Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rainee
20. nov 2009

babulky ja som vas nechcela vystrasit ani nejak odradit, len bohuzial patrim k tym s horsou skusenostou. ale musim povedat ze za inych podmienok by to bolo ovela lepsie, najvacsi problem u mna bol ze som rodila strasne dlho v bolestiach, keby mi spravili rovno sekciu a nenechali ma takto vytrapit, alebo keby som mala zazmluvneneho lekara mozno by to bolo cele inak..... na personal treba kaslat, vsade su viac aj menej prijemi ludia, samozrejme ze po porode je zena citlivejsia a viac si vsetko pripusta. dolezite je aby ste vy aj babatka boli ok, potom sa na vsetko zle zabudne. ale ratajte s tym ze sa v nemocnici urcite nevyspite 😕
sanitari...ti maju toho asi tiez dost. jeden priviezol pacientku na izbu a tie kolecka na lehatku strasne pistali, na co ho sestricka upozornila a on zacal vrestat ci je on udrzbar a ma ich premazat 😀 inak ale pohodka.
mala sa ma k svetu, ale s mlieckom ale mame stale problem, musime dokrmovat. no sa to neda porovnat ked som uz doma v klude, vsetko ide lahsie 😅

tehula
20. nov 2009

to , ze je mimi na jednej strane je uplne normal. POdla mna to budes mat aj v zaznamoch z ultrazvuku Postavenie II, alebo I
Ja som mala krpatu hodne dlhy cas napravoboku, hlavou bola uz dlhsie dole a pekne podrebrovky davala nozickou.

S pracou sanitarov som bola spokojna, ked ma prevazal sanitar z porodnej saly, este mal starost, ci budem mat dost dlhe triko na zakrytie 🙂 Mne to tak bolo v tej chvili dost jedno, ci mi niekto uvidi holu prdel 😀 Ale bol zlaty, ma poprikryval s tou plachtou.
a to som tu uz niekde citala, jak baby stresovali, ze treba zupany, lebo ze sanitar vas inak holu bude trepat po chodbe 😖 , no neviem kde su take moresy, ale na Antolskej uplne super to bolo

certica
20. nov 2009

sanitari, aj o vas tu uz bola kedysi zmienka 😉
ja som zazila dvoch sanitaroch, obidvaja zlati - jeden skor tichsi, ale velmi mily a ochotny, no a druhy taky blaznivejsi, ale tiez v pohode 😀

certica
20. nov 2009

ze dvoch sanitaroch 😲 😀 ...sanitarov

rainee, mata1977 - srdecna gratulacia 🙂

loginka
20. nov 2009

caute baby,
na Antolskej poiciavaju odsavacku?, neviem ci si ju mam dopredu kupit.

mata1977
20. nov 2009

loginka,požičiavaju,maju aj ručne a aj elektricku,....inak sa tam da kupiť u staničnej,elektrica stoji cca68,50eur,značka bola medela
certica ,dakujem

alex,muž tam nebol,lebo pri cisaraku nemože byť,tak asi 😒 ,ale už sme doma ,len toho mliečka keby bolo viacej,ale čo už

rainne a čim prikrmuješ,tym nutrilonom ako oni v nemocke?ja nim prikrmujem a predpisuje ti hoaj detska lekarka?

rybka13
20. nov 2009

rainee, to som rada, ze sa uz mas lepsie a uz sa pomaly dostavate do rezimu 😉
jasminetka, tiez som mimi citila skor napravo, ale dnes sa mi zda, ze uz kopka kade tade na vsetky svetove strany a obcas sa tak vyduje a mam plne brusko a placi na vsetky organy, ale to asi tak ma byt... vtedy mi stvrdne brusko cele a citim v nom tlak, , tak to je asi kontrakcia ... lebo v 8 mesiaci ked bolo mimi mensie tak mi tvrdlo len akoby podbrusko...

Alex kde si, dufam, ze este nerodis?!!!??? to by si ma predbehla o 3 tyzdne, to mi hadam neurobis 😀 😀 😝

sanitari, ja ti poviem svoju mienku o sanitaroch o 3 tyzdne, ale prosim okolo 8/12 bud dobry na vsetky rodicky lebo tam akurat budem 😀
A moja sesterka ked rodila, tak ju prevazal nejaky sanitar na cisarak, lebo normalne to neslo a hovorila, ze to bol svetly okamih dna, lebo bol strasne mily, pohladkal ju po pleci a povzbudzoval, lebo sa bala a hrozne sa triasla, ze jej to velmi pomohlo...
No vidis, ako mozete vy sanitari ovplyvnit takze chvile nas rodiacich zien? 😉

rybka13
20. nov 2009

tazke chvile... 😉

metlonka
20. nov 2009

mata, rainee tak to uz mate tiez za sebou....blahozelam 😉 Inak sranda ze sme mozno lezali spolu na Antolskej a ani o tom nevieme...lebo ak nelezia maminy spolu na izbe, nemaju velmi sancu v tom chaose sa vykecavat niekde na chodbe, ze? 😒
ja som mala tiez "laktacnu krizu" ked som prisla z nemocnice domov 😒 V nemocnici sa nesmu davat detom cumliky a moj maly rovnako ako jeho sestra ma velmi silno vyvinuty saci reflex a potrebuje stale dudlovat...takze sa stale ukludnoval na mne...a dudloval mi bradavky...takze som ich mala uplne popraskane az do krvi...bolo to hrozne, lebo ma to strasne bolelo...a vsimla som si ze mi maly grcka krv...tak som ho prestala kojit a tiez som ho musela dokrmovat nutrilonom 😒 stratila som mlieko, ale nastastie sa mi to nanovo podarilo rozbehnut, zacala som stale dokola pit vineu, meltu, kupila som si caj na podporu tvorby mlieka a hlavne take homeopatika, ktore tu baby spominali a zda sa mi ze velmi zaberaju...tak to skuste aj vy...a hlavne stale si maleho prikladam niekedy aj kazdu hodinu 😒
rybka a alex...stale na vas myslim a drzim vam palce...verim ze vam vsetko dobre dopadne... 😉
rozemberger je super lekar .... zazila som ho ako izboveho lekara...mal ten tyzden sluzbu a bol super srandak 😉

katka1981
20. nov 2009

Ja mam so sanitarom super zazitok, tak mlady fesak, chcel mi pomoct po porode prelahnut si na stol, ale ja som sa bala ze mi uvidi co nema, tak som sa kryla a ze ja si tam hopsnem sama, a on sa rehotakl ze to este nezazil, ako som preskocila, aj s muzom sme sa smiali, a ked ma viezol som si zakryvala zupanom hlavu, ze nech nejde tak rychlo, ze sa bojim viac ako porodu, tej jeho jazdy.

certica
20. nov 2009

no, to bol ten duracell-ovy blondak 😀

alexandrah
21. nov 2009

ahojte, no baby, s tymi opuchmi ste ma nepotesili, ja mam uz teraz clenky ako s vyronom, aj narty ... tak potom co?? sak sa ani cez dvere nevopcham ... no a prsty na rukach tiez ...
rybka - no tie kvapky to asi moc neposobuju, lebo ja kvaplkujem cele tehu, to by so mala kontrakcie uz davno ... ale ja asi tak skoro neprodim, sak krcok pevny, urcite ma predbehnes, aj ked teraz uz to neni ziadna slava, uz aj tehu gaste ma tlacia, babo je uz asi dole, vidime sa na poradni ...ja uz to chcem mat aj za sebou ... vsetci sa ma pytaju, ci sa tesim, ja uz sa ani tesit nevladzem, pri tych bolestiach, opuchoch a nespavosti, a stale upratovanie, varenie (muz obcas, inokedy nula bodov ..), jak sa mam tesit????
metlonka - zavidim, ze to uz mas za sebou, clovek si to ani neuvedomi, ze? ked sme sa vidieli, este nic, a o tyzden si tusim rodila??
no kocky, ta strava, co ste popisali teda nic moc ... ja caj len moj a ochuten,y ta rychlovarka by mi tam bodla, na mlieko som alergicka, takze ani kaako, ani kava, syry a akekolvek mliecne veci tiez nic moc, takze po porode, neviem ... boze ... snad tie opuchy porodom zmiznu, budem sa modlit 😎 🙂
inak - ci je to sanitar, lekar, aleo upratovacka, ked ma nejak milo povzbudi,alebo sa usmeje, pre mna to bude naj!!!!!!!

tehula
21. nov 2009

alex, kazda mala ku koncu take pocity, ze uz ti je vsetko jedno, len nech ide von. Na opuchy sa vykasli, ja som po porode vyfucala komplet, strasne som sa potila, co ta voda zo mna odchadzala, a za 2-3tt som mala povodnu vahu spred tehu. A upratuj, aspon sa unavis, mozno viac pospis (boze ta nespavost bola hrozna) a pri miminku uz nebude tolko casu na hniezdenie. Drzte sa a teste sa, uz sa vam to blizi

gojka
21. nov 2009

Chcem reagovať na neuveritelne podrobný článok pána Objektíva. Ako sme si všimli bol to váš prvý a dúfam posledný negatívny zážitok na Antolskej. Nabudúce máte možnosť výberu z viacerých pôrodníc, vrelo odporúčam!!!!! Niekedy viac vedieť škodí ešte viac než si myslíte,a nie všetko čo je napísané v múdrych knihách sa v praxi podľa toho dá presne postupovať.Niekedy sa to musí meniť podľa okolností. Mali by ste si to vyskúšať a keď ste taký múdry čo ste neštudovali medicínu, alebo sa na to môžete ešte dať. Do dôchodku snáď doštudujete a zachránite polovicu populácie, lebo my sme tu asi neschopní. Odporúčam vám naštudovať si, čo je úlohou plodovej vody a to že dieťa nie je nikdy bez plodovej vody, pretože sa voda stále dotvára a jej zbytok odtečie po pôrode plodu. Čo sa týka vášho arogantného správania na pôrodnej sále, mali by ste si sám vstúpiť do svedomia ako ste sa vy správali voči personálu.Nie je tu ani jedna SESTRA ale všetky sme pôrodné asistentky, aj s VŠ/ak viete čo to znamená/. Po vašom dvojmesačnom všimnutí si že mal synček pupočník okolo krku vám napíšem pár slov a to, že nie vždy sa dá UZV zistiť či je pupočník v oblasti krčnej ryhy a to ako sa dieťa hýbe v maternici sa zároveň posúva aj pupočník. To by musela každá rodička mať UZV počas celeho pôrodu.
Ach tie postupy: Postupy sú vypracované na základe dlhodobých skúseností z praxe a to by ste musel byť dlhodobý odborník z gynek.a pôrodníctva aby ste pochopili význam týchto postupov. Ak sa vy budete správať múdrejšie ako lekár, ako ste to tu aj predviedli tak nebudete spokojný nikdy a nikde. Tak ako v iných inštitúciách /banka, pošta, úrady/ sa dodržuje interný poriadok tak o to viac to platí v zdravotníctve, a na pôrodnej sále /sterilné odd./ a nechodí sa tu ako do Tesca!
Napriek tomu, že takmer každá rodička má svoj doprovod takých ako ste vy, stretávame chvalabohu málokedy, tak sa zamyslite nad sebou.
Dúfam, že v živote nie ste taký človek ako ste sa tu v strese prezentovali. Zbohom.

mata1977
21. nov 2009

metlonka,tak asi sme ležali spolu v tom čase ,ja som ležala v časti A,na izbe čislo 2,a ty?a kedy si vlastne rodila?
ja som mala izbovu dr.bertoldovu.................mne robili cisar hned v utorok,ale na sestonedeli som bola od stredy,vtedy ma previezli z toho ara.
aj mne maly rozhryzol bradavku a potom mi grckal krv,ale behom dna to bolo ok,dala som si tam mastičku tu bepanthen,fakt je dobra
a maly dobre spinka?mne zatial hej ,vecer ho okupem a už po 2 noci sa mi zobudil až o 3.30hod a to spinkal tak od 21.30,tak uvidime ako to bude dalej

metlonka
21. nov 2009

mata ja som porodila v pondelok a lezala som na normalnych izbach, bola som na 18-tke, a ja som mala izboveho lekara Rozemberga. Bola si na tej prednaske, ktoru nam robil primar? o kojeni a tak? tak on nam tam odporucil take naplaste Multi mam...ja som si ich kupila a fakt mi zabrali...mala som ich 24 hodin a zatial som ho chudacika krmila nutrilonom 😒 Filipko zatial ukazkovo spinka...v noci sa napapa okolo jedenastej ked idem spat ja a potom spinka az do pol piatej ...piatej...takze super...musim si zaklopat 😀 viem ze sa to bude kazdu chvilu menit... 😒
chcela som sa spytat...ty davas postolky? lebo mne detska lekarka povedala ze podla najnovsich vyskumov 😀 sa nedavaju...ze az po mesiaci sa posiela na vysetrenie klbikov a potom sa tam ukaze ci treba davat alebo nie...tak teraz neviem....ze Antolska je posledna nemocnica kde ich dvaju.... 😒

rybka13
21. nov 2009

mata, metlonka, tak to som rada, ze vasi drobcekovia tak krasne spinkaju 😉 som myslela, ze pri kojeni je pravidlo, ze sa deti budia aspon kazde 2 hodiny...
ja mam masticku multimam a aj mi odporucali tie naplaste ak by mi popraskali bradavky a vraj aj bepanthen je velmi dobry... ten treba umyvat pred kojenim?

alex, vyzera, ze uz sme fakt na rade my, az som sa zlakla, ze uz je to fakt tak 😅
pocuj ja spavam skoro cele tehu s vankusom asi 20 cm vysokym pod nohami aby bolo smerom hore, neskusis to? a aj cez den mam casto vylozene na vankusi...
A nebude to aj tym, ze vela chodis kade tade? Ja som bola dnes 3 hodky nakupovat a to som sa prekonala, dufam, ze sa drobec koli tomu nenarodi uz dnes v noci 😀 , ale predsa uz mame len 2 tt pred porodom, tak ja uz budem len doma, postupne upratovat pomalicky ako predchadzajuce dni, ziadna vacsia namaha...
Mna sice tiez drobce poriadne tlaci niekedy, ale hovorim si, ze este sa to da vydrzat...
neboj sa nejak to zvladneme este tie 2 tyzdne, ale chapem ta, aj ja som mala uz take chvilky, ze uz to asi dlhsie nevydrzim...
moja, fakt nikam uz nechod, pekne doma lezkaj, nieco potom pol hodku urob a zase lezkaj.. a uz sa uvidime len v poradni... dufam ze posledny krat 🙂 potom uz az v porodnici 🙂

mata1977
21. nov 2009

bola som na tej prednaške a sedela som vedla spolubyvajucej,čo chodila za babetkom na izbu hned z kraja a potom ho aj primar si zobral na ruky aby ukazal jak mame na nich hovoriť
a ty kde si sedela?ty si bola na tej druhej strane,možno sme sa niekedy aj stretli,ale väčšinou sme boli na izbach s drobcami,alebo nas honili sem a tam niekedy 😉 ,však?na utz,kupanie atd
poštolky davam,zda sa mi to bez nich blbe,mne nič nehovorila lekarka a aj keby tak ich budem davať,aj primar hovoril na tu temu
tak si neprenašala ako si tvrdila že budeš 🙂 ,ale už to mame šťastne za sebou a tešime sa z našich malých uzličkov 🙂

metlonka
21. nov 2009

ja som sedela hned pod nim...ale bolo nas tam tolko ze sa nemozes cudovat, ze sme sa nespoznali 🙂 🙂 ono sa to fakt neda, ved nas tam prehanali cele dopoludnie a potom zase navstevy a stale taky kolotoc...ze amen tma 😀
aj ja rozmyslam ze budem nadalej davat tie postolky, ved tym nemozem nic pokazit, nie? nosili sme ich my a aj moja dcera...ozaj a ako prijala braceka tvoja mala???
my sa stale este zladujeme 😉 nejako nam to ide pomalicky, ale hadam si Lucka zvykne...najhorsie je to ked zacnu obaja naraz plakat 😒 , vtedy neviem ku komu mam najskor ist 😒
rybka neboj budete to mat uz coskoro za sebou a potom si budeme navzajom rozpravat zazitky.
ja som este v nedelu pobehovala po Ikey a v pondelok som uz rodila...tiez som si myslela ze budem sediet doma na zadku a cakat kedy to na mna pride...ale ono je to hrozne, ze nevies kedy to na teba pride 😒 musis sa len modlit, aby ti neodtiekla plodova voda niekde vonku...
😉

mata1977
21. nov 2009

podľa mna uškodit poštolky nemožu ,ja ich davať budem,doteraz ich kazali a zrazu zakazuju,aj so sestričkami sme o tom hovorili a aj oni boli za ne
mala si pomaly zvyka,neboj aj u nas to ide pomaly 😉 a dochadza na to ,že už neni ona stredobodom pozornosti,ale niekto iny,tak ine nič nepočujem ako mami,tati,podme si skladať kocky atd.............neda sa nič robiť,musi si zvyknuť .............a tiež len poskakuje a kriči na nas a my jej hovorime že nech je potichšie,ale zatiaľ to nezabera
uvidime ako to bude dalej
a tebe odtiekla plodova voda,ked si rodila už v pondelok?

rainee
21. nov 2009

tu prednasku v nemocke sme my zmeskali lebo byva tusim 1x do tyzdna a to nas akurat minulo, skoda.
ano prikrmujem nutrilonom zatial obycajnym ale doktorka mi uz predpisala aj ten ha. len ma sokol doplatok v lekarni, myslela som ze to bude menej 😖
stale mam niekedy zmiesane pocity co s babom ohladom kazdodennej starostlivosti, kazdy totiz poradi inak /v nemocke, doktorka atd. ci uz ohladne laktacie alebo balenia nasiroko, kozmetiky...asi treba vyskusat a podla toho sa zariadit.
kolko vam spia a ake davky vypiju z flase tie vase tyzdnove babatka? ja mam pocit ze nasa je na baterky 😀

katka.carska
21. nov 2009

neviete prosim ci Antolska organizuje aj "prednasku o porode u nich, ako to tam funguje, pripadne aj s exkurziou ?" byva nieco take pravidelne, alebo sa to deje v ramci predporodnej pripravy s cviceniami ?
Velka vdaka za info.

metlonka
21. nov 2009

mata ja som si myslela ze budem prenasat...a nakoniec sa nam to podarilo presne na den Luckinych narodenin 😀
takze je medzi nimi presne dvojrocny rozdiel 😉
ja som mala kontrakcie v pondelok uz od rana....boli sice take slabe, ale pravidelne a az vecer okolo siedmej sa zintenzivnili poriadne...tak som sla do sprchy, ze mozno uz pomaly pojdeme do nemocky a tam mi zacala pomaly odtekat plodova voda...ale to som uz mala poriadne kontrakcie. Zvysok plodovej vody mi vytieklo ked mi dali klistir...a uz to islo...bola to rychlovka ale tie bolesti sa nedaju opisat...nechcem uz na to radsej ani mysliet 😝
rainee ja som tiez zo zaciatku dokrmovala...ale teraz uz mam nastastie dost mlieka...uz som to pisala o kusok vyssie co vsetko som vyskusala aby som obnovila kojenie...ty uz nekojis vobec?
moj maly vcelku pekne dlho spinka...ale uz mava obcas koliky, takze sa trapime...

sisinka76
21. nov 2009

ahojte 🙂

METLONKA, ja som ta videla v porodnici a zdala si sa mi velmi povedoma. ja som lezala na izbe 19, rodila som 5.11. a domov sme odchadzali 10.11. a potom som si az doma uvedomila, ze ja som ta vlastne stretavala aj na ihrisku, teda dufam, ze sa nemylim a si to ty 😀 chodievam so Samkom do jamy /teraz uz menej, lebo chodi do skolky/ a parkrat som ta tam videla aj s malou.
a Rozemberg bol super, ked naaaahodou budem rodit este jedno ditko, tak si ho aj zazmluvnim 😉

metlonka
21. nov 2009

sisinka asi som to ja...do jamy som chodievala s Luckou skoro kazdy den...ja som lezala na 18tke a vlastne prvy den som tam bola ked ty si bola uz na odchode domov, takze sme sa nemali ani moznost stretnut...kde si ma videla? 😉 v jame bolo tolko tehotnych mamiciek...ze teraz vlastne ani netusim ktora si ty 😀 som z toho nejaka zmatena 😀



























😉

metlonka
21. nov 2009

hahaha ten smejo mi nejako usiel 😀 😀 😀

sisinka76
21. nov 2009

metlonka, na chodbe som ta zazrela. a ja som odchadzala v utorok az o 16hod, muz bol mimo BA a tak som tam tvrdla tak dlho a od nervozity sa prechadzala po chodbe 😀
a mas pravdu, v jame bolo kopec tehuliek. ja som mala termin 9.11. a s tym istym terminom tam bola este 1 baba a potom dve s terminom 13.11., jedna sa vola tusim Marta/alebo Magda?/ a veeeeela tehuliek este s mini bruskom 😀

mata1977
22. nov 2009

metlonka,tak ti to pekne vyšlo,ked ich maš v ten isty datum,ale sranda je ,že obidve sme mali termin 13.11 a ani jedna sme vtedy nerodili a dokonca to bol piatok 😉
rainne,a kolko si doplacala v lekarni za ten nutrilon H.A.,lebo ja som ho zatial kupila v hotovosti a to stal vyše 10,65eur........................ja aj kojim,niekedy malemu stači moje mliečko ,ale niekedy musim dokrmiť a to vypije ešte tak 60ml..........................dnes som mu skusila dať aj trocha fenikloveho čajika

metlonka
22. nov 2009

sisinka ja som mala tiez termin 13.11. aj spolu s Magdou...a s nou som bola aj v porodnici 😉 ona porodila o jeden den po mne...o ostatnych tehulkach zatial neviem ...
mata ano je to sranda, ze ani jedna sme nerodili v piatok trinasteho..akoby sa nase deti toho datumu zlakli 😀
ak si alergicka ty alebo tvoj manzel, tak mate narok na to aby vam Nutrilon HA detska lekarka davala na predpis do jedneho roka... vtedy je lacnejsi...cca o sto korun...teraz neviem kolko to je v eurach.
Skus si kupit tie homeopatika co som spominala...ja som fakt neverila...ale mne tak zabrali ze sa az cudujem...volaju sa ricinus communis a su to take male gulicky a davaju sa dva krat za den pod jazyk...mne fakt zabrali...za den som mala mlieka a mlieka...k tomu som popijala stale meltu a vineu... 😉 😉

alexandrah
22. nov 2009

ahojte, rybka - zajtra este naposledy pobeham, a potom uz len kludovy rezim, dufam ... bpze, uz len 21 tyzdne?? nechce sa mi tomu verit, furt si myslim, ze budem prenasat, a budu mi vyvolavat porod, a ze budem rodit aj 20 hodin, v neskutocnych bolestiach, boze, keby som to tak mal ze taky lahsi porod ... a ty porodis urcite predo mnou, tak to uz budem od hrozy cela bez seba, ze som uz len sama ... ale muz slusil, ze ma v tom nenecha, tak snad bude fakt furt pri mne a tak ... sak mozno budeme mat dobry porod, nie??
metlonka - super, ze filipko je ok!!!!!!! 😎 mala si taky zly porod ako ten prvy?? ozaj, tie bolesti su take hrozne furt, alebo len nejak par hodin tesne pred porodom??
kocky, tak ked tie naplaste su dobre, poslem asi nuza kupit ...dneska a vcera som este makala, lebo sme este dorabali a doupratovavali byt, ale uz sme snad nachystani komplet!!!!! boze, tehulka - si ma potesila, sak je to des, prve babatko, milujem ho neskutocne, cele tehu sa tesim, a teraz uz ani nie, nevladzem na to mysliet, len sa bojim, vsetko boli a tak ...na 1 strane uz chcem porodit, na druhej strane sa toho tak bojim, take nezname, ze boze, uz je to tu, co teraz, kontrakcie? plodovka? ide sa, nejde sa do nemocky? neviem, co robit ...boze, uz fakt neviem, a to som bola taka hrdinka, ale ked je na to zena sama ... snad muz bude stale so mnou!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre