Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

akejka
16. feb 2009

tatiana: inak stačí, ako ti povedal dr. v tom 36 týždni prídeš priamo do poradne k dr. oravcovi a povieš mu, že si ho chceš zazmluvniť. On ti dá papiere a stým pôjdeš na riaditeľstvo - baby ti tu popíšu postup...

tatiana77
16. feb 2009

a ty ked si nemala zazmluvneneho dr, tak si chodila ku akeme porodnikovi na vysetrenia? k jednemu alebo k hociktoremu...??

akejka
16. feb 2009

tatiana:
chodila som k Dr. Janáčovi, ale ona tam bol len 2x, inak ho zastupovala aj dr. Dubčáková. Bola som spokojná aj s nimi dvomi...inak obaja hovorili, že to vidia na sekciu, ale že o tom rozhoduje primár.

tatiana77
16. feb 2009

akejka: hm...a kedy si rodila? dufam, ze vsetko Ok....

labutka
16. feb 2009

baby nahodou neviete, ci je zajtra u Jezikovej o 11.00 predporodna priprava aj pre tatinov?

xixi7
16. feb 2009

Labutka,
dnes o 13.00 ju mala naplanovanu pre tatinov..nebola som, tak neviem ci sa to aj konalo.

labutka
16. feb 2009

ze aj zajtra mala byt pre tatinov, ale tym ze minuly tyzden nebola, neviem ci sa to neposunulo...

tatiana77
16. feb 2009

ja idem na cvicenie pe tehotne v stredu...ako to prebieha neviete? a kedy mam ist na cvicenie s manzelom, ked chce ist k porodu? neviete mi poradit?

babulka123
16. feb 2009

labutka.. viem ze minule ta priprava nebola ale chcem sa spytat. moja sestra by tam mala chodit a chuda nevie co ma od toho ocakavat.. nevies co presne sa tam robi a co si ma priniest???
dakujem ti velmi pekne..

xixi7
16. feb 2009

Labutka,
nam hovorila p. Jezikova, ze jedny prednasky robia pre tatinov lekari, ale ze mamicky mali poziadavky aby urobila aj ona..taku prakticku nie az taku medicinsku. Toho 9. februara som to pochopila tak, ze mala byt ta s lekarmi a nie s nou.

xixi7
16. feb 2009

Dnes ta prednaska pre tatinov s Jezikovou urcite bola.

labutka
16. feb 2009

babulka - treba doniest odporucenie od lekara, tehu preukaz, preukaz poistenca a nieco na prezlecenie, v com sa cvici. ja som tiez este nebola, Jezikova ma objednala na minuly tyzden v utorok, a ked som prisla, tak mala dovolenku. tak dufam ze sa to presunulo na tento tyzden. lenze baby co tam cakali somnou spominali, ze zajtra ma byt aj s tatinami pokec, tak neviem ci mam draheho vlacit zo sebou alebo nie. nechcem ho zbytocne prehanat z roboty.

kathy123
16. feb 2009

No ja som rodila na Antolskej 7.2. sekciou, sice najprv to vyzeralo na normalny porod ale nakoniec maly nezostupoval tak isiel cisarskym.
Co sa tyka starostlivosti, ochoty a personalu - klobuk dolu. Kedze po sekcii som musela lezat 24 hodin na chrbte a nehybat sa, nezdvihat hlavu, tak som bola odkazana na sestricky vo vsetkom. Nemozem povedat ani krive slovo, vychadzali mi maximalne v ustrety, podali, pomohli co som potrebovala, boli tam kazdu chvilku ci nieco nepotrebujeme, starali sa maximalne.
Potom ked uz som sa musela postavit tak ma prelozili na normalnu izbu, maleho mu priniesli az rano, aby som sa vyspala, potom ho odniesli a este ho vten den priniesli asi 3 alebo 4 krat, nenechali mi ho lebo som nevladala s nim manipulovat. Vzdy ale prisla laktacna sestra a ucila ma kojit - sice to bolelo ked mi mackala bradavku a bolo to na zaciatku doooost neprijemne ale asi vie co ma robit. Maly od druheho dna pekne papal a doteraz nie je problem s kojenim. Na druhy den som ho uz dostala na cely den, ale kedze som mala vecer teplotu, tak detska doktorka vecer na vizite sama navrhla aby som ho dala k sestrickam na noc, nech sa vyliecim. Aj na druhy vecer som ho nechala u sestriciek, kedze teplota neklesala a dostala som aj antibiotika. A potom uz zostal u mna az do konca.
Prednaska pana primara o kojeni bola uplne perfektna - ten clovek je uplne uzasny a vidiet ze ho ta praca a babetka bavia. Fakt neuveritelny.
Co ma nastvalo bolo, ze pocas navstevnych hodin som ho nechala u sestriciek a ked som si ho zobrala, tak zacal grcat nieco biele, asi umele mlieko. Som nevedela ze tam dokojuju umelym. Ale ja som bola krava, lebo som ho tam dala asi nie celkom najedeneho a nechala ho tam hodinu a pol a neskontrolovala ci nahodou neplace, tak ze sestricky za to obvinovat nemozem, len som to nevedela, keby ano tak vybehnem a dokojim ho. Nuz so uz, moja chyba. Inak sestricky na novorodeneckom zlate, nie vzdy sa usmievaju ale nikdy nemracia. A to mi staci🙂

xixi7
16. feb 2009

Tatiana,
ides prvykrat? Treba prist skor, odovzdaj p. Jezikovej odporucaci listok od tvojho gynekologa,dones si aj tehu knizku a karticku poistenca, vyplatis v pokladni tolko cviceni, kolko budes chciet odcvicit. Priprava trva 2 hodiny, cvici sa, s fitloptami, na rebrinach (ja som mala aj svalovicu na rukach 🙂 a potom je teoreticka priprava, na jednotlivych hodinach preberate postupne temy co sa zidu pri porode (kedy ist do porodnice, ako dychat, ako si pomoct pri bolestiach atd.)

xixi7
16. feb 2009

KOcky,
aku tasku si beriete do nemocnice? Uvazujem nad kufrikom s kolieskami.

labutka
16. feb 2009

xixi, takze na jednej hodine sa najprv cvici a potom je teoria?

xixi7
16. feb 2009

Labutka
ano.

janula10
16. feb 2009

ahojte
tak dnes poradna ok v piatok mam termin ale nevyzera to ani nahodou na porod....malemu je asi dobre prietoky ok tiez ma 3,75kg cca... 😕
poradnu mam v pondelok keby nic a idem aj na pasy uz a uvidi sa

palcul ty ako???

tatiana77
16. feb 2009

xixi7, dakujem Ti pekne......idem prvy krat, som zvedava ako mi bude......a tie prednasky pre tatinov mame kedy absolvovat...ked som este v 33 tt??

bambi7
16. feb 2009

ahojte mozem sa opytat mam este cas mam ist na cisarsky...a chcem si zaplatit porodnika a co stoja izby nadstandard a ci mate skusenosti oplati sa dakujem za infoooo

palculienkkka
16. feb 2009

janul... ja idem v piatok do poradne ... dnes ráno ma nejaký výtok vystrašil 😠 ale už je vše o.k.
... samé prednášky a cvičenia tu spomínate ...dúfam,že to nie je povinné 😅

katka1981
16. feb 2009

bambi7, ja si pojdem zazmluvnit Havaldu a dohodneme sa na porode, ale tipujem CS a chcela by som tam manzela.

janula10
16. feb 2009

palcul tak drzim palcek
no do pondelka cas ktovie ci ma to nechyti ......
ani ja som nebola na cviceniach jedine co som bola na peda prednaske lebo ju chcem a predporodnej priprave nic take...
akurat ked chces peda musis mat prednasku

palculienkkka
16. feb 2009

peda prednáške ? ja som tiež nikde nebola ... ani sa nikam nehrniem 🙂 možno ťa to chytí do soboty a stretneš sa s nscoi , labutkou ... hii a možno to chytí aj mňa ... a urobíme si dámsku jazdu 😀 na 3.poschodí 😀 😀 😀 😀

janula10
16. feb 2009

ked chces epiduralku chod lebo bez toho ti ju nedaju....ale ty asi ides cisarakom nie? ci????

no by bolo fajn s atam stretnut s niekym z kona marrka a emjee ma predbehli...ale zasa predhreju postel 😀

gabuliacik
16. feb 2009

ahojte, kde robia tu prednasku o epi? dakujem

palculienkkka
16. feb 2009

ešte sa Dr. k pôrodu nevyjadril ...a ani mi nepovedal,že túto prednášku treba ... ja si pichám fraxiparin - tak neviem či môžem epidurálku ... možno pôjdem aj spontánne rodiť bez epid. 🙂
v piatok sa ho to spýtam
Koľko váži Maximko 😀 Nemu sa veľmi páči v brušku 🙂

janula10
16. feb 2009

peda kazdu stredu o 14h na anesteziologii na prizemi sa treba opytat ked to nenejdes

palcul no ma uz dost 3,75kg co ti poviem komu by sa chcelo ked je dobre krmeni 😀 😀 😀 😀 ale aj emjee vies ako hovorili kila a mala menej no uvidime.....

palculienkkka
16. feb 2009

no ja som tiež už zvedavá koľko majú tí naši / naposledy koncom januára mali 2000g / .. v piatok mi bude robiť i ultrazvuk ... nech už je piatok 😅

janula10
16. feb 2009

sa ohlas v piatok ked nebude ziadna sprava tu tak si ta najdem tam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre