Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
18. máj 2009

Ahoj Tehulka, ja som sa zacala sekcie bat, hehehe, moc. Sekciu uz davno neriesim a budem verit doktorovi ze tam dole ostanem pekna 😀 Na prednaske som bola minuly tyzden a zajtra idem, do poradne, dnes nesmiem poobede tlacit do hlavy vcera som u nasich zrala ako besna a hned som kilo pribrala za den.

katka1981
18. máj 2009

tehul, ty mas ake dioptrie?

dadka212
18. máj 2009

ahojte 🙂

aj ja som dnes bola na poradni a dr. ma teda riadne "potešil" 😝 vraj som to mám zospodu ešte úplne nezrelé, že to ani zďaleka nevyzerá na pôrod, a ja mu hovorím, že už som myslela včera že budem rodiť také som mala bolesti a on nato, že ale kde rodiť 😀
tak vo štvrtok mám utz a potom nemám ísť v pondelok na poradňu ale v utorok 😝

no sme sa smiali s tatom, že ako som sa bála a nakoniec aj prenášať budem 😀

tehula
18. máj 2009

katka> ved najprv si ju chcela 🙂 No ja sa jej tiez bojim jak cert kriza. Idem masirovat ocnu, nech len pekne napise, ze klasika a basta 😅 Ja mam jedno oko slabe, skoro 6tku

dadka: ty si bola u Oravca dnes, ci kde chodis? Komu ides v utorok na poradnu?

dadka212
18. máj 2009

Tehula ano bola som u Oravca, len on hovoril, že keď tam nie je v pondelok aby som šla v utorok a to tam bude dr. Drobný....inak myslela som, že to tam bude dnes natrieskane keď bude mať tú dovolenku, ale práveže skoro nikoho 😕

rybca
18. máj 2009

ahojte, tak ja som este stale vkope, sice uz mame 4200g ale az v stredu idem este na poradnu a tam sa uvidi

tehula
18. máj 2009

dadka> chapem, ale tak ked tvrdil, ze ani naznak porodu....ved to si mohla ist potom k nemu ten piatok 29.5, nie?
aj mne sa dnes zdalo, ze bolo v pohode celkovo a islo to aj pomerne rychlo

Ahoj rybca: jejejejeeee, tak to mas pekneho cvalika, gratulujem/ Vcera si mala mat uz ten druhy termin, ci ako?

dadka212
18. máj 2009

Rybča téda ty máš ale valibuka v brušku 😵

Tehula no šak je mi to aj jedno, lebo si ho nezazmluvňujem, len je taký zlatý tak rada chodím k nemu 🙂

terezka044
18. máj 2009

baby prosimvas, ktori doktori tam su v stredu? a ktori vo stvrtok? dakujem 🙂

dadka212
18. máj 2009

Terezka pozri si tieto ordinačné hodiny 🙂 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

rybca
18. máj 2009

no, nastastie hlavicka este nepresiahlan 10 cm, tak by to nemalo byt pri tlaceni take strasne..🙂

lauda
18. máj 2009

ahojte, na Antolskej ordinuje aj Mudr. Petrenko M.

terezka044
18. máj 2009

dadka dakujem velmi pekne, to je super 😉 vdaka

tehula
18. máj 2009

rybca: tak ale muzika uz mas doma a to je hlavne 😉
dadka> aha, ja som si myselal, ze si Oravca zazmluvnujes, ked k nemu chodis. Mne uz dnes dal zmluvy, tak hned som kludnejsia.

Chcem sa vas spytat, aj vas tak strasne boli podbrusko ako su vajecniky pri kazdom pohybe? Ja uz neviem, ci len na prdeli budem musiet sediet, ci co 😖

katka1981
18. máj 2009

dadka, vidis a mna tak minuly utorok vystrasil ze krcok je zrely, som zvedava co povie zajtra a to som nezazila ani falosne kontrakcie ani tvrdnutie....

katka1981
18. máj 2009

tehula, ja som bola cely zivot v tom ze budem mat cisara a za tie roky si zvyknes a beries to ako vykupenie, ale potom povedali ze ocne pozadie som mala ok, a to je pri porode dolezite, tak som sa preorientovala a zacala si nahovarat ze CS je zly, ze porod je lepsi, pre vlastny pokoj duse, samozrejme ze si hovorim ze budem rodit rychlo, lahko, bezbolestne, aby ma neprdlo.

tehula
18. máj 2009

katka1981> ved nam napis, co ti povedal. Mne sice doki nehovoril nic extra, ale vidim, ze uz hornu hranu maternice ovela nizsie hmatal, dole tiez dost podrobne prehmataval a zacal uz surit aj papier od ocnej. Ja si myslim, ze to mam uz onedlho o tie 2tt. Poslickov mam coraz castejsie, teraz este tie bolesti k tomu.

pocujte, teda na tu prednasku o EPI mozem ist vez akychkolvek papierov len s tehu knizkou? Krvne testy staci az kde doniest? A prednaska byva kazdu stredu o 14.00 na ARO?

katka1981
18. máj 2009

tehul, ja som mala papier od sestricky ze ma posiela na prednasku o epi ale nikto ju nechcel, pytali si len tehu knizku. Minuly utorok mi povedal doki, ze len co dostanem prve kontrakcie, zacnem sa pekne otvarat. Ja som sa strasne zlakla, ale ze by bolo dobre este tyzden, dva vydrzat. Ale ze mne uz nic neublizi - odpoved na otazku, ci mozem cvicit s epinom. Ale ja som nemala kontrakcie ani poslickov ani tvrdnutie, nic tak ja neviem. Celu sobotnu noc a nedelu ma bolelo podbrusko ako pri mens. ale vkuse, potom ro postupilo vyssie, ale nakoniec mi doslo ze to bola crevna viroza, mal ju aj muz.

hav
18. máj 2009

tehula, ja som na prednaske o EPI nemala este ziadne krvne vysetrenia - dali mi tehu knizky peciatku a poziadavku, ze ziadaju o krvne vysetrenia. Prednaska byva o 14:00 na ARO.

mneme
18. máj 2009

caute vsetky kinderka 🙂 ja som dnes v poradni u oravca skoro odpadla - prisla som do prazdnej cakarne a cakala asi 5 min 😲 . zostala som v totalnom soku po tych dvoch poslednych pondelkoch, kedy som tam stravila vyse 2 hodiny

tehula, na tu EPi prednasku nemusis mat krvne vysetrenia, oni si tam myslim len zaznacia, ze ich treba predlozit dodatocne.

dadka, nic si z toho zatvoreneho krcku nerob. viem, ze si druhorodicka, tak je to trochu ine, ale aj ja som stale na CS2 😒 zatial som rada, lebo som s oravcom dohodnuta na porode a on sa vracia az o tyzden, takze zatial ani rodit nechcem, len som trochu zarazena z toho, ze nemam ziadne bolesti, poslickov, totalne nic. Ked sa ma dnes spytal, tak som ani nevedela, co mam povedat 😅

inak, dnes som bola na tej psychoprofylaktickej prednaske, kde celkom podrobne popisal jeden porodnik a jedna dr. z novorodeneckeho priebeh porodu a co sa potom deje s dietatkom. nie ze by to bolo informacne nejako nabite - vacsina z nas tie veci uz v tomto stadiu tehu asi vie - ale prijmne ma upokojilo pocut, ze niektore veci ako napr. nechat dotepat pupocnik su u nich uplne bezne 🙂

rybca, tebe drzim palce, mas riadneho cvalika, tak to mozno bude chlapcek 😉

tehula
18. máj 2009

dakujem baby. Asi pojdem az buducu stredu s Katrin na prednasku, uvidim, ako mi to casovo vyjde.
Mneme: tebe Oravec povie, ake mas CS skore? Alebo ti to pise do knizky? Lebo mne to ani nespominal a v knizke to nevidim napisane.

rybca
18. máj 2009

mneme - no nech to je co chce, len nech sa uz rozhybe a ide von....🙂

mneme
18. máj 2009

tehula, zakazdym len zasomre, ze je to nezrele - jak keby som ja za to mohla 😀 , ale pise mi to aj do knizky - je to jedna z mala veci, ktore dokazem precitat 😉 - neviem, ci su vsetky tehu knizky vnutri rovnake, v tej mojej je to v riadku prislusneho tt za info o vahe, tlaku, vysetreni mocu, pohyboch babatka a tak

rybca, mozem sa spytat, ako si to tak dlho vydrzala nevediet pohlavie babetka? ja tiez chvilku koketovala s myslienkou, ze sa nechame prekvapit, ale moj muz to chcel vediet tak som vlastne mala na koho zvalit svoju zvedavost 😀

tehula
18. máj 2009

mneme,: tak jak kukam, tak kukam a lustim.....ja to neviem po nom precitat. Akoze logickou skratkou je CS k tomu, lenze ja mam za tym CS dvojbodku a za tym je cosi ako Ob, alebo zeby 03? Ja neviem.....mas to jednociferne, alebo dvojciferne pisane?

mneme
18. máj 2009

tehul, mam tam napisane "CS: 2b"

tehula
18. máj 2009

aha, tak ja mam nula B 😀 Dakujem za vysvetlenie, uz budem vediet, kde to mam kukat.
☹ a tak vidim, ze asi sa skoro strojim na ten porod s nulkou 😝

mneme
18. máj 2009

a preco by si uz chcela rodit? ved mas este mesiac do terminu 😕

rybca
18. máj 2009

mneme - ale ja viem ,ze to bude asi chlapec, ukazali sa vajka, ale mohli to byt i zdurene zen. organy, tak to nie je iste....🙂

mneme
18. máj 2009

jaj tak, no ved sa aj vravi, ze mali "vajciaci" si davaju nacas 😉

tehula
18. máj 2009

mneme> ved nie teraz, ale o 2tt by som chcela, zaciatkom juna. Ale netusim, v akom case sa krcok dokaze zmenit, tak si hovorim, pri CS nula hm....nic moc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre