Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rybka78
9. júl 2007

ahoj vydata, 🙂
gratulujem ku krasnemu babatku. Emmka je nadherne babo. 😀
V stredu som si na Teba spomenula, lebo som isla od lekara a tvojho muza som zahliadla pred nemocnicou, tak mi preletelo hlavou, ci nahodou nerodis a ty uz si mala po.
a nakoniec malinka nebola ani taka velka ako si myslela, nie? 😉
kde ste si dali urobit ten ruzovy vankusik, co ma Emmka v postielke, s udajmi o case narodenia a velkosti babatka?

lusil2005
9. júl 2007

vydata aj ja gratulujeeeem!!! 😀
mala je nadherna. fakt. uplny anjelik.
inac - mas kraaasnu supravu v postielke.
tak prajem vela zdravicka aj tebe aj malej princeznej. a psychicky si ako na tom? zvladas vsetko? ziadne depky?

ena
9. júl 2007

vydata: gratulujeme a uz si mozes upravit pas, uz nie si v 40 tt. uz si zase na zaciatku 🙂))

certica
9. júl 2007

zuzuinka, vacsinou okolo 26tt (+/- 2t)
vydata, gratulujem a vela zdravca vam 🙂

zuzuinka
9. júl 2007

dakujem certica, asi to pripomeniem doktorke, ked sa budem na buduci tyzden objednavat, potom ona ide na dva tyzdne na dovolenku, tak aby potom nebolo neskoro.

lusil2005
9. júl 2007

fuuuuj glukozovy test bllllll 😖 😀

bubu25
10. júl 2007

neviem, ja som asi divna, ale mne ta glukoza chutila... Je pravda, ze sestricka mi tam pridala trochu kyselky, takze mi to chutilo ako citronada 😀 Som to rupla do seba na jeden sup 😝

bubu25
10. júl 2007

vydata, gratulujem k malej Emme, je krasne babatko 😉
Koho si mala pri porode? Vsetko prebehlo v poriadku? Prajem vam obom vela zdravicka a nech mala Emmka rastie do krasy 😎

lilynka
13. júl 2007

ahojte 🙂

vydata gratulujem ku krasnuckej Emmke 🙂 je naaaadherna 😵 a u koho si rodila? stihli ste aj epi?

rybka78 ako sa mate? ja som dnes nadmieru otapena - do predchvili som spala 😔
uz neviem ci si mam toto otapenie brat ako naznak bliziaceho sa porodu, alebo ako problem.. bola si na cvicku? mne sa dnes nedarilo a k tomu nemozem ani dlhsie sediet, bo ma uz tyzden poriadne boli susu (doki hovoril, ze to bude asi rozsirovanie panvy, ci cotijaviem co, a upozornil ma, aby som vela nesedela, aby som si tym protitlakom neposkodila amniovy vak a ci co 😕 - som z toho tela 😅 ). co ste dnes preberali? aby som prekonzultovala mudru knizku, nech dobehnem zanedbane 😅 😀
dakujeeem 🙂
majte sa krasne 🙂

inac ani mne ten glu test nebol strasny, ako som sa bala dopadlo to super 🙂
tiez som ho mala okolo toho 26tt (neviem uz presne 😅 ) a tu zbrndu mi namiesali v lekrani, po slamke som to vycuckala a pohodicka. skor som mala nervy z toho cakania na dalsi odber krvy 😒

rybka78
13. júl 2007

ahoj lilynka, 🙂

ja som dnes tiez nebola na cviceni, lebo som mala poradnu. vcera doktor nemohol, lebo isiel operovat, tak sme sa dohodli dnes na jednu. ale malinka je stale vysoko a na moje navrhy zostupit nizsie a prist na svet trosku skor zatial vobec nereauguje. 😅

bubu, ty si dne sbola na cviceni? co ste preberali?

lili78
13. júl 2007

ahoj rybka,
ako sa mas?

rybka78
13. júl 2007

ahoj lili,

posielam ti ip. 🙂
stale sme 2v 1.

vydata
13. júl 2007

Dakujem krasne za blahozelania. 🙂
Sme hrozne s manželom stastni ze máme krásne babo , ktore nam robi každy den radost.Zivot sa nam uplne zmenil.
Rodila som u Dr.Greksovej-bez zazmluvnenia a bola super.termin som mala 11.7. a prislo to na mna 4.7.2007.Porod sa dal prezit,myslela som si ze to bude horsie.Ale ja som mala celkom rychly porod.
Okolo 13.15. som prisla do nemocnice s tym ze ma asi poslu domov-lebo som mala take cudne bolesti-plodova voda mi neodtiekla.No Dr. mi povedala ze som uz na 5cm otvorena a bolesti boli zvladnutelne.No kym mi urobili pripravu tak som bola na 8cm a samozrejme ze mi EPI nestihli dat.Potom nam vratili aj peniaze.Samotny porod uz dost bolel ale dalo sa.Mala sa narodila o 15.43.V nemocnici inac bola super strava a sestricky a lek. ani nehovorim.Keby bol vsade taky pristup k pacientkam ako tam tak je to super./myslim novorodenecke oddelenie/
Co ste sa pytali na ten baldachyn a to vysite s menom a hmotnostou babtka - to mi sila manzelova mamina.

bubu25
14. júl 2007

ahojte rybka a lilynka,

ako som ti rybka v IP spomenula, zacali sme od zaciatku, teda, ake su priznaky porodu, kedy treba ist do nemocnice (ked odtecie plodova voda, alebo su kontrakcie pod 10 min. alebo odisla hlienova zatka). Potom sme dychali a dobre sa precvicili, az mam z toho pocit, ci sa mi nejde rozbehnut porod. Mam take divne bolesti v podbrusku, ktore sa daju celkom zvladnut, ale asi behneme na Antolsku, ci je to OK, lebo sa mi zda, ze aj zatka mi rano odisla... A ked to nie je porod, aspon budem kludna 😉
Inak na cviceni sme boli len 4, z toho dve nove, tak p. Jezikova bola mierne sokovana 😉
A budeme nabuduce pozerat to video o kojeni, ak teda budes moct rybka doniest ten notebook 😵

Tak snad sa buduci piatok vidime 😎

lilynka
14. júl 2007

bubu25 velka vdaka za infosky z cvika 😉 ja len uprimne dufam, ze do nasledovneho piatka uz aj porodime 😝 co ti povedali dr. je vsetko ok?, teda ak uz nerodis 😉

rybka78
15. júl 2007

ahojte, 🙂
bubu, vdaka za infosky a ip. asi uz rodis alebo mas aj po 😉 a my s lilynkou cakame kedy to nas pride, ze? 😀
moja mala sa stale nie a nie zosunut nizsie. 😒 brusko stale vysoko ale este sa utesujem, ze mam 16 dni do terminu...

rybka78
15. júl 2007

ozaj, neviete ako ordinuje p. dr. dubcakova v utorok alebo stvrtok?

pipi1211
15. júl 2007

ona mava pondelky doobeda.... aspon tak mala ked som tam este ja chodila 😅

rybka78
16. júl 2007

ahoj pipi, vdaka za info. ale po zluceni I. a III. kliniky sa im zmenili ordinacne hodiny a nove este nie su vyvesene na dverach. 😒

zuzuinka
16. júl 2007

rybka 78, skus jej zavolat, kazdy tyzden ordinuje inac. maju tam totalny chaos. ale volaj jej este tento tyzden, od buduceho ide na dva tyzdne na dovolenku, v robote bude az ten tyzden od 6. augusta

macrela
16. júl 2007

Ahojte baby!
Tie ktore ste uz rodili na Antolskej...neviete mi povedat, ako to tam vyzera, ked je vonku takyto hic...? teda myslim, da sa to tam nejako na tej sale prezit...? 😕 Lebo toho sa trochu obavam...mne staci, ze len tak sedim a potim sa ako kon, nie to este vyvinut nejaku "aktivitu".... 🙂
Vdaka za info!
😉

bubu25
19. júl 2007

lilynka, no sluzbu mal dr. Janac, ktory bol velmi zlaty, vdaka nemu ma nemohla "super mila" sestra poslat domov na 5 prstov otvorenu len preto, ze som mala 2 tyzdne pred terminom. Nakoniec dopadlo vsetko dobre, prisla som do nemocnice 17.45 hod. a o 19.15 hod. bola mala Natalka na svete 😵 pri mierach 3000 g a 48 cm 🙂

rybka, mne sa tiez zdalo, ze mam brucho vysoko, preto som si myslela, ze este nerodim a je to plany poplach 😉

macrela, ja som sa vratila z pobytu na Antolskej vcera, takze musim zhodnotit, ze tieto horucavy si kazda mamicka patricne uzije. Ja som bola nastastie na izbe s oknom na vychod, takze to nebolo az take krute. Len minuly vikend bolo dost porodov a plne izby, takze som lezala na tzv. nudzovej izbe s dalsimi dvomi mamickami. ta izba bola kedysi sluzila pre rizikove tehotne mamicky, takze priestorovo nebola ta izba prisposobena na 3 normalne postele a 3 detske postielky. Oststne izby na sestonedeli su vacsie, ale co sa tyka horucavy, tak je to jedno 😒

Drzim vam vsetkym palce, aby ste mali rychly co najmenej bolestivy porod a aby ste sa rychlo zotavili a tesili sa doma z babatiek 😉

lili78
19. júl 2007

jej bubu,tak gratulujem k natálke
tak si mala celkom v pohodičke pôrod - vyzerá to tak🙂
mala si aj EPI, alebo si niečo pred porodom užívala (homeopatiká,alebo malinový čaj?
kedže si bola otvorená na 5 prstov, si pociťovala nejaké bolesti predtým doma, alebo ako to u Teba prebiehalo?

bubu25
19. júl 2007

lili, dakujem pekne 😉
no mne zacali bolesti okolo obeda a kedze sa to opakovalo, tak som si to stopla...bolo to cca kazdych 10 min. Tie bolesti neboli nejak velmi silne a trvali cca 1,5 min., no ja som si najskor myslela, ze su to ti poslickovia..voda mi neodtiekla, az pri vysetreni doktorom v porodnici..Len rano sa mi zdalo, ze mi odisla hlienova zatka..
Nic specialne som nerobila, nejedla som ziadne semiacka, nepila malinovy caj, len ako hovorim, ten piatok som to asi prehnala cvicenim alebo co, takze sa ten porod asi aj tymto urychlil.. 😎 pred tym tyzden som bola na svadbe, mozno aj to pomohlo...asi to chce len pohyb pohyb pohyb 😵 😵 😵
ak si este nerodila, tak prajem ti rovnako rychly porod a zdrave babinko 😉

bubu25
19. júl 2007

lili, este k tej EPI, nemala som ju, ani som o nej neuvazovala a keby aj, tak by mi ju uz nemohli dat..oni mi totiz uz nedali ani klistir, lebo vraj sa to nestiha... 😝

lili78
19. júl 2007

tak to si mala potom pekne rýchle, ked ani pripravu nestihli, no vsak to je dobré, že ti to tak prebehlo, ozaj a si prvorodička?

rybka78
19. júl 2007

ahoj bubu, 🙂
gratulujem k Natalke. 🙂 Mne dnes dr. Dubcakova povedala, ze som otvorena na 1,5 cm, takze asi ma to tiez coskoro caka. 😅
no dufam, ze zajtra si tiez dobre zacvivim a mala pride rychlo na svet. 😵

rybka78
19. júl 2007

inak mne ked dnes robila dr. Dubcakova UZV bol tam aj dr. Janac. A obaja boli velmi zlati. pani dr. mi ukazovala malinkej nostek, ocka, usta. 😵

a pocas tychto horucav nechodte na prehliadky poobede. maju skrateny rezim a robia len do 13,30...

rybana
20. júl 2007

ahoj babenky,
chem sa spýtať či ma na ultrazvuk zoberú aj bez výmenného listu. Dnes som volala dr. Dubčákovej a od pondelka má dovolenku a mám ísť na UZV.
ďakujem

l.i.l.a.
20. júl 2007

dievčatá, kedy bývajú prednášky kôli epi. treba sa vopred ohlásiť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre