Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

quetka
14. apr 2009

zuzkad: ano len jednu flasu 1.5l, 0.5 by mi nebola stacila, vies porod bol v noci o 2.40 a ked ma previezli na izbu uz som mohla pit, ale spala som, pila som pred ranajkami a do prichodu manzela som ju uz mala vypitu takmer 🙂

tu epi si mozete vyplatit vopred kedy chcete, aspon ked som bola na tej prednaske, tak uz niektore sli aj platit, no neviem ci zaplatili, ale asi ano 🙂
a neviem isto ale na prednaske aj vraveli, ze sa da vopred

zuzkad
14. apr 2009

noo rybca,,,aj sme vraveli, ze tazko ta spoznat, kedze si mala len foto v pase ale ziadnu inu...bol s tym problem...zato mna skovka nasla v pohode 😉 😉

´quetka to je jasne, ze v takom pripade si mala vodu so sebou...ja dufam stale, ze do nemocky nastupim planovane...nie pri kontrakciach..ked to na mna pride 😝 😝 uvidime. Ked teraz vo stvrtok pojdem do poradne, skocim rovno aj zaplatit EPI...to je dole ako je prijem vsak ??

Kedy po porode si trufate ist na prvu prechadzku s miminkom ?? ako dlho by nemal chodit von ??

emjee
15. apr 2009

rybca nevedela, ale bola som v poradni a termin sa blizil, tak sme to sli zaplatit, chceli sme hned zaplatit aj manzela pri poropde, no pokladnicka to nechcela zobrat, ze az ked pojdem rodit - nakoniec sme aj tak neplatili manzela pri porode a poplatok za epi nam vratili

tehula
15. apr 2009

zuzkad: ja som extremista, ja malu vytrepem von hadam aj hned na druhy den. Nie som rada v byte zatvorena a pocasie ma bude lakat von. Jasne, ine je mimi narodene v zime, to by som asi hned von nesla

Inak milushka to uz ma za sebou, ze?
Babule, ja neviem ako to uz vydrzat, mala sa mi zasprajcla nohou popod rebro, nemozem normalne obsediet. Teraz tie posledne tyzdne budu asi fakt tazke 😠

skovka
15. apr 2009

Ahojte,
blahozelam nasim novym maminam, ma to potesilo, ze ste mali take fajn porody 🙂
ZuziD, ja som si myslela, ze ty tento tyzden uz nastupujes do nemocky, takze este si uzivas slniecka, co? No urcite daj potom vediet, som zvedava. A idem kuknut aj do majoviek, ked si pisala, ze tam sa to uz rozbehlo 🙂
Dnes som bola na cviceni u p. Jezikovej, celkom fajn, prebrali sme druhu dobu porodnu, takze sme aj fucali a nacvicovali dychanie.. a potom som cupitala do poradne, no ale to bola celkom hruza, strasne tam pieklo slniecko cez okna, vela ludi, no ale prezili sme. Uvidime co bude zas o tyzden.

leahl
15. apr 2009

skovka, komu si cupitala do poradne? chodíš na antolskú k niekomu na prízemí polikliniky?

skovka
15. apr 2009

Leahl chodim k Havaldovi.

leahl
15. apr 2009

ja som dnes mala ísť prvý krát na antolskú k dubčákovej no pri sledovaní dopravného servisu ma chuť prešla..celé doobedie by som trčala v aute na dialnici, v tomto teple a kým by som tam dorazila a zaparkovala možno by už ordinačné hod. skončili - skúsim zase v piatok, snad tam nebude tolko ludí ako sa tu píše :o)

skovka
15. apr 2009

No dnes tam bol celkom slusny natresk, ale asi preto, ze bolo po sviatkoch a dovolenkach, v piatok to bude hadam lepsie. Idem si lahnut, uz druhu noc som zle spala, tak ma beru driemoty.

akejka
15. apr 2009

tak som dnes pozerala teleráno na Markíze - ukazovali Mišku Čobejovú, ako odchádza z pôrodnice s mimi...podľa záberov rodila na Antolskej. 😉

veru baby, ako vám píše emjee, neplaťte popredu popl. za manžela pri pôrode. Neviete, ako to dopadne... môj bol pri pôrode pol hodinu, potom odpadol, starala sa oňho sestrička na chodbe, aj primár sa pri ňom pristavil 😀, takže sme platiť nemuseli 😉

tehula
15. apr 2009

skovka: takeho natresku sa bojim aj ja najma v maji. Od dalsej poradne uz budem chodit kazde 2tt na poradnu, no a moj doki robi len pondelky a piatky, a kedze aj 1. aj 8. bude sviatok, tak zrejme bab bude v tie pondelky nenormalne vela.......a to nehovorim, ak si doki vezme dovcu na jeden z tych pondelkov, ze predlzeny vikend 😲

zuzkad
15. apr 2009

skovka : ahoj 😉 😉 som este doma a zajtra idem do poradne...doky mala pocit, ze od pondelka ako vysadim magneziu to so mnou pojde lahko, ale nic sa nekona...malemu sa asi nechce..uvidim co povie zajtra v poradni....urcite dam vediet 😉 😉
slniecko si uzivam pred domom na schodoch, lebo mam zakaz od svokry chodit dalej 😀 😀 boji sa, ze by som zacala rodit niekde...cize som stale doma a pred domom 😉 😉 esteze mam psika...aspon s nim chodim von na prechadzky 🙂 🙂

napisem sms miluske ako sa ma, zrejme teraz odpociva po cisaraku....keby nieco napisem 😉 😉

volala som so sestrou a pytala som sa jej, ako je v porodnych boxoch cez leto, ale zevraj je tam fajn...tak asi tam nie je moc teplo 😉 😉 aj ked nam teplo bude...horsie je to na izbach...ale som rada, ze maleho mozem dat na slniecko ako prevenciu proti zltacke

skovka
15. apr 2009

Ahoj Zuzi, tak citala som, co sa tu popisalo minule dni, no, pri Rybce veru nevysiel ani jeden nas tip 😀
Tak malemu sa v brusku este paci, no to je dobre, este budes nakoniec aj prenasat 😀
Ja som sa bola raz pozriet na sestonedeli, a bolo tam veru riadne teplo, nevetralo sa moc kvoli babatkam asi, bolo tam ako v sklenniku. Takze myslim, ze hrube ponozky zo zoznamu mozme vyskrtnut 🙂
Tehula to som aj ja zvedava, ako to bude pocas tych sviatkov, hadam si vsetci nepoberu dovolenky..

rybca
15. apr 2009

Ahojte, tak na buduci tyzden by som sa mala objednav na Antolskej v poradni, mam tam vopred zavolat, alebo len tam ist? Nemam vybraneho porodnika a ani nechcem.

majka86
15. apr 2009

skovka ahoj
no bola som na tom cviceni u p.Jezikovej,veeelmi zlata osoba, az na to, ze sa opat cudovala, co idem tak neskoro,ked uz budem mat termin :o) ale hned si spomenula, ked som jej povedala,ze ma skor nechcela prijat, ze vraj mali toho straasne vela. Lenze stihnem asi 2 cvicka a koniec, sa pytala, ci viem dychanie 😀 ..no neviem odkial, ale slubila, ze nieco vymysli..ale fakt zlata bola

ale chcela som sa ta opytat na tu prednasku o porode co bude 20.4 o 12.30 si tusim pisala, nevies mi povedat kde na 3 poschodi? to ako sa ide do porodnice??

rybca, ja myslim, ze ak nemas nikoho vybraneho, tak staci len prist a odsediet si radu a volat netreba..

valmra
15. apr 2009

o com presne bude ta prednaska 20.4.??
este sa chcem spytat, ci je velky problem ked som nebola na ziadnom predporodnom cviceni? zvladnem porod aj bez toho? 😒

zuzkad
15. apr 2009

skovka dobre vediet, ze je tam teplo, lebo ja mam dost hruby zupan, ale iny nemam ☹ ☹ a nebudem si novy kupovat predsa kv. tomu ...nejak to zvladneme 😉 😉 ..som velmi zvedava ako dopadne zajtra moja poradna ..co nove sa dozviem 😖 😖 😖

ozaaaaj pisala som si s Miluskou...takze maly Tomasko je uz ne svete...poslala mi aj fotku ma rozkosneho synceka...tmave vlasky ma 😅 😅 😅 ...su v poriadku a slubila, ked sa bude dat napise sem na MK.... 😉 😉 takze mame dalsiu maminku 😅 😅 😅

tehula
16. apr 2009

zuzkad: supeeeeeeeer, tesime sa na fotecky.

inak k tomu zupanu, ja som si kupovala zupan len kvoli nemocke, doma ho nevyuzijem, no a krasny Hello Kitty.....len mi cuka, ci ho este v den D opasem, lebo je to XSko, no ked som ho v 20tt kupovALA, asi mi nedoslo, ze ten pupek este hodne narastie, hehe 😀 😀 😀
Tie klasicke zupany sa mi zas zdali strasne velike a aj veeeelmi hrube na porod v juni.

Takze, ked tam uvidite pobehovat taku cicu co bude mat rozvaleny zupan, tak to som ja 😀 😀 😀

certica
16. apr 2009

tehula, ved po porode ti bude dobry 😉
no a horko tam byvalo odjakziva, co si pamatam. aj ked ja som tam travila chladnejsie mesiace, ale podla mna je este horsie prekurena miestnost a suchy vzduch v zime ako prirodzene teplo

miluske gratulacia 🙂

katka.ott
16. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

skovka
16. apr 2009

Majka86: Tak ked vojdes do hlavnej haly, po lavej strane je bufet, pred nim je schodisko, treba ist peso, vytah tam nechodi. Tretie poschodie, zasadacka, zrejme bude zamknuta, tak trewba pockat, kym pridu doktorky.

Valmra: Ta prednaska je taka informacna, povedia vam kam treba prist, ked to na teba pride, ako prebieha porod, kedy sa co plati, ako je to na sestonedeli...a potom sa mozte pytat na co len chcete. Ja som tu uz o tej prednaske pisala, tak skus pozriet o par stranok dozadu, bola som v pondelok pred velkou nocou.
A ak si nebola na ziadnom cviceni, tak si niekde precitaj, ako treba dychat a tlacit, to je asi dost dolezite. Nam vcera p. Jezikova davala celkom cenne rady, ako napr. ze ked uz treba tlacit, tak sa mame nadychnut este predtym, ako sa chytime za nohy a zdvihneme hlavu, aby bol nadych co najvacsi, teda nenadychovat sa pri zdvihani, hlavu nie je dobre uplne pritlacit na hrud, ale mat ju v takej prirodzenejsej polohe, a hlavne zavriet oci a usta, ale nie ich zatlacat, aby sme zbytocne netlacili do hlavy, no a najlepsie je, ked vam manzel, alebo ten, kto bude pri porode chyti hlavu, je to tak jednoduchsie.. ja som mala vcera z toho cvicenia pomaly aj svalovicu na krku, ked som ju drzala sama, a to som este ani netlacila 🙂

Katka gratulujem, vidim, ze ta povozili po vsetkych oddeleniach, ale nakoniec to dopadlo dobre a mozes sa vytesovat z deticiek. Tak nech len rastu do krasy a nech su zdravucke.

labudka
16. apr 2009

Ahojte rada by som sa opýtala, dnes ma moja gyn. poslala objednať sa na antolskú na UTZ lebo má podozrenie na veľa plodovej vody, mám sa hlásiť na klinickej ambulancii na gynekológii,nemáte tam prosím niekto telefónne číslo, alebo radu či je lepšie ísť osobne alebo zavolať??? a aj kde to tam je v tej veľkej nemocke
Ďakujem 🙂

skovka
16. apr 2009

Labudka: cislo na UZV je 02/68672618, treba tam podla mna zavolat a oni ta objednaju. Mne sice povedali, ze najprv musim byt prihlasena u doktora na antolskej, tak som sla najprv k doktorovi az potom na uzv, ale vyskusaj, uvidis, co ti povedia.
Nechod hlavnym vchodom do nemocky, ale kusok dalej je lekaren a tam je vchod priamo do casti, kde su gyn. ambulancie. Niekde v strede je cakaren na uzv.

labudka
16. apr 2009

skovka - Ďakujem veeeľľľmiii pekneeee !!!! zajtra tam zavolám a uvidíme 🙂

tehula
16. apr 2009

ahojte, kocky dakujem za info o porode, len neviem preco, nejak ma to neukludnuje, skor paniku chytam........o to viac som presvedcena, ze asi tie prednasky a cvicenia vynecham a do nemocky pojdem, az ked muz uvidi hlavu trcat 😀 😀 😀 😀

katka.ott> ta doktorka Greksova je velmi zlata osobka, ozaj. Gratulujem k miminkam, si si obehala hodne toho 😉

terezka044
16. apr 2009

poznate niekto na antolskej p.gynekologa Urbana? 😕

katka1981
16. apr 2009

Mamicky prosim vas, co treba spravit preto aby bol otecko pri porode? Ma manzel absolvovat nejaku pripravu? Moze si potom babatko pomojkat?

dadka212
16. apr 2009

Katka netreba spraviť pre to nič....proste keď to na teba príde tak ti povedia, že môžeš zavolať otecka a iba zaplatí poplatok a je to netreba žiadnu prípravu 😉 a bábo si myslím pomojkať nemôže, iba vám ho ukážu, skúsia prisať na didku a zoberú preč...asi na nejaké vyšetrenia

katka1981
16. apr 2009

to fakt nemoze zobrat malu na ruky????????

katka1981
16. apr 2009

ani po vysetreni si nemoze babo chytit????????? 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre