Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katrin79
29. jún 2009

ahojte, prisla som vas po dlhsej dobe precitat, ako vidim mame kopu novych maminiek, vsetkym blahozelam a prajem hlavne vela zdravicka maminkam aj babatkam...nas vcera prvykrat bolelo brusko a to poriadne, mala revala ako keby ju rezali, kym som zistila, ze ma uplne tvrde brusko, tak sme masirovali, cvicili nozickami, nahrievali plienocku na brusko, o jednej v noci konecne zaspala pri mne v posteli s mojim malickom v puse, lebo inak som ju nevedela utisit a toto zabralo, uz sa bojim ako to bude dnes vecer....
tehula: my chodime na prechadzky kazdy den ale vzdy hned poobede alebo doobeda, lebo ved okolo stvrtej kazdy den prsi, to je zakon schvalnosti..ja tiez nikdy neviem, co mam malej obliect, ale dnes som dala len dlhe body a nohavice s ponozkami, zakryla dekou a tu som jej vonku aj tak dala dole, lebo bola spotena ako myska...inak ty si dobra na dvojhodinej prechadzke, to uz si zrejme fit a rodila si neskor ako ja, teda sa mas 😉
ale aj u mna je to uz konecne fajn ako som zacala pouzivat ten sprej, tak uz mozem normalne chodit aj sediet v tureckom sede 😉 a to uz je co povedat 🙂
ja tu mam este dnes a zajtra maminu, takze mi je super, ale od stredy uz budeme same doma, tak to si este celkom neviem predstavit ako budem vsetko stihat, ale hadam si zvykneme

danka_ba
29. jún 2009

Presne kvôli tomu ukazovaniu chcem ist na nadstandart. Pri malej som nechcela ist poriadne ani na wc -ze by som nebola pri nej 🙂.
Zisťovali ste niekto co tie izby stoja? Tak ako na kramaroch 500 ?

katrin79
29. jún 2009

inneska: moze si ho manzel popestovat..hned ako ho sestricka umyje a zabali nam ho priniesla

katrin79
29. jún 2009

danka_ba: nadstandard stoji tisicku na noc

inneska
29. jún 2009

katrin..tka to je super, aspoň tak...tých 5 dní mm snád prežije(aj prvýkrát prežil)a potom ked budeme doma, tak si ho užije až až 😀

danka..čo viem, tak 1000sk/noc ... čo mi príde dosť, radšej tie peniažky inak investujem, ako do izby 🙂

danka_ba
29. jún 2009

Mne sa este pacilo na kramaroch, ze mohli za mnou (ak neboli vysetrenia) prist na chvilu aj doobeda - nerobili problemy. A tatino mal malu na rikach kazdy den a ked sme prisli domov tak sa nebal ju drzat v naruci - dokonca tam bolo povolene, aby tatinkovia boli aj pri kupani babätiek - takze doma kupal malu väčšinou tatino, lebo podla jeho slov to bolo bezpečnejsie, nakolko ma omnoho väčšie ruky ako ja 😎
Aj na antolskej si kupete deticky samy?

katrin79
29. jún 2009

inneska: ja som tiez len cez sklo ukazovala tatinkovi, ale vydrzali sme a ked sme dosli domov, tak si to vynahradil 😉

danka_ba
29. jún 2009

Katrin, a ako vyzeraju izby? kolké ste boli na izbe? a ako je to tam so sprchami?

katrin79
29. jún 2009

na antolskej mi kupala malu sestricka jediny raz

inneska
29. jún 2009

katri...ako píšeš, tatinkovia si potom detičiek ešte užijú viac než dosť 🙂

kaska
29. jún 2009

Katrin prosim ako sa vola ten sprej? Listujem dozadu ale nejako neviem to uz najst..
Inak aj ja chcem nadstandard, hadam bude volny.. ☹

katrin79
29. jún 2009

danka: ja som bola na normalnej izbe, nie na nadstandarde, ale ja som bola spokojna, my sme boli len dve na izbe, sprcha a wc boli spolocne aj s vedlajsou izbou, takze 4 baby sme mali wc a kupelku, co bolo super

katrin79
29. jún 2009

kaska: vola sa to Dermo-chlorophyl...uplne super vec, skoda, ze som si ho nekupila skor, mohla som byt fit uz skor, velmi ho odporucam, sice farbi na zeleno, cize nohavicky potom mozes vyhodit, ale to nevadi, hlavne, ze pomohol

danka_ba
29. jún 2009

Takze izby v pohode - to sa da. aj tak by som bola nerada sama na izbe 🙂
No snad to zvladnem - teraz mam väčší strach ako pred prvym porodom.

kaska
29. jún 2009

no jasne hlavne ze pomoze, supis dakujem 😉 Aj ja mam este otazku: ako je to s babatkamii, su cely cas pri vas? A ked idete na wc alebo do sprchy, tak potom co? Date ich sestricke? Alebo ako to je..lebo som citala zevraj je potom dobre sa casto sprchovat, hlavne tu ranu po nastrihu, tak babatko bude potom stale u sestriciek? nejako si to neviem predstavit..

katrin79
29. jún 2009

danka_ba: neboj nic, urcite to dobre dopadne a izby su fakt v pohode, sestricky tiez, nemas sa coho obavat

danka_ba
29. jún 2009

Dobra otazka kaska 🙂 to zaujima aj mna.
inak ja som po nastrihu chodila pod sprchu stale ... teda okrem velkej potreby 🙂
to mi poradili sestricky.

katrin79
29. jún 2009

kaska: ked som sla do sprchy alebo na wc, tak som malu nechala na izbe, ved tam bola druha mamina, tak sme si vzdy babatka postrazili, sestrickam som dala babo len ked som sla von za manzelom, ked nas dosiel pozriet...inak mas babo stale pri sebe, je to narocne, mne dali malu uz 2 hodiny po porode ledva som sa hybala, ale zvladli sme .... ranu treba stale sprchovat, po kazdom wc som sla do sprchy, ako casto sa ti len da, treba to umyvat a fakt si kup ten sprej a sprejuj, uvidis ako rychlo sa to zahoji, mna teda sili dlhsie ako bol samotny porod, kedze malu som vytlacila na druhu silnu kontrakciu a uz to mam dole pekne zahojene

danka_ba
29. jún 2009

Ja som si prvy porod tak trochu dost vytrpela a dakujem epiduralke 🙂
tak druhy porod bude snad rychlejsi a bezproblemovy.

kaska
29. jún 2009

Danka, ja teraz mam kopec otazok 🙂 🙂 , hlavne co sa nemocnice tyka, lebo ja som v zivote nebola v nemocnici a bojim sa velmi 😅 . A vobec si to tam neviem predstavit,,,nie som nejaka cintlavka, len sa proste bojim porodu a celeho pobytu.. Ale viem, ze zvladli to baby, musim aj ja..

katrin79
29. jún 2009

kaska: ja som bola presne ako ty, v nemocnici som bola raz v zivote ked som mala 3 roky a to si teda nepamatam 😀 mala som z toho velke stresy, ale u mna to prebehlo super, porodila som za 45 min. od prichodu do nemocnice a tych 5 dni po porode v nemocke bolo sice narocnych, lebo som nemala mliecko, nechcelo sa mi rozbehnut, mala furt plakala aj v noci, spala som asi 2 hodiny za celu noc, ale nakoniec som to zhodnotila, ze bolo fajn

danka_ba
29. jún 2009

Ja som predtym tiez nebola v nemocnici. A malu som prenasala dva tyzdne, z toho som bola 5 dni na porodnom, co ma stale monitorovali ... vsetky baby okolo prisli, predychali, odrodili a isli na izby. Len ja som tam ostala a cakala kedy konecne. A to som mala za sebou tri vyvolavacky - tabletky. Nakoniec mi dali oxytocitin (ci tak nejak) a potom to zacalo ...

danka_ba
29. jún 2009

katrin tak drzim palce s mlieckom a nech malinka rastie a robi radost 🙂

kaska
29. jún 2009

hej Katrin aj ja sa pridavam, drzim palce a bodaj by sme mali vsetky taky rychly porod ako ty 😉

katrin79
29. jún 2009

tak zase ono taky rychly porod nema len pozitiva, lebo som sa pekne dotrhala tym padom, ale asi si velmi nenavyberame 😉

danka_ba
29. jún 2009

Pokial je babetko zdrave a ty sa hojis - stalo to za to 🙂
Ja som si po malej povedala ze v zivote nikdy uz porod ... a za chvilu je to tu zas.

katrin79
29. jún 2009

dani, presne to som si hovorila doteraz, ze ja uz druhe babo nehrozi ze by som porodila, ked ma to tak brutalne vsetko bolelo, ale myslim, ze clovek po case zabudne a zase tych par tyzdnov co nas to potom boli, stoji za to nadherne babatko 😉

tehula
29. jún 2009

Ahojte, Katrin, ked budes uz sama, ozvi sa, pojdeme kocikovat. Ja som dnes bola prvykrat sama, lebo muz uz siel do prace, boli sme doobeda 2hodky, strasne ma spalilo, lebo som sa nemala kedy natriet 😀 potom poobede sme este sli, ale uz len na polhodku, lebo veru uz sa hnal dazd 🙄 Otras s tym pocasim.
Ja sa uz citim ozaj super, uz niekolko dni fungujem bez liekov a nastrih klop klop dobry.
Inak pisete tu o 1cm nastrihoch, kurnik, tak to ja co mam dole to sitie....pomaly na 5cm sraf to vyzera 😲 Ale ja som rada za to, lebo by ma mala strasne dotrhala bez neho.

Cize k otazke....mam dojem, ze nastrihy ziaden z dokinov nerobi len tak preventivne, az ked sa uz inak neda. Aspon mne dost rukami roztahoval, no nestacilo to.

K izbe len tolko, ja som potom bola na tej izbe, co Kukina, dalo sa to prezit aj s tymi 5babami deliacimi sa o sprchu a wcko. Aj ked verim, ze na dvojke, cize 4baby soc zariadenie by isto bolo lepsie

katrin79
29. jún 2009

tehula: jasne, pojdeme na prechadzku, lenze u nas to je tak ze kojim furt v inej dobe, cize netusim dopredu kedy sa pojde von, este nemame nejaky ustaleny rezim, to je naprd, lebo sa vobec neviem zariadit.
teba nastrihaval dokino? tak to bol ten lepsi pripad, mne povedal, ze strihat nebude, ze skusime bez nastrihu, snazil sa to rukami roztiahnut, lenze mala kedze vybehla s rychlostou svetla, tak tiez mam dole "krasnu" vysivku teraz, som sa bala aj kuknut na to ze ako to tam vyzera, ale dokino vie celkom pekne vysivat 😀

gertka
29. jún 2009

to vazne su izby po 3?
som bola informovana ze po 2 😒

ja mam tiez rada cerstvy vzduch inak nemozem ani dychat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre