Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

nsoci
27. jan 2009

Fuha, ja mam take kramove bolesti odkedy sa maly otocil dole hlavou, aj 6-8 krat denne a kazdym dnom viac... som zvedava co mi povie doktorka na poslednej poradni... a hned utekam na Antolsku...

diddi
27. jan 2009

ahojte, novonarodenecke je uplne super na Antolskej....nasa Miuska bola po porode na JISKE, na 3 posch. bolo tam vela babatiek, neviem kolko izieb tam bolo, ale v Miuskinej tam boli dalsie 2 babatka...je tam vela sestriciek, ktore sa o ne staraju...potom bola po 2 dnoch prelozena na 6.posch. k svojej sestricke Elluske, tam boli spolu asi 5 dni v inkubatore...ja som zatial lezala na 5 posch. lebo sestonedelie vtedy malovali...kazde 3 hod. som k nim chodila na kojenie, prebalovanie, kupanie...sestricky su tam vynikajuce...ukazali, poradili, nechali nas klokankovat....potom som sa k nim vypytala, lebo tam maju 3 izby pre mamicky s detickami...a tam to bolo super, mali sme samostatnu izbu, kde som sa o ne uz sama starala...dali mi kocik a isli sme po vsetkych vysetreniach...na sono hlavicky, obliciek, na ocne, usne...a ked bolo vsetko OK, tak nas pustili po 2tyzdnoch domov...nezalezi kolko maju deticky kg....musia byt po vsetkych stranach ok...bola tam mamicka, kt. syncek sa narodil a mal 900g. pustali ich domov, ked mal 1800g.

co sa tyka cisarskeho, bola som teda dost vystresovana, lebo po vizite mi dr.Paldia povedal, aby som sa isla pripravit, ze idem rodit...mala som zhorsujuce sa vysledky mocu, krvi...tlak...
Sestricka ma "dorucila" na 3 posch....je tam vnutorny vytah, takze z 5posch. nemusite po verejnych chodbach....tak mi dali cipok a chvilu som cakala 🙂 potom som isla na WC, do sprchy a ked som bola pripravena sestricka ma zaviedla na porodnu salu, k tym boxom kde sa prirodzene rodi...ja som jej vystrasena stale hovorila, ze idem na cisarsky...ona ma ukludnovala, ze tam ma len pripravia....vsetky boxy boli plne...aj oteckov 🙂 co mi teda dost vadilo, lebo sa tam polonaha pohybujete...aj na chodbach oteckovia co rozchadzali kontrakcie s mamickami...proste boli vsade...potom ked som tam lezala, tusim v 5 boxe, tak dosla sestricka, teda babica, napichala ma kanilami, infuzkami...doniesla ziletku, hned mi zostalo zle...hovorila som jej,ze som oholena, ale ona nie...to musi byt uplne dohladka...ziadne jednodnove strnisko....no a potom mi zaviedla cievku do mechura....a nasledne prisli medici, co uz som fakt bola na nich alergicka cely pobyt v nemocnici, lebo len chodili a magali mi bruchu a pytali sa ma co mi je....stale som im vsak tvrdila, ze nic, len som tehotna a nech mi nemagaju deti, lebo vzdy zostali nervozne a rozkopali sa.....inac, mate na to pravo im to povedat, nech vam nemagaju brucho...to mi hovorila lekarka, lebo oni este chudaci ani poriadne nevedia ako na to....a ked som ich tam zbadala, taka hola a napichana s cievkou v susule...tak som radsej zavrela oci a predstavovala som si,ze o chvilu budem s detickami....inac ako zacala mamina vedla mna kricat a rodit, tak hned odisli s rukami na ustach-fesaci 😉 😉

no a potom prisiel sanitar s vozikom - je dobre si zobrat na salu zupan, lebo inac idete hole po chodbe medzi oteckami....no a na operacnej sale uz ma vitali velmi mile doktorky - anesteziologicky, kde sme pozartovali, zasmiali sa...musela som sa hlboko predklonit, islo to dost tazko s tym obrovskym bruchom...a pichli mi spinal...potom, nechapem ako som mohla zostat ako nafetovana, proste si moc toho nepamatam...len som lekarom hovorila, nech ma este nerezu, ze si citim brucho....oni sa len smiali a kazali mi pohnut nohami....jasne,ze som nemohla...no a zrazu mi anesteziologicky hovoria: "No a Miuska je uz na svete"...ani si nic nepamatam, proste som len videla odnasat kopu plachiet a nie Miusku...o chvilu opat: " No a Elluska uz je na svete"...a tu som uz pocula kricat, lebo som sa donutila pocuvat....vraj to cele trvalo 20min. s rozrezanim a zasitim....fakt nechapem ako to cele ubehlo, bolo to strasne rychlo a moc si z toho nepamatam...pamatam si len ako odnasali inkubatory s mojimi detmi a ako lekarka prisla a povedala 5, 8 a 8,9...az na izbe som si spomenula, ze je to Apgar

potom ma previezli spat do izby na 5 posch, kde na chodbe ma uz cakali kamaratky - cakatelky....no a 30hod. som musela bez vacsieho pohybu lezat a lezat...nesmiete sa po spinale hybat, lebo dostanete ukrutnu migrenu, ako jedna mamicka co vedla lezala a museli prist z anesteziologie a fuknut jej vzduch tam kde jej pichli ihlou....po 30 hod. sa znova ucite chodit...je to hrozne, fakt akoby ste prvykrat isli...sestricky vas nutia pozerat sa im do oci, nie na zem

takze toto bol moj zazitok z cisaraku...ale je to indi-vindi....ja mam nizky prach bolesti, tak som to dost bolestivo nasala...hlavne kazdu ihlu ☹

elule
27. jan 2009

Ahojte, rada by som sa Vas spytala na jednu otazocku.Na antolskej som uz rodila pred tromi rokmi vsetko ok len vtedy som rodila prirodzenym sposobsom bez epi. Nebyt toho ze to trvalo 10 hodin tak tu epi neriesim ani teraz.Nema niektora z Vas skusenosti s epi, a to v tom ze mi doktor povedal ze epi musim riesit uz teraz (rodim za mesiac)a ja este niesom rozhodnuta, a tak isto este je moznost ze to bude cisarakom kedze maly sa este neotocil.Ja som bola cely cas v tom ze ak si epi vypytam vcas pri porode, tak ju dostanem a teraz zistujem ze ju musim mat zaplatenu este pred porodom.Nepytala niektora z Vas epi priamo pri porode ?Ako sa zachovali doktory ,ak si ju vypytam vcas dostanem ju alebo ju musim mat naozaj zaplatenu dopredu?Vratia mi potom peniaze ak ju nebudem chciet?Dakujem

alu78
27. jan 2009

elule, ani mne sa maly neotocil a dnes mi bolo povedane, ze rodit mozem aj prirodzene, pokial by sa to zacalo komplikovat, tak pojde cisarskym.

alexandra
27. jan 2009

elule ja som syna rodila 17 hodin, ale i tak som sa rozhodla ist bez epi.. Dcerka sa narodila doslova ako blesk, bolo to omnoho jednoduchsie ako pri prvom, mozno aj preto, ze som vedela co ma caka 🙂

Takze zvaz to epi 😉

emjee
27. jan 2009

elule epi musis mat zaplatenu dopredu (staci pri prijme), musis k nej mat absolvovanu prednasku (normalne dostanes ostemplovany papier, ze si na tej prednaske bola - prednaska je kazdu stredu o 14 v kniznici v nemocnicnej casti) a musis k nej mat urobene aj krvne testy - to ale neznamena, ze si ju musis nechat pichnut resp. ze ti ju stihnu pichnut - ak ti ju nepichnu, peniaze ti vratia

mounty
27. jan 2009

emjee, ja by som rada sla zajtra na tu prednasku o epi ale neviem sa nikde dopatrat ci sa treba dopredu zapisovat alebo mozem aj len tak prist, vysetrenia uz mam......vdaka, prosim napis mi do IP, lebo nemam kedy moc citat vsetko, synak je chory, tak som pri nim...........pa

emjee
27. jan 2009

mounty mas to v ip, ale pre ostatne: nie, netreba sa nikde hlasit ani zapisovat, jednoducho prides, do vnutra pustaju od 13.50, je to v nemocnicnej casti stale rovno po chodbe az k vytahom - oproti vytahom je anesteziologicke odd. - tak tam 😉

elule
27. jan 2009

alu78 no ja mam hruzu z toho ze by som mala rodit koncom panvovym to naozaj nerisknem este som pocula ze pre chlapca je to nebezpecne dost ze by sa mu mohly nejako poskodit vonkajsie pohlavne organy

katka.ott
27. jan 2009

ahojte 🙂 ,
mam otazku: chodite na predporodnu pripravu na antolskej k p. Jezikovej? ako to tam prebieha?

emjee
27. jan 2009

elule neboj, este sa otoci 😉
katka ja nechodievam, takze ti neporadim

alu78
27. jan 2009

elule, ja som sa bavila o tom s mojim gyn a ten jednoznacne povedal, ze v tomto pripade cisarsky, zachranuje sa v I. rade dieta, a dnes ked mi na poradni povedali uz v nemocnici, ze to moze ist aj prirodzene som sa pytala, aj ci ked je to chlapec, povedal, ze to bolo volakedy, ked sa to rozlisovalo. Tiez som to pocula o tych pohlavnych organoch, ale hlavne sa moze omotat pupocnu snura okolo okrku a udusit sa.

monkula
27. jan 2009

môj Jarko bol KP asi do 36 tt. Vtedy sme s mojou gyn. preberali spôsob pôrodu a ona mi povedala, že ak má dieťa viac ako 3000 g, podstúpi matka CR, ak nie, tak sa rodí vaginálne.. ale sa otočil krpec 😉

emjee
28. jan 2009

kde ste kto? uz vsetky rodite? to bude naaatresk 😀

ja som bola dnes na odbere kvoli tej epi, vraj ak zacnem rodit v noci, uz budu vysledky a epi mi daju 😀

zajtra idem do poradne

inak "rodim" uz kazdu noc 😝

annamary
28. jan 2009

ahojky emjee mne to tiež hovoril frajer o tej epi že treba ist na krv dopredu a pytat sa ale ked doktor mi zatial nic nehovoril, sa nepytal a ja cakam dvojicky tak keby sli cisarskym aj tak je to dobre si dat spravit?

elule
28. jan 2009

emjee takze ak som spravne pochopila staci mat predoperacne vysetrenie stym ist na prednasku o epi tam dostanem peciatku ze som absolvovala a ked to na mna pride tak si pri prijme zaplatim?zajtra idem k dr. tak sa este popitam inak tiez chodim na antolsku mam tam dr.lipovsku ak niekto poznate je velmi zlata chodila som k nej aj ked som malu cakala a tiez ma odrodila je velmi super

emjee
28. jan 2009

annamary tak to netusim 😅

elule mozes ist najprv na prednasku a potom na krv - na poradi nezalezi 😉

elule
28. jan 2009

to je v poho tak to asi poriesim ale neviem co s malou asi si bude muset manzel vybrat volno v praci len dufam ze ta prednaska nebude trvat tri hodiny

elule
28. jan 2009

inak dakujem Vam vsetkym za rady 😀

majusa
28. jan 2009

... ja idem zajtra na sono ... som zvedavá, aké máme miery ... náš tato sa nám furt vyhráža, že sa narodí 5 kg a 60 cm. Ale za 3 týždne snáď 2 kg nepribrala 🤐 . Dúfam, že mi ju lekárka aj ukáže, lebo od 30 tt som našu krásavicu vôbec nevidela 😵

emjee
28. jan 2009

elula ta prednaska trva asi 45 minut

majusa ja som bola minuly tyzden - 3960g 😅

majusa
28. jan 2009

no uvidíme emjee, či ťa netromfnem 😀 . Už by som rada vedela aj pekne oficiálnu váhu, ale našej malej sa nechce von. Síce termín je až v sobotu, ale takto ma necháva v napätí do posledného dňa. Potvorka je to ... 😵

... ináč, tiež som dnes pozerala, že nikde nikoho, či je všetko v pôrodnici alebo čo 😕

talinka
28. jan 2009

baby, drzim vam vsetkym palceky 😵 priebezne vas citam a s Antolskou budete spokojne 😵 😵

labudka
29. jan 2009

Ahojte, som veľmi rada že tu dávate svoje skúsenosti s Antolskou aj ja sa tam chystám rodiť, ale až v júni teraz som v 20 týždni a rada by som sa opýtala či mi viete povedať od koľkého týždňa berie pani Ježíková na cvičenie a či treba nejaký doklad od gynekologičky že môžem cvičiť alebo tak. Ďakujem a všetkým čakateľkám držím palce!!!!!!

maminahenika
29. jan 2009

Díky talinka,

chystáme sa tam a veríme, že to bude OK 😀

maminahenika
29. jan 2009

Maminy, mali ste už taký pocit počas tehotenstva, ako keď predtým vám mala prísť menštruácia?
Ja počas tohto t. už viackrát som pociťovala, ale ešte na začiatku. Teraz to mám znova ☹
Tuším nebude to žiadne zlé

certica
29. jan 2009

labudka, potrebujes papier s odporucanim od svojej gyn. a p. jezikova, co viem, brala po 30tt

annamary
29. jan 2009

maminahenika, ci to nemas nejake take predkontrakcie, v nasom stadiu tehotenstva by to zevraj mohlo byt, som vcera citala v tehotenskej knizke🙂 mna raz tam troska picha v brusku, inokedy malý kopkaju, vselico sa mi robi🙂 pekny dnik Ti papa🙂

maminahenika
29. jan 2009

No asi nie! Pre mňa by to bolo priskoro, keďže ja mám tu iba jednu maličkú 🙂 ty kedže tam máš dvoch, tebe asi 🙂
Ale aj táto má takú silu! Niekedy to tak bolí, ako kope, a mám pocit, že tam sú dve 😀
Fíha, keď budeš rodiť na Antolskej, tak sa ešte tam aj môžeme stretnúť 😉

annamary
29. jan 2009

a mne sa zase dakedy zda že len jedno tam mame, lebo furt viac ako keby do jednej strany som citila:D tak niekedy vymyslam ci je vsetko ok:DD ha ha ale to asi normalne tehotenske haluze🙂) a tiež na antolsku chodis henika? inac to som vcera citala este že ani neviem ci su to kontrakcie ale že nejak by sa maternica mala cvicit na porod 28-32 týžden tak nefiem... ja este mam taky pocit že ked lezim na boku a vstanem tak 1,2 kroky mi je tazko rozchodit lebo mam brusko take tazke. A nevies Henika jak sa potom vybavuje ten prispevok na dieta po porode?tych 20 tis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre