Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

wiola
24. feb 2009

miluska.h 🙂 to moze byt super rada a urcite to ma nieco do seba,musim vyskusat 😀

mne pri prvej malej pomohlo hlavne vela pit - cohokolvek ,ale velmi ucinna je vinea (a to celkom vazne!)

miluska.h
24. feb 2009

wiola, aj ja to vyskusam a som fakt zvedava... 🙂 o tej vinei som vela citala, dufam, ze po porode ju budem moct pit, lebo teraz nemozem, strasne ma z toho pali zaha ☹

diddi
24. feb 2009

broskyne,jahody,maliny su uplne nevhodne pocas kojenia...manzel mi doniesol po porode kopu ovocia a primarka z novonarodeneckeho ho s tym vypokonklovala,ze ak nechce babatkam ublizit,nech to radsej odnesie alebo zje....eu velkym alergenom...aj kiwi....na rozbehnutie mliecka nam davali stale pit fenyklovy caj a rascovu polievku

diddi
24. feb 2009

a hlavne,cokolvek sa budete chystat zjest,tak sa opytajte sestriciek a lekariek....nie je to sranda,ak taky maly cloviecik ma koliky

wiola
25. feb 2009

ano diddi ,to mas naprostu pravdu s tymi kolikami a jedlom, Niektorym holkam museli zakat pocas kojenia dokonca aj cerstvych chlieb koli babatku aby ho nenafukovalo.Rascovu polievaocku mi do porodnice nosila mamina 😀 ,pomohlo.Inak ta vinea - ano nie kazdy ju nanestastie znasa ....a hlavne ju treba nechat dobre odstat,potrepat - aby nemala tolko bubliniek

certica
25. feb 2009

vinea je aj neperliva. teda svojho casu, nemam teraz prehlad, ci sa este vyraba. sladka bola jak cecek 😀

adulka55
25. feb 2009

Ahojte baby, nemám to zatial osobne vyskúšané, ale bratrancova žena aby mala mliečko pije kofolu alebo čierne pivo (samozrejme s mierou cca 2 dcl ) ale možno každej žene zaberá čosi iné... 🙂

dula_renka
25. feb 2009

Ahojte dievcence na podporu dojcenia su najlepsie kapsule senovka a benedikt. Mam to zo skolenia o dojceni. Doteraz sa dali kupit len v rakusku, ale uz sa daju kupit aj u nas, a tusim vychadzaju aj lacnejsie, skuste pomahaju podla viacerych skusenosti od mamiciek http://sk.motherlove.eu/?q=node/14

dula_renka
25. feb 2009

inak na antolskej mate laktaktacnu poradkynu Marianku, ktora bola so mnou na tom skoleni, tak sa na nu mozete z doverou obratit. Zdravim Ta Marianka 🙂

diddi
25. feb 2009

alebo napiste Annag do babatiek,alebo Ip...je velmi mila a vzdy poradi co sa tyka kojenia

marrrka
25. feb 2009

aj ja bojujem s nedostatkom mlieka, uz neviem co mam robit :(

dula_renka
25. feb 2009

marrrka vyskusaj si kapsule z linku, drzim palce, aby sa to podarilo 🙂

veronikap
25. feb 2009

treba skúsiť všetko, ale hlavne s mierou... u mňa nakoniec nezabralo nič... ani vinea, ani polievka, ani homeopatiká... proste sa mi netvorilo dosť mlieka, hoci som malú prikladala asi každú hodinu... s keďže malá nepriberala, tak sme museli prikrmovať či som chcela alebo nie... moja mamina nás má štyroch a nekojila nás ani jedného, nemala mlieko... zo sestry nevyšla ani kvapka.. uvidím, ako to bude teraz pri druhom, verím, že lepšie..
určite to netreba vzdávať, niekedy to trošku trvá, kým sa mliečko rozbehne, ale žiaľ niekedy to proste nejde...
držím všetkým palce, aby išlo všetko ako po masle 😵

sarianah
25. feb 2009

..broskynovy kompot na mliecko?..este som to nepocula, ale konecne viem, ze preco davali na novorodeneckom skoro ku kazdemu jedlu, aj k takemu co sa nehodi, broskynovy kompot 😀 ..fakt ma to tam vtedy zarazalo, ze co to tam stale tlacia a aha ho, uz je tu vysvetlenie 😀 😀

Na tvorbu mliecka je dobra vinea, nechat vybublinkovat a zriedit s obyc. vodou 1:1, super je aj kava bez kofeinu - melta, dostat ju pod nazvom CARO v zltej doze, je to biela kava, ked sa spravi do mlieka, mnam mnam ta je super a davaju ju pit aj na novorodeneckom a VELMI DOLEZITE na tvorbu mliecka je pit vela tekutin, primar hovoril 3 litre denne najlepsie obycajnej vody z vodovodu.Presne dodrziavam a tuk tuk tuk zatial to fakt funguje 😉 .Tak vela stastia maminy 😉

maminahenika
25. feb 2009

no v DS nám nedávali žiaden kompót..... asi sa to nehodilo k tej strave 😅 Na šestonedelí jeden deň sme mali fazulový prívarok, druhý granatiersky pochod s kapustovým šalátom, a tretí zas nejakú dusenú kapustu 😀 😀 😀 ktorá nám rozdávala jedlo, tá sa nám zas-a zas ospravedlňovala, že nie ona nám varila, aby sme sa nehnevali.
No ale to bolo ešte na starom mieste, asi na novom oddelení je už aj strava iná 😅

zuzana581
26. feb 2009

No baby ja teda neviem na isto povedať ako je to s tým kompótom, ale viem, že kompoty sú dobré hlavne na to aby ste sa bez problémov vyprázdnili, keďže vela žien je po pôrode zašívaná a má problémy na wc. Broskyňový kompot podla mňa nemá s tvorbou mlieka nič spoločné.

wiola
26. feb 2009

zuzana 🙂 ahoj,,,pozerala som na tvoj termin porodu.
Ja ho mam o 6 dni skor.Zle som si to tu nejak zadala a vyratalo mi, ze 6 maja ale skutocnost je taka, ze by som mala rodit 20 maja.

Budes rodit na Antolskej ? Ak hej mozno sa stretneme 😀

Este aj prva dcerka sa nam rovnako vola,,, sranda 😀

megi93
26. feb 2009

Ahojte, idem sa len podeliť o skúsenosť rodenia na Antolskej. Osobne si myslím, že prístup, starostlivosť a vôbec všetko okolo púrodu bolo úplne super. Ležala som tam týždeň pred pôrodom na 5. poschodí a sestričky boli absolútne bezkonkurenčne milé a zlaté. Na to, že ťahajú dvanástky, klobúk dole. Starostlivosť je tam fakt perfektná. Trošku ma mrzelo, že zo začiatku, kým som si neotvorila trošku ústa si ma nikto nevšímal (pôvodne mi mali porobiť všetky vyšetrenia, nakoľko mám problémy so srdcom a vedelo sa, že budem rodiť cisárskym). Pôrod bol v pohode, bála som sa ako nikdy v živote, ale pani anestezilogičkia (neviem meno) bola neuveriteľne zlatá, ukludňovala ma a veľmi mi pomohla. patrí jej moja veľká vďaka. Následne po operácii som ležala na tej špeciálnej izbe, či čo to je na šestonedelí a tam sa o mňa starali ako o královnú. Nemala som zazmluvneného žiadneho lekára a aj napriek tomu tam sestričky chodili okolo mna ako okolo peny a asi každých 5 minut sa ma pýtali ako sa cítim, či nemám bolesti a či niečo nepotrebujem. Som z Nitry, ale som velmi rada, že som mohla rodiť na Antolskej, lebo to sa nedá s Nitrou ani porovnať. Celé to nadšenie trošku kazí to, že som malinkú nemohla mať pri sebe, lebo ju šupli na šieste, na oddelenie rizikových novorodencov, ale aspoň som tým častým chodením za ňou hore a dole rozchodila ten cisársky a keď som šla po týždni domov, ani som nevedela, že som rodila.

maminahenika
26. feb 2009

megi: gratulujem! 🙂 aj ja sa chystám na cis. rez. Kedže vedeli, že budeš mať SC, tak ťa uspávali, alebo si dostala iba spinálku? Môj doki hovoril obe možnosti, a radšej som na spinálke 😅

xixi7
26. feb 2009

KOcky a co sa plati vopred a co az v den porodu? Mam na mysli platbu Otecko pri porode a nadstandardna izba na sestonedeli prip. nadstand. box.

akejka
26. feb 2009

baby, ja si myslím, že tie kompóty dávali skôr na zmäkčenie stolice. Že to s tvorbou mlieka nesúvisí, ale všetky druhy kompótov vplývajú na správnu hustotu stolice. Keď som mala po pôrode problémy so zápchami, poradila mi to viacerí dr. - všetky kompóty, hlavne slivkový.

marrrka
26. feb 2009

dula renka nemam problem kupit si ten pripravok ale mas skusenost ze to niekomu naozaj pomohlo? neni to len "teleshopping?" ja jem polievky, pijem vela vela vody, jem homeopatika ricinum communis, pijem leros caj pre kojace matky a malu uz za kazdym kojenim musim prikrmit 40 ml beby

akejka
26. feb 2009

marrrka: inak tie homeopatiká ricinum communis mne absolútne nepomohli. Vraj sa dávajú aj pri opačnom probléme - na zastavenie laktácie. Mne pomohlo len častejšie kojenie (každé 2 hodiny) a kojenie z oboch prsníkov. Plus čaj na kojenie Leros.

marrrka
26. feb 2009

akejka to mi ani nevrav ze na zastavenie laktacie... pijem aj ten cajik, ale len jeden denne bo ked som 2-3, malu straste dulo a asi ju aj brusko z toho bolelo. uz neviem, mam ju budit kazde 2h?

kannah
26. feb 2009

Ahoj marrrka, tu mas tiez nejake napady z poradne dojcenia, ako podporit alktaciu:
http://www.dietaaja.sk/poradna-dojcenia-otazky-...

chce to hlavne skontrolovat prilozenie, klud a pohodu
a tu su este nejake videa, ako vyzera spravne priloznie:
http://www.drjacknewman.com/video-clips.asp

kukenzi
26. feb 2009

xixi7, otecko sa plati v den porodu, nadstandard izba pri odchode z nemocnice, kedze sa dopredu neda rezervovat a ani nevies, ci sa ti ujde 😉 nadstandard box myslim detto ako izba. dopredu sa plati len epi, ale my sme ju platili v den porodu, manzel len zbehol do pokladne a vyplatil. 😉

na kojenie velmi vplyva podla mna aj psychika. 😉

megi93
26. feb 2009

Maminahenika, mne odporučili najdprv spinálku, ale v deň pôrodu sa rozhodli pre celkovú anestézu, lebo som mala velmi nízky tlak. Ale som aj rada, lebo keď som videla to dianie na pôrdonej sále predtým ako ma uspali, tak som z toho mala dosť bobky 🙂 Asi by som sa zložila, keby počujem ako ma otvárajú a pod.
Držím ale palce, aby to dobre dopadlo a nech ste rýchlo doma 🙂

maminahenika
26. feb 2009

no neviem, ja som už mala SC a dali mi spinálku, no tam som mala iné záležitosti, a nepočula som nič iné, iba hulákanie a nadávanie lekára, takže, som nemala možnosť pozorovať samostatnú operáciu 😀

díky moc megi 🙂 nechcem tam byť viac než 6 dní, 6ty deň odtiaľ ujdeme 😅

wiola
26. feb 2009

megi93 🙂 gratulujem k novemu prirastku do rodinky . Nech ste zdravi.

xixi7
26. feb 2009

Kukenzi, nevies nahodou, co ak sa rodi v noci? Aj vtedy je pokladna otvorena? Alebo otecka pustia a zaplati sa az rano?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre