Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mneme
3. júl 2009

danka, malinik vraj posilnuje maternicu a ulahcuje tak kontrakcnu cinnost. mnohym babam to urcite pomohlo, tak nechcem strasit, ale ked nechce priroda, ani bylinkami ju neprinutite - ja som pila 1,5 l malinika denne, kazdy den lanove semiacka, pravidelne tutu-mutu az do posledneho dna, pohybovo aktivna, hradzu som masirovala kazdy druhy den - aj tak mi museli porod vyvolavat ☹

beju
3. júl 2009

čaj z malinových listov uľahčuje pôrod. 🙂 Mne ho odporučila piť kamarátka a tiež sa o tejto téme horlivo diskutovalo v júlovkach 2009.

🙂

dostať ho v lekárni na Antolskej - inde dosť zriedkavo.

danka_ba
3. júl 2009

No dnes si ho kupim - skusim cokolvek aby sa scenar pred dvoch rokoch neopakoval 🙂

akinomka
3. júl 2009

caj z malinovych listov vraj pripravuje porodne cesty, ako to netusim. ja som jedla aj lanove semienka. tie vraj ulahcuju vytlacenie drobca - mal by ist ako po smyklavke .-) malicka sice tak rychlo vysla, ale nevyslim si ze to bolo kvoli lanovym semienkam

beju... viem ako sa citis, pre mna bol vikend pred monitorom hozitansky dlhy. skakala som aj na fitlopte a dokonca som vysla na sandberg, uplne hore zbierat lipovy kvet. vsak nech sa to rozbehne. mozno to urychlilo otvaranie. fakt zaciatok porodu a cely jeho priebeh je individualny.

danka... mne manzel platil epidural az ked som bola na porodnom boxe a nebol s tym problem. nakoniec som si ju sice nedala, ale mala som aspon istotu, keby som bolesti nezvladala, ze ju mozem pouzit. na vyplatenie do pokladne potrebujes aj tie papiere, ktore podpisujes na prednaske.

kukenzi
3. júl 2009

jeeejda, aku kravinu som napisala, ze mala bola na stole... to malo byt na svete 😅

danka_ba
3. júl 2009

Ja si epiduralku radsej zaplatim dopredu (keby nahodou bol fakt ten druhy porod rychlejsi)

kukenzi
3. júl 2009

danka, len si ju zaplat dopredu, ja som ju nevyuzila a este kym som lezala na sale tie 2h po porode, dali drahemu vymenny listok, ze som ju nedostala a hned siel dole do pokladne po peniaze 😉

katrin79
3. júl 2009

mneme: moja mala je taka fajnovka, ze ona ten dudel nechce, pritom cumlat moj malicek, to by sa jej pacilo, ale nechcem jej ho davat casto, lebo si zvykne, takze ja by som radsej dudel, lebo inak by cumlala bradavku kazdu chvilu a to tiez nie je ktovie co, tak neviem, mne sa zda ten silikonovy dudel na nu taky velky, pritom je to ten najmensi, ona ho vobec neudrzi v puse, neviem, co vymyslim na nu

katrin79
3. júl 2009

kukenzi: tvojmu muzovi vratili peniaze za epi? lebo ja som sa tam kvoli tomu musela trepat osobne, bola tam taka neochotna pani, velice dolezita, ze to mozu len matke vyplatit osobne, tak som sa tam s malou musela terigat, otrasne...ale ked treba platit, tak to je zaujimave, ze moze hocikto, nemusi osobne matka

katka1981
3. júl 2009

malinik maju aj v avione kde predavaju sypane caje.

katka1981
3. júl 2009

Ahojte, vcera sme na poradni stretli znamych. Kocka rodila v Ruzinove 1.6., mala zazmluv.dr., bola velmi spokojna. Spytali sa kde som rodila ja. Mali ste vidiet tu reakciu, ze tam by nikdy nesli, ze to je katastrofa..... dietatko o kt. hovorili v Palbe, to co zomrelo, bol syn chalanovho kolegu z prace. Akekolvek obhajovanie Antoskej bolo zbytocne. Co uz... my vieme svoje, ze?

katka1981
3. júl 2009

katka, to je buzeracia!!!!!!!!!!!!

kukenzi
3. júl 2009

katrin, siel s mojim obcianskym... no by skusili nieco povedat... hadam som mala odist zo saly? 🙄 a jasne tam bolo napisane, ze prist po peniaze cim skor.

kati no comment k tuposti niektorych ludi, ktory si nevedia spravit vlastny nazor 🙄

katrin, skus je dat vacsi, mozno jej maly nevyhovuje... prstiky si nedudle? urcite je lepsi cumel ako znicene bradavky, ktore chceme pouzivat ako zdroj mliecka este dlho a takisto sa lepsie oduca od cumla ako ked si dieta cumle svoje prsty

katka1981
3. júl 2009

Katrin79, mala cumle len ten klasicky silikonovy, mam este tie take orto.... tie su sice nadherne, ale tie nechce, ale ved to sa ani na bradavku nepodoba. Chcela som jej kupit nejaky pekny vcera klasicky silikonovy ale nemaju ich vobec, ma taky prisvitny nic moc ale zabera. A myslim ze ani neude zavisla lebo ho ma len obcas.

akinomka
3. júl 2009

ani mojmu manzelovi neveratili peniaze za epi. musela som si ist pre ne tiez osobne, ked sme odchadzali z porodnice. vraj ich mozu vydat iba tomu na koho je zmluva. asi zavisi od tety, ktora sedi v pokladni.

baby, ked ste rodili na antolskej boli fotit vase deticky? vraj sa kedysi deti uverejnovali v pravde? este to funguje, neviete?

diapozitiv01
3. júl 2009

Ahojte,
baby ktore idete rodiit na Antolsku (asi vsetky podla nazvu diskusie 😀 ), mate niektora zazmluvneneho doktora a ked hej ktoreho?, v ktorom tyzdni je dobre zazmluvnit si porodnika??

zuzma
3. júl 2009

akimonka: chodia fotit deticky, vo stvrtok to byva uverejnene

akinomka
3. júl 2009

zuzma...dakujem za info. deticky fotia hned po narodeni, alebo mamicky maju niekam s nimi prist. my sme totiz nikam s malou nesli a predpokladam ze ich teda mohli odfotit len tesne po narodeni.

katrin79
3. júl 2009

akinomka: fotia ich v pripade ze suhlasis v miestnosti kde su sestricky

zuzma
3. júl 2009

v nasom pripade, ja som rodila v marci, prisla niektory den slecna a my sme tlacili postielky do miestnosti k sestrickam, postupne kazde babatko odfotila,.

katrin79
3. júl 2009

kukenzi: prstiky si cumle o 106, to preto ze nechce cumel a inak sa upokojit nevie a ja jej nebudem davat stale bradavku cuckat, ved to je na iny ucel 😉 budem jej skusat ten dudel davat, ale uz som to parkrat skusila a vzdy to vypluje

akinomka
3. júl 2009

katrin...dakujem.tak potom nas asi neodfotili. u sestriciek sme boli len raz a nijaky suhlas nechceli.

akinomka
3. júl 2009

diapozitiv...ja som mala zazmluvneneho dr. oravca a odporucam vsetkymi destiatimi. porod bol pri nom skvely, sitie som ani len necitila a aj po porode sa pytal ako sa mi dari a ci je vsetko ok.

zuzma.. aj kamaratka mi spominala ze ich sestricky naverbovali do nejakej miestnosti. kedze u nas to tak nebolo, myslela som ze uz sa nefoti. dakujem za info

kukenzi
3. júl 2009

nas fotili a zabudla som si tu blavacku pravdu kupit ☹ nemate ju niekto z 18.6.? pls?

foti sa tak, ze na izbu najprv prinesu papiere, ktore treba vyplnit... t.j. suhlas... ten papier sa necha v postielke a potom vas vyzve sestra, ze treba prist na novorodenecke, tam detvaky cvaknu, zoberu si vypisany suhlas a vo stvrtok si najdete babatko odfotene v blavackej pravde 😉

akinomka
3. júl 2009

kukenzi.. a vas v ktory den fotili. zeby v pondelok? ja som totiz rodila v utorok, tak to sme tesne minuli. pravdu bohuzial nemam.

tehula
3. júl 2009

ja mam tiez silikonove dudle a moc to nechce

maLInik som pila od 34tt 3x denne, porod bol rychly, ale zas ja som mala vselijake bolesti uz od 36tt a kazdy den pocit, ze uz rodim 😀

kukenzi
3. júl 2009

ano v pondelok

tehula
3. júl 2009

katrin, boli ste uz dnes vonku? ja som behala s malou tam pri kanali jak je TPD, tak som kukala, ci vas nestretnem

jasminet
3. júl 2009

ja som si epidural zaplatila, ale kedze mi ho nedali, tak som si osobne sla pre peniaze, ked nas pustali. viem, ze to niekde bolo napisane, ze peniaze sa vracaju iba osobe uvedenej na tych papieroch, ale nepamatam si kde som to videla.
ja som pri odchode na to zabudla, ze mi nedali vymenny listok, tak som musela zas hore na 4 p. letiet a potom do pokladne...

mneme
4. júl 2009

jeej, inneska sa vcera uz neozvala, tak si ju asi nechali v nemocke ako chcela a o chvilu uz budeme mat dalsie babo z antolskej 🙂

mne tiez vracali prachy za epi, ale poslala som tam muza a bez obcianskeho preukazu. nikto mu ziadne problemy nerobil, tak nechapem - mozno sa iba niektora teta pokladnicka chce robit dolezita 😒

katrin, viem, ze uz sa tu dudle rozmazavali dost, ale este som si spomenula, ako mi novorodenecka sestricka hovorila, ze kazdemu babu vyhovuje iny - niektoremu silikonovy, inemu latexovy, skosene ortodonticke alebo tie, ktore sa podobaju na bradavku. mojej malej je to podla vsetkeho jedno, ale mozno keby si tvojej zmenila cumlik, tak to zafunguje 😉 alebo este som citala, ze babatkam sa davaju latkove hracky z bio bavlny, ktore si mozu cmulat (mne sa to zdalo malo hygienicke, ale je to vraj "in")

baby, vcera mala nasa martina mesiac a dala mi najkrajsi darcek k svojim narodeninam. ked sme si urobili v prechadzke pauzu u sestry, zobudila sa na to, ze sa nevezie a pozerala okolo seba. ako sme sa jej nad kocikom zacali prihovarat spustila suvisly niekolkominutovy rehotik so sirokymi ustami a ocnym kontaktom - skratka jasny vedomy usmev 🙂 doteraz sa usmievala iba zo spanku alebo po papani. a teraz rano si podobne fici na kolotoci nad postielkou, lebo sa jej po krmeni nechcelo spat. je to uzasne, aky pokrok babatka za ten mesiac urobia. 🙂 vsetky skoro mamicky, drzim palce, aby ste mali pokladiky pri sebe co najskor, je to nadhera 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre