Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
29. mar 2009

kolostrum v tehu absolutne nie je nutnostou ani podmienkou pre spustenie laktacie po porode ani nevplyva na mnozstvo mlieka, ci uspesnost dojcenia. ja som pri prvom takisto nemala ani kvapku, v druhom tehu naopak mi mlieko tieklo v nejakom 25tt. takze ziadna panika

zuzkad
29. mar 2009

quetka : ak by to malo byt take ako ty opisujes, tak to by som bola len a len rada, lebo ja som "pripravena" na faakt velke menstrulacne bolesti....krize ma nebolievaju ...cize ak zacnu...je mozne, ze to budu kontrakcie 😉 😉 chcela by som zazit porod ako ty...to by som bola rada 😅 😅

katka1981 : mne z prisnikov tieklo kade co od zaciatku tehu..a teraz asi mesiac nic vobec...pocitam, ze zacne tiect nieco pred porodom 😉 😉 a dufam, ze aj po porode 😉 😉 😉

katka1981
29. mar 2009

Dakujem. Neviete kde najdem nejaku teoriu kojenia, dobre rady....

zuzkad
29. mar 2009

katka : toto mi poslala kamoska tento link a celkom dobre veci tam su o kojeni http://www.kojeni.net/databaze.php popozeraj 😉 😉

certica
29. mar 2009

quetka, si sa pytala, ktory porod bol lepsi. mala som v oboch pripadoch sc, takze neviem, ci to pre teba bude mat taku vypovedaciu schopnost, ale obidva boli fajn, ten druhy super, pripadal mi dokonca rychlejsi, aj ked to tak nebolo, pobyt na sestonedeli tiez ubiehal rychlejsie a nemala som ani problem s naliatymi prsnikmi.
jedine, v com bol dost rozdiel, ze teraz ma uz jeden cert cakal doma a to som trochu tazsie zvladala, myslim, ten odchod do porodnice, pretoze bol posledne tyzdne krpec na mna velmi naviazany. nakoniec to dopadlo nad moje ocakavania a zvladli sme to v pohode...

dadka212
29. mar 2009

Katka aj Annag má v albume rôzne polohy dojčenia https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

inak ja som sa naučila sama malého dojčiť, lebo mne stále hovorili aby som mu do úst vopchala celú bradavku, lenže jemu sa to tam nezmestilo a napínalo malého z toho, len to vyplúval tak som mu dala kolko sa mu zmestilo, čiže len ten kopček bradavky a kúsok aj okolo, neskôr keď mu narástla pusinka tak si to vopchal celé a kojila som krásne 13 mesiacov 🙂

a sestričky sú tam ochotné, len ich treba poprosiť, je tam X mamičiek a oni sa aj chodia pýtať, či dojčenie ide, alebo treba pomôcť, ale niekedy sa treba aj spýtať 😉

katka1981
29. mar 2009

dakujem vam babenky, aj teraz pozeram na koniku je taka tema a uz si len ukladam linky, a idem studovat. Bola som vystrasena ze ake zle laktacne su na antolskej, tak chcem byt pripravena, aby som nemala problemy s kojenim. Ajked asi nejak mudra tam nepridem 😀

katka1981
29. mar 2009

dadka212, inak Matusko vymyslel pekne meno, Paulinka sa aj mne paci.

zuzkad
29. mar 2009

ja sa asi tiez budem vela pytat, dufam, ze ich tam neporazi zo mna 😖 😖 ja tam pridem ako absolutne neskusena tehulky...tak dufam, ze ma budu brat s rezervou ☹ ☹ ..neviem ako to je teraz, ale ked bola moja sestra na Antolskej tak po porode mali maminy aj take sedenie kde preberali vsetko o kojeni..teraz to uz nie je ??

katka1981
29. mar 2009

zuzkad, ja neviem babo ani prebalit, ani okupat, ani nakojit, ja som panenska buduca maminka 😀

dadka212
29. mar 2009

Katka laktačné tam nie sú zlé...
a s tým menom ešte uvidíme 😀 ja špekulujem stále 😝
Katka keď ti bábo prinesú na izbu tak ti ukážu ako sa bábo prebaluje, aj ti potom ukážu ako sa kúpe aj ako ho nakojiť nebojte všetko vám tam predvedú 🙂

Zuzkad ja keď som tam bola, tak bolo také posedenie s pánom primárom ohladom dojčenia, výživy keď dojčíš atď....a aj iných vecí ako napríklad, keď nebudeš nejaké vecičky a plienky potrebovať tak im sa tam všetko zíde, alebo keď máš na nich nejaké "krivdy" tak je lepšie povedať im to tam a nie ohovárať na internete....

katka1981
29. mar 2009

dadka212, dakujem, budem sa radsej viackrat pytat, nech to v tom strese dofbre pochopim, aby sme odisli spokojne 😀 Jednu sestricku budem poznat, dufam, ze mi to psychicky pomoze.

zuzkad
29. mar 2009

katka1981 : budeme dve zaciatocnicky...aj ked ja kupat a prebalovat viem...to som sa naucila este pri krsniatkach mojich ...aspon nieco...ale to kojenie z toho mam strach,,,dufam, ze to zvladnem 😝 😝

dadka212 : tak to som rada, ze tie sedenia su tam este stale..podla mna to pomnoze, ked sa budem moct popytat na vsetko mozne, lebo ja toho budem mat vela na nich 😉 😀 😀 ...dufam, ze si to nemyslela na mna osobne, ze ohovaram personal v nemocnici 😨 😨 , lebo ja som tam nebola cize som sa nikdy ani nevyjadrila k personalu na Antolskej...ja som pocula na nich dobre veci...ze tak ako sa ty spravas k nim, tak sa personal sprava k tebe...ak vie zena pekne a slusne poprosit a jednat s nimi, tak aj personal je taky na teba...cize z tohto ja nemam stes...ja mam stres zo seba 😕 😕

katka1981
29. mar 2009

zuzkad, na tvoj navrat z porodky budm netrpezlivo cakat 😀 a bude ma zaujimat kazdy detail. Mas niekoho zazmluvneneho?

marrrka
29. mar 2009

co som tam bola tak sestricky boli mile, a laktacne tiez, ked som potrebovala tak som sa pytala a aj na izbu prisli pomoct aj o polnoci, aj sme viedli debaty ked mali cas, napriklad sestricka Majka ma 9 deti tak to sme sa jej vyzvedali ako to je mozne v tejto dobe 😀
hlavne si otvorte pusy ked budete daco potrebovat lebo ich je tam malo a nemaju cas pri tolkych babatkach sa tolko venovat kazdemu, ale su ochotne ked treba. akurat ak su pri porodoch tak nestihaju

zuzkad
29. mar 2009

katka1981 : jasne, ze dam info podrobne vsetkoooo...ved si podavame stafetu 😉 😉 😉 😉 Zazmluvneneho nemam nikoho, podla mna je tam kazdy dr. profesional a nemam strach rodit u hocikoho na Antolskej...naozaj sa dam do ruk kazdemu...a verim, ze ma odrodi kazdy presne ako by odrodil ten druhy 😉 😉 😉 ja hlavne chcem, aby bol maly v poriadku a aby som ho uz mojkalaaaa 😉 😉 😉 ..inac troska mam tremu, lebo ja budem mat pri porode kamosku a neviem ako na to bude reagovat personal a doktori...alle myslim, ze uz viacej mamiciek malo pri porode ineho nez len manzela 🙂 🙂

marrka : super presne toto nas potesi, ked nam pisete same dobre veci...hned mam menej strach z toho ako to tam budem zvladat...verim, ze tam maju toho moc sestricky...a asi obcas bude treba mat trpezlivost...ved nebudem jedina v porodnici...ale ved pockam 😉 😉 😉 hlavne, ze mi tam bude mat kto pomoct...ked si nebudem vediet rady 😉 😉

miluska.h
29. mar 2009

zuzi: bola si uz na antolskej v poradni? ak ano, ku komu chodis?

zuzkad
29. mar 2009

miluska ja chodim na Antolsku od zaciatku tehu, pretoze len dva mesiace pred tehu som bola na cisteni maternice...prisla som o prve babo...cize som od zaciatku troska viac sledovana a otehotnela som necakane...chodim k dr. Miske Lattakovej 🙂 🙂 na c.23

majkas
29. mar 2009

ahojte maminky,

dakujem za info, trocha ste ma ukludnili, aj ked zatial nemam pocit ze nieco tecie, len na sataxch mam znacky... 😀 v podstate zacinam 7 mesiac tak asi to tak ma byt.
a tych pananeskych mamiciek budu mat na antolskej asi dost 😀 aj ked priznavam, ze prebalovanie, obliekanie by som mala zvladnut ale kupkanie a dojcenie tak to pojdem metodou pokus/omyl a hadam dorazim uspesne do ciela, tak ako uz mnoho mamiciek predtym 😉

hej a ta poradna by aj mna zaujimala, to si mozem vybrat ku komu pojdem, lebo co tam chodim na UZV tak je tam milion ambulancii

maminahenika
29. mar 2009

čauko maminky,

to čo tečie z prsníkov, to je naozaj to prvé mliečko pre bábo, komu to netečie, tej radím aby si po kúpaní s uterákom trochu podráždila bradavku (nie moc!!), a potom si to skúsiť zhora trochu zatlačiť (nie bolestne!) a vyjde z toho mliečko 😉 😉 😉 nám to radili na prednáškach. A s tým uterákom si chystáš bradavky na kojenie 😉 A komu ani tak netečie, nebojte sa, bude to tiecť, keď príde ten správny čas 🙂

zuzka: ináč aj ja som mala príšerné menštruačné bolesti, vždy. A nielen prvý deň 😖 vtedy som si vždy prichystala ibuprofen 400-ku, 200-ka mi nestačila..... a niekoľko tabletiek som si na jeden deň dala....viem to bolo veľmi nezdravé, ale keď to bolelo, tak veľmi, a nevedela som každý mesiac ujsť z práce iba pre menštruáciu 😉 Keď mi ten doki ten prvý pôrod vyzval...vtedy som mala začínajúce sa menštruačné bolesti.....chvála bohu, že mi potom dali spinálku 😅 😅

A toho dojčenia sa nebojte, musíte k tomu pristáť kľudne, ako by to bola najnormálnejšia vec v živote (ako aj je!), a všetko bude klapať 🙂 S tým, že čo a ako, keď nám to nebude klapať, s tým sa môžeme zaoberať už len, keď budeme v tom, a nejde to, a vtedy tam budeme mať sestričky, ktoré sú veľmi ochotné a pomôžu nám 😉 Keď sa strašíš, tak to pocíti aj mimino, a nebude s tebou spolupracovať! 😉 😉 😉 😉
Iba v dobrom.....a prajem všetkým, aby ste bez problémov kojili svoje deťúrence 🙂

zuzkad
29. mar 2009

henika...ten ibuprofen 400 je presne aj u mna jedina pomoc..samozrejme, ze nie len jedna v tomto som na tom rovnako ...presne ako hovoris, bolo to nezdrave, ale tie bolesti sa nedali zvladat ☹ ☹ ...som zvedava, aky budem mat menzes teraz..pocula som, ze po porode sa bolest strati...tak neviem..u mojej miminy to pomohlo...neviem ako u mna..uvidime. ...som zvedava ake budu kontrakcie s porovnanim..menstr. bolesti....v kazdom pripade sa snazim na porod tesit z dovodu, ze potom uz coskoro bude maly na svete 😅 😅 😅

s tym kojenim ..mam strach a to pre to, lebo dost citam ako ma kazda "druha" maminka problem dojcit a ake ma bolesti...ale snazit sa budem a dufam, ze moj drobcek bude pekne spolupracovat s maminkou..ako teraz v brusku 😉 😉

majkas : mozno domov pojdeme uz ako macherky a budeme tu na MK davat rady co a ako 😉 😉 😉

miluska.h
29. mar 2009

zuzi: to mi je luto, ze si prisla o prve babatko ☹ ale vsetko zle je na nieco dobre a teraz sa uz mozes vytesovat z babatka, ktore onedlho porodis. 🙂

henika: ako sa mi mas? ako sa citis? mna maly stale kope a uz ma to faaaakt boli 😀 ale ja to vydrzim, lebo je to moj maly chrobacik ktoreho lubim a velmi sa na nho tesim 🙂

katka1981
29. mar 2009

zuzkad, kamaratka mala pri porode mamu na antolskej a v pohode, za tri hodky porodila. Kamoska druha zas mala sestru, ale neviem v kt. porodnici. Im je to jedno, staci, ze ty budes spokojna. Ja by som sa pred kazdym hanbila, ci mama, ci kamoska, mohol by len manzel. Ale ak nechce tvoj manzel a kamoska ti bude oporou, tak je super ze ju tam budes mat. Urcite ti to velmi pomoze.

dadka212
30. mar 2009

zuzi nemyslela som to na teba 😉 viem, že si tam nebola a ani ich neohováraš 😉
ja som to skôr myslela na niektoré, čo tu ani fotku nemajú registrované sú väčšinou od "dnes" a majú 1 príspevok 😝

inak aj ja som mala pred pôrodom neskutočné bolesti pri menštruácii som niekedy až po kolenách chodila, čo som sa nevedela ani zdvihnúť a po pôrode som ani nevedela kedy som ich dostala 😵

katrin79
30. mar 2009

ahojte, chcem sa spytat, ci mi nahodou neviete poradit tie co chodite na Antolsku aky je Dr. Sisak ? Kamoska mi ho odporucila k porodu, ale teda rada by som zistila este dalsie referencie, ale na konikovi sa nejak o nom nepise...

s.t.a.n.k.a.
30. mar 2009

Ahoj dadka212 🙂 .Asi si myslela mna ze ohovaram ale ja som to tak vobec nemyslela,boli to moje pocity!Medzi tym zlom bolo aj nieco dobre,nasla sa tam aj mila smena ale mne sa vynara stale to zle.rodila som pred 3r. a o rok zase.doktorky boli mile len 2 Lsttakova,Niznanska a esta Redecha. Dadka chces povedat ze tebe sa tam vsetko pacilo?

katka1981
30. mar 2009

Mne sa tam bude pacit, moje babo 😀 a ked budem zatvarat dvere, ked budem odchadzat na to sa tesim 😀

s.t.a.n.k.a.
30. mar 2009

katka1981 Ahoj to sa paci kazdej maminke ked uz ide domov a ma ten krasny batôštek pri sebe.Kazda zabudne na bolest aj na vsetko zle 🙂 !

iron
30. mar 2009

Ja mam s Antolskou velmi dobre skusenosti. Vsetci boli velmi mili a aj na novoredeneckom boli zlati. Ja som pri porode mala manzela a bola to neocenitelna psychicka podpora. Nemala som zazmluvneneho ziadneho lekara, lebo tie peniaze sa daju pouzit aj rozumnejsie. Oni tam vsetci doktori su dobri.

tehula
30. mar 2009

stanka_ ja neocakavam, ze sa mi tam ieco bude pacit. Ja mam z nemocnice fobiu, keby sa dalo, odrodim sa doma.........ale zato si vazim robotu celeho zdr. personalu a tiez necakam, ze sa tam zo mna potentuje niekto.....musi to byt narocne stale dokola ucit neskusene prvorodicky, co a ako s mimcom, pritom jasne, ze kazda sa tvarime, ze sme tie najdolezitejsie s najvaznejsim problemom.

Nech krivdy rychlo pominu a nech mame miminka doma uz
Ja uz chcem rodittttt!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre