Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alexandra
23. okt 2006

katrin tak tak..

katrin
23. okt 2006

..inak, podľa tej fotky, ten box nie je tzv. "koza"? vyväzujú sa nohy pri pôrode, alebo ako to je? 😕

alexandra
23. okt 2006

katrin to je polohovatelne kreslo, daju sa tam aj nohy vylozit, ale aj nemusia, je super ze si na nom mozes vybrat polohu v ktorej budes rodit.. My uvidime ako dopadneme na kardio, ak to nebude v poriadku, caka nas urcite planovana sekcia este niekedy pred Vianocami, takze pockam a uvidim..

katrin
23. okt 2006

alex, tak ja ti vravím stále, že my si to odrtpíme spolu 😀

alexandra
23. okt 2006

katrin nepipaj, dostanes 😀

danii
autor
23. okt 2006

nie potreby kde sa vyvazuju nohy hore su vacsinou odmontovane, ked je treba, ked to zena chce a pod. tak sa daju namontovat. ked sme boli na "obhliadke" porodnice my, boli odmontovane..... 😉 tak nejako si to predstavujem 😉 a je super, ze ta postel je polohovatelna, predsa len, v uplne vodorovnej polohe sa tlaci dost tazko 😖 ...........

alexandra
23. okt 2006

danii sak to.. ja si viem predstavit skor taku nejaku polosed/poloklak..

lenka18
23. okt 2006

Ked sa ide rodit tak sa ten stol prerobi raz-dva na "kozu" a nohy mi automaticky
zaviazali hore Vraj sa da viac vypolohovat ako klasicky stol, a rodila som skor v polosede Ked vas uz budu pripravovat, bude vam jedno co s vami robia, je to adrenalin, ten pocit ze za chvilu je babo vonku a stanete sa maminou🙂)Vsetko vam povedia kedy a ako tlacit resp. netlacit, je to naozaj cele uplne prirodzene, urcite budete vediet co robit Este k nastrihu ak ho budu robit, trocha neprijeny pocit-citit ze to robia ale nie je to nejaka bolest Drzim vam prsty a zavidim ze mate tento krasny den pred sebou Fakt, uvidite ked budete mat pri sebe babo na vsetko zabudnete🙂)

k.a.t.k.a.
25. okt 2006

viete mi niektorá poradiť kolko oblečenia a aké potrebujem pre malé do pôrodnice? ďakujem 😉

katrin
25. okt 2006

katka, potrebuješ len to, čo oblečieš bábatku keď pôjdete domov... nič iné nepotrebuješ (možno len rukavičky a čiapočku)

k.a.t.k.a.
25. okt 2006

ďakujem katrin ... ešte že som sa spýtala ja by som určite vzala na každý den niečo 😀

katrin
25. okt 2006

katka, to ja by som musela zobrať dve skrine so sebou... si zober, koľkokrát dieťa za deň prezlečieš... 😲

adetka
27. okt 2006

Dievcata... chcem sa spytat, kedy je najneskor nutne nahlasit, ze budem mat zaujem o epiduralku?... bola som totiz vcera s porodnikom... ale akosi som sa ho na to zabudla opytat... 😅

a druha otazka... do kedy nejneskor treba spisat zmluvu zo svojim porodnikom... (ked mu chcem zaplatit)... aj na to som zabudla... 😠

hold... ta tehotenska demencia 😀

tonicka
27. okt 2006

Adetka ono to asi závisí od porodnice, na antolskej treba absolvovať 20 min školenie na epi a vraj sa to dá nahlásiť ked prídes rodiť a o tej zmluve by ti mal povedat porodník... Ja čakám kedy to spomenie. 😉

alexandra
27. okt 2006

Ja sa jej to rovno spytam ak mi nepovie.. Ak na to bude 😅

adetka
27. okt 2006

dakujem...

ja som si zacala zhanat mail na mojho porodnika... ale asi to necham na 36. tt... ked sa s nim opat stretnem...

ena
27. okt 2006

adetka: to bude este horsie.. s tym zabudanim 🙂

k.a.t.k.a.
27. okt 2006

ja idem začiatkom novembra na krv a pritom ako mi to zapisoval sa pytal aj na epi či nad tým rozmýšlam tak ja že hej a niečo k tej krvi dopisal, takže možno pred epi treba ešte nejaké speci krvné vyšetrenie, neviem 😉

barusa
4. nov 2006

zaplatit si stantart je zbitocne kazda si ten porod musi prezit sama rozpravanie o porode je zbytocne kazda to preziva inak ja som na antolskej rodila nemozem si stazovat ale prvu dceru som porodila v malackach bolo to ok.

slnecnica79
6. nov 2006

Ahojte, mam termin 22.12. a tiez chcem ist na Antolsku, uz som dohodnuta s prof. Borovskym. Moja kamoska tam rodila v septembri, druha pred 1,5 rokom. Pochvalovali si. obe odporucali EPI, ten nads. porodny box je podla nich uplne zbytocny, ako aj nadstand. izba - ta je dobra v pripade, ze si ju zaplatite celu, ze tam nie je nikto okrem vas, mate svoju pohodu, ale to vychadza uz dost vela... priniesli si tie podlozky /jednej stacili 2, druha minula 8, zalezi od krvacania a chuti byt stale v cistom/, kosele vraj stacia erarne, aj vlozky daju, ale je lepsie mat svoje, pre babo dostali vlastne vsetko tam, aj tu masticku na ritku.. a ozaj, ich muzi dali hned sestrickam cokoladky a vraj to zazracne zabralo.. 🙂
Chodite na pripravu k tej Jezikovej? Kedy to byva? Je to zaujimave?Ja som sa tam stale nedovolala...!
Vsetkym vam drzim palce.

ena
6. nov 2006

slnecnica: s tym cvicenim, najistejsie je tam asi ist osobne, niekedy pred cvicenim.. lebo inak je tam dost tazko sa dovolat..
ja som chodila na cvicenia v piaotk o jednej, tak skus napriklad pred tym , teda, pokial byvas niekde blizko, tak si mozes spravit prechadzku..cvici sa tusim aj v stredu o 8mej a ostatne casy neviem

danii
autor
6. nov 2006

ja som uz tu prednasku o epi absolvovala. sice nie na antolskej, ale mam peciatku v tehu knizke. malo by to stacit 😉
slnecnica, podla mna nadstandard nie je zbytocny luxus, je to len o pohodli a o troche sukromia. tyka sa to najma porodneho boxu 😉

katka2
6. nov 2006

slnecnica, myslim ze cvicenia mava p.jezikova kazdy den.
Skus jej zavolat rano okolo pol osmej, mne sa to podarilo na prvy sup 🙂 a ona si ta potom zaradi na nejaky den kedy budes chodit cvicit. Mne sa to pacilo najskor sma si troska pocvicili a potom pokecali co a ako bude 🙂 ☹ aspon som mala dobry pocit ze som nieco robila.

olinka6226
6. nov 2006

kocky a ako to je v pripade, ze maju viacere kocky zaplateny porodny box a idu rodit naraz? teda viac ako jedna? kam daju tie ostatne? na normalne saly? vratia potom ten poplatok?

danii
autor
6. nov 2006

tak to by teda aj mna zaujimalo..... lebo to ze sa tam stretnete viacere nevie nikto zarucit..... no a podla mna sa to plati az potom, takze by sa neplatilo......

treba byt ta prva..... 😀 😀

certica
6. nov 2006

olinka, kto skor pride (rodi), ten skor melie 🙂 🙂 🙂 . Poplatok samozrejme vratia (vlastne neviem, ci sa neplati potom, pred odchodom z porodnice

lodia
6. nov 2006

myslim si, ze ta porodna sla exclusiv je hlupost, skor by som privitala nadstandard izbu s prebalovacim pultom, pohodlnym kreslom na dojcenie a sedenie po porode 😀 pamatm si, ze bol horor vobec sa vysplhat na postel a nieto este aj prebalovat na nej, aj tam krvacat..keby som este niekedy rodila (co pochybujem, budem o chvilu sama ), tak 😅 urcite by som sa pytala na nadstandard izbicu..to ma vyznam..aj keby som tam nebola sama, to neva..

danii
autor
6. nov 2006

ja aj to aj to 😉 aj izbu aj por.box 😉

adetka
6. nov 2006

hihih... ja som doteraz na cvicei nebola... a vlastne by som od pani Jezikovej chcela akurat vediet ako mam spravne dychat a tlacit pri porode... vo stvrtok budem na Antolskej od 7. hod... do obeda... tak sa pojdem spytat...

olinka6226
6. nov 2006

neviem ci sa to neplati dopredu. preto ma to zaujimalo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre