Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

veva55
23. aug 2007

Aha, ja som myslela, ze robi klasicke cvicenie pre tehulky, cize take od zaciatku tehotenstva. Ale podla toho, co pisete, to cvicenie ktore robi je uz samotna priprava na porod, cize take zamerane skor na predychavanie a tak. No nevadi, poobzeram sa inde. Aj tak diky

lusil2005
23. aug 2007

no baby stale tvrdia ze je problem sa jej dovolat, ale ja som sa jej zo styroch razov tri krat v pohode dovolala 😀
volala som tie dni okolo siedmej rano.
a ona robi aj cvicenie ako take na posilnenie panvoveho dna, proti opuchom ruk a noh atd. vzdy je to hodku takto a potom hodku teoria o predychavani polohach tlaceni atd atd.
niektore baby hovoria ze je to uplne nanic a ze ked prides na salu tak aj tak vsetko zabudnes, ale ja musim povedat ze mne tie cvicenia strasidelne pomohly. neviem si predstavit ako by mi na sale sestricky vysvetlovali pocas kontrakcii ako mam dychat 😲 tam som nevnimala vobec nic 😀
aj na tlacenie som bola psychicky pripravena a vedela som ako mam co mam.
a uplne super mi pomohla aj masaz bruska pocas kontrakcii.
proste vdaka jezikovej som bola na sale uplny profik!!!! aj ked trosku ukricany 😅

jaslicek
23. aug 2007

Veva, to cvicenie, ktore rva hodinu je cvicenie, je to tusim tehu joga ale krasne sa pri tom uvolnis, ponatahujes, precvicis vsetko co treba, teda spon ked som pozerala, co baby robia. mne je strasne luto, ze nemozem cvicit ☹ dychanie je dalsia cast pripravy a prednaska dalsia. mne sa to velmi paci. minule sme sa tolko veci pytali a pani jezikova na vsetko odpovie a hlavne je velmi mila. najlepsie je asi ist za nou osobne, v tych casoch, ked som vam pisala, ja som ju tam zastihla hned. drzim palce.

pipi1211
23. aug 2007

no ja som na tu pripravu tiez chodila a da sa povedat ze prd z toho... tlacenie som vobec nezvladala a na dychanie som skoro zabudla lebo som mala epi a nic som necitila... pocas kontrakcii som si spievala 😀 co moc sice nie je dobre pre babo 😒 ale nastastie vsetko v poho 😵 no ten kto si neda epi tak je to asi super,neviem ale zasa bez epi si svoj porod neviem predstavit 😅

veva55
23. aug 2007

Znie to dobre, ale cvicit sa odporuca od zaciatku tehotenstva a nie len posledne 2 mesiace. Takze Jezikovej najblizsie 2 mesiace ani nemusim volat, ked berie az od 30tt.

janninnka
23. aug 2007

jasliček, ďakujem za info, asi teda skočím aj ja osobne za ňou. inak, poznáme sa z videnia 😉 tvoj manžel kedysi býval u nás v dome. parkrát sme sa videli v nedeľu 😵

lusil2005
23. aug 2007

pipi ja som epi planovala aj chcela, ale akosi zhodou vsetkych okolnosti a tak, mi ju proste nestihli dat. tak som si to prezila naplno. a predychavanie a masaz bruska atd ti vraj napomahaju od zaciatku k silnejsim a kvalitnejsim kontrakciam a teda aj k rychlejsiemu porodu. ja som rodila oficialne 4 hodiny. na prvorodicku slusne 😀
ked to ratam od uplne prvej kontrakcie, bolo to nejako sedem hodin.

megie
23. aug 2007

A stačí chodiť na tie prípravné cvičnia až od 34tt? Alebo po 30tt už nezoberú, že je neskoro...(?) 🙂

katrin
23. aug 2007

Megie, zoberú, len to nemusíš stihnúť, presne ako som to ja nestihla 😀 Volala som v 24tt, chcela som si dohodnúť termíny cvičenia, pani ma odbila, že prídite po 30tt. Prišla som a ešte v ten týždeň som už ležala na pôrodnici s odtečenou vodou.... 😀 🤐

megie
23. aug 2007

íha..síce mala si dvojičky, ale aj tak to bolo dosť skorý pôrod..Tým nechcem povedať, že mne sa to stať nemôže, ale dúfam, že nestane... 😅 Lebo ja by som chcela začať chodiť na tú prípravu hned ako ma Dr. vypíše na materskú.. t.z., že v 32-34tt. 🙂

katrin
23. aug 2007

megie, ja som porodila v 32+2 ešte pred nástupom na MD 🤐 a nikomu neprajem tak skorý a nečakaný pôrod, ale môže sa stať, že celú prípravu neabsolvuješ

megie
23. aug 2007

to potom ani manžel nemôže byť pri pôrode, ked nestihne tu "oteckovskú" prípravu, že? ☹

katrin
23. aug 2007

megie, ja som rodila cisárskym, takže nebol tak-či tak, ale máš pravdu, ak nemáš v knižke pečiatku o otcovi pri pôrode, tak nie

megie
23. aug 2007

a kedy môže najskôr ísť na tú "prípravu" otecko?

katrin
23. aug 2007

megie, tá býva raz mesačne, hromadne a to ti povedia, ked sa zapises ty na tie cvicenia

michaelar
23. aug 2007

ahojte. mohli by ste mi prosim poradit? o tzyden mam ist prvy krat do poradne na antolsku. Treba sa tam nejak dopredu nahlasit alebo rovno prist? kde najdem ordinacie? A neviete kedy ma poradnu Dr. Niznanska? chcela by som ist k nej ale este neviem ci si ju aj zazmluvnim. Dakujem

alenaf
24. aug 2007

michaelar,ambulancie najdes na prizemi hned ako vojdes do polikliniky,su to dvere 22 az 27 a ordinuju tam rozni lekari. Treba si pozriet na dverach aktualny rozpis na kazdych dverach je napisane aky lekar a kedy ordinuje.Nie som si ale ista,ci tie rozpisy platia na 100%,lebo ja som tam bola prvykrat minuly tyzden a k lekarovi,ktoreho som si vybrala,som sa "nedoklopala". Najlepsie je tam ist osobne a vyzistit co a ako.

adas
24. aug 2007

Ahojte, vie poskytnúť niekto referencie na Dr. Oravca? Mal ho niekto pri pôrode? Vopred ďakujem.

vesi
26. aug 2007

adas, ja osobne som Dr. Oravca pri pôrode nemala, ale mala ho zazmluvneného kočka čo ležala so mnou na šestonedelí, bola maximálne spokojná, aj ked na ňu musel nakričať, lebo v tom najdôležitejšom momente odmietla tlačiť 😀

rybka78
26. aug 2007

ahoj adas, mne nebol pri celom pôrode, ale volal si ho moj doktor myslim na konzultaciu, pretoze malej poskakovali ozvy a spolocne odsuhlasili cisarsky. a podla info, co mam, ma na starosti porodnicu a a sestonedelie, kde lezia maminy po cisarskom.

biba12
27. aug 2007

Ahojte,

ja som sa pytala p. Jezikovej, ci moze ist k porodu aj osoba, kt.nebola poucena. Ide o to, ze púre septembrove terminy uz ta prednaska bola. Dalsia bude mozno v polovici mesiaca a ja to uz mozno nestihnem. Povedla,ze v podstate ano, len nebude poucena. Chcem tam kamosku, kt. uz rodila, tak myslim, ze vie,ze nema zavadzat, odpadavat a max. drzat ma za ruku apod....

adas
27. aug 2007

Vesi, rybka, ďakujem za odpoveď!

adetka
27. aug 2007

k tym ordinacnym hodinam porodnikov... uz som tu tuto stranku davala... su tam obidve ambulancie a vsetci doktori s jedn. dnami, hodinami a podobne:
http://www.nspr.sk/petrzalka/pe_1gynekologia/am...

adetka
27. aug 2007

pondelok 09:00 - 11:00 riziková gravidita - MUDr. Nižňanská Z., PhD.
štvrtok 10:00 - 11:00 detská gynekológia - MUDr.Nižňanská Z., PhD.
piatok 11:00 - 12:30 detská gynekológia - MUDr.Nižňanská Z., PhD.

veva55
28. aug 2007

adetka, v tom zozname co si sem hodila nie je Rozenberg. Zeby tam uz nerobil?

katrin
28. aug 2007

veva, on je z 3-tej gyn. kliniky 😉

certica
28. aug 2007

baby, oni su uz od jula jedna klinika, ale ten link, co hodila adetka, je myslim neaktualny - este pred zlucenim a jedna sa len o lekarov z byvalej I.gyn. a tie rozpisy ambulant.hodin tiez budu asi pomenene

veva55
28. aug 2007

ahaa 🙂

jaslicek
28. aug 2007

Ahoj Janninnka, tak to bude mozno spolu kocikovat...tesim sa.

ena
28. aug 2007

baby, neviete niekto, ake su presne ordinacne hodiny na Antolskej na ultrazvuk.. teda na prizemi vedla ordinacie poradnovej 🙂).. ak to za posledneho 1,5 roka nezmenili 🙂 Nech sa tam zbytocne neprejdem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre