Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

maggie2
11. máj 2011

@cicimon tvária sa ako by tam mali sterilné prostredie, ale opak je pravdou, nemocnice sú semenišťom baktérií a štatistika z EU hovorí, že každá 10 hospitalizácia je nie v poriadku. To znamená , že okrem pochybení sa tam započítavajú aj komplikácie, ochorenia, ktorými sa pacient nakazí práve z nemocničných choroboplodných zárodkov a nie od návštevníkov. Neumožnenie vstupu malých súrodencov je šikanovanie. Veď snáď možno paušálne o 5 ročnom dieťati povedať že je väčším prenášačom chorôb než 99 ročná babička? (ako nič proti nim)

penn
11. máj 2011

No pockajte, ale za prve ako hovoril primar.. u deti sami viete (ale aj u dospelych) ze rano nic, alebo na obed nic, a vecer uz su vyhadzane osypkami.. a to uz maju v sebe, pripadne do hodiny maju horucky... ale ako vravim aj dospeli..

lekari musia byt na oddeleni, ale ak nim prejde este 10 navstev alebo 40 predsa vieme, ze statisticky je zavlecenie virusov jednoduche vyssie, ta pravdepodobnost.. to sa neda odskriepit, cim viac ludi tym vyssie riziko..

ja osobne som aj preto sla na antolsku a nie na kramare, nepotrebujem aby mi trojdnove babo malo vacsiu sancu na ochorenie, ja som to tych 5 dni vydrzala a manzel tiez, a nemenili by sme.

penn
11. máj 2011

Inak ja som aj bola rada ked nakoniec navstevy prisli iba raz.. az som sa tesila, ze nikto z rodiny uz nepride dalsi krat.. a iba manzela som ako tak.. no fakt ved som bola vycerpana, stast sa mi nedalo dlho, sediet vobec, cize tie stolicky ani nevadili..

tehula
11. máj 2011

@scrabble ja nepisem o styku mojich deti navzajom, ale o pobehovani deti po nemocnici. Ad jedna, dieta kym nemusim, celkovo do nemocky nevlacim, aby tam nieco nechytilo a pisala som o tom, ze bezne niektore matky nechaju chore decka chodit do skolky, do materskych centier a podobne
Ja som mala namysli navstevy deti v nemocke (cudzich) o ktorych momentalnom zdr. stave viem prd. Ale ved robte ako myslite

tehula
11. máj 2011

@scrabble a k tvojim odporucaniam vrela vdaka. Nechapem, preco netolerujes nazor inych, ja som tie oznamy v nemocke nevylepila a nie som negramotna osoba, co si to nevie precitat a respektovat. Ja sa potom cudujem, preco sa radsej neodrodis sama doma, ked ta nemocnica je taka obmedzujuca svojimi pravidlami a odporucaniami

scrabble
11. máj 2011

@tehula kde som napisala ze nemocnica je pre mna obmedzujuca? Ja by som v zivote neriskovala porod doma. Som opatrna. Ale zase nie som zastancom zbytocnych obmedzovani styku mojich deti so mnou len preto ze som v porodnici. Stretla som sa s nimi len na chodbe. Babatko si pozreli len cez sklo. Ja dokazem akceptovat aj iny nazor, len ten tvoj ma na chvilu zaskocil. Asi som to aj zle pochopila, lebo som myslela ze ti vadi akykolvek kontakt deti s novorodencom. A ze su deti pre teba len nejake nosice bakterii a virusov. Sorry. Prostredne dieta som rodila v zahranici. Navstevy na izbach tam boli povolene. A to bol aj dovod preco som na druhy den odisla z porodnice radsej domov. Spolubyvajuca mala denne 5-6 clenne navstevy 😠 Ale tam system bol iny. Po mojom odchode domov z porodnice, chodila midwife este 3 dni ku mne domov a kontrolovala mna aj dietatko. Teraz som si pozrela ze si tehu, takze sa ti ospravedlnujem, za moju prehnanu reakciu. Vsetko dobre.

kaara1980
12. máj 2011

@tehula máš pravdu 😉 Mne je len ľúto,že neuvidím syna 4-5 dní-ale zas na druhej strane,aspoň si od seba oddýchneme.Mňa našťastie dojde kuknúť len priateľ-teda dúfam.Inak nechápem,ako niekto môže prijať za tak krátky čas v nemocnici viac návštev ako za 2roky dokopy.Ja nerada chodím po návštevách a tobôž keď niekto dôjde k nám 😠 ,teda nerátam moju rodinu 😀 .Aká som ja tolerantná....

fcela
12. máj 2011

mozno to niekoho povzbudi a inspiruje - moje 2 porodne skusenosti z Antolskej, ked mi velmi personal vysiel v ustrety:
2. porod len s porodnou asistentkou: http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72737
3. porod na "stojaka v sprche" (v podstate tiez len s PA): http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=tret...

a tuto najdete vela info od personalu i skusenosti mamiciek
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...

heln
12. máj 2011

ahojte, ďakujem za rady.......
@tehula nemôžem si pomôcť, ale súhlasím s tebou, nie som proti tomu, aby deti prišli pozrieť súrodenca, ale naozaj by decká nemali pobehovať po pôrodnici.... moja neter, keď sme boli pred pár rokmi v nemocnici za otcom, chodila po nemocnici bosá a doslovne sa váľala po zemi od nudy, keď to videla doktorka, skoro ju vystrelo, že to robí a matka ju na to neupozorní, veď nás upozornila, že je to vysokoinfekčné prostredie.... a potom by prišla a opusinkovala novorodenca..... no dík..... a potom, keď budem v pôrodnici nebudem chodiť predsa z novorodencom na infekčné...... a tiež deti prenášajú viac chorôb, ako kiahne, a keď je dieťa infikované tak to nevidno hneď, príznaky sa objavia, až keď sú infikované iné deti..... no toľko môj názor.....
s tým epi, aj tak ju nechcem, ale asi aj tak pôjdem preventívne na zaškolenie...... aj tak sa viac bojím toho pichnutia ako celého pôrodu...... a neviem prečo by ma to malo tak strašne bolieť, že by som to nevydržala....... možno, nevravím že nie...... a nechcem ani vyzerať ako nejaká hrdinka..... ale pred troma rokmi som potratila..... doma a všetko sa zo mňa vypudilo samo....... prežila som tú bolesť........ pred rokom som bola na laparke, po prebratí mi nemohli dať injekciu proti bolesti, lebo som mala nízky tlak....... bolo to päť hodín strašných bolestí, kým mi pichli injekciu....... vydržala som to........ a potom všade čítam, že epi môže pôrod spomaliť, a to ja predsa nechcem...... a tiež som čítala, že ženy s epi musia ležať a byť na monitore, ale ja by som sa chcela hýbať a uľavovať si inak........je to môj názor a postoj......
a z toho všetkého dochádzam k záveru, že asi predsa si lekára zazmluvním aby som si s ním dohodla tieto veci.....
a ešte ma zaujíma jedna vec, čo viete o oxytocíne, dávajú ho na antolskej vždy a každej? ale to sa spýtam toho "môjho" lekára....... lebo aj to som čítala, že každá žena s epi dostáva automaticky oxytocín a práve on vraj spôsobuje bolesti maternice......

katka.ott
12. máj 2011

@heln epi som nemala, oxytocin ano - akosi som sa neotvarala, ani kontrakcie nechodili. len voda odtiekla

mia551
12. máj 2011

@heln určite nejdem obhajovať epi, aj ja som bola najprv hrdinka, že si ju určite nedám, no na poučenie som išla (čo malo slúžiť ako "poistka") a nakoniec som si ju dala pichnúť, pričom môžem povedať, že mňa osobne to pichnutie nebolelo, resp. určite nie v porovnaní s kontrakciami 🙂 ale k tomu, čo píšeš o epi: mala som epi a takmer celú dobu s epi som chodila po chodbe, bola na fitlopte a pod, teda určite som (len) neležela. epi môže pôrod spomaliť len vtedy, ak sa pichne priskoro, ak sa pichne v správnom čase, môže pôrod práve urýchliť... želám, aby Ti všetko dobre dopadlo 🙂

heln
12. máj 2011

@mia551 ďakujem.... to mi vravela švagriná, že ona musela ležať a byť napojená na monitor...... a niekde som to aj čítala......

domika007
13. máj 2011

to preskolenie o EPI byva kazdu stredu o druhej, ale nejako som nezachytila, ze kde? 😅

tehula
13. máj 2011

@domika007 na oddeleni ARO. Vstup cez hl. vchod nemocky, prejdes sklennou chodbou, potom mierne v pravo zahnes a si tam. Najdes to, bude tam kopec tehosiek cakat.

@heln lezi sa len asi 20minut po vpichu, ze aby sa rovnomerne ta latka rozsirila v tele, ale potom normalne chodis, lopta atd.....

domika007
13. máj 2011

@tehula vdaka 😉

zuzkakorienok
13. máj 2011

Chcela by som sa opýtať ako mám postupovať, keď mi začnú doma kontrakcie a prvá doba pôrodná. cez deň sa chodí rovno na 3. posch. na pôrodnicu a po 16:00 na urgent, alebo ako? ďakujem za odpoveď.

penn
13. máj 2011

@fcela ach tak to zavidim, jaaj, no inak ja som nevedela, ze tam je ta sprcha.. a aj fit loptu som si vsimla az na fotkach 🙂 no sak nabuduce..

lusilia
13. máj 2011

Ahojte zienky, je prosim vas tento link aktualny? http://www.unb.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrzalka... piatok idem prvy krat do poradne uz do nemocnice, tak by som rada vedela kto tam bude ordinovat...dakujem 😉

hanahana7
13. máj 2011

@scrabble ale ved tehula to tak nemyslela...vsak kazdy nech si robi ako chce..ja tiez maleho nechcem aby ma isiel s tatom pozriet do porodky , aby neplakal ze tam musim zostat..a aby ma nevidel hned s druhym babom..je este malinky a neboli sme od seba..a ja by som tiez plakala jak tur 😉
treba sa na vec pozriet z viacero stran-nie hned niekoho zavrhnut..cize je rozdiel ked pride 6 rocne dieta, na navstevu ako ked pride dvojrocne..(ktore to este nechape)

jabadaba
13. máj 2011

@tehula nepustia. Mna prisiel pozriet syncek, ktoreho varovali nasi, ja som s muzom bola na nadstandarde - za nami na izbu mohol ist moj otec i sestra, ale dieta mi tam nepustili. Chudacik zostal za sklom, sme sa pri nom prestriedali.Bolo mi to luto, ale aj chapem, ze sa boja skolkarov, hoci nase dieta do MS nechodi, cize bol sto pro fit a zdravucky. Taky bol smutny...

jabadaba
13. máj 2011

@l.lara nepustia Ti malu na nadstandard, nam dieta vyhodili ked ho nasi doviedli, ktosi z personalu ich stopol, ze dieta dnu nesmie. Otec bol nastvany, lebo to bolo dost necitlive v pritomnosti synceka. Bol smutny. Ale dal si to vysvetlit - sme mu vysvetlili, ze je to pre JEHO bezpecnost, ze deticky mozu v nemocniciach ochoriet. Takze braceka si videl chudacik len spoza skla, mna ani spoza toho skla nepocul, ked som mu babatko ukazovala. Bolo mi to velmi luto.

l.lara
13. máj 2011

@jabadaba muz nema kam dat malu. super.. ☹ dakujem za info..

hanahana7
13. máj 2011

@scrabble jaaaj sorry, az teraz kukam ze si uz pisala tehule 😉 😉 😉

hanahana7
13. máj 2011

@l.lara ja som na tom tak isto..ale mne by bolo smutno keby mal ist maly za mnou do porodky..radsej to pretrpime...vydrzime..bodaj by sme v porodke boli co najkratsie..

l.lara
13. máj 2011

@hanahana7 ved hej, akurat som vcera vravela muzovi, ze budem revat, ked uvidim babulku..ale my ju fakt nemame kde dat..:(

shawn7
14. máj 2011

@tehula Ahoj, chcela by som sa opytat..... pred epi musim mat dake vysetrenia? ak ano, urobia mi ich v nemocnici? dik

shawn7
14. máj 2011

@jajka81 ahoj....citala som ze chodis k Jezikovej do pripravky. Tiez by som ich chcela absolvovat, no moja doky mi zatial nedal papier ze mozem cvicit a pocula som ze bez toho papiera ma Jezikova nezoberie. Je to tak? No a ked ten papier potrebujem a dostanem ho, staci ze Jezikovej zavolam a ona mi povie kedy mam prist? Dik

babulina
14. máj 2011

@shawn7 pred epi musis mat urobeny rozbor krvi na zrazanlivost, v poradni povedz dokymu ze rozmyslas nad epi a hned ta posle, a k p.jezikovej treba papier, ak ti lekar neda sam od seba tak pytaj 🙂

shawn7
14. máj 2011

@penn Ahoj, uvazovala som o zazmluvneni porodnika a pravdupovediac rozhodujem sa medzi Dr. Rozembergom a Dr. Havaldom, no neviem ci sa mi podari rozhodnut sa 🙂 Teba rodil Havalda? Aky je? Aj ludsky, aj profesionalne.....dik

shawn7
14. máj 2011

@babulina 🙂 ten papier som si uz pytala no moja dokyna ma zatial vybavila len ziadostou o matersku, ale myslim ze na buducej kontrole houz dostanem ..... myslim ze to bude moja posledna kontrola u nej, potom uz budu len kontroly v nemocnici. Dik za info o epi, obavala som sa ze ma poslu na eeg alebo tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre