Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

singlee
14. apr 2011

@kvetinka211 dakujem za radu.. 🙂 no nas drobec sa asi nechce ponahlat na svet . Akurat ze mi zacala strasne tvrdnut brusko... tak neviem

singlee
14. apr 2011

@dadka212 no vodicku ja mozem 😎 a aj maly.. a dokonca aj pikantne s nami nic nerobi...

dastyk
14. apr 2011

Od včera mi stvrdlo brucho a začalo ma pichať v podbrušku. Myslíte. že mi začali kontrakcie? Aké príznaky ste mali vy? Ako zistím, že už je to tu?

alure
14. apr 2011

@dastyk
to že sú to kontrakcie určite zistíš 😉 sú to také krčovité stiahnutia bruška a chvíľkové stvrdnutie,kým to nie je bolestivé tak že už to len tak nepredýchaš tak sa chystaj do nemocnice...držím palce a neboj všetko bude ok.

2jaja3112
14. apr 2011

@livia333 .A už to mám za sebou.Malý Lukáš sa narodil 12:45- 13 apríla 2011.Vážil 2920gr. a meral 49 cm.S personálom som bola spokojná.Milý v pohode,len mi ten porod pripadal ako cela večnosť.ale v pohode

2jaja3112
14. apr 2011

@barocka Už to mám za sebou.Malý Lukaš sa narodil 12:45-13 apríla 2011.Vážil 2920gr. a meral 49 cm.Personál v pohode.celkom milý.len to trvalo ako cela večnosť.partner bol pri porode.dost mi pomohla taka podpora.dakujem za rady.

penn
15. apr 2011

@bubulko82 ahojcek, ako som uz pisala pani jezikovej musis volat do 7,45 rano, potom uz ma no pracu, hej cize nemoze byt pri telefone. mne dal lekar odporucanie.. ale on predtym robil na antolskej takze vedel ako to chodi.. no hmm je to celkom fajn podla mna, zo slov kamosky co nechodila, musim uznat, ze clovek aspon trosku ziska predstavu co od teba personal ocakava co inak moze cloveka dost zaskocit... samozrejme, ze sa mozes aj nieco dozvediet, kazdy ma nieco nastudovane..

a aj cvicenie je celkom fajn

**cvicenia u pani jezikovej** este 18/4/2011 je isto prednaska (asi kojenie alebo sestonedelie je tema), potom neviem ci na velkonocny pondelok je,.. 2/5/2011 podla mna este bude prednaska.. tie posledne temy (kojenie alebo sestonedelie alebo co sa budu kocky pytat.. to zaradia). No a potom tipujem od 9/5/2011 alebo dalsi tyzden pojde cyklus odznova.. takze no kludne tam skoc, cvicenie je tiez prima aj ked mas to zrovna tak, ze prave sa tam konci ten cyklu, neviem ci aj zaciatok maja ti este vychadza to uz asi mas prave termin..ale napr. aj predychavacie cvicenia sa robia skoro na kazdej hodine tak ked ides aj tak doktorovi tak sa tam stav 🙂

penn
15. apr 2011

@droby ahojcek, ja som tiez takto zostala v soku.. ale poradili mi ist sa este spytat, cize v stredu ma objednali na dalsi piatok.. az, ale poradnu som mala v utorok. No takze v pondelok som chodila pani Jezikovej tak som sa aspon skocila pozriet ako to vyzera na utz.. a teda v pondelok o 10 hod tam zrovna cakali ba dve holky, poprosila som sestricku, ze poradnu mam zajtra.. ci by nahodou ma nemohli zobrat.. samozrejme povedala, ze to velmi nejde, ani doktor nechce brat mimo poradia, ale ze teda ked mozem pockat tak ked dovysetruju mozem sa dostat na radu.. tak som mala stastie a nakoniec ma aj zobrali..

nie je to iste ale ked tam mas cestu tak sa este skus zastavit ci nebude prazdnejsia cakaren.. hm? no a samozrejme ty jej povedz zas podla svojho stavu.. v akom si stadiu.. aj ked neviem ci to az tak ovplyvni, to jedine, s niektorymi chodi ich lekar do tej utz ambulancie ked chce hned vysledok..

barocka
15. apr 2011

@2jaja3112 ...jejda gratulujeeem 🙂 .....tak to je malý chrústik 🙂 ....ja som si aj myslela ze urcite si uz porodila ked sa nehlasis....a aky bol porod?neboj ja sa mam hlasit do nemocnice buduci tyzden v stredu tak to mam uz aj ja za par 🙂)a ako sa citis?si na standarde na izbe?

majloo
16. apr 2011

@dastyk no kontrakcie spoznas, ver mi....ja som si ich veru uzila den a pol, ked mi vyvolavali babatko, ale neotvarala som sa. Tie porodne asistentky, co boli na oddeleni mi radili ako predychavat, ale teda u mna to vobec nepomahalo, ja som kazdu kontrakciu, ked bola fest silna prenadavala asi vsetkymi nadavkami v duchu, co poznam, to mi viac pomohlo, a samozrejme horuca sprcha, to bolo vymakane, akurat som mala pocit, ze tam nemozem byt dlho, lebo vodou sa ma setrit.....no uchylka z domu 🙂
Aj tak mi nakoniec robili akutnu sekciu, ale pe mna najhorsie bolesti boli tie, ked mi zavadzali kateter a neskor aj tablety na krcok na vyvolanie porodu, ale ine baby sa tak nestazovali, tak neviem, asi som uzka alebo co. Inak personal na Antolskej bol fajn, aj doktori aj sestry 🙂 A to som nemala nikoho zazmluvneneho a dobre som urobila. Malinky mal nakoniec 4400g a 57cm. 😉
Len za otca pri porode mi nechceli vratit peniaze, aj ked som nerodila normalne a v celkovej narkoze, lebo "ked raz vstupil nohou na podu porodnice" tak uz to beru, akoby bol so mnou pocas celeho porodu a kontrakcii.....no som si myslela svoje 😒

bubulko82
16. apr 2011

@penn jeeej dakujem ,si zlatá 🙂 no som jej skusala od 7 rana volat aj stvrtok aj piatok a nic... ved sa jej spytam kam by ma vedela strcit, ked sa s nou stihnem skontaktovat do mojho terminu (10.5) co teda dufam... 😒 A myslis ze by som mala sancu ju tam aj zastihnut ,v pondelok mam ist svojmu dr. , kde by som ju tam nasla ? Dakujem este raz 😉

bubulko82
16. apr 2011

@penn a pozeram ze uz sa ti velmi blizi terminik ,tak drzim palce 🙂 nech vsetko dobre dopadne !

penn
17. apr 2011

@bubulko82 hmm no isto, lebo v pondelok od 8-10 ma tie sedenia, dole na od vchodu do lava, na rehabilitaciach, taka telocvicna 18C

2jaja3112
17. apr 2011

@barocka ahoj porod bol dobry az na to ze som trosku nespolupracovala bola som naspanovana jak struna ale dalo sa izbu som mala klasicku ziadny standart uz som doma a celkom spokojna z vyberu antolska a ty ako sa citis

droby
19. apr 2011

@penn dik, podarilo sa mi to dnes poriesit pre zmenu velmi rychlo a dobre... som bola rano na odberoch tak som sa tam stavila ci nahodou a hned povedala ze dnes je dobra dr, zoberie ma ako prvu pred deviatou, tak som si odbehla do bufetu po ranajky a brala ma, tak som rada, lebo posledny utz som mala este v 30tt tak som zas mudrejsia a drobec ma uz 3350g a je o tyzden popredu, tak som zvedava dokedy budem cakat...

penn
19. apr 2011

oo skvele 🙂

kaara1980
21. apr 2011

dnes som bola na predpríprave u p.Ježíkovej.Mala som ísť včera,ale ako som tam prišla,tak mi povedali,že má dovolenku.Tak som tam bola dnes a spomínala,že budúci týždeň nerobí,takže cvičenia odpadávajú

shawn7
21. apr 2011

@kaara1980
@penn
ahojte, len si chcem overit ci som spravne pochopila postup pri predpriprave u pani Jezikovej. Najskor musim dostat odporucanie od mojej doktorky. Ake to je odporucanie? ze mozem cvicit?
Potom s odporucanim musim zavolat rano o 7:45 Jezikovej a dohodnut si termin kedy budem chodit cvicit?
A od ktoreho tyzdna k nej mozem chodit? Dakujem za odpoved

kaara1980
21. apr 2011

@shawn7 ano ano...ona ti potom povie kedy máš prísť. 😉

zuzkakorienok
24. apr 2011

@shawn7 do kurzu zaraďuje tehulky od 28tt 🙂

domika007
25. apr 2011

baby mam rychlu otazku, uz sa o tom mozno pisalo...brali ste si so sebou na poradne do nemocnice aj moc?

cicimon
25. apr 2011

@domika007 ano, na kazdu poradnu treba moc

domika007
25. apr 2011

@cicimon vdaka 😉

l.lara
27. apr 2011

ahojte,
mam otazku ako je to s poradnami na antolskej. to tam pridem a sadnem si k hocikomu, to ma sluzbu? ako dlho sa tam caka? chcem vediet, ci to zvladnem aj s malou..

lujzalota
27. apr 2011

@l.lara ahoj, ak nemas vybrateho doktora, tak si vyberies nejake dvere a pred ne si sadnes a pockas .... cakanie - no ako u koho .... ked uz je doktor v ordinacii, tak to ide celkom rychlo, ale ak operuje a nikoho neposlu na zaskok, tak to je na porazenie, ja tam chodim k dr. Kostolnemu a kedze je aj operater a porodnik, tak ho vela krat odvolaju k pôrodu ... ale tym ze je to moj gynekolog a chodim k nemu uz 15 rokov, tak som s nim dohodnuta den vopred, aby som tam necakala do aleluja... no asi som ti vela neporadila, proste vyber si take dvere kde necaka vela ludi. ale pozor ak ides autom po 8,00 uz nemas vela moznosti zaparkovat ....

hoota
27. apr 2011

@l.lara ahoj, ja chodim k dr.marekovej. a je to v podstate tak ako vravi lujzalota. ked som prisla prvy krat bolo v cakarni uz nastupenych dost zien, no slo to celkom rychlo, kym doktorka nemusela odist na nejaku poradu.. vtedy sa to zaseklo asi na 45min. druhy krat som sla na ultrazvuk o 8,30 a zaparkovat bol naozaj problem, chvilu sme museli kruzit, kym sa uvolnilo miesto na parkovisku a pri tom ultrazvuku bol dost frmol, este som sa ani nestihla utriet a obliect a uz tam hnali dalsiu babu si lahnut.

aaddeell
27. apr 2011

prosim poradte mi tie co ste uz rodili, chcem si zbalit tasku a neviem ci je tento zoznam dobry
chcem sa aj opytat, co budem potrebovat hned po prichode do porodnice, nech sa nemusim prehrabavat v taske nech to mam na vrchu
dakujem 😉
POTREBY DO PORODNICE
I. Potrebné dokumenty:
karta poistenca
identifikačná karta (občiansky preukaz)
tehotenská knižka
sobášny list
súhlas a doklad o zaplatení: EDA, výber pôrodníka, prítomnosť otca pri pôrode
II. Osobné veci:
príbor, pohár, miska na polievku
2 nočné košele
župan
2 kojacie podprsenky
krém na bradavky
papuče
šľapky do sprchy
teplé ponožky
vankúšik na sedenie/nafukovacie koleso
balenie pôrodníckych vložiek (30 ks)
balenie sieťovaných nohavičiek (3 ks)
5 jednorazová podložka pod zadok do postele
1 balenie prsných vložiek
hygienické potreby – uterák, WC papier, kefka, pasta, šampón, sprcháč, gumka na
vlasy, hrebeň, žiletka
III. Výbavička pre dieťa
balenie jednorazových plienok
vlhčené obrúsky
čiapočka
rukavičky (biele, bavlnené)

elly111
27. apr 2011

@aaddeell papuče a košeľu 🙂

kvetinka211
27. apr 2011

@aaddeell dobre je mat mat po ruke: koselu v ktorej chces rodit, slapky do sprchy, osusku (al. aspon uterak), sprch. gel, mobil, papierove vreckovky ak by nahodou nebol toaletak, doklady (tehot. knizka, obc. preukaz, zdrav. karta, doklady o zaplateni PEDA, porodnika, osoby pri porode), teple ponozky, zupan (ten ale nie je nutny)

l.lara
27. apr 2011

@lujzalota @hoota dakujem za rady 🙂 s tym parkovanim to bude sranda, do kelu..
a na ultrazvuk sa dlho caka, kym objednaju? ked som tam chodila pred vyse 3 rokmi, tak ma v poradni objednali az za mesiac. som im vravela ze to uz budem po porode. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre