Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

megie
13. apr 2007

baby? Viem, že mám ešte časúúú, ale rada by som vedela, ktoré ste sa rozhodli pre Antolskú - prečo? Aké sú výhody oproti iným? Dakujem (stačí v skratke) 😉 😵

diddi
13. apr 2007

pre mna je to lokalita, vybavenie, hlavne pre predcasne narodene deticky a samozrejme lekari...hlavne tí, ktorí robili predtym na Zochovej...cize I.gynekolog.-porod.oddelenie

kiwuska
13. apr 2007

mam dvojicky a antolsku mi odbornici odporucili kvoli najlepsiemu vybaveniu pre rizikove deticky, za ktore sa dvojicky povazuju. Dlho bolo vsetko v pohode a nakoniec sme sa o velmi dobrej starostlivosti o deticky presvedcili sami.

diddi
13. apr 2007

kiwuska, u koho si rodila dvojicky?

kili
13. apr 2007

kiwuska, a čo sa stalo?

kiwuska
13. apr 2007

Rodila som u scholtza. Moji chlapci mali tzv. transfuzny syndrom. Najprv rastli rovnako asi do vahy 1600 g a potom zrazu kubko zacal zaostavat. Stalo sa to, co nevie nikto preco a je to v medicine zahada, ze sa prerusila nejaka cievka ktora privadza babatkam krv a jedno babo si zacne brat krvicku od druheho. Je to nebezpecne pre obidve deticky, lebo jedno jej ma malo a druhe privela a je ohrozene srdiecko. Vdaka tomu, ze sa porod nacasoval na optimalny cas pre obidve deticky, i ked kubko mal 1700g a bol este mesiac v nemocnici, janko mal 2800g su obidvaja teraz uzasni, krasni a zdravucki. Babulky, stava sa to jeden mzno z niekolko sto dvojickovskych tehu. tak uz sa to stalo mne a teraz sa toho neobavajte. drzim palce.

megie
13. apr 2007

Ďakujeeem! 😉 😵

lucqa
13. apr 2007

Megie, ja idem do Petrzalskej casti, cize III. gynekolog.-porod. oddelenie, kedze som povodne z Petrzky, ale co som sa stretla s lekarmi, tak su tiez dobri a ta u ktorej budem rodit ja je super 🙂
Ale fakt je, ze Antolska je velmi dobre vybavena nemocnica 🙂

lusil2005
13. apr 2007

megie ja som sa veeelmi dlho rozhodovala medzi antolskou a ruzinovom. antolska mi bola taka nesympaticka prostredim. tak som bola na prehliadke aj tu aj v ruzinove no a ta prehliadka v ruzinove ma dost odradila. cele mi to tam pripadalo ako na beziacom pase, aj to riesenie chodby kde travia mamicky prvu dobu spolu s tymi co sa zotavuju tie dve hodky po porode + manzelia vsetkych 🙂
no neviem - mna to dost odradilo ale stale som nebola rozhodnuta. nakoniec som citala niekde samu chvalu na doktora Rozemberga, tak som za nim skocila, zistila som ze je fakt super a tym padom bolo rozhodnute kedze on je porodnikom na Antolskej :P
jej a este - wcka. kedze je mala pravdepodobnost ze sa dostanes na nadstandard hned od prveho dna (ak tam planujes ist), socialne zariadenie na antolskej je vzdy jedno spolocne pre dve izby. v ruzinove je to jedno zariadenie pre celu chodbu.
a ked som zistovala, volala, pytala sa, aj ta ochota sestriciek bola ovela vacsia na antolskej ale mozno to bola nahoda.

olinka6226
16. apr 2007

diddi, mas nieco nove??? umieram zvedavostou.

lusil2005
17. apr 2007

No ja idem do poradne dnes. Teda ak sa tam dotrepem lebo som zariadovala detsku uzbu a uz druhy den sa nemozem ani postavit. Tak ma vsetko boli. Od noh cez brucho az po chrbat. Nemozem sa ani hybat :( A to mam ist dnes na cvicenie!!!! Umrem :( Ale info napisem :P

lili78
17. apr 2007

prosím vás, mohli by ste mi poradiť, rozhodujem sa, akého lekára si mám vybrať na pôrod na antolskej,ale chcela by som k nemu chodiť už skôr - na poradne, kedže s mojou lekárkou v ružinove nie som moc spokojná - teraz som 23 tt, poradte mi pls. lekára, ktorý je dobrý odborník aj človek - ľudský prístup a berie aj do poradne skôr. Rozhodujem sa medzi Dr. Rozembergom, Doc. Korbeľom, alebo Mudr. nižňánskou, ktorých tu najviac chválite( i ked vraj MUDr. Nižnánska nie je z BA aje problém dôjsť k pôrodu?)

a ešte jedna otázka - aký je rozdiel medzi I. a III. gynek -pôrod. klinikou - len v lekároch a co sa týka vybavenia, disponujú obe kliniky rovnakými nadštandardnými izbami a ďalší personál je lepší na ktorej?
dakujem vopred za odpovede a prajem krásny deň

katrin
17. apr 2007

lili, osobne by som bola za Dr. Rozemberga, prip. Dr. Scholtza alebo Dr. Janáča.. 😉 (Janáč je skvelý odborník, aj keď jeho správanie nie je trikrát vyberavé 😀 ). Rozemberg je aj ako človek, aj ako odbornik fajn, ja som s nim nestihla podpisat zmluvu. Prvykrat som bola u neho v poradni dva dni pred pôrodom 😔

rozdiel medzi klinikami je iba v tom, že sú to kliniky, kt. jedna bola predtym na Zochovej a druha na Bezručovej. Keď zanikli tieto pôrodnice, všetci sa presťahovali na Antolskú a názvy zostali. Pôrodnica je len jedna.

katrin
17. apr 2007

tých dvoch doktorov (Doc. Korbel, Dr. Nižňanská), čo spomínaš, nepoznám.. to ti povedia iné kočky

diddi
17. apr 2007

cau oli, pytala som sa ako je to s tym malovanim....hlavne ako dlho a lekarka sa ma opytala, ze vy ako dlho doma malujete?...takze takato bola jej odpoved...vcera mala zhon v ambulancii, tak sa nedalo moc rozpravat, za hod. idem na cvicenie, tak snad sa nieco viac dozviem

lili78
17. apr 2007

dík katrin za odpoved, tiež som nalomená ísť za mudr. rozembergom, len som váhala kvôli tým klinikám, ale kedže je to jedna pôrodnica, tak ok,
ja chcem s mudr. rozembergom podípsať zmluvu, ak by ma teda vzal skôr, pretože už nechcem chodiť k doterajšej lekárke do poradne, myslíž, že by ma vzal aj skôr než od 30tt?
Ty si rodila u neho teda?

valy
17. apr 2007

ahojte, neviete nahodou, aky je postoj Dr. Rozemberga k nastrihu hradze? mam z toho strasny strach a chcela by som sa tomu vyhnut

adetka
17. apr 2007

ja poznam ako skveleho porodnika z menovanych iba Korbela... 😝 ...a toho som uz tu vychvalila dost 😀 ... aj ked obcas mava velmi chlapske reci... 😉 pocas porodu velmi pomaha... dodava odvahu... a upokojuje... je tolerantni k akymkolvek prejavom strachu... t.j. nezjapal na mna a ani ma nesprdol... chodi sa na svoje pacientky pozriet a poinformovat aj po porode na setonedelie (co si pochvalovali aj moje spolubyvajuce)... a zasije tak kvalitne... ze som v porovnani s inymi mala ovela mensie problemy a bolesti... a ako pisala katrin... porodnica je len jedna...

akurat, keby si lezala pred porodom v nemocnici... tak lezis zakazdym inde... ale v rovnako dobre vybavenych izbach... a tu mi vyhovovali skor ludia zo Zosky... lezala som aj na perzalskej... po prvom spontannom potrate... Niznanska, Havalda i Korbel si vzdy pri vizitach sadli ku kadzej pacientke... porozpravali sa... poinformovali, zodpovedali na otazky... u tych druhych som musela behat za nimi... tahat z nich informacie... a vitity prebiehali ako na beziacom pase, bez usmevu, bez kontaktu pacientka a lekar...

katrin
17. apr 2007

lili, skus sa s nim dohodnut, podla mna ta zoberie. Ja som bola prvykrat u neho v 31tt, odoslala ma moja gynekologicka uz do porodnice. Rodila som vsak v 31tt+2, takze nie u neho - chcela som u neho rodit, ale ako som uz pisala, nestihla som s nim podpisat zmluvu a nemal vtedy službu. Rodila som u Dr. Scholtza (primar) a Dr. Janáča, kt. mali akurát službu.

pipi1211
17. apr 2007

ahojte... vcera som sa pytala Jezikovej na to malovanie a povedala,ze ten kto ma zaplateneho dr rodi tam a ten kto nie tak ked nas to chyti mame si zavolat ci nas prijmu alebo nie. Takze ak chcete rodit tu tak si zaplatte dr.... a malovat by sa malo do polky maja lebo ze teraz robia porodnu salu a potom oddelenie

adetka
17. apr 2007

valy... u Rozenberga neviem... ale Korbel kym nemusi... tak nechce vobec nastrihavat... skutocne sa tomu brani... ani u mna to nechcel robit... ale ked som tlacila, aj ked somnemala... tak co uz 😝

katrin
17. apr 2007

valy, kocka, kt. so mnou bola na izbe, rodila u neho a ju nenastrihaval, ale ona mala taky rychly porod, ze ani nestihli... Inak, podla toho, co hovoria ine kocky, nastrih je to najmenej z celeho porodu. Ja neviem, ja som rodila cisarskym, ale o bolestiach a kontrakciach by som ti vedela pisat.. Rodila som totiz 3 dni 😝 😔

valy
17. apr 2007

to musela byt hroza ☹

adetka
17. apr 2007

ili... a co sa Niznanskej tyka...tak od inych viem, ze je dobra... ale aj uprimnaaaa... ked sa jej nepaci nieco co robis... tak ti to povie na plnu hubu... 😀 mne vytkla, ze som nesla k ich diabetologicke (aj ked som chodila ku svojej), a ze som nebrala zelezo (aj ked som ho brala v Calibrume)...

katrin
17. apr 2007

valy, vobec nie.. na vsetko zabudnes, ihned ako porodis a uvidis svoje deti/dieta... 😵 ver mi

adetka
17. apr 2007

valy... nebola... resoektive si z toho nic nepamatam... a kedze som mala EPI... tak ani to zasivanie som velmi necitila... vazne 😉

lili78
17. apr 2007

diky za odpovede, asi fakt skusim toho rozemberga,ale tiež by ma to zaujímalo stým nástrihom hrádze, neviete ci to robí automaticky, alebo len keď musí?

katrin
17. apr 2007

lili, to asi aj záleží od postoja pôrodníka

llaura
17. apr 2007

ahojte, ja som bola na poradni min. tyzden v piatok a doktor mi povedal, ze prijimaju iba tie rodicky, ktore maju zmluvu s porodnikom, inak nie.mozno to zavisi aj od dohody s porodnikom.

arabeska
17. apr 2007

lili mna rodil rozemberg a nastrihol ma ale ja som mu zato vdacna lebo inak by som bola dotrhana az az.takze to asi robi iba ked je to nutne,ale ten nastrih bolo iba take stpnutie toho by som sa vobec nebala.
iank ku nemu pojdem rodit znova je naozaj super 😵 odporucam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre