Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katyka331
7. máj 2010

Mne na poradni vždy namerajú vysoký tlak, poslednú dobu sa mi točí okolo 140-150/90-95, ale doma si merám tlak a mám ho 120/80 plus mínus. Doktor ma zatial do nemocky nešupol, ale uvidíme, čo povie v utorok. Užívam magnex, bielkovinu mám ok, ani opuchy nemám nejako brutálne..asi mám len syndróm bieleho plášťa 🙂)

tehula
8. máj 2010

minix, moj manzel bol aj pri pichani EPI, aj vody a to som nemala nadstandardny box

ciefulik
8. máj 2010

ahojte, aj môj manžel bol na sále aj pri pustení vody a držal ma pri pichaní EPI
povedali mi, že môže byť so mnou, hneď odkedy ma dajú zo vzdychárne na sálu

katyka331
8. máj 2010

ja by som sa chcela opýtať, že keď môj priatel nemôže byť pri pôrode, ale mamina by so mnou chcela ísť do nemocky, ale nie k pôrodu,môže byť mamina so mnou aspoň pokým pôjdem na sálu?? treba aj za toto zaplatiť ? ďakujem za info..

katy1979
8. máj 2010

Katyka to ti povedia baby co uz rodili na antolskej. Ale na sale mozes byt docela dlho, nielen na druhu dobu porodnu. Ja som bola v ruzinove na sale od piatej rana do pol stvrtej poobede. Napojena na pasy.

meliska
9. máj 2010

katyka331: mm bol so mnou hned po "priprave" (klystir, monitor, vysetrenie), odpochodovala som na salu a tam sme uz boli spolu... ale bolo prazdno... v tu noc/rano sme rodili len dve 😉 a na sale sme boli nejakych 11-12hodin 😅 😀

ceresna
9. máj 2010

Ahoj, v júni čakáme druhé bábatko - chlapčeka. Už jedného máme doma, Tomáško sa narodil pred dvoma rokmi na Antolskej. Inak som rada, že som objavila túto diskusiu, aspoň si môžem porovnať, čo sa odvtedy zmenilo.

Pri prvom pôrode pustili manžela až na pôrodný box, kým som bola na "čakačke", cca 3,5 hodiny - tak tam vraj nemohol byť. Ale keď som ja rodila, bolo dosť husto. Pri Epi už bol.
Minule ste tu písali, že za tú prednášku, čo je pre oteckov sa platí. Platí sa aj za tú prednášku o epidurálke?
A koľko stojí epidurálka? a účasť otecka teraz v eurách? Vďaka za odpovede.

jarus8
9. máj 2010

Čerešňa, prednáška o epidurálke je zadarmo, mne to povedala sestrička vo štvrtok v poradni. Prednáška je v stredu o 14:00 na áre niekde v zasadačke, alebo také niečo tam splietala.
Prednáška pre oteckov je zajtra o 12:30 alebo 24.5. o 12:30a vraj sa platí cca 6-7 eur, ale neviem či je to za oboch, alebo platí len otecko, to by som aj ja rada vedieť.

minix
10. máj 2010

Ceresna, k poplatkom-> str.480, prispevok jasminet 9,59.

lucqa
10. máj 2010

ahojte, baby kedy ste zacali chodit do poradne na antolsku? mne este dala moja dr. termin o tyzden k nej, a ze az potom na antolsku, neni to neskoro zacat chodit az v 37tt ? chcela by som si zazmluvnit porodnika a stihnut aj prednasku o EPI, tak zacinam chaosit ci to vsetko stihnem.
a tu prednasku pre oteckov treba absolvovat? pri prvom porode som mala muza pri porode bez prednasky a nebol problem.

lucqa
10. máj 2010

ozaj, a treba vymenny listok od mojej dr. k porodnikovi?

jarus8
10. máj 2010

Lucqa nie, netreba.

ceresna
10. máj 2010

Lucqa, ja sa chystám na Antolskú 1x túto stredu. To budem 35tt+5d. Tiež by som ešte chcela stihnúť prednášku o EPI, len ja mám problémy so strážením prvorodeného. Tiež neviem ako to postíham, snáď neporodím nejak predčasne.
My sa na tú prednášku pre oteckov nechystáme, pokiaľ si pamätám, bola dosť o ničom. Navyše tato ani nemá čas.

lucqa
10. máj 2010

dakujem baby, tak snad vydrzim do terminu a stihnem vsetko 😅
ceresna, my na tu prednasku pre oteckov tiez nemame moc cas, hlavne kvoli prvorodenemu a este sme aj mimo BA, tak to splietame casovo jak sa da, preto som sa aj pytala 🙂

babulina
11. máj 2010

prednasku pre oteckov tiez asi tentokrat odignorujeme, mm nestiha, ja este mozno by som nejako stihla, ale i tak to bolo o nicom, na epi sa asi vykaslem, i tak ju tak na 80perc nechcem, inak to je s tymi vysetreniami kvoli epi - plati sa? a kolko?

jan12
11. máj 2010

Ahojte dievcata, kolko sa plati za kurz u p. Jezikovej na Antolskej.

babulina
11. máj 2010

3eura za dvojhodinovku

jan12
11. máj 2010

a na kolko hodin priblizne vychadza ten kurz.

helen
11. máj 2010

Katyka mám presne ten istý syndróm čo ty 😀

darja20
11. máj 2010

babulina, mne ziadne vysetrenia kvoli epi nerobili, na prednaske sa nas hromadne opytal, ci niekto berie nejake lieky, ma alergie, skoliozu, zlu zrazanlivost krvi.. ak ma nejaka niektory z tychto problemov, tak ju poslu na vysetrenia, ale inak neriesia kazdu osobitne. ostatne, epi je na tvoju zodpovednost.

misik1
11. máj 2010

nas sa ani hromadne nikto nepytal to co pises darja,jedna baba s apytala,ze ked ma skoliozu,tak jej vravela,ze ona to vie pichnut aj tak....no mudra bola pani doktorka...to je fakt,ze podla toho na koho natrafis...zaujim ich ci si zaplatila 106 eur a aj tak az konktretny anesteziolog zvazi ked za tebou pride na porodnicu,ze co a ako...ved ja ekg a krvny obraz a zrazanlivost nikto nepozeral co som mala kvoli tomu so sebou...to asi az potom....ale mohli by dat priestor aby s ato dalo prekonzultovat este osobne a vopred,nie potom zrazu zistia,ze nemozu pichnut

helen
11. máj 2010

Baby anestézioóga bude určite pred podaním EPI zaujímať množstvo trombocytov z posledného odberu krvi, niekedy mu stačí pozrieť do tehu knižky ale niektorí vyžaadujú max dva týždne starý KO, ten vám dá spraviť pôrodník v rámci poradne.

puhinka
11. máj 2010

ahojte baby...aj ja budem rodiť na Antolskej a mm musí absolvovať tú prípravu,keď chceme,aby rodil somnou?
a ked ja neabsolvujem predpôrodnú prípravu stane niečo?
a k tej epi...dávate si ju všetky?
myslíte si,že sa to dá vydržať aj bez nej?
a ešte jedna otravná otázka...či si treba zazmluvniť lekára?
pretože jedna známa mi vravela,že ak si nezazmluvním,tak ma nechajú trpieť aj dva dni...je to pravda?

cicimon
11. máj 2010

otec nemusi nic absolvovat. len zaplatit poplatok. Takisto ziadne kurzy nie su potrebne. A podla mna sa da vydrzat aj bez epi, ale to je asi individualne

latvia
11. máj 2010

bez epi porod ide, skolioza nieje dovod na nepichnutie

certica
11. máj 2010

ja skoliozu mam a s pichanim problemy v mojom pripade neboli

melkina
11. máj 2010

puhinka ahoj 🙂
aj ja budem rodiť na Antolskej a zazmluvnit lekara si nemusis a čo mam info od inych bab co rodili, tak sa vobec nestazovali, že by ich nechali trpiet 😉 a mm nemusi absolvovat tu pripravu, staci zaplatit v pokladni za otca pri porode 🙂 a ja som pri predch.detoch predporodnu pripravu neabsolvovala, oni ta tam aj tak na sale usmernuju co a ako, ale osobne si myslim, že ked niekto čaka 1.babo, tak ta predporodna priprava je fajn vec 😉 a ja som predtym epi nemala, nakolko 15 rokov spat sa to ani nerobilo ešte a prežila som všetky porody, aj ked keby sa to vtedy dalo, mne by pri 1. malom epi isto pomohla, mala som silne bolesti 14 hodin a to som uz na konci bola taka unavena, že nebolo sil na tlacenie ☹ ale da sa to zvladnut aj bez epi, neboj 😉

darja20
11. máj 2010

baby, ja by som sa rada spytala taku amatersku otazku, ze ked zacnem rodit a mm ma odvezie na antolsku, kam sa mam hlasit, ze rodim? dolu na aro na pohotovosti alebo hore na informaciach? alebo mam ist rovno na piate? v noci mi je jasne, ze pojdem na pohotovost dolu, ked je vsetko ostatne zavrete, ale za bieleho dna ma to zneistuje..

elly111
11. máj 2010

darja príjem je myslím č.dv. 27? Ale aj na informáciách poradia 😉

elly111
11. máj 2010

u mňa pre skoliźu pichnúť epi nevedeli, až keď im manžel vysvetlil typ vybočenia chrbtice, tak asi na 5x pichli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre