Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lucia3006
20. aug 2012

@janulienka89 ďakujem za povzbudenie, už som skúšala hocičo aby sa malý vypýtal, ale ten má svoju hlavu, tak už to nechám na prírodu, dúfam, že sa do soboty už niečo udeje a budeme mať po tom ...

janulienka89
20. aug 2012

@maria613 ano uz som tam rodila 2krat a bola som spokojna 😉

katarinnak
20. aug 2012

@monika2712 Dakujem a to je na den predpokladam..?

monika2712
20. aug 2012

@katarinnak ano na den, inak podrobny cennik najdes aj na ich stranke tusim.

eir
20. aug 2012

@janulienka89 tak to sme sa asi nevideli, ja som tam bola cca od 8:30, možno pár min. pred ... na UTZ sa dnes dosť čakalo, brali s omeškaním, a mňa tam poslal Dr., že mám skúsiť, či ma dnes vybavia, alebo nech mi dajú najskorší možný termín ... sestrička bola veľmi milá, hneď, že jasné, len si mám počkať, tak som bola 4.

janulienka89
20. aug 2012

@eir ano aj ja som tam bola ci ma vezme dnes ale povedala ze ma plno 🤐

eir
20. aug 2012

@janulienka89 mm nevedela ako to pojde, fakt brali asi s 1,5 h meškaním (ak si dobre pamätám) ... po mne poslal Oravec ešte jednu kočku a tá sa vybavila tiež ...

smilla_jaspersen
20. aug 2012

@monika2712 chapem, ani ja naisto neviem, ako by som to riesila pri dalsom porode, je to tazke rozhodnutie. Rozmyslam, ze by som sa asi snazila zistit, ci je tam vobec nejaky porodnik, ktoreho by som urcite nechcela stretnut na sale, ak by som nikoho nemala zazmluvneneho. ak by som niekoho takeho vypatrala, isla by som pre istotu do zmluvy s konkretnym lekarom, aby som sa tomu inemu vyhla. Zda sa mi, ze vacsina personalu su skuseni a prijemni ludia, aj ked v starsich diskusiach sa objavovalo meno nejakeho typka, ktory musel byt nejaky chrapun a dufam, ze ho uz vykopli. Ani si nepamatam jeho meno, ale toho by som urcite stretnut nechcela. Drzim palce!

moninka1
21. aug 2012

ahojte zienky, neviete nahodou, ci sa na antolskej nachadza nejaka nadstandardna izba, kde je mozne sa ubytovat aj s manzelom, pripadne so starsim dietatkom? ak nahodou ano, aka je cena? dakujem za odpoved 🙂

monika2712
21. aug 2012

@moninka1 nadstandardtne izby su tusim iba dve, mozes si zaplatit ze tam budes sama, stoji to 40 eur na noc.
tu je komplet cennik:
http://www.fnspba.sk/Sluzby/platene-sluzby/Rozh...
Pobyt blizkej osoby na oddeleni sestonedelia: 35 eur noc.

moonlightka
21. aug 2012

Ahojte som druhorodicka a rozhodujem sa pre antolsku. Potrebovala by som poradit ako to tam prebieha a pripadne doporucit nejake dobreho, hlavne citliveho a ludskeho porodnika, porodnicku. Dakujem za kazdu odpoved 😉

luly13
22. aug 2012

Baby, je pravda, ze na antolskej nedavaju ziadne vlozky, podlozky, plienky a krem pre babo? 😕 . Lebo v ruzinove to vsetko bllo...

ivanka.7
22. aug 2012

@luly13 vlozky, podlozky a plienky nedavaju (ale napr. ja som musela 24 hodin po sekcii lezat a vsetko mi davali, lebo po vsetkom sa zacali zhanat az ked som si to mohla sama vybrat), krem ma kazde babo vo voziku.
Na druhej strane na Antolskej sme boli na izbe dve a na jednu kupelnu a jedno WC sme boli 4 maminy, boli tam velmi ochotne sestricky (ja som nezazila ani jednu zlu) aj doktori. Skusenost z Ruzinova nemam, ale nejake vlozky by mi urcite nevyberali porodnicu, kde chcem rodit 🙂

ivanka.7
22. aug 2012

@moonlightka mna rodili dr. Federova a doc. Korbel, povodne ma mala rodit dr. Dubcakova, chodila som k nej na poradne - mozem odporucit vsetkych troch podla toho ako som ich zazila;
Co sa tyka priebehu, neviem co presne myslis - poradne? Samotny porod? Pytaj sa 🙂

luly13
22. aug 2012

@ivanka.7 ja skusenost s ruzinovom mam a preto mam teraz vybratu antolsku 🙂 . Islo mi len o to, aky kufor mam vytiahnut na pobalenie veci. Lebo nie vsetko,co je napisane v zozname naozaj rodicky potrbuju...

ivanka.7
22. aug 2012

@luly13 ja som si zbalila kufrik, ktory sa nosi ako prirucna batozina do lietadla 🙂 dala som si tam veci na porod, plus veci na prvy-druhy den po porode (cize 1 balik vloziek, asi 3 podlozky a cca 10 plienok) s tym, ze zvysok mi potom nosil a odnasal manzel podla potreby - chodil za mnou kazdy den. Ten kufrik zastrcis hocikam a skrine na antolskej su na odlozenie veci, takze pohoda

oliverka
22. aug 2012

@moninka1 Deti do 15 r do pôrodnice nemôžu, ani na nadštandard, hocikto iný áno. Sama platíš 40 € za noc, ak tam s tebou niekto je, tak ty 18 + doprovod 35 €. So mnou tam bol 1 noc manžel, inak som bola sama. Mala som aj nadštandard pôrodný box - môžem len a len odporúčať.

moonlightka
23. aug 2012

@ivanka.7 ano myslim aj poradne, ako sa objednat, ako to prebieha, ci sa dlho caka...potom ako to prebieha v pripade ze chcem mm pri porode ...teda platba, ci potrebuje nejake skolenie...ako preieha porod...teda aj ci muz moze byt od zaciatku pri mne...ako to vyjde financne...ake su sestry na novorodeneckom atd...ak budes mat cas budem rada ak mi odpovies,...moze byt aj IP...DAKUJEM

moonlightka
23. aug 2012

@oliverka ako si si to rezervovala? alebo sa stava ze ho mozu obsadit niekym inym?

katkup
23. aug 2012

ahojte maminy 🙂 ja mam teraz cerstvy zazitok z Antolskej z 3. poschodia-prijem rodiciek, bo som bola prijata na porod, bo som celu noc predychavala doma kontrakcie a mala jemny vytok plodovej vody, no nakoniec sme to nedobojovali dokonca, kontrakcie sa v nemocnici asi z prelaknutia minimalizovali a ani voda neodtiekla. Stravila som na 3.posch. celkovo 2 dni, bo som uz v 38tt, na 4 prsty otvorena, krcok uz posunuty, no nasa mala si to nejak rozmyslela 🙂 Mam zazmluvnenu porodnicku, len akurat ju mam na dovolenke, tak sa o mne staral ostatny personal a mozem napisat len kladne skusenosti s doktormi/kami a sestrickami. Vsetci sa snazili byt max. profesionalni, chodili ma stale kontrolovat, absolvovali sme stale nejake vysetrenie a tak kedze som sa citila nakoniec fajn a na porod to tam este nevyzeralo, tak som sa vypytala domov a sme napati v ocakavani, kedy to uz original pride......Hlavne chcem mamickam odporucit, aby spolupracovali s personalom, lebo oni naozaj chcu len pomoct!! a ak mate akekolvek otazky, tak sa pytajte....bo boli tam aj rodicky, co vobec, ale vobec nespolupracovali, ked mali kontrakcie, tak namiesto riadneho predychavania a sustredenia sa na svoje telo a zvladnutie tych tlakov, tak tam vrestali na cele oddelenie a iba co nas vsetky ostatne mamicky totalne vystrasili a fakt neviem k comu to bolo dobre....Touto cestou chcem aj podakovat hlavne sestrickam, ktore sa nonstop o mna starali za tieto 2 dni a naozaj po tejto skusenosti ich pracu a trpezlivost obdivujem!!! dakujem a dufam, ze aj ja porod zvladnem a budem sa snazit co najviac dychat a prechadzat sa, pokial mi to bude dovolene, nech babatku pomozem co najskor na svet 🙂

oliverka
23. aug 2012

@moonlightka Nedá sa rezervovať. Prídeš a opýtaš sa, či je voľný - buď máš šťastie alebo nie. Ja som mala 😉

cicimon
23. aug 2012

tak cerstve info z antolskej - je tam strasna plnka, takze o nadstandarde skor nesnivajte 🙂)
vlozky a pod davaju len pre baby po sekcii prvy den, inac nie
ale sestry a pod v poho, aj ked aj tam treba natrafit na tie spravne
sanitarky zvacsa onicom, pri jedle vas nahanaju aby ste rychlo dojedli a oni mohli pozbierat taniere... strava tiez dost onicom, mne sa tam teraz podarilo schudnut 9kg 🙂)

a lekari kedze chodia na vizity o 8smej tak prirodzene meskaju na poradne..

saranata
23. aug 2012

@cicimon už si doma?😀
ja som tam nechala 7kg ale ja som jedla bagety z bufetu inak by som umrela hladom 😀 😀 😀
ale ved ked idu dole kilá neni zle 😀

podobná skusenost sestričky boli fajn, az na jednu na novorodeneckom taká kratkovlasa mlada blondínka -asi najdolezitejšia osobka z antolskej 😀 😝
sanitárky som ani nepostrehla, nosila som si viacmenej obedy a večere na izbu a nemali problem
takze celkovo ok ako vzdy v tejto nemocnici 🙂

janicka11
23. aug 2012

@cicimon som rada že si bola spokojná🙂)svokra spomínala že maju moooooooooooc plno ☹

oliverka
23. aug 2012

@katkup Úprimne: dosť ma hnevajú tie reči o "spolupracovaní" 😠 . Tiež som pri vytláčaní malého kričala, rovnako ako pri prvom pôrode. Jednoducho mi to pomáhalo mobilizovať sily. Lekárka mi vravela, aby som bola ticho, lebo "vystraším ostatné ženy". Ale ja keď rodím, tak ma iné ženy (úplne cudzie) fakt nezaujímajú! Veď to je môj pôrod a ja ako dospelá svojprávna osoba si snáď môžem zakričať. Keď budem rodiť tretí raz, budem kričať opäť - pretože je to MOJ pôrod.

cicimon
23. aug 2012

@saranata ja som tam bola o 2 dni dlhsie 🙂) tak ja som mala super skusenost so sestrami p. Bednarikovou a Kopacovou, fakt super zenske 🙂 ale zas tie zle tu ani nejdem pisat 🙂)

cicimon
23. aug 2012

@janicka11 no vcera nas mozno aj 10 odislo, tak su asi radi 🙂

stipec26
23. aug 2012

@saranata gratulujem k babatku.... a ako s dojcenim, prisatim? napis ak budes mat chvilocku - co vsetko ti "dovolili" s babatkom na sale

stipec26
23. aug 2012

@oliverka a ak sa smiem spytat, je nejake tajne slovicko ako dosiahnut nadstandardnu izbu? by som si to chcela vyskusat, len teda neviem, kedy to a ako casto komu hlasit...

monika2712
23. aug 2012

@stipec26 ahojky, ja chcem tiez nadstandard, asi sa na to budem pytat hned ako pojdem rodit, ci je volna a ci mi ju vedia dat, tajne slovicko na to asi nie je ziadne.. bud bude volna alebo nebude 😀 dufam, ze tam nefunguje nic ako protekcia alebo strkanie peniazkov sestrickam do vackov a podobne. ved je to normalne sluzba ktoru si treba zaplatit, tak ju snad daju tomu kto zaplatiti chce. ja sa nu sice dostanem az na druhy den po cisarskom asi, ale dufam, ze ju dostanem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre