Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

janne6969
11. máj 2009

Takze pan Havalda je v kurze, tusim? Asi aj ja ho pojdem pozriet 😀

mata1978
11. máj 2009

katka: hlavne s Havaldom rozpravaj, niekedy je vyrecny a niekedy ani nie. Pytaj sa ho na co len chces, povie ti naozaj vsetko co ta bude zaujimat. Povedz mu ze si ho chces zazmluvnit, ci chces epidural, proste vsetko co ta napadne. Je naozaj mily a este ani raz nemal zlu naladu alebo by mi povedal nieco zle, proste taky pohodovy doktor, ktory vyzera, ze ma naozaj rad svoju pracu. Bol pri porode mojim kamaratkam a operoval mi aj pribuznu tak ze sa na neho naozaj spolieham.

mata1978
11. máj 2009

janne: ja som tu skor uz zacinala mat pocit, ze k nemu chodim iba ja ale snad je nas tu takych viac a aj ostatne bambulky napis svoj nazor na svojich doktorov na antolskej alebo konkretne na Havaldu ak k nemu chodia.

katka1981
11. máj 2009

Mata1978, sestricku poznam uz asi 10 rokov ale len zbezne. UZV potrebujem, ci ma malinka dost vody, aby sa nic nestalo. Tak uz to mam zapar, hadam to prezijem. Ty sa kedy chystas rodit? Ja som este poslicky ani tvrdnutie nezazila...

akinomka
11. máj 2009

ahojte, aj ja idem prvykrat na antolsku, ale az buduci tyzden. odporucili mi dr. oravca a aj rozemberga. mate s nimi niektora skusenosti. s porodom alebo aj s vysetrovanim.

katka1981
11. máj 2009

Mata1978, na poradni u Havaldu staci povedat vahu, ci sa musis vazit tam?

skovka
11. máj 2009

ahojte, ja idem tiez zajtra k havaldovi, ale asi niekedy rano, tak sme sa tu zisli dost jehi tehul 🙂 Som zvedava co mi povie, uz som cakala, ze vecer frcime do nemocky, ale dnes rano zas nic, akoby som ani nebola tehotna.. Akurat ze som straaasne unavena a chce sa mi spat 😒

skovka
11. máj 2009

Katka ja sa vazim doma, ale maju vahu aj tam, asi ide len o to, aby si sa vazila stale na tej istej, aby neboli rozdiely. minule sa ma dr. pytal, ze ci sa vazievam u nich alebo doma, ked som mu mala diktovat vahu

labudka
11. máj 2009

Ahojte, min. týždeň som ležala na Antolskej na monitorovaní a lekári sú tam naozaj skvelý a profesionálny, netreba sa báť 🙂
Chcem sa opýtať, prišli k vám už poslíčkovia????
Ja mám teraz asi dve hodinky bolesti ako pri menzese, tak rozmýšlam že skočím do ordinácie, síce moja lekárka Nižnanská ordinovala ráno, ale hádam ma zoberie aj niekto iný

katka1981
11. máj 2009

Martinka, dakujem, ja mam trosku ostych pred sestrickou lebo ju poznam a aj cela nasa rodina. Ja som bola za Havaldom len raz ale usmial sa na mna a to je pre mna velmi dolezite. Snad si na neho rychlo zvyknem, ja som velmi hanbliva, na mojho gynekologa som si zvykla az teraz po 8 rokoch.

mata1978
11. máj 2009

katka: staci v ambulancii povedat vahu, sestricka ti zmeria tlak, vysetri moc, to vsetko ti napisu do tehu knizky, spyta sa ta ci ti puchnu nohy alebo ci citis tvrdnutie bruska, ja som ziadnych poslickov nezazila a tvrdnut brusko mi zacalo az v 38tt ale aj to velmi malo, iba ked som naozaj cely den stala na nohach a mala plny mocovy mechur, inak vobec. Teraz je to viackrat ale inak nic. Rodit sa teda nechystam zatial pretoze vobec nic tomu nenasvedcuje a v stredu v den terminu mam poradnu tak ze vobe netusim co mi p.dr. Havalda povie. Pevne verim, ze ma posle domov a povie nech to priroda zariadi a az po nejakom dlhsom prenasani by to nejako riesil.

katka1981
11. máj 2009

skovka ja mam doma super vahu, len vies k nim pojdem uz najedena. dakujem za infosku baby co by som bez vas robila.....Tebe vychadza taky krasny TP. Uz za chvilocku. Moc ti drzim palce aj tebe mata1978. Ja tuzim po majovom babatku, no som ja teda, ze? To som si mala asi babiku kupit 😀 Ale aj 1.jun je pekny. No uvidime kedy sa babulke uraci na svet, ja sa skor bojim ze sa nebude ponahlat.

katka1981
11. máj 2009

Martinka, drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo. Ja sa zajtrajsku bojim, predsa je to pre mna novy lekar, nove prostredie, urcite mi aj tlak vyhopsne, ale tak mozno ma potesi, neviem sice cim, mozno ma upokoji, ja to najviac potrebujem. Svagrina lezala na rizikovom, a izby sa mi velmi pacia, tie navstevy k nej mi velmi psychicky pomohli.

Videli ste porodne boxy, alebo proste oddelenie kde sa rodi? Ja nie, neviem, ci by ma navsteva tam ukludnila alebo naopak vydesila.

mata1978
11. máj 2009

katka: Tak moja story s Havaldom bola dost zabavna a preto sa vzdy smejeme ked tam pridem. Bola som objednana na UZV do tych dveri c.24 a ked ze nemal kto ten UZV robit tak si nas vsetky odviedli na to spominane piate poschodie a ze tam nam nejaky pan doktor spravi UZV. Este som si hovorila aky mlady, sympaticky, usmiaty a vyrecny doktor nam to robil a ze teda snad bude taky aj ten dr. Havalda ktoremu som bola zhodou okolnosti objednana na dalsi den po UZV. Nikdy som ho nevidela, objednala ma moja pribuzna ktora ho pozna roky a operoval ju. Tak som isla k dr. Havaldovi (podotykam v domnienke ze som ho nikdy v zivote nevidela) na dalsi den ako som bola objednana a ked som vosla do ambulancie tak sa spustil smiech, lebo ten pan dr. Havalda bol ten isty pan ktory mi robil den predtym ten UZV, mlady, sympaticky a vysmiaty pan. Tak sme sa dobre nasmiali, ze mu bolo to meno uz den predtym povedome no ale ja sikovna som sa nepozrela na papier s UZV, ze kto mi to vlastne robil a az ked som odisla z jeho ambulancie tak som si vsimla na spodu papiera jeho meno, ze je to Havalda. Pred sestrickou sa vobec nehanbi, ta pracuje vela s papiermi a pride ku koze jedine vtedy ak ti robia odber na citologiu. Sestricka je podla mna super.

skovka
11. máj 2009

Labudka ved take bolesti ako pri menzese su normalne, ja ich mam teraz uz skoro stale, ked mi odisla ta zatka, takze nemusis robit paniku.

mata1978
11. máj 2009

katka: dakujeme za prianie, urcite to vsetko dobre dopadne aj tebe a naozaj hlavne vobec nestresuj, nevadi, ci tam ides najedena a co ti vaha ukaze, tlak ti nema preco vyskakovat,zvladnes to, ja osobne nemocnicu nemusim tak ze ak by som si isla pozriet porodne boxy tak si ma tam rovno nechaju lebo uz len ked by som zbadala niekde injekciu tak to asi nerozdycham, preto to vsetko nechavam na den D a snad to bude dobre. Drzim Vam vsetkym palce.

tehula
11. máj 2009

ahojte, tak som konecne doma z antolskej.
Dnes to bolo peklo, presne ako som cakala. Najhorsie bolo, ze uz si clovek nemal ani kam sadnut, baby sedeli aj pred dverami inych lekarov a vsetko k Oravcovi islo...
Skoro som dieru do zeme vystala, navyse ma pekelne bolia krize neustale....ked som sla do vnutra, sestricka kukala jak puk, ze jaka zhrbena babena sa to ruti 😀 Tak ma tam s merci ponukali a doki srandoval, ze ked si nedam, ze mi neurobi poradnu 😀 ...nie je to teda az taky horor. Ja si hovorim, ze hlavne, ze uz mi MD zacala, lebo chodit do prace a take cakacky...uff
nakoniec mi nariadil, ze uz budem chodit kazdy tyzden, lebo ako tu dadka spominala, bude mat este teraz dovcu, tak ze aby sme sa este stihli na poradni...Objednala som sa aj na ultrazvuk, cize predsa aj v 36tt sa robi...

Pozeram, ze vy vsetky k Havaldovi idete, no uff, ten tam musi mat tiez riadny natresk. Ja mam pocit, ze teraz sa ide tak masovo rodit, ze hadam na chodbe budu porody robit 😖

Tie, co ste sa pytali na poslickov...ja ich mavam obcas asi od 33tt. Nie su to iba menstruacne bolesti, ale normalne kontrakcie. je to inbe ako tvrdnutie brucha. Prosto, urcite to rozpoznate.
Prijemne to teda vobec nie je a ked si predstavim, ze pri porode to bude boliet asi 10x viac, tak mi uz zacina cipkat u prdele 😖

katka1981
11. máj 2009

Martinka presne aj ja tak. Ja som posero. Naposledy ked ma muz holil pred poradnou, ja som sa bala ako sialena, akoby som isla rodit, no nechapem co mi bolo. Dnes to skusim sama, a ked to nepojde cez brusko, tak snad sa nepototo od strachu uz len pri holeni. Mne sestricka tyka, poznam ju, len niekedy ma clovek pred znamym vacsi ostych ako pred cudzim.

Babulky dakujem vam za infosky a budem na vas velmi mysliet. Keby ste pri porode stikutali, prepacte mi to.

katka1981
11. máj 2009

Este jedna otazka. Pokial budem mat krcok uzavrety a v poriadku tak ako doteraz, ziadne bolesti, tvrdnutie, zatka a nic, tak najblizsi tyzden rodit nepojdem ze?

katka1981
11. máj 2009

tehula a vsetko mas v poriadku????

katka1981
11. máj 2009

Aj ja mam pocit ze je babyboom

mata1978
11. máj 2009

katka: len aby sa potom aj tebe velmi nestikutalo ked budes rodit xi potom musis prepacit ty nam, naozaj nemas preco stresovat pred poradnou, ved ti nejdu rezat hlavu 😀 a ci by si isla rodit na dalsi tyzden tak to asi nie ale ber to tak, ze ono ked priroda zaveli tak proste zaveli ale to by si rodilo skor a snad to tak nebude. Mysli pozitivne, hlavne nestresovat a babo sa vypyta na svet urcite v spravny cas.

katka1981
11. máj 2009

mata1978, no zajtra budem mat konecne tasku do porodky, vies tak uz budem kludnejsia 😀 to by bol iny trapas, vies, ze nemam sa ani do coho zbalit. A navyse cvicim z epinom, teraz mam pauzu a pred sebou este kopu treningov, dufam, ze to mala pochopila, ze este maminka, nie je pripravena. 😀 Nemame ani domalovane.

tehula
11. máj 2009

Katka1981> hadam hej, nehovoril nic speci. Pytala som sa aj na tie hrce opuchnute na bobrovi, vraj je to normalne ku koncu tehu. tak ved idem zas o tyzden, to uz by som mala mat vysledky aj zo streptokoka a pak este ten ultrazvuk, kde sa asi dozviem, ze cakama maleho slona, co uz fakt ledva krize zmakli.

katka1981
11. máj 2009

tehula, aj vy? Ja som tiez dnes mame do mailu spominala toto zvieratko na S. Ale nechcem si malu pohnevat nech ma nedokope.

katrin79
11. máj 2009

caute baby, tu je aka diskusia 😉 ja som sa prave vratila nabalena zo zdravotnickych potrieb, esteze to mam oproti domu, isla som jak tetuska z trhu v jednej igelitke baliky vloziek v druhej inkontinencne podlozky, no dama jak svet 😀

katrin79
11. máj 2009

katka: ten kurz bol fajn, konecne mam predstavu o com je porod a ako to bude vyzerat po porode, teda velka zabava nas caka 😉 hovorili nam aj o dychani, ale musim si to kuknut do tych papierov, lebo vsak uz som to aj zabudla, ja asi pojdem na porodnu salu s tymi papiermi 🙂 hlavne teda, ze si mame vybavit ,aby sme netlacili v leziacej polohe s vyviazanymi nohami, lebo to je najhorsia poloha, treba tlacit v polosede s vypolohovanym chrbatom, tak hadam sa to bude dat, hned sa na to dokiho spytam ked za nim pojdem

katka1981
11. máj 2009

katus, ja planujem na zajtra tieto nakupy. Kupovala si si aj tie jednorazove nohavicky? Doporucil ti niekto nejake konkretne dobre vlozky?

tehula
11. máj 2009

katka1981> jasne, najradsej vzdy zhodnotim, ked kuknem na seba do zrkadla z boku....a poviem si: Heidi, zasa sme pribrali jak prasce 😀

cau katrin79: no vidim, ze robis zasoby 😀 Mne to nastastie prislo vsetko postou z doscimonu. Akurat tie podlozky este nemam

Inak chcem podakovat holky este raz za tip na malinik....nakoniec ho teda mali v lekarni na Antolskej tak uz som ho kupila a mozem zacat varit. Dufam, ze to nechuti jak hnoj 😀

katka1981
11. máj 2009

tehula, inak ja som ti hovorila ze si chrust a doktor ta tiez tak zhodnotil. Myslis ze keby si bola tucna, bude ti nasilu cpat cokoladu??? Pockaj, ja idem zajtra, ked sa vratim bez pamlsku, odpoved je jasna 😀 Zlata moja ja mam uz plus 11 a vecer mam taky hlad (nie je to pazravost) akoby som mala od hladu odpadnut. Ja neviem co sa to deje. Mala je asi nejaka na vecer hladna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre