Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dzovana
4. nov 2010

@swiss ak si chces zazmluvnit lekara, tak sa s nim dohodnes a on ti da k tomu zazmluvneniu papiere, ktore zanesies na riaditelstvo. Ale to ti ten lekar uz vysvetli. Epiduralka sa plati po absolvovani prednasky v pokladni. Zaplat si ju este pred porodom. Ak ju nevyuzijes, peniaze Ti vratia.
@barchee prednaska k porodu a pobytu na 600nedeli je nad bufetom, myslim na 3 poschodi. Ked vojdes do hlavnej nemocnicnej budovy, pojdes do lava a hore po schodoch 😉 Cas si uz presne nepamatam. Ale myslim ze o 13tej...

swiss
4. nov 2010

@dzovana Ďakujem za radu. 🙂 Na tú prednášku o epidurálke ma musí poslať lekár alebo tam stačí prísť a potom keď budem mať odtiaľ nejaké papiere, tak to ísť zaplatiť? Koľko potom asi trvá keď ju nevyužiješ (asi sa to často nestáva 😉 ) kým Ti vrátia peniažky a s kým sa to potom rieši? V pokladni kde sa to platilo? Lekára k pôrodu chcem, tak ho vyspovedám čo všetko k tomu treba. Keďže to bude naše prvé bábo, tak chcem mať aspoň trošku istotu a taký lepší pocit, že sme spravili čo sa dalo aby bolo všetko Ok.
@barchee je to o 12:30 na 3. posch. nad bufetom ako písala @dzovana a trvá t o vraj hodinu až hodinu a pol. aj ja sa tam chystám v pondelok pozrieť, tak sa možno vidíme. 🙂

nya
4. nov 2010

V pondelok je prednaska?... tak aj ja sa asi pridam 🙂

barchee
4. nov 2010

@dzovana @swiss ďakujem 😉 tak sa tam asi stretneme 🙂

leishmania
4. nov 2010

prosim vas, ked si neplanujem nikoho zazmluvnovat tak pridem na prvu poradnu do nemocnice ku komu chcem bez ohlasenia?

minix
4. nov 2010

@leishmania presne tak😉 a nezabudni si moc 😝

leishmania
4. nov 2010

@minix dakujem 🙂

luuca1
4. nov 2010

@leishmania ani ja sa asi nebudem zazmluvňovať áj ked pôvodne som chcela, ale rodičia mi to tak trochu vyhovorili že na to aby som za tých pár dní zaplatila 235 € je to dosť, vraj keby sa ten doktor staral od začiatku tak je to ok ale takto??? asi majú pravdu..... lebo 165 € ide lekárovi a zbytok nemocnici ale sestričky z toho nič nemajú.... tak že tak a myslím že tie sa budú aj tak najviac starať.... lekár ťa len odrodí....

luuca1
4. nov 2010

@nya ahoj počuj to tam môže ísť hocikto??? ja som v 30 tt a ešte zatiaľ chodíém k svojej gynekologičke, alebo ma pošle potom lekár z antolskej ked už budem chodiť k nemu.....?

leishmania
4. nov 2010

@luuca1 ty mas kedy termin? ja tiez dufam, ze bude vsetko ok a postaraju sa o mna aj bez zazmluvnovania tak isto...

luuca1
4. nov 2010

ja mám termín 17 január ale duž som PN od dneska lebo malinka má veľmi nízko hlavičku tak že mám ležať.....ta kedy????

leishmania
4. nov 2010

@luuca1 ja presne mesiac pred tebou 18.dec 🙂 drzim teda palce nech vydrzite do januara v brusku

luuca1
4. nov 2010

@leishmania vieš čo takto ked som doma je to hrozne človek nemôže nikam ísť a sedím doma a depkujem .......tebe to ubehne rýchlo a na vianoce už budeš mať bábetko možno aj doma... sa máš....

leishmania
4. nov 2010

@luuca1 ja som od leta doma , a posledny mesiac tiez som musela vela lezat, lebo mi tvrdlo brucho stale, takze viem ako sa citis 😀 uz sa tesim an december ked bude krpec vonku, lebo sa vobec uz neviem vyspat ani s tym nakladom a bolestami bedier

luuca1
4. nov 2010

@leishmania nooo mňa bolieva neskutočne chrbát a ešte mám aj uzkosti takže čo ti poviem pre mňa je peklo byť doma... lebo som tu v byte sama celý deň

leishmania
4. nov 2010

@luuca1 tak nech ti to rychlo ubieha teda...neboj za nedlho je tu januar, malicka ti to vsetko vynahradi

luuca1
4. nov 2010

@leishmania no dúfam že to nejako vydržím.... hlavne nech mi je dobre ešte tieto posledné 2 mesiace nič viac si neželám, len aby mi bolo dobre....

nya
4. nov 2010

@luuca1

Myslim, ze tam moze ist hocikto. Teda aspon sa mi zda, ze dievcata tu hovorili, ze len prides na termin, ktory vypisu.

luuca1
4. nov 2010

@nya takže o 12:30 na 3 posch. nad bufetom????tak skúsim prehovoriť maminu nech ide so mnou....

dzovana
5. nov 2010

@swiss lekar Ta asi bude tiez posielat na tu prednasku, ale ak aj nie, nepotrebujes k tomu nic. Presne ako pises, potom Ti na prednaske daju vyplnit papiere a tie predlozis pri zaplateni. Ak by si ju nahodou nevyuzila, tak tebe to vyplatia hned na pokladni, pripadne splnomocnis niekoho na vyzdvihnutie penazi. Ale toto vsetko budes mat uvedene aj v tych postupoch, co ti daju pri plateni epi.

swiss
5. nov 2010

@dzovana to je skvelé, už som sa bála, že keď sa budem na všetko vypytovať, tak si budú myslieť, že som asi z inej planéty. 🙂 Takto si to aspoň v kľude prečítam a možno aj viac zapamätám ako keby to na mňa niekto všetko vysypal. To by som z toho mala asi riadny guláš. Už to len všetko vybaviť a počkať kedy sa drobec rozhodne ísť z bruška. 🙂

dzovana
5. nov 2010

@swiss drzim palce.. uz to mas za par... 😉

swiss
5. nov 2010

@dzovana dik. 🙂 dúfam, že to budúci týždeň stihnem všetko vybaviť a potom to už môže byť kedy chce. 😀 želám pekný víkendík, ešte má byť v sobotu slniečko, tak to s Lenkou určite využite na nejakú peknú prechádzku.

dzovana
5. nov 2010

@swiss aj ja som takto hovorila, ze este to a to a moze prist kedy chce.. a nakoniec som 8 dni prenasala 😠 Ale nastastie je uz presne zajtra 5 mesiacov s nami a ja sa tesim z nej kazdy den. Ak mozem, koho si ides zazmluvnit? Ja som nemala nikoho. Natrafila som na super personal aj lekarov 🙂

jasminet
5. nov 2010

@luuca1 len pozor ked pojdes na tu prednasku, je to na 3 poschodi a nie je tam vytah...ak si na rizikovom... 😅

abnka
6. nov 2010

Ahojte dievčatá, chcem sa vás opýtať, ako mám postupovať, ak si chcem ísť pozrieť pôrodnicu ? Sú na to nejaké vyhradené dni a hodiny ?
A ešte mám jednu otázku, o týždeň pôjdem na poslednú poradňu k mojej gynekologičke, potom by som chcela chodiť k Havaldovi - ale podľa rajónu patrím k ružinovu. Počula som o ňom , že má veľmi veľa pacientiek - môže ma odmietnuť z tohto hladiska ?

swiss
6. nov 2010

@dzovana Dr. Marekovú. Odporučila mi ju moja gynekologička potom čo som jej povedala, že chcem rodiť na Antolskej (najradšej by som rodila u mojej Dr. ale tá mávala na Antolskej službu len zriedka, ako mi vravela, a už od januára bude zas u Kocha, tak neviem či teraz vôbec býva niekedy na Antolskej) a ani len netuším ku komu by som sa mala ohlásiť do poradne, keďže je tam viac ambulancií aj lekárov, a že som fakt strašný stresoš. Dr. Marekovú som síce zatiaľ videla len raz, ale mala som z nej dobrý pocit. Väčšinou mi to nejak tak intuitívne vyjde, že keď mi niekto "sadne" na prvé stretnutie, tak je to potom ok. Neviem aké má možno niekto iný dôvody zazmluvniť si Dr. k pôrodu, ale ja sa strašne bojím nemocníc (v živote som v žiadnej nebola ani deň) a rada by som mala takú psychickú podporu a možno nejaký taký lepší vnútorný pocit, že sa o mňa a bábo niekto postará, ale tiež súhlasím, že sú tam skvelí lekári, tak možno keby to bolo druhé bábo, tak by som zazmluvnenie už neriešila. U mňa je to asi naozaj ten strach z neznámeho prostredia a toho, že by som tam "nikoho nemala".
Dúfam, že malý príde tak nejak rozumne. Prenášať by som nechcela, lebo už teraz mám toho niekedy dosť a teda k lepšiemu to nejde. 🙂 Hlavne keď vidím čo treba ešte upratať, odpratať a tak, a jednoducho mi to nejde alebo lepšie trvá celú večnosť, čo som inokedy stihla úplne v pohode.
Lenke aj Tebe želám k 5. mesiačikom všetko len to naj a uživajte si spoločné chvíle, lebo ako hovoria moje kamarátky "už maminy" , ten čas ubehne strašne rýchlo a z bábätka je zrazu veľký škôlkar, školák ...
🙂

louisiana
6. nov 2010

@abnka ahoj, neviem ako to je s pozretim si nemocnice, ale tiez mam termin zaciatkom januara a v tejto teme niekto pisal ze dr. Havalda ma zaciatkom januara dovolenku. tak sa ho skus spytat 🙂

abnka
6. nov 2010

@louisiana Zatiaľ nie som rozhodnutá si ho zazmluvniť, iba k nemu chcem chodiť na tie poradne.
Či, ak už k nemu chodím, tak si ho musím zazmluvniť ?

louisiana
6. nov 2010

@abnka aha, myslim ze na tie poradne mozes chodit ku komukolvek a nemusis si nikoho zazmluvnovat 🙂 proste dojdes rodit a bude sa o teba starat lekar, ktory ma prave sluzbu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre