležká, moj anjelik

certica
18. mar 2011

@luuca1 teoreticky to moze byt aj 6.choroba alebo nieco virusove, prejavuje sa len teplotou spravidla 2-3 dni a nasledne sa dieta vyhadze na tele. hlavne nech ma tie tekutiny (mm je v tomto pripade uplne ideal) a klud.

masinka
18. mar 2011

@alexandrah Rozemberg mi raz robil UTZ , bol sympos,velmi sympaticka mi bola aj doktorka Malova, tu tiez ale poznam len z jednej vizity a UTZ, aki su odbornci neviem posudit, takze k tomu sa vyjadrovat nemozem, u Scholtza som porodila 2 deti, bola som spokojna ako s profesionalitou, tak aj s jeho pristupom, tak som to sem napisala 😀

alexandrah
18. mar 2011

@luuca1 - suhlasim s certicou, moze to byt 6 ta choroba, to su len teploty, a na konci vysyp po telicku ... aj my sme to prekonali, ale k tomu sme mali aj hnacky a zapal hrdielka, ale vsetko nam cca do 5 dni preslo, neboj!! to sa upravi!!

riamim
18. mar 2011

Ahojte. Chystám sa prvýkrát do poradne na Antolskú. Mám si tam zavolať a objednať sa, alebo proste prídem, kedy chcem a niekto ma zoberie??? Zatiaľ si nejdem nikoho zazmluvňovať.

sony123
18. mar 2011

2jaja3112 mne Dr. Scholtz robil dve sekcie, planovane, mala som ho zazmluvneneho a bola som maximalne spokojna, nikdy nebol nervozny, praveze je velmi pokojny, poznam ho celkom dobre, chodila som k nemu do poradne pri oboch tehotenstvach a bol velmi precizny, je to velky profesional, bol aj primar. Ja by som ho jednoznacne odporucala, po dvoch sekciach, mam jednu jemne viditelnu jazvu, tak ja mozem jednoznacne suhlasit s masinkou.

drobec33
18. mar 2011

@masinka to nebol jeden den blbec, ja som sa s nim stretavala aj pocas hospitalizacie a bol stale rovnaky. Samozrejme aj pre mna je v prvom rade dolezita profesionalita. Tiez viem o com hovorim, pretoze som pri druhom zakroku zacala velmi silno krvacat a hrozilo mi, ze pridem hned o maternicu. Doc. Korbel sa musel tiez okamzite rozhodnut a zacali ma zachranovat. Cez to vsetko co sa stalo, vsak boli obaja aj s MUDr. Niznanskou humanny a snazili si ma vsemozne podporit. A to si na nich velmi cenim, pretoze mi to velmi pomohlo. Nehovoriac o tom, ze som na oboch videla seriozny strach, ako sa zakrok zvrtol, resp. co odhalil. Kazda vsak mame evidentne ine predstavy o tom, ako by sa mali lekari a personal chovat a starat o pacientov. Keby som mala popisat vsetky skusenosti pocas mojich poslednych dvoch pobytov na Antolskej, vratane porodu, napisala by som diplomovu pracu. 🙂
Moj posledny postreh. Nehadzem vsetkych do jedneho vreca. Kedze sa skoro vsetci lekari tocia na vizitach a vysetreniach, mala som cest spoznat ich viacerych aj osobne. Je tam nastastie aj dost lekarov, ktori su profesionalny a zaroven aj ludsky. A tak by to malo podla mna byt. Vsetci sme predsa ludia.

seba1
19. mar 2011

@riamim ja som tam prišla v ordinačných hodinách lekára, ktorý sa mi pozdával a bez objednania

luuca1
19. mar 2011

@alexandrah no aj mala mi dostala hnačku už dnees, večer jej teplota vyšla až na 38,7 a dnes ráno mala 38,1 a ževraj sa 0,5 odpočítava, ale neviem prečo...

alexandrah
19. mar 2011

ahoj, @luuca1 - ak si neodratavala 0.5 stupna, tak potom to neni take strasne, lebo u deti byvaju fakt vysoke horucky, a ak ma cca 38, tak to sa len telicko trochu brani, co je dobre ... ked merias teplotu v konecniku, sa odratava 0,5 stupna, lebo tak je o tolko vyssia, ako v celom tele, tak preto ... keby si merala pod pazuskou, alebo v pusinke, ci inak, tak namerias o toho pol stupna menej ... hm, ale neviem, co na hnacku takeho maleho babatka, asi nic, len MM, my sme to mali az v 6 tom mesiaci, ci 7 dmom, to uz papal aj prikrmy, tak mohol bananik, a podobne ... ale neboj, to sa urcite upravi, mozno ste nejaki turbo rychli, a pojdu vam zubky o mesiac?? 😎 (zlahcujem 😀).
@riamim - ahoj, ak si nechces nikoho zazmluvnovat, tak sa nemusis nikde objednavat 🙂 proste prides, a kto kde bude v ten den ...
kocky, nema zmysel sa dohadovat, kto je super, kto nie je, ci je dobry clovek, ci je profesional, alebo nie ... kazda mame proste inu skusenost, aj s tym istym lekarom, tak je jasne, ze kazda hodnotime na zaklade iba svojich skusenosti ... keby sme s tym istym mali opacnu, piseme inak ... akurat co sa tu vsetky nastveme, ze nie, neni to pravda, on je taky a taky, a ina napise, figu, je iny ... to nema zmysel, je to nekonecny pribeh, a k nicomu to nevedie ... jasne, ze chceme branit lekara, ak bol k nam super, ale to neznamena, ze neverim inej, ze k nej bol blby ... a naopak ... tak trochu nadhladu by nam nezaskodilo!! sak sa nejedna o zivot, proste tu kazda napiseme svoj nazor, ale hadat sa je zbytocne!! vsetky tu mame deticky, alebo cakame, a naozaj sa nepotrebujeme hadat cez konika ... tie nervy nikomu neprospeju!! pekny den vsetkym!! 😀 😀

aaddeell
21. mar 2011

ahojte chcem sa opytat mozem ist na prednasku o epi aj teraz ked som v 31tt? bojim sa ze porod sa mi zacne skor nakolko sa mi skracuje krcok a mam vysoky tlak a ked nebudem mat tu prednasku tak mi nedaju epi
kedy byva prednaska o epi?

bambola
21. mar 2011

@aaddeell mozes ist kedykolvek 🙂 tusim v stredu o druhej, ak si dobre pamatam 😅

hoota
21. mar 2011

ahojte, o 2 tyzdne mam poslednu poradnu u svojej gynekologicky a potom uz idem na antolsku. k porodu si chcem zazmluvnit lekarku. bola mi doporucena mudr. Miroslava Dubčáková, mate s nou niekto prosim skusenosti? najlepsie co najaktualnejsie 🙂

alexandrah
21. mar 2011

@aaddeell - hej, v stredu o 2 pm, hlavny vchod do nemocnice, po chodbe rovno, rovno, rovno ... mozes ist kedykolvek ... 🙂

jabadaba
21. mar 2011

Baby, pisem v skratke za Lunalenu, dnes nad ranom porodila na Antolskej dievcatko. A odkazuje, ze standard porodny box je super, vraj ma lepsie porodne kresla,ako nadstandardny. S priebehom porodu bola spokojna, narazila na fajn PA a aj s vybranou lekarkou MUDr. Bertoldovou bola velmi spokojna. Isto napise casom viac, ked sa dostane k netu.

aaddeell
21. mar 2011

@alexandrah dakujem a kolko trva ta prednaska?

luciole
21. mar 2011

Ahojte, tak aj ja pridavam svoje postrehy k Antolskej, kde som pred 12 dnami porodila nase prve babatko. Celkovo spokojnost, nemala som vacsie problemy, vsetci lekari, s ktorymi som sa stretla (a bolo ich celkom dost, kedze som tam lezala o nieco dlhsie, najskor na rizikovom, potom na porodnici a potom na sestonedeli) boli mili, sestricky tak 50:50, teda neboli zle, skor by som ich rozdelila na vyslovene mile a potom take "neangazovane" 😉 ale ked som nieco potrebovala, tak sa vzdy dalo. Len laktacne sestry uuuplne, ze zle radili a za kazdu cenu babo dokrmovali, comu sa mi nepodarilo zabranit a mala sa naucila za dva dni na striekacku a ked sa mi na 3ti pustilo vo velkom mliecko, tak sa nedokazala prisat na prsnik. Nasledovali nekonecne pokusy o prisatie, hodiny odsavania a krmenia, v nemocnici este cez striekacku a doma potom v spolupraci s laktacnou poradkynou po prste az do vcera, ked sa malinka konecne dokazala prisat na prsnik a odvtedy papka konecne ako treba. Takze odporucam vsetkym maminam, co chcu kojit (a verim, ze takych je prevazna vacsina), aby sa nespoliehali na pomoc v nemocnici, ale aby si poriadne nastudovali vsetko o kojeni, pripadne sa spojili s laktacnou poradkynou este pred porodom (u nas naozaj spravila zazraky, bez nej by sme to nezvladli) a ustriehli si dokrmovanie sestrickami.

Co sa porodu tyka, nemala som nadstandard a myslim, ze vsetko bolo ok, aj porodny box s pohodlnym stolom (mozem posudit, cely porod som musela prelezat bez pohybu s monitorom na bruchu 😢 ), aj izby v pohode. Nemala som zazmluvneneho lekara, no mala som obrovske stastie na MUDr. Dlhopolceka a ked sa nam casom podari druhe babo, urcite si ho zazmluvnim. Fakt anjel, uzasny, citlivy, starostlivy, robil vsetko preto, aby mi pocas toho komplikovaneho porodu aspon trochu ulavil, vsetko, co sa chystal spravit mi do podrobna povysvetloval a aj po porode za mnou chodil, ci je vsetko OK a ci sa dobre citim vzdy, ked mal sluzbu. Naozaj odporucam a tymto mu este raz dakujem.

Jedine, ze som mala vyvolavany porod, co sa nijako nedarilo, trvalo to 2 dni a co vsetko na mne skusali neprajem zazit nikomu, nebyt epiduralu, ktory som mala povodne "len pre istotu, keby nieco", lebo som chcela rodit co najprirodzenejsie by som uz samotny porod fyzicky nezvladla a malinka by isla sekciou. Ale to je na inu temu a nakoniec vsetko dobre dopadlo 🙂 Mozno tiez len, ze ak ste tzv. po termine, ale vsetko je v poriadku a babatko nema ziaden problem, cakajte, kym sa da, aby islo samo. Predsa len je den porodu vzdy len orientacny a vyvolavanie sa moze poradit hned, ale aj ako u mna, nedarit sa vobec. Ja uz by som druhykrat do toho nesla a radsej podpisala reverz a pockala si na spontanny porod, pokial by bolo ako teraz vsetko inak v poriadku.

Takze skusenosti dobre aj horsie, ale druhe babo urcite opat pojdem porodit na Antolsku, len uz mudrejsia a bohatsia o kopu skusenosti z preveho razu 😉

2jaja3112
21. mar 2011

@luciole ahoj preco si bola na rizikovom ja som uz teraz v stredu idem prvykrat ku scholzovi mam skrateny krcok na 10mm myslis ze si ma tam uz necha alebo nie dakujem

ciefulik
21. mar 2011

@hoota ahoj, ja viem, že koncom roka 2009 sa jej malo narodiť dieťatko, tak neviem, či už je späť v práci

alexandrah
21. mar 2011

@aaddeell - trva cca hodinu, ak sa baby pytaju, aj hodinu a pol, ale skor nie, tu hodinku si vyclen🙂)

janzurka
21. mar 2011

@aaddeell , tak ked som bola na prednaske ja, trvalo to presne 15 min (a to som mala aj ja otazku 😉 ).

luciole
21. mar 2011

@2jaja3112 ahoj, kvoli tomu prenasaniu, povodne vyratany termin som mala 27. februara, v nemocnici sa potom rozhodli, ze mal byt 1. marca, ale aj tak som uz bola akoze v 42.tt a to uz vraj treba vyvolavat porod. Mala sa nakoniec narodila 9.3.

luciole
21. mar 2011

@2jaja3112 ale ci si ta tam necha, netusim, ja som mala presne opacny nalez, mne sa krcok vobec neotvaral a akokolvek sa ho snazili roztiahnut, vzdy sa zavrel naspat

risovka
22. mar 2011

Ahojte, tak pridavam skusenosti po druhykrat z Antolskej. Lezala som aj na 5.posch-rizikove, potom porodnica a nakoniec na 4.posch.-sestoned. Spokojnost aj pri druhom dietati. Rodil ma MUDr. Dlhopolcek, mlady stale usmiaty a mozem ho doporucit, takze ak sa rozhodujete nad lekarom, on je spravna volba. Manzel bol tiez pri porode a bol spokojny. Ja som mala vzdy skusenost, ze nechcu davat um.mlieko detom, az na moje prehovaranie mi ho dali, kedze sa mi mlieko spravilo az na 3.den a mala plakavala od hladu. Teraz ked sme doma, normalne sa kojime. Tretie uz nebude, ale keby bolo, zasa na Antolskej. Dakujem vsetkym z nemocnice.

2jaja3112
22. mar 2011

@luciole ahoj a ako to vyzera na oddeleni rizikovom myslim izby a sestry

jasminet
22. mar 2011

@2jaja3112 sestry na rizikovom su super, ja som tam lezala od utorka do piatka, skvele som si oddychla za tych par dni, doteraz tomu hovorim ze som bola na dovolenke tesne pred porodom, ubytovanie s vyhladom na jazero, strava 3x denne, izby v pohode. po 3 sme boli na izbe, kupelna a wc vzdy pre 2 izby spolocne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre