Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

levik
18. mar 2013

@ganesh Tiež som sa dosť bála čakania, ale nakoniec som išla prvý raz náhodou vo štvrtok okolo pol desiatej a sadla som si hneď k prvým dverám a potom som tam už chodila vždy a nečakala som dlhšie ako cca hodinu, do hodiny a pol som bola vždy hotová. Väčšinou som bola tým pádom prvá k Rozembergovi, ktorý mal začínať o 11., ale vždy prišiel už okolo pol jedenástej. Nosila som si knižku alebo časopis prípadne sa dá s niekým porozprávať 😉

ganesh
18. mar 2013

@mirkita a ktoru amb mi odporucas?

saranata
18. mar 2013

@ganesh na antolskej su všetci lekari fajn, tak je to v podstate jedno, ja som chodila k mudr, Oravcovi, vyborny a dosledny lekar

jolly84
18. mar 2013

@saranata aj ja som k nemu chodila, max spokojnost, nakoniec ma aj rodil 😉

mirkita
18. mar 2013

@ganesh myslim ze som chodila do dv.c.23 - k dr. Sojakovej....ale netusim ci to stale takto plati, na webe to je takto a ja som chodila tie stvrtky okolo 13tej....len fakt neviem ci to je stale amb kde je menej pacientiek....v kazdom pripad ak si z BA, tak sa da prist takmer denne - nezabudni hned priniest moc na poradnu 🙂

saranata
18. mar 2013

@jolly84 ja som tiez nakoniec dva krat rodila počas jeho sluzby a rodila ma vzdy lekarka ktora mala s ním sluzbu

jajka81
18. mar 2013

@ganesh ja som tam rodila v júli 2011 a tento júl idem zase 🙂 Spokojná som bola, nedostatky boli u mňa tak zanedbateľné, ze ani nestojí za to ich menovať....

jajka81
18. mar 2013

@ganesh predporodna príprava na Antolskej je u pani Jezikovej, skús ju hodiť do googlu a vyhodí ti na ňu tel.kontakt. Ja som tam chodila a bolo to super. Začala som asi v 31.tt a trvalo to 8 týždňov.
Ja som pri pôrode tiež nemala zazmluvnenjeho lekára a fakt bolo všetko v poriadku. Nemozem sa sťažovať ani na nedostatok pozornosti ani na neochotu.
A čo sa sestričiek týka, treba si zvyknúť, ze ak niečo potrebujes, treba si to vypýtať. Nielen hmotné veci, ale aj napríklad radu alebo pomoc s niečím. Napríklad pri probléme s kojenim som ich ja chodila otravovať aj 10krat denne 🙂 A sice sa mi párkrát stalo, ze niektorá prevrátila očami len čo ma zase zbadala medzi dverami, ale vždy mi nakoniec pomohli. Proste sa netreba dať odbiť.

sammy
18. mar 2013

@ganesh Ja som chodila do poradne k Mudr. Kristufkovej, necakala som nikdy nejak dlho. Byva tam tusim kazdy den okrem stredy od 13 do 14.30, c.d. 23

ganesh
18. mar 2013

teraz som sa docitala na stranke dietaaja, ze .......ak má byť otecko pri pôrode, treba v ňom pečiatku o absolvovaní psychofyzickej prípravy, tj. účasť na jednorázovej prednáške pre oteckov, ktorí chcú byť pri pôrode....je to tak?

jajka81
18. mar 2013

@ganesh Tak to uz dávno nie je. Otecko nepotrebuje nic len účet o zaplatení za prítomnosť. Taká prednáška sice existuje, ale je dobrovoľná.

darina85
19. mar 2013

@mirkita ahoj, tiez sa chystam rodit na Antolskej, prosim, mozes mi poradit kedy sa plati epiduralka a otec pri porode? Alebo ma budu informovat ked pridem prvy raz do poradne v nemocnici? Dakujem 🙂

jajka81
19. mar 2013

@darina85 epi sa platí hocikedy, napríklad aj hneď po poučení ak si rozhodnutá, ze ju chceš. A otecko pri porode stačí aj až ked prídete do nemocky, napríklad kým teba budú vyšetrovať. I ked ja som aj to mala pre istotu zaplatené uz mesiac vopred 🙂

mirkita
19. mar 2013

@darina85 ja som epi mala zaplatenu asi dva tyzdne pred porodom a manzel si pritomnost zaplatil ked ma odprevadil do porodnice a este sa mal vratit na par hodin domov, kym som cakala na kontrakcie....teraz asi oboje uhradim vopred, keby nieco, tak nejake peniaze sa vracaju pokial sa epi nevyuzije...

slavka_a_maros
20. mar 2013

Dievcata, na porod idem vo svojej koseli, alebo mi daju nemocnicnu?

misela12
20. mar 2013

@slavka_a_maros ako budeš chcieť. ja som mala svoju košeľu, kočka čo so mnou ležala na izbe mala nemocničnú. je to na tvojom výbere.

slavka_a_maros
20. mar 2013

@misela12 dakujem 🙂 tak uvidim, aka bude situacia, ale nechcela by som si svoju znicit, zakrvacat

dulkagabulka
20. mar 2013

aj takto sa da na Slovensku porodiť , želám aj vám taký pekný zážitok - aj na Antolskej 😉

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

lindana
20. mar 2013

@slavka_a_maros Na porod som mala svoje dlhe tricko, kosele vtedy nemali ciste. Na sestonedeli som to striedala, mala som aj svoje nocne kosele a ked som ich spotila, tak som si vypytala erarne..Nemaju ich vela, najma ak je plne oddelenie, ale vzdy sa nejaka najde..

slavka_a_maros
20. mar 2013

@lindana no ved asi treba mat so sebou🙂 ale mam len tri, tak sa bojim presne toho, ze ich vsetky zaspinim dost skoro... Asi naucim mm pouzivat pracku a susicku 😀

dominika86
20. mar 2013

Baby (hlavne byvale prvorodicky), mam na vas jednu otazku - mali ste pri porode zazmluvneneho lekara? Lebo dnes mi moj gynekolog vyslovene odporucil, ze pre mna ako pre prvorodicku by bolo najlepsie si niekoho zazmluvnit . . . Uprimne, nad porodom som sa este ani zdaleka nezamyslala, a uz vobec nie nad porodnikom :D Sem-tam nakuknem sem k vam do temy a vychadza mi, ze na Antolskej su vsetci (alebo dajme tomu skoro vsetci) vyborni lekari a odbornici, s ktorymi ste boli spokojne, preto neviem ci je ozaj to zazmluvnenie take nevyhnutne potrebne. Dakujem za odpovede! ;)

cicimon
20. mar 2013

@dominika86 nemusis si nikoho zazmluvnovat, vsetci su dobri, odrodit ta musia...... zazmluvnovanie je pre nich biznis - tak ide o to na co sa citis....
ja som 2x porodila bez zazmluvnenia a vsetko bolo ok ... a ani zazmluvnenie ti nezaruci ze vsetko bude super a naopak

slavka_a_maros
20. mar 2013

@dominika86 ani ja si nezazmluvnujem a som prvorodicka... Snad ma tam nenechaju na chodbe 🙂

saranata
20. mar 2013

@dominika86 su všetci ok, netreba zazmluvnovat, maju dobrý prístup, mam za sebou tri porody na antolskej a bez jedineho problemu.

willy_wonka
20. mar 2013

@dominika86 ahoj, som prvorodicka a zazmluvnujem si lekara. Je to indivindi rozhodnutie. ja som sa tak rozhodla kvoli osobnemu pocitu akejsi hmmm, istoty, kedze.k svojmu "vyvolenemu"chodim uz.od 15tt, tak mi nie je cudzi,aj on pozna mna..atd... 🙂

saranata
20. mar 2013

@willy_wonka jasne to je ine ked si zazmluvnuješ svojho lekara , to je fajn a keby moj gynekolog mal porodnicku prax na antolskej tak tiez ho beriem 😀 ale ked ide zena čisto na porod do danej nemocnice tak na antolskej konkretne je to jedno, všetci su super a naozaj si robia dobru reputaciu 🙂

chemicka
20. mar 2013

@dominika86 ahojky nahodou som tu zabludila, a mam trocha casu, tak pisem🙂) Ja som rodila na Antolskej dvakrat -raz zazmluvneny lekar a raz nie. Nevidim nejaky extra rozdiel v tom, ci lekara zazmluvneneho mas alebo nie. Ja som si ho na druhykrat zazmluvnila iba preto, ze prvy krat som mala v tehotenstve iste zdravotne problemy, kvoli ktorym som musela lezat v nemocnici. tak som chcela mat niekoho, kto ma pozna dlhsie. na druhy krat som uz zdravotne komplikacie nemala, takze to vlastne bolo zbytocne, ale nelutujem, rodila som u Dr. sysaka, velmi dobry lekar. Ale taki su asi na Antolskej skutocne vsetci. Horsie je to na na sestonedeli so sestrickami, ale tiez nie so vsetkymi. Niektore su dost neochotne, ale nakoniec pomozu, aj ked teda to vyzera, ze ich otravujes🙂)Drzim palce, nech sa uz rozhodnes akokolvek -zazmluvnit alebo nie.

willy_wonka
20. mar 2013

@saranata moj gyn nie je porodnik, ale na antolsku chodim do riz poradne od 15tt, tak v podstate to je doktor ktoreho som si vtedy vybrala a on sa o mna stara 🙂 a suhlasim, na antolskej su naozaj dobri a kvalifikovani porodnici, no aj napriek tomu, niekomu moze vyhovovat prave jeden konkretny lekar ci uz na zaklade.odporucani od inych, alebo z vlastnej skusenosti 🙂

jajka81
20. mar 2013

@dominika86 Ja som lekára prvýkrát zazmluvneneho nemala a nebudem zazmluvnovat ani teraz. Budem radšej ak ma bude rodiť niekto, kto je v práci prichystany na vykon nez keby mali kvôli mne vyťahovať nejakého doktora doma z postele nevyspateho a strapateho 🙂
Navyše som fakt presvedčená o tom ze sú tam sami dobrí odborníci...

lusinda1989
20. mar 2013

@dominika86 ahoj ja som rodila pre dpol rokom a doktora som zazmkuvneneho nemala a nestazujem sa a naopak som velmi spokojna takuze zazmluvnovat nemusis... je to len biznis....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre