Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

grelu
6. aug 2009

dakujem 🙂

moncuska
6. aug 2009

ahojte, mám trochu veľa otázok, tak snáď mi niekto poradí 😅
Viete mi povedať, či je ešte psychoprofylaxia na Antolskej povinná? Prípadne máte kontakt, kde sa dá objednať? A doprovodná osoba pri pôrode musí tiež absolvovať nejaký kurz?

Zaujímalo by ma, ako to prebieha, keď už musíte chodiť do poradne na Antolskú, vyberáte si sami, ku ktorému lekárovi budete chodiť? Je to potom ten, ktorý vás bude rodiť? Ak máte nejaké mená, ktorých pôrodníkov odporúčate, budem vďačná. Ďakujem 🙂

danka_ba
6. aug 2009

moncuska psychoprofylaxia povinna nie je, ale kedze cakas prve babo tak by som ju byt tebou absolvovala, ale je to iba na tebe 🙂
ak pojdes na antolsku, tak si doktora vyberies sama, spytas sa ci ta zoberie a ak ano tak budes chodit k nemu. Neznamena to vsak, ze ten bude aj priporode. Jedine ze by si si ho zazmluvnila. Inak bude pri pôrode ten, ktorý ma službu 🙂

ssissi
6. aug 2009

moncuska, ako pise danka, profilaxia povinna to nie je, ale neuskodi 😀.
Ja som prvykrat (a zaroven aj posledny krat 😝 😀 ) isla 5 tyzdnov pred planovanym porodom - skor nehrozilo ist, pracovala som.
Bolo to kazdy pondelok. Dalsi pondelok (4 tyzdne pred terminom) bola v rovnakom case prednaska o porode - velmi super vec, odporucam, lepsie raz vidiet ako 100x precitat na konikovi veci o porode a tak.. bolo to spojene s "poucenim" oteckov k porodu + prehliadkou porodnej saly + ako aj tych pripravnych ordinacii a ordinacie kde osetria babatko - ukazovali aj co tam s nim budu robit a tak... Mala som potom uz len same dobre pocity, ked som vedela presne kde budem a co sa tam bude diat 😀.
Dalsi pondelok (3 tyzdne pred terminom) boli Vianoce, takze profylaxia nebola a na dalsi den mi zacal porod.
Pri porode mi vsetko povedali - ako dychat... co robit... treba pocuvat asistentky a dr. - velmi to pomoze. Takze ak rodicka pri porode panikari, tak profylaxia je prd platna, ale pri dodrzani tych rad sa to da zvladnut aj bez nej. Ale nie je na skodu chodit tam, ak mas moznosti.

Doktori su podla mna na antolskej vsetci fajn. Do poradne som chodila k dr. Sysakovi - taky mlady, fajn, mily, ale rodila som bez zmluvy - u dr. Gaza - tiez fajn (len toho tam, myslim, v poradni nenajdes). UZV mi robil dr. Janac - taky vtipalek (povedal mi tyzden pred porodom, ze to vyzera na dvojicky 😀 😀 ).

moncuska
6. aug 2009

ďakujem za odpovede 🙂
Nemáte náhodou nejaký kontakt, kde sa dá objednať na tú psychoprofylaxiu?

S tými doktormi sa vôbec neviem rozhodnúť, ku komu ísť a uvažujem aj nad zazmluvnením, ale netuším koho😅
Momentálne chodím na Antolskú iba na uzv., lebo moja doktorka ho nemá. Tam som sa stretla s dvomi doktormi, dr. Drobný a dr. Scholtz, ale netuším akí sú v praxi.

daaadulka
6. aug 2009

moncuska_tel. je na pani Jezikovu_02/6867 3403 a volaj medzi 7.00 - 7.30, inak sa asi nedovolas.

jasminet
7. aug 2009

moncuska - dr. scholtza som mala zazmluvneneho ja aj moja kolegyna. stazovat sa nemozeme, ale myslim, ze rovnako by nas odrodil kazdy iny doktor aj bez zmluvy. druhy krat by som asi nezazmluvnovala nikoho. poviem to asi tak, ze som si trosku inak predstavovala starostlivost pri zazmluvneni - ale to je asi individualne, kazdy doktor to berie inak...
dr. drobny neviem aky je porodnik, ale rozhodne je to mily starsi pan. pre mna bol taka moralna opora po porode na sestonedeli, ked som mala nejaky problem, rovnako je velmi prijemna dr. bertoldova.

gabulka26
7. aug 2009

ahojte.
vcera som bola posledny krat v poradni u mojho lekara a o tyzden idem pre vysledky.potom sa mam hlasit na antolskej.viete mi prosim vas poradit,ci sa mam niekam objednat,alebo ist rovno do gynekologickej ambulancie???alebo ako to vlastne prebieha????dakujem za rady!!

jasminet
7. aug 2009

ahoj, nemusis sa nikde objednavat, staci ked prides do ktorejkolvej ordinacie. mozes potom do tej istej ordinacie, k tomu istemu lekarovi chodit stale, alebo mozes lekarov a ordinacie striedat, ako ti to bude vyhovovat

gabulka26
7. aug 2009

ahoj jasmi.dakujeeem!takze staci,ked tam o niejakej osmej rano dojdem s papierami a posadim sa pred niejaku g. ordinaciu..

jasminet
7. aug 2009

hej hej, presne + si este dones vzorku mocu, na to si potrpia 🙂

moncuska
7. aug 2009

daaadulka dakujem za kontakt 🙂
jasminet dakujem za nazor 🙂 Si mi teraz nasadila chrobaka do hlavy, ci zazmluvnit, ci nie 😀 S dr. Bertoldovou som sa uz stretla na pohotovosti, bola naozaj velmi mila a prijemna, len neviem, ci robi aj bezne porody alebo len rizikove a nemam o nej ani ziadne info, aky je porodnik.

jasminet
7. aug 2009

baba co so mnou bola v nemocnici ju mala zazmluvnenu, robila jej CS a bola spokojna...tak neviem...

gabulka26
7. aug 2009

jeejda.moc!!diky jasmi!to by som iste zabudla. 😅

diapozitiv01
8. aug 2009

Ahojte vsetci,
Vcera nas synacik Maximilian prehral svoj boj o zivot a je nasim Anjelikom v nebicku.
Zomrel na zavaznu srdcovu chybu a aj nasledny prevoz z Antolskej na Kramare do detskeho Kardiocentra mu nezachranil zivot,
Aj tak mu dakujeme ze sme s nim mohli byt aspon tie 3 kratke dni.

martinex
8. aug 2009

Ahojte,
chcem sa spytat,mate niektora skusenost s Mudr. Hammerovou???

mirela
8. aug 2009

diapozitiv - je mi to velmi luto ☹, prijmi moju uprimnu sustrast

certica
9. aug 2009

diapozitiv, prijmi aj odo mna uprimnu sustrast 😔 . je to nesmierne zarmucujuca sprava 😢 😢 . spominam si na teba kratko z tejto diskusie. zelam vam vela sil a do buducna co najviac pozitivneho

mneme
9. aug 2009

diapozitiv, nesmierne ma to mrzi, citim s tebou a zelam vela sil tebe i celej rodine 😢 pevne verim, ze tvoje stastie si ta opat najde

veronikap
9. aug 2009

diapozitív, je mi to veľmi ľúto 😢 prijmi moju úprimnú sústrasť ☹

inneska
9. aug 2009

dia 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 posielam veliké objatie...

monr
10. aug 2009

diapozitiv, úprimnú sústrasť 😢

diapozitiv01
10. aug 2009

Ahojte,
dakujem vam vsetkym za podporu.
tak dnes sme vybavili pohreb (kremaciu) pre naseho Anjelika Maximilianka,
ako aj rodny a zaroven umrtny list.
Bolo to velmi tvrde, ale s manzelikom sme si velkou oporou.

PS Monr: lezali sme spoli v juni na rizikovke, ty si bola v 36 tydni a uz si chcela rodit, ja v 26

veronikap
11. aug 2009

diapozitiv, myslím, že nikto z nás, čo nič také nezažil si to ani nevie predstaviť, aké to musí byť pre vás ťažké.. ☹ 😢 je úžasné, že máš v manželovi takú oporu!
aj keď takáto bolesť asi nikdy neprebolí, želám vám, aby aj pre vás opäť vyšlo slnko a boli ste šťastní

veronikap
11. aug 2009

neviete niektorá náhodou, či Doc. Korbeľ zajtra ordinuje? či nemá náhodou dovolenku? chcela by som chodiť k nemu do poradne, tak som zvedavá, či ma vezme..

janka91
11. aug 2009

dia-poplakala som si hned ako som si to precitala...velmi mi je luto ze takto to dopadlo ☹ ☹ ☹ ☹

dadka212
11. aug 2009

dia úprimnú sústrasť 😔

dadka212
11. aug 2009

Martinex no ja s ňou mám zlú skúsenosť 😖 a prečo to chceš vedieť? veď myslím, že ona sa nedá ani zazmluvniť...

iron
11. aug 2009

dia..uprimnu sustrast. Nic viac sa povedat neda.

iba
11. aug 2009

Dakujem lekarom a vsetkym milym sestram z Antolskej za starostlivost pred- i poporodnu;
dakujem tiez za nesmierne cenne slova povzbudenia a utechy v pre mna najtazsich chvilach a to najma Dr. Urbanovi, anesteziologom a personalu na sestonedeli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre