Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

vesi
27. nov 2007

certi 😀 😀 😀

katullka
27. nov 2007

certi, takze to si Ty, co si pisala o tom, ze sa trafili na 2krat, ja som to niekde citala, len som si nepamatala, ze kto to pisal. No ja stale neviem, ale mozno sa to tak vyvinie, ze ani nebudem mat cas rozmyslat a rozhodnut sa. No to si mala odvahu, ze si sa po 10h chcela postavit na nohy. Ja uz mam za sebou jednu operaciu-slepak, takze viem, ze ani po narkoze to nie je nic moc, ale vedela by som do coho idem 😅 .Ty si mala bolesti hlavy po operacii?
Citala som aj to, ze jedna baba ma zo spinalu trvale nasledky, vraj mava silne migreny a stale chodi po neurologoch.. ☹
Inak vacsinou vsetky baby pisu, ze sa to dalo vydrzat a ze ked budu este rodit cisarskym, tak so spinalom, no len ja som stale z toho "pokakana" 😀 😀 😀

certica
27. nov 2007

katullka, ja mam pritom skoliozu zrovna v tej dolnej tretine.
a hlava ma nebolela vobec

katullka
27. nov 2007

certi, ja mam taku esovitu skoliozu, cize medzi lopatkami a dole. Tam dole ma nebolieva, iba medzi lopatkami a dost ta bolest vystreluje na hrudnik. Este sa skusim o tom vsetkom pobavit s lekarom. Zatial, ked som isla do poradne, tak ma dost rychlo vybavil, takze sme sa o porode este nebavili, ale nabuduce, t. j. o 2tyzdne sa vraj uz budeme, tak uvidim, co mi povie.
A s tou bolestou hlavy je to asi individualne, Ty si mala stastie, ze Ta nebolela 🙂 .

k.a.t.k.a.
27. nov 2007

mne tiež pichali na 2x ešte ma aj cievkovali 2x 🙄 .. je možné že ma od toho spinalu bolieva chrbat? nikdy som s nim nemala problémy ale od pôrodu konec 🙄 alebo že by to bolo tým mojím "lahkým" dieťaťom? 😕 😀

ajuskamimi
28. nov 2007

ja som rodila na Antolskej spinalnym cisarom pred necelym pol rokom a myslela som si, ze budem mat na vyber. Tak som teda zvazovala, pre aky sa rozhodnem, lebo ja som totalna padavka a len co zbadam kvapky krvi, alebo ma pichnu alebo sa silnejsie udriem, tak sa vystriem 😀 no a operovana som nikdy nebola, tak som si nevedela ani jeden sposob predstavit. Dokonca ani filmy, kde sa operuje nemozem pozerat, bo mi pride zle a ak si znova nechcem doma obzerat podrobne dlazku 😀 tak to radsej prepnem. No a ked doslo na vec, tak som stale bola v tom, ze sak si mozem vybrat, ale ked dosla anesteziologicka a pichla ma do chrbta a ja na to, ze ci sa takto podava celkova narkoza, ze mi to je divne /no ja dievca z dediny 😀 / tak ona na mna, ze nie, ze mam spinala. A ja ze sak som sa este nerozhodla a ona, ze oni celkovu davaju iba ked je nejaky problem, inac rodia iba spinalom. A nakoniec som bola rada. Este som doktora pytala, ze keby mi doslo zle na stole /a to som tam naozaj odkvecla/ tak nech mi pustia trosku rajskeho plynu, nech to lepsie znasam. No a nebolo treba, sice som po vpichu odpadla ale potom to uz bolo v pohode. Mne to prislo strasne rychle, akurat jediny neprijemny zazitok mam asi taky, ze sa mi nejak nedali prelikat sliny. No a co sa tyka bolesti hlavy, tak vraj sa nema hlava dvihat, ale otacat sa moze. Ja som zakazdym, ked som sa sla napit, hlavu dvihla a potom si vynadala, ze aka som tava, sak ma dost boli rana, ci potrebujem este k tomu aj migrenu. No nastastie ziadne bolesti hlavy sa nedostavili, takz to je asi indy vidny 😀

ajuskamimi
28. nov 2007

fuuuuuuuuuuuuu ako tak pozeram, tak ja fakt neviem pisat kratke a strucne prispevky, pomaly kazdy je na pol strany 😀

katullka
28. nov 2007

Ajuska, to si ma velmi nepotesila, ze Ti nedali na vyber ☹ .Mam z toho strach, hoci pozerat operacie v TV mi nerobi ziadny problem, dokonca ich pozeram rada 😀 a obdivujem pri tom lekarov, ake vedia urobit zazraky. Ale priznam sa, ze v skutocnosti nie som taka hrdinka 😅 , ked idem na odber krvi, tak sa na to nemozem pozerat. Je to predsa ine na zivo a ine v TV. A mozno to tak bude najlepsie, ked mi nedaju navyber a zacnu konat. Uz asi o tom prestanem rozmyslat. Nejako bolo, nejak bude 😅 . Keby som vedela posunut cas.. 🙂

ajuskamimi
28. nov 2007

Katulka neboj, zvladnes aj spinal. Ja som pred porodom mala strasne zmiesane pocity. Hlavne som si nevedela predstavit situaciu, ze sa budu vo mne lekari vrtat zaziva 😀 bala som sa toho, ze budem pocut vety ako - podajte skalpel, rez vykonany, krvaca, odsavat a podobne. NO neviem, nic take som nepocula alebo ak aj ano, fakt som to nevnimala a nepamatam si to. Pri hlave mi sedela jedna sestricka /aspon myslim, lebo neviem, ci to bola lekarka alebo sestra, ale predpokladam, ze sestra/. Vdaka nej to bolo naozaj prezitelne. Cely cas ma hladkala po cele, drzala za ruku a rozpravala sa so mnou, takze som ani nemala cas mysliet na to, co sa "vo mne" prave deje. Ochvilku bol maly na svete a pocula som ho plakat a bola som ta najstastnejsia mamina na svete. No a ten pocit, ked mi ho priniesli este pocas spinalu a mohla som ho prvy krat v zivote pohladkat, ba dokonca mi ho dali tak, aby som ho dokazala pobozkat, ten pocit sa tu ani neda opisat, je to nieco uzasne. Ked si uvedomis, ze take male mimi /teda to moje az take male nebolo 😀 malo 4.1 kg a 53 cm/ bolo v tebe a bolo a je a bude tvojou sucastou do konca zivota, no proste fakt mi ten porod ubehol ako voda a pamatam si potom uz len na vetu, ze ochvilu som dosita a je potom. 😉

katullka
28. nov 2007

No trosku si ma ukludnila. Baby, co rodili dvojicky vacsinou pisali, ze babatka im nedali, iba ich poculi plackat a sestricky ich zobrali do inkubatora. Ale mne bude stacit (ak by mi ich nechceli ukazat), ked ich budem pocut a lekari mi povedia, ze su v poriadku 😅 . Tak Tvoj Jozko bol dobry macko 🙂 . Prirodzeny porod by si asi nemala lahky. No hadam to nejako zvladneme.

ajuskamimi
28. nov 2007

Katulka prave kvoli mojmu big Jojovi som mala cisarak 😀 a kebyze rodim niekedy este raz, tiez by som chcela cisarak /teda som o tom presvedcena na 90percent/ 😉 a neboj, ked som to zvladla ja, tak to musi zvladnut kazda, to mi ver 😀

katrin
29. nov 2007

Katullka, sorry, ale teraz uz asi babätká nevrátiš späť, takže nejak sa musia dostať na tento svet 😉 vydrž, nemysli na kraviny a hlavne nečítaj všetky naše príbehy... 😀 😀 uvidíš, že to pomôže 😉

katullka
29. nov 2007

Katrin, teraz ma Tvoj prispevok dost zaskocil 😒 Ja by som babatka za nic na svete nechcela vratit!!!!!Takze ak si to tak pochopila, tak uz radsej o porode nic nepisem. Inak myslim si, ze kazda jedna baba ma prvy krat pred porodom obavy.

katrin
29. nov 2007

Katullka, nemyslela som to zle, len som ťa chcela trocha "odľahčiť", aby si nebola taká vyplašená 😉

vesi
29. nov 2007

katulka, ja som mala obavy aj pred druhým pôrodom a ešte väčšie ako pred prvým 😝 😀 . neboj sa ked uvidíš bábätká, tak úplne zabudneš že si sa bála 😉
ajuska, tá pani čo sa stebou počas spinálu rozprávala, bola anesteziologička, tá moja bola strašne zlatá, sama som jej povedala nech sa so mnou rozpráva 😀 😀 nenormálne som sa bála, ale nakoniec to bolo v pohode a dokonca na to rada spomínam 🙂

certica
29. nov 2007

katullka, ja som katrin tiez tak pochopila, ako teraz vysvetlila, ale to mozno len preto, ze obcas takisto odlahcujem pre niekoho mozno nie uplne vhodnym sposobom 😅 . neboj, bude to dobre tak, ako bude 🙂

vesi, mna zas silou mocou nutila do konverzacie a bombardovala otazkami a mne sa pritom absolutne nechcelo, nakolko som sa predtym celu hodinu vykecavala s kolegom cez mobil 😀 . teda presnejsie som viedla monolog a on musel pocuvat. a nejak mi dosiel dych

vesi
29. nov 2007

certi 😀 😀 ja som sa pred tým vykecávala s kamoškou a to preto, že ma bola v ten deň navštíviť v nemocnici, videli sme sa po 2 rokoch a ked sme sa lúčili vo vestibule, tak mi začala odtekať voda. doteraz sa na tom bavíme, že ako ma zobrala jej návšteva. tak som jej vtedy volala, že ked nemôžem ísť spať ja, nebude ani ona 😀 😀 😀

certica
29. nov 2007

my sme boli zrovna s tym kolegom dohodnuti, ze ma rano/doobeda pride kuknut do nemocky. schvalne som si vsetky "procedury", ako ako infuzka, uzv, monitor, tlak a pod. dohodla so sestrickami hned zrana, nech stiham a... houbeles. taka som bola nasr..a 😀

arabeska
29. nov 2007

certica 😀 😀 takto ti pokazit plany,no teda 😀

vesi
29. nov 2007

😀 😀 😀 tá moja kamoška to aspoň stihla, síce tesne, ale stihla 😀 😀

certica
29. nov 2007

ar, mne plany nikdy moc nesli, to bude tym 😨 ale tak som sa tesila, ze vypadnem a aspon sa vytahom preveziem o 2-3 posch. inde, pokecam. normalne vlasy umyte 😀 a nist 🙄

vesi
29. nov 2007

ale aspoň si sa previezla z jedného poschodia na druhé 😀 😀 vyšla aspoň časť plánu 😀 😀

vesi
29. nov 2007

ja som rýchlo išla cez celú nemocnicu na oddelenie a len som čakala kedy sa to zo mňa začne liať 😅 a nielen ucvrkávať 😝 😀 😀

certica
29. nov 2007

vesi, rozmyslam, ci som nakoniec nesla schodami 😀

vesi
29. nov 2007

ale aj tak si sa prešla - dole v jednom kuse, hore v dvoch 😀 😀

ajuskamimi
29. nov 2007

vesi ja neviem, anesteziologicka bola urcite ta, co mi pichala spinal do chrbta. Tato jej to ale predtym vsetko nachystala a cely cas aj pred porodom aj po porode sa mi venovala.

katullka
29. nov 2007

Katrin, je to v pohode 🙂

vesi
30. nov 2007

ajus, O.K. tak to bola asi sestra 🙂 so mnou sa rozprávala anesteziologička a teraz ked nad tým rozmýšľam, tak tam stála asi aj sestra 😅

fenrirka
3. dec 2007

ahojte takze zajtra idem prvy krat na antolsku ....tak som zvedava..

marse
3. dec 2007

fenrinka podla mna budes spokojna 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre