Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zrzulka
17. nov 2007

katulka ale oni to nemozu prezivat s kazdou zenou individualne. musis brat v uvahu to ze ide o porodnicu v ba kde maju denne 10 porodov. Tu v ba to dost vidno ze nemaju cas na kazdu rodicku. Proste je toho na nich vela. Aj co s a tyka sestier. znamy mi robi na sestonedeli a su tam vraj len tri sestry na vsetky rodicky na oddeleni. V cechach je to napriklad tak ze kazda rodicka am svoju porodnu asistentku,ktora sa jej venuje cely cas az do poroddu🙂 co tu na sr myslim ze tak skoro nebude:(((( Aj som zvazovala ist rodit do Stiavnice ci Ciech ale kedze je to moj prvy porod a neviem poriadne do coho idem tak radsej to vyskusam co najblizsie k bydlisku. neviem ako by som zvladala cestu v bolesti. rozhodovat sa budem asi az pri druhom porode🙂))

certica
17. nov 2007

len nie vzdy je ochota

certica
17. nov 2007

ten moj predosly prispevok patril este k dokonceniu toho predosleho 😅 😀

valy
17. nov 2007

myslim, ze vzdy zvolil riesenie, ktore bolo jednoduchsie pre neho

certica
17. nov 2007

valy, ale ako to ty dokazes tak dobre posudit - ako mal kto postupovat a rozhodnut... to ta obdivujem (bez ironie). ved ked nedokazes a nemozes porovnat dve alebo aj tri, styri rozne situacie ci rozhodnutia, nevies ani povedat, ci by boli horsie alebo lepsie? 😕 nehovoriac o tom, ze asi nepracujes priamo v obore.

certica
17. nov 2007

v jednoduchosti je krasa, sa tusim hovori. sorry, uz idem trochu mimo, nejak mi dochadza energia, hodim sprchu a este mozno pridem

valy
17. nov 2007

tak v kratkosti to mozem zhrnut, na ake rizika som sa ho pytala a ktore jeho rozhodnutia sa casom ukazali ako zle:
1. vopred sa vedelo, ze budem mat velke dieta. ked som sa spytala, ci budem moct porodit tak velke dieta normalne a teda ci netreba cisarsky, odpovedou mi bol len nevhodny vtip. neskor mi sam povedal, ze dovodom, preco porod dopadol tak zle, bola velkost babatka.
2. po porode v nemocnici som ho upozornila, ze mam zvysenu teplotu a ci nemam zapalenu ranu. odignoroval to, nic mi nedal. o tyzden sam uznal, ze rana vyzera zapalena, to uz sa mi ale rozpadli stehy.
3. rozpadnute stehy mi znova nezasil, nechal ma dva mesiace chodit s otvorenou ranou. ked som sa bala, ci sa nestane, ze sa rana nakoniec zahoji a nezrastie, povedal, ze hadam nie. no a stalo sa....

valy
17. nov 2007

a dovod, preco som mu stale dalej verila bol, ze vsade tu na neho citam len same chvaly, kto by nedoveroval takemu lekarovi a isiel k inemu?...

certica
17. nov 2007

valy a kedy si mu vlastne prestala verit? mne sa totiz z toho, co si pisala (uz aj v minulosti) zda, ze ty si mu v podstate nedoverovala uz od zaciatku, resp. nikdy... a mozno aj v tom je pes zakopany

ajuskamimi
17. nov 2007

ja si tiez zazmluvnenie mozem iba pochvalovat. Pan primar sa o mna staral tak pred porodom ako aj po porode. Odpovedal mi na kazdu otazku, co som sa pytala a mala som ich teda hodne. Bol mily a velmi ochotny, takze ja nelutujem tie peniaze a kebyze rodim este raz, znova by som si vybrala jeho a znova Antolsku, hoci tiez nemozem povedat, ze som tam bola spokojna na 100 percent, ale tak to len kvoli mojmu zdravotnemu stavu, depke a neschopnosti postarat sa nonstop o prcka pri mojom zdravotnom probleme, ktory mi tam nastal. Ale inac, na nic si nemozem stazovat.

Co sa tyka Janaca, ja som tu na neho pocula hodne negativ, ale ja nemozem na neho krive slovo povedat. Na cakacke nas mal na vizite kazdy den a ani raz som s nim nemala neprijemnu skusenost 😉

CERTI teraz mimo temy, videla som, ze sa hlasis na stretko, mozno dobehnem aj ja s prckom, ak bude ok a budem rada, ak ta budem moct spoznat aj nazivo 😀

valy
17. nov 2007

certica, to ma logiku, ze som mu zaplatila 7 tisic, ked som mu od zaciatku nedoverovala. a urcite to vysvetluje vsetky moje problemy.

valy
17. nov 2007

ale uz koncim na tuto temu

monkula
17. nov 2007

valy a podala si podnet na Úrad na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou?
Mala by si...

certica
17. nov 2007

valy, je rozdiel naozaj verit a verit len vtedy, ak sa vsetko deje presne len podla mojich predstav a nazorov na vec. a sama si napisala, ze si mu verila preto,lebo tu vsade boli na jeho osobu len same chvaly, ale vnutorne a podvedome si s tym asi celkom stotoznena nebola. a to, ze mas po porode nejake problemy, ta utvrdilo v tvojom presvedceni

certica
17. nov 2007

ajus, potom ti napisem IP 😉

monkula
17. nov 2007

certica a mne nenapíšeš IP? 😀 😀

monkula
17. nov 2007

😀 😀 😀 😀

certica
17. nov 2007

no dobre, uz vas fakt opustam 🙂

monkula
17. nov 2007

dobrú noc 😉 😉

marija
17. nov 2007

No ja by som to uzavrela asi tak, ze kazdy a vzdy bude mat nejaku dobru skusenost a vzdy sa najde niekto kto bude mat tu skusenost zlu. Nech sa to tyka cohokolvek nepoznam jedinu temu ku ktorej by sa ludia postavili jednohlasne a vsetci kladne ;) ale je dobre pocut aj tie zle skusenosti a vediet o nich, pretoze aj tie sa deju a mozno su len vynimkami no prave vynimky potvrdzuju pravidlo, ci nie? 😎 😎 😀 😝

hellosona
18. nov 2007

ahojte 🙂

ja iba k tomu zazmluvneniu...
myslite si, ze sa lekari k rodicke spravaju inak, ked vedia, ze si ich zazmluvnili? (myslim tym starostlivost a ochotu)
... alebo si kazdy lekar vykona svoju povinnost ako najlepsie vie, bez toho, ze by vedel, ze sa "musi" postarat...

dakujem za vase nazory 😉

ena
18. nov 2007

hellosona: myslim, ze toto bude zbytocna debata, lebo budes mat z nej
zaver ze 50 % bab co ti napise si bude mysliet jedno a 50 % pravy opak, takze budes na tom tak, ako na zaciatku, pred napisanim tvojej otazky 🙂)

Ale zas na druhej strane, pribudne tu par stran na citanie ;) A mozno sa podari aj bez toho, aby tu potom admini museli nieco mazat alebo zamykat temu 🙂

Ja osobne idem na antolsku bez zazmluvnenia lekara, tak spravu mozem podat az v januari 🙂

hellosona
18. nov 2007

ena: dakujem, keby sa mi xcelo, tak tie vsetky strany precitam a mozno by som sa viac dozvedela...
ja sa tiez xystam v januari a asi tiez bez zazmluvnenia, ved verim, ze kazdy lekar je Lekar a bude robit ako najlepsie vie 😉
ja len kvoli tomu, ci sa zazmluvneni lekari xodia viac pozerat a pytat a kontrolovat a tak...

a teda dufam, ze admini to neuzamknu, lebo by ma porazilo 🤐

ena
18. nov 2007

hellosona: tak ked ja budem prenasat a ty sa poponahlas, mozme si dat na antolskej stretko 🙂

hellosona
18. nov 2007

hej, hej 😀
ja si myslim, ze budem rodit skor.
ty si bola aj s tvojim Filipkom na antolskej?

petrulla
18. nov 2007

Hellosona,
ja som pred 7 tyzdnami rodila na Antolskej bez zmluvy. Je pravda, ze som porodila dost rychlo. Ale lekarka ktora mala sluzbu i spominany Dr. Rozenberg, ktory ma nakoniec odrodil - sa chovali v pohode.
Ja som bola ale rychly bezproblemovy pripad. Ale celkom som bola prekvapena pristupom. Dokonca po porode som si pytala nieco od bolesti a doktorka sa prisla opytat ci mi to zabralo a hned mi navrhla aj inu moznost na bolacky ... takze pohoda.
Horsie to bolo na sestonedeli. Ale problem bol, ze mali preplneny stav ( vyse 50 babätiek) a nemali na nic cas. A takze mne - prvorodicke sa neusla ZIADNA pomoc .. 😢

ena
18. nov 2007

hellosona: ano prve babo sa narodilo na antolskej..tak pri druhom nevymyslam, a mame to z domu najblizsie.

katullka
18. nov 2007

Petrulla, ked som si precitala, co pises, tak mam z toho dost obavy. Mam na mysli to sestonedelie a preplneny stav. Ja cakam dvojicky, termin mam 17.januara - no vraj to bude skor, kedze su to dvojicky a neviem si predstavit, ked mi po cisarskom daju na izbu dve babatka, ze sa mam o ne postarat. Nikto mi neporadi..neviem, co si pocnem.

vesi
19. nov 2007

katullka, hlavne sa neboj, ked sa na to necítiš, bud neoblomná a sestričkám to povedz, ja som to tak urobila po druhom cisárskom, bolo mi zle na odpadnutie a povedala som si nech na mňa radšej zazerajú ako mám riskovať, že sa niečo stane. ty vieš odhadnúť svoje sily a nikto iný, tak sa hlavne nedaj zastrašiť 😉

katrin
19. nov 2007

Katullka, ak by si porodila predčasne, tak bábätká pôjdu najprv na JIRS a potom na oddelenie patologických novorodencov, ty budeš na izbe v najlepšom prípade s kočkou, ktorá bude mať bábätko pri sebe... Ja som mala dve baby a dve bábätká na izbe, ležala som pricapená na radiátore, v izbe bolo asi 50stupňov, takže som na 5-ty deň podpísala reverz, aby ma pustili domov, pretože som to nevedela psychicky zvládnuť 😒 (dve plačúce detičky, nie vlastné, to teplo na izbe, rozrezané brucho, vlastné deti som videla až dva dni po pôrode......) Hlavne sa ničoho neboj, radiť ti bude každý, v nemocnici to je ešte úplná pohoda.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre