Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
4. jún 2009

akejka> mneme pisala, ze tusim od utorka by mala ist na pevno do nemocky na vyvolavacku. Urcite to uz ma za sebou. Ved uvidime, ked napise.

tehula
4. jún 2009

chcem sa spytat trosku od temy. Prislo vam vyrozumenie od soc. poistovne o vyske materskej? Pripadne, prisiel vam nejaky papier zo soc. poistovne?
Mne totiz vcera poslali ziadost, ze nemaju kompletnu dokumentaciu a konkretne ze mam obratom poslat rodny list dietata. Ale ako, ked sa este nenarodilo? Znamena to, ze prvu davku dostanem az po narodeni? Nemalo by to byt normalne mesacne platene ako vyplata?
Viete mi poradit prosim niekto? Viem, ze asi sa tam budem musiet trepat osobne, ale teraz sa na to vobec necitim a telefonat nic nevybavi, ako poznam urady

kobolova
4. jún 2009

Podla mna tam skus zavolat, a daj si vysvetlit, co vlastne od teba potrebuju... Ja som podavala ziadost asi tak 2 tyzdne dozadu, a zatial mi tiez nedoslo ziadne rozhodnutie o vyske..., ale teta mi pri preberani vravela, ze deathline je v kazdom mesiaci 3. alebo 4.-teho, takze to asi vsetko "pozbieraju" a vyrataju... takze tak.
Mne volala asi po tyzdni mzdarka z prace, ze jej volali zo SP, ze vraj mam napisany zly datum nastupu na matersku (sekla som sa o 1 den 😀 ), tak som to tam bola prepisat... Ale to mi volali, a neposielali ziadost, ze mam nieco chybne, ci nekompletne... cinkni im tam, oni ti to budu vediet povedat aj telefonicky, ja som s nimi uz parkrat veci takto vybavovala... 😉

zuzma
4. jún 2009

tehula: malo by Ti prist oznamenie o vyske materskej, vsetky podklady mali ist od tvojho zamestnavatela, rodny list s ostanymi papiermi posielas potom po narodeni dietata (najdes to na internete - stranka soc. poistovne), posielala som im vsetko potrebne a skoro po 2 mesiacoch si odomna vyziadali znova kopiu rodneho listu 🙂

kobolova
4. jún 2009

Ja sa chcem spytat bab, co uz rodili na antolskej, pomaly sa balim, a vazne uvazujem, ze sa zbalim do mensieho kufra na kolieskach (mam len obrovsku sportovu tasku 😒 ).
Co hovorite na kufor? Da sa potom odlozit do skrine, alebo nebude vadit, ked bude pod, ci pri posteli? (ked budu tie "vizity"... 😝 )

zuzma
4. jún 2009

kobolova: mne sa do skrine taska nezmestila, mala som ju pod postelou

kukenzi
4. jún 2009

ahojte,

katka1981 drzim silno palce a nech to mas cim skor za sebou.

mne ako na potvoru vecer vypadla amalgan. plomba zo stolicky... ma porazi, zajtra o 9h musim ist k zubarovi 🙄 pocas tehu by sa s amalganom nic nemalo robit, ze? lebo tam je ortut, ale zase asi ani pocas kojenia... no som zvedava 🙄

slnecnica11
4. jún 2009

Ahojte kočky,ja som vobec nemala cas sa ozvat.Moc vam vsetkym
dodatocne dakujeme za gratulacie 🙂 !!!!
A rozmyslam ci ma vobec vyznam este popisovat porod 🙂
Vidim tu este kukenzi,Kto este porodil?Nemam sancu precitat 30 stran 🙂

tehula
4. jún 2009

slnencnica, len napis, zvedave sme 😉

dadka212
4. jún 2009

ahojte 🙂

slnečnica aj ja to už mám za sebou 😀

Kobolova no ten kufor vôbec nebude prekážať 😉 kopu mamičiek tam mali také kufre a bolo to OK 😉

pridala som už aj fotečky malinkej 🙂

inneska
4. jún 2009

kuki...mne pred 3 týždňami plombovala zub amalgánom..a nič nevravela zubárka 😒 snád až taký velký vplyv to mať na dieťatko nebude 😅

tehulka...skús tam zavolať, že presne o čo ide...aj mne prišla pozvánka, tak mi to pekne vysvetlila a bola som v obraze..ale chybná dokumentácia? vlastne tam odovzdávaš len jeden papier, ktorý ti aj tak tam posiela zamestnávatel(pokial si si neplatila DNP, tak si musíš zaniesť zvlásť papier na to , aby ti to z toho vyplácali)

slnečnica...ešte raz gratulujem k danielkovi...teší ma to o to viac, že to vyšlo na toho 21. 😉 a kludne popíš pôrod, sme zvedavky...ale len ak nás nebudeš strašiť 😀

dadka212
4. jún 2009

Slnečnica veru popíš...mňa teda nevystrašíš aj keby si chcela, ja som už dorodila navždy 😀 a po tejto výšivke čo mám zdola, by ma prehovorili akurát na vyňatie maternice 🤐

tehula
4. jún 2009

Dadka: Matusko s Danielkou su uplne rozkosni 😅 Nadherneeeeee, musis mat radost. Ako to zvladas?

kukenzi> mne pocas tehu robila zub aj amalganom, a nic nevravela. Akurat injekcie sa nesmu davat...ale nepotesi teraz pred porodom.
Si pamatam, ked emjee adminka bola asi den pred porodom u zubara...

dadka212
4. jún 2009

Tehula ďakujem 🙂 no zvládam to ťažko ešte nemáme režim, ale hádam sa to nejako upraví, zatial ma teší, že spinkávajú rovnako poobede tak mám ako taký čas pre seba 😝

inneska
4. jún 2009

dadka...danielka je nádherná 😵 😵 aj matúško je fešák a spolu sú rozkošná dvojka, hlavne pri tom dýchaní z úst do úst 😀

kukenzi
4. jún 2009

dadka, kolko vazilo prve babo? toto druhe bolo malicke, ze? asi je fakt pravda, ze male deti sa rodia tazsie ako velke. velke krasne rotuju, male idu ako valec a rychlo a dotrhaju 😖

kukenzi
4. jún 2009

preco by sa nemohli davat injekcie? mne ich vzdy davali

dadka212
4. jún 2009

Kukenzi Matúško mal 3150g a Danielka 3050g takže iba 100g rozdiel 😝 neviem prečo to teraz dopadlo takto 😔

dadka212
4. jún 2009

Inneska ďakujem 🙂

tehula
4. jún 2009

Kukenzi> nestras ma, co potom vyrobi moja 2550g potvora? 😖 Ale je pravda, ze aj sestra mi to vravela, ze uplne male mimi sa horsie rodia kvoli tej rotacii

dadka212
4. jún 2009

moja sa narodila pupčekom hore a PA hovorili, že v ten večer sa tak narodilo viac detičiek 😝

kobolova
4. jún 2009

Baby dakujem, beriem teda ten kufor 😀 a gratulujem vsetkym ku krasnym babatkam! 😉

slnecnica11
4. jún 2009

Ahoj tehula,aj ty si este tu 🙂
Moj porod beriem ako nieco uzasne a skvele.
Vo stvrtok,presne pred dvoma tyzdnami som mala o 12-tej poradnu.
Bola som otvorena na 4cm.Moja lekarka povedala,ze ak chcem,mam
poobede prist o 16-tej do nemocnice.Tak sme s manzelom isli.Bola
som dost nervozna,aj som sa bala,lebo som vedela,ze uz urcite to
vsetko pride a budem rodit.Prisla som na 3posch.zazvonila,sestricky ma hned vzali
a napojili na monitor.Manzel stale cakal vonku.Po pol hodine prisla lekarka,este ma
vysetrila palpacne,to trosku bolelo.Sestricky mi dali klystir,to bolo pol piatej a ja
som teraz cakala a tak som potom bola wecko,sprcha,wecko,sprcha.O pol siestej mi zacali
kontrakcie,tak hovorim sestricke ze uz som vyprazdnena a mozme ist na porodny box.
Tam uz prisiel aj manzel.Opat ma napojili na monitor,dali infuzku a ja som mala kontrak.po 3min.
to sme s manzelom sledovali,krasne som to predychavala.O 18.15 mi prisli pichnut epiduralku
a potom ma odpojili od monitora a ze mozem ist sa poprechadzat,ist do sprchy,na fitloptu...
Okolo siedmej ma chytili velke bolesti,uz ani sprcha nepomahala a velke tlaky na tlacenie.Tak
hovorim muzovi"chod zavolat sestricku.Ta prisla a ze ideme na porodny box.Vyliezla som tam
a sestricka hovori"no,my ideme rodit!!"Volajte doktorku.Prisla doky a hovori"no to je rychlovka,
vidim hlavicku"Tak podme tlacit.Tak som asi 4x zatlacila a maly Daniel bol na svete.Bolo pol osmej.Nadhera.Sestricky perfektne,bola tam jedna asi 150 kg a ta ma perfektne povzbudzovala.Potom mi
prilozili maleho,
manzel pri mne a tak som zacala plakat.Medzitym ma doky sila,to troska stipalo,trvalo to asi 20 min.No a tie dve hodinky co som lezala na tom boxe,tie boli krasne,aj ked sme malinkeho nemali pri sebe.Vsade ticho,
sestricky nam zhasli,potichucky hralo radio a s manzelom sme sa rozpravali a plakali.O pol desiatej ma odviezli
na izbu.Takze ja mam velmi krasne spomienky.Aj na nasledujuce styri dni,kt.som lezala na oddeleni 😉 😉
ale dalo sa to zvladnut.No a potom to boli tie najkrajsie okamihy v mojom zivote

tehula
4. jún 2009

kobolova, kludne si vezmi, co ti bude najlepsie. Ja som chcela kufor na kolieskach tiez, ale doma mame len taky mega lodny velky.....tak som vzala radsej taku staru tasku a k porodu mam mensiu tasku.
Ja si na porod beriem aj ten zupan

slnecnica11
4. jún 2009

dadka,gratulujem!!!Kedy si rodila?Popisovala si porod?Mrkla by som

dadka212
4. jún 2009

Slnečnica krásne 😵 a tá PA to bola Majka - tá mi teraz odrodila Danielku namiesto lekára 🙂 a zhora mi tlačila bruško Andrejka tiež velmi zlatá 🙂
ale tá Majka no ona je taká podarená 😵 vživote nezabudnem ako ona povzbudzuje 😀 to aj keby som nemala silu tak ona mi ju tou jej rečovou schopnosťou dá 😵

Tehula župan isto potrebovať nebudeš 😉 ále keď chceš vezmi si 😀

dadka212
4. jún 2009

Slnečnica rodila som 29.5. a popisovala také 2 strany dozadu ale varujem je to velký príspevisko 😀

dadka212
4. jún 2009

Jéééj Slenčnica pozrela som fotečky, Danielko je krásne bábo 😵 a aký veliký vyzerá, keď porovnám s tou mojou slečinkou 😵

slnecnica11
4. jún 2009

Ano,tak to bola ta Majka urcite,aj mne tlacila brusko.
Bola perfektna!Stale hovorila Silvinka no tak,ideme.
Povzbudzovala ma a to mi nesmierne pomohlo.Ved vytlacit 4150gr....... 🙂 🙂 🙂

slnecnica11
4. jún 2009

Dadka,malinka Danielka nadherna!Fotky krasne! 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre