Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

hav
21. máj 2009

slnecnica11, drzim palce - nech je vsetko OK 🙂

skovka
21. máj 2009

Ahojte babule, tak my uz sme doma z nemocnice. Dnes mam konecne chvilku cas, tak vam idem napisat ako to prebiehalo.
Uz som pisala minuly utorok, ze som mala celu noc kontrakcie, kazdych 10 min, potom kazdych 7. Ale ked som si dala vanu, tak to ustalo. Nastupili zas pred obedom, interval nepravidelny, ale kedze obcas sa objavili kontrakcie aj po 3 min, tak som radsej volala doktorovi. Ten povedal, aby som prisla, spravime monitor a ze uvidime. Ked som dorazila do nemocnice, moja mala, chuda, asi uz vtedy mala respekt z lekarov, sa ani nepohla, kontrakcia skoro ziadna, brucho som nemala za posledny mesiac take makke ako ked som tam lezala a cakala ci teda ideme rodit alebo nie. Dr skonstatoval, ze pozrieme zospodu a uvidime, den predtym som bola otvorena len na prst, teraz to uz bolo na tri, takze verdikt bol, ze ideme na to.
Zobrali ma teda na prijem, cca o 14tej, naozaj velmi mile baby tam boli, studentky za porodne asistentky. Dali mi klistir, ktory bol uplne v pohode, mozno aj preto, ze som od minuleho dna jedla len jogurt a horalku, takze som vydrzala pomerne dost vela vody a aj potom som sa prechadzala este takych 12 minut, kym som sla na zachod. Pytala som si koselu, ze nech si nezaspinim svoju, ale nemali, ze akurat dali jednej mamine poslednu, takze si urcite zoberte svoju, baby boom je fakt obrovsky.
Dr. prisiel po mna, ci teda mozme zacat, zlaty bol, este mi aj tasku na porodny box odniesol, kedze moj manzel sa zakecal s jednym oteckom, tiez cakatelom, hladali totiz najblizsi unikovy vychod, ak by to nahodou nezvladli 🙂
Opat ma napojili na monitor, pichli mi plodovu vodu, co som vobec necitila, islo jej ale hodne. Dostala som infuzku a sla som sa s muzom prechadzat po chodbe. Kontrakcie mi zosilneli, ale dalo sa to este zniest. 15 min som bola v sprche a isla zas spat na box. Tam ma opat pripojili na monitor, spytala som sa Dr. ci budu kontrakcie este silnejsie, a on ze nie, mozno ku koncu iba, tak som sa rozhodla, ze to vydrzim, a pojdem bez epiduralky. A opat prechadzka po chodbe s uz hoodne silnymi kontrakciami, mala som uz tlaky na konecnik, tak som rychlo predychavala. Taketo kontrakcie som mala cca hodinu, ked som sa vratila na box, uz som nevladala, klakla som si na schodiky k posteli a zvalila sa na postel, manzelovi som povedala, ze chcem epi... lenze doktor akurat vybehol, bol na cisaraku, vratil sa sice o chvilku, aj ked mne sa to zdala vacnost, ked ma prezrel, tak zakrical, ze rodime, takze ziadna epi.. co bolo pre mna vyslobodzujuce slovicko. Nastal hodny ruch, dobehli asistentky, sestricky, vylozili mi nohy, rukami som sa zaprela o take drzadla, prvu kontrakciu som vobec nevedela zatlacit poriadne. Spomenula som si na jezikovu, ze nemame tlacit do hlavy, len jemne zavriet usta a oci, ale tak to vobec neslo. Nejaka sestricka mi tam vravela, ze takto nemozem tlacit (kedze som sa medzi tym nadychla), ale Dr. bol zlaty, povedal, ze ved to bolo len tak skusobne, ze nabuduce ideme na ostro. Dalsie kontrakcie som uz tlacila poriadne aj so zatatymi zubami. Trosku sme problemy mali, kedze mala mala snuru okolo krku, ale dr to zvladol super a tak bola mala na dve kontrakcie vonku. Nastrihli ma, ale to som vobec necitila. Terezku mi hned prilozili na brusko, potom ju zobrali a manzel mohol ist s nimi fotit. Mna zacal zatial dr zasivat, najprv som to necitila, ale posledne tri stehy dost stipali, ale to uz som mala Terezku aj manzela pri sebe, tak sa to dalo vydrzat.
Veeelmi dakujem Dr. Havaldovi, ktory bol skvely, a aj celemu personalu, neviem, ci som mala stastie na ludi, ktori tam prave boli, ale aj vdaka nim bol moj porod znesitelny.
Ozaj, po porode mi doniesli na salu este aj veceru, co mi teda dobre padlo, kedze som bola dost vycerpana. Udelujem antolskej jednicku s hviezdickou 🙂
Baby drzte sa, nech uz ste aj vy komplet rodinky, je to uzasny pocit, a trochu tej bolesti za to stoji..
Matka gratulujem a ostatne tehule po termine, sup sup, nech uz aj vy pridavate svoje skusenosti.
Mala sa prebrala, tak ideme papat, neskor napisem aj ako to vyzeralo na sestonedeli..

kobolova
21. máj 2009

skovka, diky za infosky, dufam, verim, ze ja to budem mat tiez take "pozitivne"! 😀 Gratulujem a drzim palce!

katka1981
21. máj 2009

skovka srdecne gratulujem, moc som na teba myslela!!!!!!!!!!!!!!! Zajtra budem mat podpisanu zmluvu s Havaldom, teraz sa nechystam rodit lebo som chora, nejala viroza, zapalene hrdlo a kasel ale dokonca mesiaca by som rada. Napis potom Terezkine miery. Moc gratulujem este raz!!!!!!

mata1978
21. máj 2009

ahojte babulky, podrobnosti o porode vam napisem az ked budem doma, lebo z mobilu sa mi to pise zle, tie ktore ste si mysleli, ze som doma tak to je omyl, som na antolskej nasej krasnej, pozeram sa zo 4teho poschodia na jazierko a relaxujem lebo drobcek spinka. A k tomu porodu zatial len, ze som rodila normalne (nie cisarskym) u Havaldu. Je to najuzasnejsi doktor na svete. Katka bola za mnou pozriet uz aj jeho sestricka Betka z ambulancie, ktoru poznas, neverila som vlastnym ociam ze prisla. Su tu naozaj uzasny ludia a patri im velke DAKUJEM! Tak zatial sa drzte babulky, vsetkym vam dakujem a cez vikend ficime domov.

katrin79
21. máj 2009

skovka: tak perfektne si to zvladla, stale som na teba myslela, ze kedy nam uz napises, ze ste doma a teda si super bojovnicka, ze si to zvladla bez epi, fakt klobuk dolu 😉 tak hlavne nech sa das rychlo dokopy aby si si mohla uzivat babo. Inak ako sa citis? Je to este asi dost bolestive, vsak?

katrin79
21. máj 2009

vsimam, ze aj matka si chvali Havaldu, tak vidim, ze ten je v kurze, dufam, ze aj ja stihnem porod u neho kym pojde na dovolenku, musim malej dohovorit, nech sa poponahla 🙂

dadka212
21. máj 2009

Skovka, Maťa blahoželám k detičkám 😵

kobolova
21. máj 2009

mata, skovka = mozete napisat, co aktualne davaju na antolskej? napr. nemocnicne kosele, jednorazove podlozky na postel, co vsetko vam dali pre babetko domov - napr. rozne kremiky, a veci na dezinfekciu pupceka...
Chystam sa pomaly balit, tak aby som zbytocne nenakupila veci, ktore aj tak dostanem... 😀 Diky.

majkas
21. máj 2009

ahojte,

dlho som tu nebola, vidim ze uz mame nove prirastky 🙂
mata, skovka srdecne gratulujem 😉

mneme
21. máj 2009

skovka, gratulujem ku sladkej terezke. bola si statocna a super ste to obe zvladli 🙂 musi to byt fakt krasne, byt uz s drobcom doma, v dobrom vam zavidim.

slnecnica, drzim palce, mozno to uz mas o tomto case za sebou 😉

kobolova, ja som sice este nerodila, ale podla toho, co mi pri exkurzii porodnej saly hovorila porodna asistentka, ber si radsej vsetko svoje (vratane kosele na porod a jednorazovych podloziek). babatku stacia do nemocky plienky a vlhcene obrusky, ale pochybujem, ze by ti pren dali nieco na doma 😒

kukenzi
21. máj 2009

kobolova, no som zvedava na cerstve info, ale pred dvoma rokmi som ja sice dostala aj vlozky aj podlozky, ale myslim, ze to bolo len na nadstandarde, pre babo mast na ritku a domov akurat to, co bolo v porodnom boxe, o nicom inom neviem a pochybujem tiez, ze by nemocnica nieco rozdavala.

pyzamo detto, zobrat svoje a pripadne skusit, ci nie je volne nejake erarne... ja osobne som si teda svoje pyzamo pri porode nezaspinila

kukenzi
21. máj 2009

ja osobne mam pre babo pripraveny na ritusu sudocrem, lebo tie rybacie mi strasne smrdeli 😝

kobolova
21. máj 2009

Myslela som presne ten porodny box, co rozdavaju... ci ho baby dostali a co v nom bolo, ci nieco uzitocne...? 😝

zuzkad
21. máj 2009

babulky ja som rodila na Antolskej pred 2tt ...pri porode som mala svoju koselu, to ma ani nenapadlo pytat si...mala som jednu taku staru a tu som dala potom svokre nech ju vyhodi.
Po porode som si pytala uz kazdy den koselu ich erarnu, chodi tam jedna sanitarka a je strasne zlatucka...az na plachtu tie vobec nemali, tak som sa trapila so spinavou plachtou, ktoru som zaspinila z krvacania po porode a nemali novu, tak som na nu prekladala podlozky, aby to aspon nejako vyzeralo ked pride vizita....vlozky som dostala len po porode potom uz som si davala svoje, to sa uz nikto nestara, ci mate vlozky...ale je pravda, ze spolubyvajuca strasne krvacala a minula si vsetky vlozky tak si pytala a dali jej v pohode, len musite pytat. Dostali sme mast na ritku pre maleho a to je vsetko..ostatne som mala svoje aj cipky glycerinove, paralen, infadolan atd...cize som bola rada, ze mam vsetko svoje 😉 😉

pribor, pohar dostanete 😉 😉

ak som na nieco zabudla pytajte sa 🙂 🙂 🙂

Skovka...normalne ako si popisala priebeh porodu..som to zazivala s tebou...tie kontrakcie, sitie..akoby som zase rodila uuuuuf 😒 😒 😒 ale mame to za sebou...teraz len to sedenie dost boli este, ale aj to prejde a bude vsetko ok 😉 😉 😉 tesim sa, ze mas uz po tom a uz si aj ty maminkaaa 😅 😅 😅

jasminet
22. máj 2009

ozaj baby, ako je to tam s navstevami? mozu ist na oddelenie, na chodbu, alebo len vonku pred oddelenim? babo asi obchytkavat nebudu moct, co? 😀

zuzkad
22. máj 2009

jasminet miminko ukazujes len cez sklo, nie je mozne aby si babo mohli pomojkat ☹ ☹ ale ked som tam lezala tak v case navstevnych hodin som par krat na chodbe kde sa je stretla navstevu ..tak neviem ako to je, ci to bola navsteva z izby nadstandart 😖 😖

jasminet
22. máj 2009

cize ani tatino nemoze...to je skoda ☹

zuzkad
22. máj 2009

☹ ☹ veru ani tatino...ale ved doma si ho pomojka...ja som tiez bola z toho smutna, ale ja som celkovo po kazdej navsteve bola smutna a mala som slzy v ociach... 😢 😢 a pritom som bola aj stastna...len mi vzdy prislo smutno, ze nemozem byt s mojou rodinou, ale musim byt v nemocnici 😒 😒 doma sa toho vela zmenilo, aj rana sa mi zacala hojit lepsie 😉 😉

jasminet
22. máj 2009

vsak jasne, doma je doma 😀

akejka
22. máj 2009

skovka gratulujem k Terezke ! Super si to zvládla 😉 A tú poslednú hodinu, keď si už mala silné, bolestivé kontrakcie, čo ťa tak vyčerpali si mala ako často ? Bol medzi nimi aspoň minútku čas na oddych ?

tehula
22. máj 2009

ahojte mamulky. Skovka, Mata, gratulujem, zvladli ste to ukazkovo 🙂 nech ste co najskor doma.
Kto dalsi na holenie? Rybca a Dadka tusim.....

janne6969
22. máj 2009

Skovka super ste to zvladli 😉 Gratulujem 😉
Baby v pondelok sa chystam prvykrat na poradnu na Antolsku, len neviem, dokedy tam ordinuju. Neviete mi poradit?
Vdaka

mneme
22. máj 2009

janne, par stran dozadu si najdi quetku, mala vo svojom albume odfotene ordinacne hodiny vsetkych doktorov na antolskej. viem, ze v pondelky ordinuje oravec od 8:00 do 12:30, ale tento pondelok bude este na dovolenke

janne6969
22. máj 2009

Dakujem. Pohladam.

mata1978
22. máj 2009

ahojte dievcata, tak nas ospevovany dr.Havalda si bude v juni a v auguste uzivat dovolenku, tak rychlo rodit ak ho chcete pri porode, bol nas pozriet a zajtra ideme s Marcom konecne domooov. Jupiiii

skovka
22. máj 2009

Ja este napisem par praktickych info. Co som na porodnom boxe z mojej vybavy vobec nepotrebovala: zobrala som si citronovu vodu na vyplachovanie ust, vincentku na osviezenie, hroznovy cukor, tik-taki.. nic z toho som nevyuzila, manzel ma utieral akurat gazou namocenou vo vode, co mu dala sestricka, ked som predychavala kontrakcie a prechadzala sa po chodbe, tak ma ani nenapadlo, ze tie veci mam a smadna som nebola vobec, tusim raz som si vyplachla usta vodou. Zisli sa mi akurat hrube ponozky, lebo ja som sa dost spotila, ked som lezala na stole, napojena na monitor a mala som kontrakcie, potom som sa mala ist prechadzat na chodbu, tam bol dost prievan, takze mi bola zima, cize aj zupan bol super.
Na sestonedeli som potrebovala svoje vlozky, podlozky, vlozky som prvy den dostala, ale ked ma prestahovali na inu izbu, tak mi uz nedavali, vypytala som si sice raz, dali mi, ale sestricka povedala, nech mi navsteva donesie vlastne, ze ich nemaju dost na rozdavanie. Zisla sa mi aj miska na jedlo, kedze som par krat musela ostat pri malej ako plakala, a nestihla som sa ist za tu polhodinu najest.
V boxe co sme dostali je kopec letakov, niektore dobre info v knizkach a aj zopar uzitocnych veci, ja som tam mala flasu na krmenie, vzorku sudocremu a nejake hygienicke veci, prasky...
Akejka neviem ake caste boli tie posledne kontrakcie, spytala som sa manzela, tak vravi, ze asi kazdu minutku, dve a trvali asi 20-30 sekund. Ja som teda osobne buchala do postele pastou, takze neviem, ako ryhclo isiel cas 😅
Dakujem vsetkym za blahozelania, verim, ze aj vam sa podari rychly porod a zachvilku budem blahozelat ja vam 😉
Mame sa inak dobre, len trochu problemy s kojenim, volala som ale laktacnej poradkyni, tak mi dobre poradila, robila som to ako mi ukazovali v nemocnici, ale tusim to bolo uplne zle. Tak sa malej teraz konecne podarilo prisat a tahali sme aj 20 minut, takze sa lepsime.
Drzte sa babule 🙂

skovka
22. máj 2009

Ozaj baby, mne islo porodom dole 5 kilo, a v nemocnici a doma mi islo este 1,5... takze sa pomaly dostavame do formy 😀 Brusko mam uplne makke, ked lezim ani ho nevidno, ked vstanem, tak trosku padne a vytrci sa von, ale konecne si dovidim aj tam dole 😉 😅 Pupcek mi zostal ako taky krater, ale aj to sa hadam casom spravi 🙂

mirka.m
22. máj 2009

babulky neviete, ktorym lekarom zomreli tie rodicky tento rok? az ma mraz presiel cez chrbat, ked to pocula v telke.

zuzzii
22. máj 2009

Babulky teraz som to pozerala v TV a som zhrozena, ja tam mam rodit za cca mesiac.... Ako ju mohli nechat trpiet 48 hodin?? Neviete u ktorych doktorov rodili? 😔 😢 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre