Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

luciarichard
20. jún 2009

luc2... ono sekcia sa aj planuje aj neplanuje neviem ako to nakoniec dopadne ... mozno budem rodit normalne doktor mi dal urobit predoperacne vysetrenia preistotu ... lebo babatko je vacsia tak keby som ju nevedela porodit normlane .... uvidime co povie pondelnajsi ultrazvuk a poradna ...

inneska
20. jún 2009

lucka..a ty by si radšej spontánne rodila ako sekciou, že?? ja idem na zvuk v piatok, som zvedavko, či sme podrástli 😅 a vraj keby to na mňa prišlo, tak máme sadnúť do auta, a ísť do nemocky do blavy...tak mám z toho strach, ak by sme tak museli, aby sme to stihli...kamoška hned naordinovala, že v takom prípade, aby sme si zabalili deku plienku navyše, nožničky a 2 špagátiky...no horor scenár 😀 😀

mneme
20. jún 2009

kukenzi, tehula, vitajte aj s drobcami a este raz srdecne gratulujem 🙂

katrin, ocko sa zapalilo aj mojej martine. pediatricka mi na to odporucila vytierat repikovym vyvarom a kvapkat ophtalmoseptonex - za 2 dni jej to uz preslo 😉 vraj tito mali novoskovia este nemaju celkom priechodne slzne kanaliky a preto su zalepene a zahnisane ocka u nich take caste. a kedze kolikova kliatba uz prisla aj na nas, tak sa jej to asi podrazdilo tym castym placom. dnes som si ju prvykrat dala do babysatky a hopsam s nou na lopte, tak sa konecne upokojila a zaspala 😵

inneska, a keby si nahodou prenasala, nebolo by lepsie, keby ta hospitalizovali (ja viem, nemocnice su hnus 😒 ), aby si nemusela pri spusteni porodu jazdit az z ilavy?

kukenzi
20. jún 2009

babenky, krasne dakujem za blahozelania 😉

tehulka, hej pustili nas, ale musime este doma slnieckovat.

k antolskej nemam ani ja ziadne vyhrady, bolo tam zase ako vzdy uzasne, a podobne ako tehula, nechapem, ze pri porodoch ako na pase, casto aj komplikovanych, maju vsetci ti ludia tolko elanu a pracu vykonavaju s usmevom.

jedine co mi ako vzdy liezlo na nervy je teta s portfisom 🙄 , vosla, utrela nieco, odisla. vosla, vyniesla smeti, odisla... no takto behala tusim od 6h do 14h 🙄

luciarichard
20. jún 2009

inn ... uff no tazko povedat ako by som radsej rodila 😎 ... ja totiz neviem co ma caka, ale predsa sekcia je operacia a myslim si ze pokial pri normalnom porode nie su komplikacie tak sa zena da dohromady rychlejsie ....

kobolova
20. jún 2009

tehula - super! aj ja chcem mat taky rychly porod... Antolsku mam oproti cinziaku, to by som sa stihla este aj v Drazdiaku okupat 😀 ... Gratulujeeeeem!

majkas
20. jún 2009

kuki, malinka je krasnucka, este raz gratulujem 🙂

tehulka, tak to si mala super rychly porod, uz len pridaj konecne foto aj seba, nech uz nie si inkognito 😉

kukenzi
20. jún 2009

majkas dakujem 😵

moja velka vdaka patri dr. havaldovi za jeho uzasny profesionalny a ludsky pristup a samozrejme aj dr. federovej, dr. eglovej, sesstrickam krchnakovej, crkonovej, kardosovej a martinke lipkovej. malicka mi bola hned po porode prilozena na brusko a ten pocit je nezabudnutelny a na cely zivot. este raz vdaka vsetkym aj sestrickam na sestonedeli a hlavne na novorodeneckom 😵 😵 😵 , menovite ich vsak bohuzial neviem ☹

dadka212
20. jún 2009

ahojte 🙂

Kukenzi, Tehula ešte raz blahoželám k miminkám 😵

Kukenzi maličká je nádherná 😵 a súrodencom to spolu sekne 😉

certica
20. jún 2009

kuki, paradni ste 😎 . aj stano zahlasil, ze: "ale pekne babo majuuu.." 🙂

katrin79
20. jún 2009

ahojte zienky,
jej Kuki a Tehula su uz doma, blahozelam k babatkam...nech posluchaju
No ta teta upratovacka bola super, my sme sa vzdy na nej zabavali ako s tou spinavou vodou poumyvala izbu, no ale clovek si casom zvykol 😀

luciarichard
20. jún 2009

uff mne je dnes cely den nejak divne boli ma podbrusko a krize .... som zvedava co sa bude diat cez noc 😎

tanya78
20. jún 2009

Ahojte, baby mám dotaz. Budem rodiť na Antolskej a teraz ma moja dr. poslala na "sladkú vodu" na číslo dverí 3, vraj sa tam mám ísť objednať. Tak som zaklopala a sestrička mi povedala, že objednávať sa netreba, vraj treba prísť ráno na siedmu okrem pondelka a štvrtka (nie som si istá). Nemáte s týmto vyšetrením niektorá skúsenosť? Ako to tam presne prebieha? Glukózu mi dajú oni? Vopred vďaka.

majkas
20. jún 2009

ahoj tanya, ja som absolvovala glukozovy test este u svojej gyn, nie na antolskej takze neviem ako to tam presne prebieha.
Ale u mna to bolo tak ze doki mi predtym na poradni dala recept, vyzdvihla som si v lekarni tu vodu. Rano nalacno ako pises mi najprv zobrala krv, potom som vypila tu vodu a po 2 hodkach mi zase zobrali krv. tot vsjo 😉

miluska.h
20. jún 2009

Kukenzi, Tehula: este raz gratulujem k dcerenkam 🙂 mala kukina je krasna... 🙂 tesim sa na fotky Tehula 🙂

luc2
21. jún 2009

ahojte, neviete mi poradiť kedy sú na antolskej prednášky s pediatrom? alebo tá prednáška je spojená s inou prednáškou?

inneska
21. jún 2009

mneme...podla posledných slov doktora to ešte na pôrod nieje, aj viac ako týždeň...uvidím zase v piatok, ak by som sa začala otvárať, tak si ma tam rovno nechá..ale ak by náhodou, tak sa máme hned brať...ja tiežy dúfam, že by to radšej mohlo byť tak že si na tam po niektorej poradni nechá, ale vidím to tak, že budem prenášať, takže v deň termínu si ma tam nechá(TP mám práve na poradňu v piatok o 2 týždne)..aj prvé som prenášala a spustil sa mi po 2 injekciách...tak som zvedavá, ako to bude teraz 😅

lucka...ja som radšej za spontánny, nemáš to taký zásah do tela, ako pri cisárskom...a určite je to lepšie potom pre dalšie tehotenstvo 🙂

inneska
21. jún 2009

lucka...dúfam, že si nám už nezačala rodiť 😅 aj nám tak jedna kočka, že je jej divne a o 2 hodinky písala, že odchádza do pôrodnice, že jej voda odišla 🙂

janne6969
21. jún 2009

Ahojte.
Tak ja v pondelok nastupujem. Uz budem v 42tt, tak dufam, ze ma nenechaju dlho sa trapit a co najskor mi porod vyvolaju. Myslite, ze ked im poviem, ze by som chcela sekciu, tak mi ju spravia?

inneska
21. jún 2009

ahoj janne...tak dúfam aj ja, že to budeš mať čo najskôr za sebou 😉 a ako som vyššie písala, ja som za spontánny pôrod, je to určite lepšie pre tvoje telo...a vraj sú tam doktori za priprodzený pôrod, sekcia až v nevyhnutnom prípade...ale spýtať sa môžeš, nič za to nedáš...ale ja by som si dobrovolne sekciu nevybrala 🙂

janne6969
21. jún 2009

No innes ja sa bojim, ze dopadnem ako moja mamina. Ta mala tyzden kontrakcie a potom na poslednu chvilu musela ist na sekciu, lebo som skoro zomrela. No a u mna ten porod podla mna bude velmi podobny. Zatial cele tehu mam rovnake 😅
No uvidime. Bolim sa, ze do mna natlacia tolko vyvolavacich prostriedkov, ze to bude na nevydrzanie. Sama proste neporodim asi nikdy 😅 Bojim sa toho...

inneska
21. jún 2009

janne...uvidíš, čo povedia doktori...myslím, že nebudú moc brať ohlady na to, ako rodila tvoja mama...ale neviem, skús sa s nimi porozprávať a určite zvolia to najlepšie pre teba 😉 a budem držať palčeky, nech ti to dopadne čo najlepšie 🙂

janne6969
21. jún 2009

Dakujem. No snad to budem mat uz coskoro za sebou 😉

luciarichard
21. jún 2009

Dobre ranko, tak som noc prezila zaspala som a bolesti presli ... ale veru nebolo mi vsetko jedno ... 😝

inneska
21. jún 2009

lucka...tak to je fajn 😉 určite maličká čaká na nás, aby sme sa stretli 😀 ale keby ťa to chytí, tak by si to mala už za sebou a tešila sa z maličkej 😉

janne...určite, už o pár dní budeš mať viktorku u seba 😉

luciarichard
21. jún 2009

inn... presne tak my cakame na ten jul 😀 . Ved uvidime co nam zajtra doktor povie 😉

katka1981
21. jún 2009

Baby ak ma babatko zapalene ocko, kvapnite mu materske mliecko, to je super recept starych mam.

katka1981
21. jún 2009

janne6969, neboj sa, radsej si nahovaraj ake tu bude v pohode, mne to pomohla. Mne mama nikdy nechcela o porodoch hovorit, lebo prvy mala hrozny, este aj na sale na nu zabudli a nechali ju tam po porode asi 6 hodin, chuda skoro tam zomrela. Rodila 24 hodin, priviazane nohy, strasne bolesti, este jej tam upratovacka nadavala, a to jej porod vybavila debilna otcova sestra lekarka, tak to aj vyzeralo. Cize mama mi nikdy o porode nechcela hovorit, tiez som myslela ze dopadnem podobne, ale ja som si nahovorila ze budem mat super porod, inak by som sa zblaznila a porod bol naozaj super, epiduralka pomohla, cely cas som mala oxytocinovu infuziu, bolesti trvali 4 hodiny ale boli v pohode a bola som bez nastrihu a bez sitia. A potom mi maminka povedala, ze aj ja som sa narodila bez nastrihu, co som ani nevedela. Mysli pozitivne, lebo strach ti nepomoze, len pohorsi. Ak by si mala velke bolesti z oxytocinu, lekar ti ho moze na chvilu odpojit a pokial ti budu kontrakcie pokracovat bez neho, tak ti ho vypnu. Ja som nemala ziadne kontrakcie, tak som mala oxytocin nonstop ale ja si ho pochvalujem, samozrejme nebyt epiduralky asi hovorim inak, ale ja si len pochvalujem a epiduralku povazujem za zazrak. Prvu pol hodinu alebo hodinu som epiduralku nemala a mala som pritom najslabsie kontrakcie podla monitoru a boleli viac ako tie najsilnejsie s epiduralkou. Drz sa a hlavne sa upokoj, vsetko dobre dopadne.

janne6969
21. jún 2009

Este ze mam tu epiduralku. Verim, ze to bude moja zachrana. Dufam, ze cely porod prebehne hlavne bez komplikacii 😉

olianko
21. jún 2009

Ahojky 🙂
Chcem sa opytat ako to teraz je s vecami pre babatko? kym budeme v nemocke tak bude mat oblecene tie ich veci - erarne alebo treba hned doniest svoje?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre