Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
12. máj 2009

mneme, ano gpn, a az na koniku som sa dozvedela asi dva mesiace dozadu ze moj doktor nerodi, bol to sok. S Havaldom som velmi spokojna, ale GPN, je GPN. UZV na kazdej poradni, chyba mi to, neviem kolko mala vazi a najma ci je v poriadku ☹

mata1978
12. máj 2009

katka: presne to iste co hovoril havalda tebe hovoril aj mne, to tvrdnutie mas asi dost podobne ako ja, proste ti stvrdne v bruchu uplne vsetko, mam pocit ako keby to bol kamen a neda sa s nim pohnut, je tazke sa vtedy aj predklonit ale ja to vzdy rozchodim. Obcas ma zabolia krize ale mam pocit ako by mi zo spodu niekto noze vrazal ale ja som take bolesti mavala pri menstruacii tak ze si to ani nevsimam. No kazda ma ine bolesti si myslim a aj tvrdnutie je asi ine. Na tu prednasku som ani ja nesla hned prvu stredu od poradne, tak ze som isla o tyzden neskor a nic sa nestalo. Proste Havalda je klidak, niektore mamicky ktore porodili napr. mesiac pred terminom ziadnu prednasku nestihli, prisli do nemocnice proste v hodine dvanastej, ak sa dala EPI este pichnut tak jej ju pichli lebo si ju pytala a vsetko bolo v pohode. Tak ze nerob si naozaj ziadne stresy.

mneme
12. máj 2009

kukenzi, ale vsak vies, co sa hovori o tom certovi, ktoreho poznas 😵

kukenzi
12. máj 2009

kati, to ti fakt chybaju uzv na kazdej poradni? ja som stale presvedcena, ze to vobec nie je potrebne a babu to neprospieva, nech si zije svoj prenatalny zivot v klude, je to len o nasej zvedavosti

mneme
12. máj 2009

kati, kukenzi ma pravdu - casty utz nerobi babu dobre, dokonca som pocula, ze moze sposobovat prehriate plodu 😨 ale vsak v 37tt vies o malej ovela viac, ako ti ukaze utz - ved ju nonstop citis. pre mna bol prvy ultrazvuk totalny dojak - zrazu vidiet, ze mam v bruchu cloviecika, co mava rucickami a nozickami. ale ked som zacala citit pohyby a potom ich aj vidiet, bol to pre mna ovela intenzivnejsi pocit. keby nieco nebolo v poriadku, tvoje telo ti to da urcite vediet, tak neboj 🙂

inak som pocula, ze niektori lekari z gpn robia aj porody, ale ja chodim k demeckovi, ktory si pocka na kocha. tak ma utesoval ze pri druhom, co neviem, ci sa nam zadari 😒

katka1981
12. máj 2009

kukenzi, ten uzv je slabucky, babu neublizi.To je ten co sa da pouzit aj ako vaginalny, nie ten mega. Ale popocuval jej srdiecko a dnes sa dost mrvila, takze som pokojna.

mata1978, to asi nebolo tvrdnutie, skor asi creva, lebo poznam mens.bolesti a tie s tym nemali nic. Uz som si do porodky vsetko nakupila, zajtra sa opravi malovka v spalni, uprace sa a zacnem prat malej veci a uz budem uplne pokojna. Ja som len mala stale nervy aby sme dokoncili dom, kym pojdem rodit. Ale Havalda ma upokojil velmi, som stastna ze som isla k nemu. Velmi. Ked budem mat nachystane veci pre malu a dokonceny dom, bduem uplne pokojna. Do dneska som nemala ani tasku do porodky ani nic. Ale dnes sme vsetko nakupili 😀 aj odsavacku na sopliky.

kukenzi
12. máj 2009

co je to to gpn,

katka1981
12. máj 2009

mneme, dnes som videla demecka, robil mi prietoky v 30.tt. Som sa ho pytala na pohlavie a ze videl to tak dobre ako malokedy sa podari a ako 3.potvrdil dievcatko, dufam, ze je to ozaj tak. Lebo tie krasne ruzove vecicky..... Ja chodim k Cupanikovi 8 rokov. Ale ak by som nahodou chcela druhe babo a budem nadmieru spokojna s havaldom, pojdem k havaldovi opat a na poradne stale do gpn. Inak ako to vyzera z kochom?

mata1978
12. máj 2009

katka: tak to chapem preco si taka nesvoja, neboj vsetko sa stiha a vsetko bude v poriadku, len aby si sa pred porodom velmi nenudila a potom ti len zacnu chodit myslienky po rozume xi , preto ja radsej ak mam cas tak nieco robim len aby som nemyslela na hluposti a na to co ma caka, myslim tie bolesti.

katka1981
12. máj 2009

kukenzi, gpn ruzinov, gynekologicke sukromne centrum, lekari z kocha

kukenzi
12. máj 2009

kati, dakujem, som si myslela, ze to bude to 😉

katka1981
12. máj 2009

mata1978, doteraz mi porod ani nenapadol, lebo riesime dom, este si hovorim ze mna sa porod netyka, ved mame kopu veci prerobit ale vies necakala som ze krcok uz dozrel, ale to este nic neznamena asi. Mne staci ze uz sa asi doprasilo a ja mozem zacat prat pre malu a nachystat vybavicku, nechcela som vsetko nechat na muzovi, ma toho strasne vela. celu nedelu lezal, vyzeral ze bude chory, hovorim ze musi sa setrit lebo musi byt pri porode a uz je dobre, je mu lepsie, tak sa tesim. To bude asi tym, ze vcera som sa rehotala na fore ako budem super rodit, ze o tom ani vediet nebudem a tak a mozno to ozaj tak bude 😀 Vcera som bola ako nafetena, vyskerena, no a dnes stresujem. Zajtra bude dobre urcite. Zajtra sa mozno podari vymalovat zakladnou farbou schodisko, opravit spalnu, jaj to bude parada. A mozno este pred porodom vyskusame novu postel, lebo este spime na zemi na matracoch a ja sa divim ze este dokazem vstat a lahnut si na tak nizky podklad. Asi ma to drzi pri kondicke 😀 Zajtra zbehnem na postu, mozno dosiel balik pre malu, nahradna supravicka do postielky a maska na karneval smutny oslik.

mneme
12. máj 2009

jej, mata, som si az teraz vsimla, ze ty mas uz zajtra termin 😉 ja som si vsetko pripravila na zaciatku 3. trimestra s tym, ze ked budem na materskej, tak budem konecne doma finisovat s vlastnymi projektmi. ale pravda je taka, ze sa na robotu velmi sustredit neviem a mozno by som sa teraz vedela skor venovat praniu a zehleniu baby oblecka 😅

katka, na kochovi sa vraj robi, myslim, ze cca. o rok by mal byt hotovy. som si myslela, ze to len ten moj demecko abstinuje od porodov, viem ze napr. czirokova ma dohodu s antolskou.
my sme sa dozvedeli pohlavie na morfologickom utz u ditteho, ktory tvrdil, ze to je na 99,8% babenka, ale ja som sa na to stale nechcela spoliehat. nechapem, ako to moj muz bol schopny z utz rozoznat, ale ten tiez tvrdil, ze vie, ako vyzera babska buchticka 😵 a vraj nech neblbnem. ale aj tak som demecka na prietokoch v 30tt prosila, nech to pre istotu checkne. velmi sa mu nechcelo - viem, ze je stara skola a nerad prezradza pohlavie - nakoniec tvrdil, ze tam vidi kavove zrnko. tak si asi mala ozaj stastie, ze to bolo tak dobre vidiet. teraz ked sa ma doktorka na utz na antolskej pytala, ci viem, co cakam, som povedala ze dievcatko, a tiez mi to ako tretia potvrdila. uz tomu fakt verim, tak dufam, ze na mna na porodnej sale nevykukne nejaky pipik 😀

katka1981
12. máj 2009

mneme, mam pocit, ze rodi len czirokova, nik iny od nich. Mne povedal cupanik pohlavie den pred morfologickym. Hovori ze ci chcem vediet pohlavie. Ja ze jasne, ja som strasne tuzila po dievcatku, neviem preco, lebo vzdy som chcela najprv chlapca a druhe dievcatko. Ale ked sme isli planovat, modlila som sa aby to bolo dievcatko, este aj muzovi ked sme isli nato som hovorila, ze to musi byt dievcatko. Smial sa ze haha, ze to bude chlapec. No a Cupanik hovori, ze nie je to vidiet dobre, ze sa mu to skor podoba na dievcatko, ale ze na morfo. mi to povedia. No a som sa tesia a hovorim muzovi, ze mozno mi zajtra povedia ze je to chlapec, ale aspon jeden den budem mat dievcatko. A na druhy den mi Ditte povedal, ze je to dievcatko. Potom som u neho bola na 3D zas potvrdil. Potom zas nejaky UZV ze dievcatko a naposledy Demecko ze dievcatko. Tak uvidime. Muz tomu veri, len ja som nechcela tomu verit, ze ako to mohlo vyjst, ked vzdy je vsetko naopak. Lebo niekto citi ze caka take a take pohlavie, ale ja som to necitila a ani necitim. Tak dufam, ze tie nausnicky vyuzijeme. 😀 Ja som sa este Ditteho pytala, ze nakolko percent to bude dievcatko. On ze 99. Ja ze len aby sme neboli potom sokovani. Tak uvidime.

kukenzi
12. máj 2009

katka, hej aj ja som citila do 31tt, ze martinko je dievcatko 😀

katka1981
12. máj 2009

mneme, mne Demecko porozpraval kadeco a na zaver sa spytal ze co by som este chcela vediet. Ja ze pohlavie. A on ze teraz to uz tak nevidno ale ze pred chvilou to videl velmi zretelne, ako sa malokedy ukaze. Ale zas na 3D si mala stale kryla tvaricku ruckami. Ditte robil co mohol. A ked mi robil morfo. chudak sa trapil 45 minut, co nevedel najst nosovu kosticku. Je velmi mily a trpezlivy.

mata1978
12. máj 2009

mneme veru termin mam uz zajtra a to ma caka poradna tak snad tam nepresedim cely den a nebudem zhanat havaldu po nemocnici ako pred tyzdnom. Hlavne som zvedava co mi vobec povie.

katka1981
12. máj 2009

kukenzi, kamoskina sestra tiez citila natalku ako chlapceka a ked jej povedali ze to bude dievca neverila a jej sestra (moja kamoska) tomu neveri stale.Ved sestra to vie lepsie ako lekari, ona to predsa citi 😀 uvidime v juli co sa im narodi.

mneme
12. máj 2009

kukenzi, 😀 tiez by som sa v tomto len na pocity nespoliehala, ale na mk je predsa tiez tema o tom, ako sa utz pomylil pri urcovani pohlavia. ja som sa to hanbila priznat si, ale tiez som velmi tuzila po dievcatku - asi preto som tak dlho nechcela verit. hlavne by ma mrzelo, ze by som nasmu pripadnemu matuskovi uz tolko mesiacov hovorila babulka, martinka, dcerenka a tak. 😉

kukenzi
12. máj 2009

ja tiez nemozem uverit tomu, ze cakam dievcatko, hlavne, ked som to takto presne chcela, mat parik, starsieho chlapceka a mladsie dievcatko... poprane mam ruzove vecicky, ale aj dost neutralnych.

katka1981
12. máj 2009

kukenzi, ty budes mat natalku jej. Mne to nepreslo, lebo v rodine mame uz 3. Ale som si presadila ze ak by bola druha baba, tak bude natalka. Muz ma uzemnil, neboj, ak bude druhe, bude to chlapec. 😀

kukenzi
12. máj 2009

katka, mi natalku chvalabohu este v rodine nemam, za to napr. sophiu ano

kukenzi
12. máj 2009

my 😔

mneme
12. máj 2009

mata, tak sa drz a daj vediet, ja sice chcem pockat par dni po termine, ale uz v dobrom zavidim vsetkym maminam, co to maju za sebou 🙂

katka, hej, ditte je zhovorcivy sympos, som bola v soku, ked mi robil ultrazvuk, lebo oproti demeckovi, ktory toho vela nenarozprava (jasne, ze vysvetli, co kde je a tak), je to rozdiel. ale mne demecko este pred otehotnenim vzdy tym svojim brumovskym zundranim velmi psychicky pomohol a totalne mu doverujem - viem, ze keby bol pri mojom porode, mam vacsiu doveru aj v svoje vlastne sily 😀 - skoda

katka1981
12. máj 2009

kukenzi, ja som vzdy chcela chlapceka a potom babu. Ale to bolo v casoch ked som tak vazne nad rodinou neuvazovala. Potom ked sa to zacalo blizit, mala som strach z tehotenstva, z porodu, zo vsetkeho. A tak som presla k tomu, ze chcem dievcatko, ze ak by sme mali len jedno babo, musi to byt dievcatko. Ale to asi preto ze muz ma brata, a su na noze. Tak som sa bala, ze co ak by som ja mala dvoch chlapcov... Ja mam jedneho brata. Ale muz mi to vysvetlil, ze on mal sestru ale zomrela na SIDS, potom mal az brata. Ze v rodinach bol vzdy prvy chlapec a druhe dievca, u nich aj u nas. Ze urcite bude prvy chlapec. No asi sa stal zazrak, ze budeme mat dievcatko, snad. Ale bezohladu na pohlavie, odkedy som si urobila test, mala som istotu, ze to babo bude zdrave a to je pre mna najdolezitejsie. Lebo vzdy som sa bala aby bolo babo zdrave. Aby nezdedilo nejaky problem.... Ja mam vybavicku zatial len 62 vacsinou. A to bielu, zelenkavu, bezovu a trosku ruzovu farbu. Aby bolo aj pre chlapca....

kukenzi
12. máj 2009

idem si lahnut, dakujem za spolocnost.

dobru 😔

mneme
12. máj 2009

baby, ja mam troch synovcov, takze vacsinu veci sme podedili v modrej 🙂 od zaciatku tehu som sa zaprisahavala, ze ziadne ruzovucke veci zhanat nebudem aj keby to malo byt dievcatko. dokonca mame som zakazala strikovat princeznickovske svetriky. Ale ked som sa dozvedela, ze to bude baba, nakupila som jej par vyslovene len dievcenskych veci - ako inak ruzovych 😀

mneme
12. máj 2009

kuk, dobru

katka1981
12. máj 2009

mneme, vies co mne urobil na morfu. Ditte? Vsetko popozeral a ze a teraz si pozrieme pohlavie. (ja som mu este ani nestihla povedat aby mi ho prezradil) On si to pohlavie nejak vytiahol do praveho rohu obrazovky a stopol. A s usmevom hovori, ze no co to je. A ja ze ja neviem ja tam nic nevidim. A fakt som nevidela, ani na 3D, ani nikde. Ditte bol super. Demecko hovoril menej, ale tiez bol v pohode.

katka1981
12. máj 2009

kukenzi, krasne snicky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre