Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jahodka22
27. jún 2007

No len porozmyšľaj. Ženy toho dnes veľa od života nechcu. Stači im skončiť pri šporaku a mužovi, ktory pride večer domov a rozvali sa na gauč, že chce večeru. Ale, že by mohli chcieť viac, na to nemyslia.

rybka78
27. jún 2007

ahoj certica,
celkom dobre. (aspon si zatial nahovaram 😵 ).velmi nerozmyslam nad tym co ma caka 😅 , kedze kazdy porod je iny a zbytocne sa stresovat nebudem. 🙂
k muckovi a jahodke - aj na Slovensku si zena predsa moze vybrat ako chce rodit, prve lastovicky tu predsa su (B. Stiavnica a pod.) a ktora chce moze tam ist predsa rodit. na antolskej dokonca akceptuju aj porodny plan, ak si ho zena donesie a nebude na 4 A4 ako sa vyjadrili.
niektore prispevky mi pridu len ako reakcie na nieco o com nemam informacie alebo jpp a pritom to tak v skutocnosti byt nemusi...
ja nemam pocit, ze by ma niekto obmedzoval. mam pravo vyberu a ked som spokojna s tym, co mi ponukaju, nebudem to menit.

mory
27. jún 2007

😀 😀 😀 😀 😀 😀 jaaaaaaaaaaaaaaaj no som sa pobavila 😀 😀 😀

andrea.m
27. jún 2007

ahoj mory tiež sa tu celý večer dobre bavím 😀 a osobne by som si rada prečítala muckov názor o pár mesiacov,prípadne rokov 😀 😀 😀

dai
27. jún 2007

ahojte,
kaslite na macka - si ju pamatam este z mojej svadby - tam robila podobny bordel - tiez stale za nieco bojovala - fakt je , ze jej fotky zo svadby som nikdy nevidela... predpokladam ze ani jej babo nikdy neuvidime... okrem toho aj vtedy som mala pocit ze je to chlap - teraz detto . alebo nejaky provokater - v kazdom pripade ak je to normalny clovek, tak by sa asi mala dat vysetrit, lebo takto do nejakeho fora psychicky zdravy clovek podla mna neprispieva.
inak jahodka - zaujimave ze mas na fore cele dva prispevky... hned potom ako sa macko zazracne odregistroval 🙂
ja som citala porovnanie predporodnej starostlivostí v eu krajinach a myslim ze slovensko je natom celkom dobre - nie tak ako napr. nemecko ale urcite lepsie ako holansko, grecko, rakusko a mnoho inych...ja si myslim ze bezpecnost dietatka a matky su na prvom mieste, az potom pohodlie...
takze nazor, ze je super ze som nebola cele tehotenstvo vysetrena zvnutra, ako pisala mucko, sa mi zda uplne scestny... ja by som bola cela poplasena keby neviem ci moj krcok je v poriadku, ci udrzi babo a pod. a nato tie vysetrenia su... 😒

vydata
27. jún 2007

baby ten porodny plan si mam podla coho pisat???Podla nejakej predlohy je nato nejake tlacivo alebo si to spisem sama ako chcem???????????????

pipi1211
27. jún 2007

to si mozes sama spisat na papier aky len chces 😉 len nech to nema cez 4 strany lebo to ho ani nebudu citat... pekne strucne tam treba napisat co a ako si predstavujes a najlepsie by bolo sa dohodnut s dr o tom co chces este pred porodom aby potom neboli zmatky 🙂

maryna
27. jún 2007

trosku som si skocila do tejto temy a nestacim sa cudovat, ze preco vobec reagujete na mackomucko. Je to tak ako s malymi detmi, ak su zle, vytesuju sa ze vas to vytaca a cim viac si ich vsimate, tym viac provokuju...... preto nevsimat si. a este som sa chcela spytat co je to porod prirodzenym sposobom? vsade je nieco ine prorodzene. Videla som ako zeny rodia visiace na strome je to v tom kmeni prirodzene. Porod do vody. Je prirodzeny? Rodili tak niekedy zeny? Isli rodit do potoka ci co? Mne to vychadza tak, ze ak ma niekto bolesti, lahne si, cupne si, snad toto je prirodzene. Aj ked zeny rodia doma tak si myslim ze lezia alebo sedia ale lekar ci porodna baba ich nenahana niekde po miestnosti. je pravda, ze sa treba ozyvat, snad to pomoze zenam o niekolko rokov, ale za dnnesneho stavu zdravotnictva terajsim rodickam si velmi nie. Zial je to dost o peniazoch, peniazoch na ybavenie nemocnic a peniazoch na platy lekarov. Taky automchank, ktory vam opravi auto si zarobi viac ako ten ktory opravuje cloveka. toto je ta abnormalita. ked sa tato zmeni, budu mat aj leekari iny pristup. Myslite ze ich ne... ze pracuju s pristrojmi ake maju? nemyslim si vsak ze by boli horsi odbornci ako kdekolvek inde vo svete. Budme radi ze este su tu.

pipi1211
27. jún 2007

maryna... super 😀

janka1
27. jún 2007

jemine, ale som sa pobavila 😀 😀 😀 😀 😀

mackomucko
28. jún 2007

na zaver, aspon si nevymyslaj, ja som na moja svadba nikdy nechodila. ja zase mozem povedat o tebe vymysly, ked chces, ze som ta videla trebars ozratu a nafetenu.

katrin
28. jún 2007

baby, myslím, že toto je téma o pôrode na Antolskej - prečo sa urážať? 😕 Ak niekto nechce, prip. nema možnosť nech rodí aj na Honolulu 😀

V prvom rade, chcela by som ešte raz poďakovať všetkým doktorom a sestričkám na Antolskej za to, čo pre mňa/nás urobili. V podstate nám všetkým trom pri pôrode zachránili život.

Sorry, musím to napísať, nedá mi to... Klystír jednoducho k pôrodu patrí, pretože mi príde nechutné a nepríjemné, aby som svoje dieťa vytlačila aj s pozostatkami týždennej stravy (pretože pred pôrodom má väčšina žien zápchu). A nástrih? veď keď nechceš, nechaj sa roztrhať, potom nech ťa dobre pozašívajú z vnútra aj z vonku, nesadneš si na zadok ešte mesiac.. nech sa páči 🙂 Osobne som rodila cisárskym, takže neviem aké to je, rodiť "prirodzene", ale čo viem, pokiaľ sa dohodneš s pôrodníkom na svojom pôrodnom pláne, tak sa nemusíš dať ani oholiť, ani nemusíš absolvovať klystír, ani ťa nastrihávať ani priväzovať nemusia.... (inak, z akého dôvodu by som mala skopať doktora, ktorý pomáha môjmu dieťaťu na svet??? len preto, že mám bolesti? 😕 🤐 )

Ozaj, hociktorá, ktorá tu nadáva na sestry a doktorov , skúste sa vžiť do ich pozície... Skúste pracovať 12-24 hod. služby, mať zodpovednosť za ľudské životy, dostať mizerný plat a ešte aj vynadané od pacientov.....

bubu25
28. jún 2007

ahojte, katrin máš recht so všetkým čo píšeš 😉

baby, chcem sa spýtať, čo hovoríte na dr. Drobného? Máte s ním niektorá skúsenosti? V utorok by som chcela ísť prvýkrát na poradnu na Antolsku a viem, že ordinuje dr. Drobný, dr. Janáč. Prípadne viete o niekom inom, ktorého by ste mi odporučili? Vďakááá 😅

katrin
28. jún 2007

Bubu, Janáč je dobrý odborník, ale občas má nevyberané spôsoby 😀 Práve on je jeden z tých, čo nám život zachránil Drobného nepoznám. Odporučila by som ti Dr. Rozemberga, alebo primára Scholtza...

bubu25
28. jún 2007

katrin, a kedy maju ordinacne hodiny dr. Rozemberg resp. primár Scholtz? Ide o to, ze od stredy tu nebudem do konca tyzdna, takze by som mala ist asi v utorok na poradnu, kedze na poslednej poradni u môjho gynekologa som bola v stredu. čo myslíš? 😕

katrin
28. jún 2007

Rozemberg tam býval v stredu, neviem, či sa to náhodou nezmenilo.... veď je to skoro 8 mesiacov, čo som tam bola prvýkrát 😨 Skús si pozrieť ambulancie, veď ak tam pôjdeš, môžeš to rovno omrknúť

bubu25
28. jún 2007

katrin, vďaka za info 🙂 Ja už keď tam v utorok pôjdem, tak by som rada išla k niekomu suprovému 😉

ešte som inak našla, že aj Dr. Korbeľ ordinuje v utorok. S tým máte niektorá skúsenosti?

alexandra
28. jún 2007

mackomucko niektore zeny myslia pri porode na seba a niektore na dieta. Ano, porodila som na Antolskej a prirodzene, bez epi.

Ano, klystyr som chcela, mohla som sa sustredit na tklacenie dietata a nebolel ma este aj analny otvor.

Ano, nastrih som tiez chcela, pretoe som vdaka tomu maleho vytlacila na 3 zatlacenia pocas 2 kontrakcii a nepridusilo mi ho, takze som ho mala do 2 hodin pri sebe s apgar skore 10-10-10 a vdaka nastrihu profesionalne osetrenemu som 2 hod po porode isla v pohode sama do sprchy a po 4 tyznoch sme sa s muzikom milovali.

Ano, rodila som na chrbte, aby v pripade potreby lekari mali co najlahsi pristu ku kmne i dietatu.

alexandra
28. jún 2007

bubu Scholtz, Rosenberg a Malova, ten naj team, co som si mohla zelat.. 🙂

certica
28. jún 2007

bubu, rozemberg je v stredu 12.30-14.30 a v utorok by tam mal tiez byt od 13-14h (na c.25) a myslim, ze aj doobeda. len neviem, ci sa to nahodou nebude vsetko od jula menit

aj dr. dubcakova (kedysi balazikova) je fajn

bubu25
28. jún 2007

alex, certi, ďakujem aj vám za tipy 😉 Ma teraz napadlo, že keď pôjdem na cvičko, tak si to pôjdem hneď omrknúť, kedy ten Rozemberg v utorok presne ordinuje.. 😵

alexandra
28. jún 2007

Malova je piatok od 9 do 11 😉 Ale ona sama rodit nemoze, musi byt pri nej lekar. Je ale naozaj uzasna.

bubu25
28. jún 2007

alex, ja viem, že asi je tam viac super lekárov, aj na dr. Dubčákovú som počula samé chvály, len ide o to, že ja tam musím ísť v utorok. To jediné ma viaže 😒

rybka78
28. jún 2007

ahoj bubu,
vcera som bola u dr. rozemberga a prv ako k nemu pojdem na buduci tyzden si musim zavolat, lebo tak ako hovorila certica, bude sa to tam menit a teraz este nevedia kedy budu mat ordinacne hodiny. takze to co plati tento tyzden uz na buduci platit nemusi.

katrin
28. jún 2007

bubu, ale veď na cvičenie sa chodí tuším v pondelok, tak si to zorganizuj tak, aby sa ti to podarilo 😉

katrin
28. jún 2007

a ešte jedna vec ma napadla, ja som chodila, resp. raz som bola u Rozemberga v poradni (ostatné som už nestihla, pretože v stredu som bola prvý krát v poradni a v piatok som už ležala na pôrodnici) a on sám mi povedal, že mu mám vždy predtým, ako sa odtrepem na Antolskú zavolať, pretože sa môže stať, že bude akurát rodiť s nejakou

certica
28. jún 2007

od 1.7. sa zlucuju I.+II. gyn., preto tie zmeny...
bubu a tebe ide len o poradne alebo chces u niekoho aj rodit?

certica
28. jún 2007

sorry, samozrejme I. a III. 😉

bubu25
28. jún 2007

ahoj rybka, a mozes mi dat prosim cislo na Rozemberga? Dakujeeeem 😉

katrin, no nechodim sice v pondelok na cvicenie, ale budem si to musiet nejako zorganizovat.

certi, neplanujem si nikoho konkretneho zazmluvnit, ale chcem si uzit profesionalitu u konkretneho dokiho pred porodom 😉 Nie ze pri porode by som ju neuvitala, ale tych 7000 sa mi zda dost drahy spas ☹

baby a je to tak, ze komu pridem na poradnu prvykrat, tak k tomu by som mala chodit stale az do porodu?

alexandra
28. jún 2007

Bubu odo mna napriklad Dr. malova odmietla zobrat poplatok za porod, pretoze podla jej slov je pre nu cest, ze moze porodit moje babo. Normalne som sa tam skoro rozplakala. A je fakt, ze ked som jej o 11 v noci na podnet lekara co mal sluzbu volala, tak prisla a ostala so mnou az do 17.00 dalsieho dna. Neuveritelna zena..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre