Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pufa
7. apr 2013

@1mariannka11 ja hovorím o množstve výskumov. V Nemecku sú pri pôrode, pokial je fyziologicky, len porodne asistentky.

alikaa
7. apr 2013

@pufa Na Antolskej je par doktorov, ktori nepichaju standardne oxytocin, ak si to nezelas. Mne ho pri druhom porode nestihli pichnut, kedze sme do nemocnice dorazili na poslednu chvilu, par sekund potom ako som vyliezla na porodny box som porodila. Stihla som pred tym povedat, ze nechcem nastrih a splinili mi to. Mala som potom len povrchove trhlinky. Takze ak natrafis na tych spravnych doktorov, tak mas sancu zazit co najprirodzenejsi porod aj na Antolskej 🙂

pufa
7. apr 2013

@alikaa super, to znie dobre. Tak nejako by som si to predstavovala 🙂 na ktoreho Dr. si mala šťastie ty?

jajka81
7. apr 2013

@pufa Mne oxytocin nepichali, ale to bolo možno preto, ze som mala vyvolavany porod (prostaglandin)?

sammy
7. apr 2013

@pufa Ja som tiez nedostala oxytocin pri druhom a tretom porode, lebo to proste slo same. A k nastrihu - nechala som to vzdy na nich ako sa rozhodnu. Tak prve 2 porody bol nastrih a treti uz nie a i tak som sa trosku natrhla. Nechcem si predstavit aka by som bola potrhana keby som pri prvom porode urputne trvala na tom, aby ma nenastrihli.
Ono by mozno pomohlo, keby sa davalo pri priprave na porod kazdej rodicke podpisovat ako si to predstavuje a tie co vyslovene nechcu nastrih, by si podpisali, ze na vlastne riziko ho nespravia. Ale raz mozno aj to bude 🙂

bubka35
8. apr 2013

mala som nastrih aj tak som sa riadne roztrhala. jazva po nastrihu boli intenzivnejsie aj castejsie nez tie po natrhnuti-som viac ako 2 roky po porode 😝

lemac
8. apr 2013

ahojte baby, neviete mi poradit ci partner pri porode potrebuje absolvovat nejaky kurz? Lebo v tehotenskej knizke mam taku kolonku, ze partner pri porode Ano/Nie a neviem, ci len tak staci prist alebo musi byt nejak pouceny...a ak ano, musi absolvovat kurz/poucenie na antolskej alebo aj niekde inde moze?

pufa
8. apr 2013

@sammy no nesuhlas zeny s nastrihom je jedna vec, ale pokial sa zena na porod nepripravuje, myslim tym cvicenia a masaz hradze, potom to tvrdohladve odmietanie moze mat nepekne nasledky. Malo by to byt tak, ze doktori apriori nastrih neurobia, len ked je to naozaj nevyhnutne. Niekolko zien tu pisalo, ze im doktor/ka pri tlaceni hlavicky pridrziavala alebo aj masirovala hradzu, povedala kedy maju na chvilu prestat tlacit aby sa stihla hradza prispodobit hlavicke atd. Aj od samotneho vedenia porodu zavisi ci nastrih je nutny alebo ci sa potrhas. Ked u nas doktori vo vacsine pripadov to chcu mat rychlo za sebou a potom to konci zasivanim. Nie vzdy sa tomu predist da ale da sa pre to vela urobit. Urcite viac ako sa v sucasnosti robi.

alikaa
8. apr 2013

@pufa mala som stastie na dr. Dubcakovu 🙂
@sammy Ja som pred prvym, aj druhym porodom cvicila s balonikom epi-no a mozno aj vdaka tomu nastrih nebol potrebny.

pufa
8. apr 2013

@alikaa tak sa potvrdzuje, ze na dobry porod sa pripravit treba 🙂 ja by som tiez ten epi-no chcela, len vsade pocuvam ze je to drahe a este som sa neodvazila zistit, kolko presne to stoji 🙂

pufa
8. apr 2013

@alikaa Este sa ta chcem opytat, uz som tu viac krat citala, ze otec vidi dietatko pri porode (ak je pritomny) a potom az na 5-ty den po porode. Pokial nebudem na nadstandarde tak si moj manzel nebude moct zobrat svojho syna na ruky 5 dni? Dufam, ze som to zle pochopila..

luciarichard
8. apr 2013

@pufa pokiaľ viem bohužiaľ babatka na Antolskej sa ukazujú len cez sklo ....

cicimon
8. apr 2013

@pufa spravne si to pochopila

luciarichard
8. apr 2013

@lemac na Antolesj otec nepotrebuje žiaden kurz 😉

pufa
8. apr 2013

@luciarichard
@cicimon poznate aj dovod? na kramaroch je sice ta chodba pred sestonedelim nic moc ale pustia vonku mamicky aj s babatkami ked maju navstevu.

luciarichard
8. apr 2013

@pufa Netuším, viem že na Kramároch je to tak, ale Antolská ma celkovo zle vyriešené návštevy na šestonedeli 😒

alikaa
8. apr 2013

@pufa Poznam v mojom okoli par bab, ktore mali dlhodobe problemy po nastrihoch a roztrhnutiach a mala som z toho panicky strach v prvom tehotenstve. A teda akakolvek suma mi stala za bezproblemove poporodne obdobie. Ja som si kupila nove cez peribabu (to lacnejsie) - http://www.perinbaba.sk/catalogsearch/result/?q..., ale tu na MK je aj tema o epi-no a obcas tam nejaka baba predava pouzite lacnejsie. Ak cvicis s kondomami na tom baloniku (samozrejme vydezinfikovanom), tak nemusis mat strach z prenosu nejakych chorob.
A co sa tyka otecka, tak je pravda, ze ked uz ta presunu na oddelenie sestonedelia, tak babatka nesmu ist na chodbu kde chodia navstevy a nikto by nemal ist donutra. Ak si na nadstandardnej izbe, tak je dospelnym povoleny vstup. Kazdopadne nic by sa podla mna nestalo, keby otecko nachvilu presiel za vchodove dvere na sestonedeli a popestoval si chvilu svoje babatko. Urcite nikto nepride a nebude mu to zakazovat.

pufa
8. apr 2013

@alikaa dakujem za info. tak pokial je to dvojciferne cislo, mozno si to objednam. nie som si ista, ci by som chcela pouzity, aj ked vydezinfikovany. o tom oteckovi sa s nimi este porozpravam ked na to pride, moj manzel by to prezival velmi tazko ak by to bolo striktne takto. asi by to bol pre mna dovod na zmenu porodnice. Od ktoreho tyzdna si zacala "cvicit"? 🙂

apple7
8. apr 2013

Ahojte, chcem sa opytat, prosim vas ako to je na antolskej pri sekcii? viem ze tatko tam byt nemoze, ale co po nom? odvezu ma na sestonedelie a uvidim ho az po 24 hod ked sa postavim? dakujem

alikaa
8. apr 2013

@pufa Teraz ten lacnejsi balonik predavaju za 85 eur, ja som ho vtedy pred vyse 3. rokmi kupila este tusim za 65 eur. Odporuca sa cvicit od ukonceneho 36. tyzdna. Vacsina bab do 2 tyzdnov nacvici na obvod priemernej hlavicky 🙂 Ved kukni diskusiu, tam sa mozes poradit - https://www.modrykonik.sk/forum/3-trimester/epi-no-balonik-2/

peneloppa
8. apr 2013

@apple7 Ahoj. Otec priamo pri sekcii nemoze byt, caka za dverami. Ja som rodila 2x sekciou na Antolskej a postup bol taky, ze ma odviezli na sestonedelie, este v ten den mi prisli ukazat dcerku, skusala som kojit i ked som este musela lezat, chvilu mi ju nechali, aby som sa pokochala a potom odniesli. Do 24 hodin musis vstat na nohy, osprchovat sa, prevezu na inu izbu (pretoze priamo po sekcii je vyhradena zvlast izba kde si viac sledovana). Dcerku som mala od druheho dna stale na izbe. Bolo na mne ci ju na noc dam sestrickam alebo sa postaram sama. Ja som chcela mat malinku stale pri sebe. Je to indi vindi, zalezi ako sa citis, lebo aj v noci treba k malinkemu vstavat. Drzim palce, neboj vsetko bude ok, vsetko dobre !!!

apple7
8. apr 2013

@peneloppa dakujem, takze ho uvidim az 24 hod po sekcii, dobre som pochopila. dufam, ze stretnem nejaku dobru babu vedla seba 🙂

sammy
8. apr 2013

@pufa Ja som rodila prvu na Kramaroch a tam som mohla brat babo normalne na chodbu, dalsie dve na Antolskej, manzel nebol pri porode a dcery si prvykrat chytil az ten piaty den, ked sme sli domov, dovtedy ich videl len cez sklo. Nie je to tam velmi dobre vyriesene, chapem, ze sa boja roznasania chorob a pod. ale aspon otcov by veru mohli pustat k babatkam.

alenkam.
8. apr 2013

@apple7 cakal muz za dverami, potom ho zavolali ked maleho vazili, merali, siel so mnou na sesdtonedelie, este mohol byt nejaku chvilu so mnou na izbe, potom mohol ist este k malemu a domov..

apple7
8. apr 2013

@alenkam. jej dakujem, tak si ma potesila 🙂

janicka11
8. apr 2013

@apple7 ahoj a kedy ides na sekciu ak smiem vediet?.ja uz mám zasebou jednu sekciiu na Antolskej.

silsil
8. apr 2013

😠 to fakt ten otec si uvidi dieta az na 5ty den?? vrrr... na jednej strane chapem, ze cez sklo je to pre navstevy, aj pre babo bezpecnejsie kvoli choroba atd..ale ved preboha je to jeho otec... tak ale zas ked kazdy druhy otec chce vidiet to svoje dieta a si ho bude po chodbe, pred izbou (lebo na izbe su ine zeny) chciet popestovat..tak urcite to tam aj sestrickam bude zavadzat : /// .,...

majka99999
8. apr 2013

@apple7 ja mam tiez skusenost ako @alenkam. , ze mohol ho vidiet po porode, pofotit, ked ma odnasali na izbu, tak tam prisiel s taskami a chvilu tam so mnou bol. Mna nestahovali nikam.

pufa
8. apr 2013

@alikaa takto som si nemyslela ze stacia 2 tyzdne! dik za linku, idem studovat 🙂

kkbb
8. apr 2013

@pufa ahoj dakujem, ze si sa ozvala 🙂. Tiez som mala nastudovane odborne publikacie o nastrihoch, porodny plan, zaplatenu dulu....bolo mi to prd platne. Skoncila som s preventivnym nastrihom, bez mojho pisomneho a ustneho suhlasu a bez mojho vedomia. Nikto sa ma na moj nazor nepytal v duchu hesla - rodicka = nesvojpravna pacientka. Mozem porovnat 15 cm jazvu po cisarskom, nastrih a roztrhnutu stenu vaginy. Uplne najhorsie, najbolestivejsie bolo nastrihnutie a nasledne hojenie.
Ale pocula som aj pribehy peknych porodov v slovenskych nemocniciach... Takze, ak mozem odporucat zobrala by som si porodny plan podpisany vopred primarom, dulu a kameru. Preco si nezopakovat prijemny zazitok a pozriet si prichod dietata na svet?....tiez sa moze hodit, ak by sa zdravotaci spravali nevhodne...., ale to neprivolavajme.
Zelam ti porod podla tvojich predstav. Vsetko bude dobre, ked si budes verit !!! Drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre