Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

michelle1984
30. apr 2012

@ivanka.7 chce pozornosť 😀 😀

stronza
30. apr 2012

@adka1987 no mi sme uz na svete 5den isli sme nakoniec SC maly sme 4600g 53cm

petra6484
1. máj 2012

ahojte kocky drzim palce vsetkym co idete este len rodit mna to caka v septembri chcem ist tiez na antolsku a velky obdiv tym ktore lezia na rizikovom dufam ze ja tam neskoncim i ked to nieje 100 % lebo mam nizko placentu, a straaaaaaasne sa bojim porodu 😀

adka1987
1. máj 2012

@ivanka.7 toho sa bojím najviac, že bude stále plakať 🙂

adka1987
1. máj 2012

@eemmaa jasné, určite to pomôže, dakujem 🙂

adka1987
1. máj 2012

@stronza gratulujem 🙂 tak to je riadny macek 🙂 neboj, to ešte schudne a bude chudučke. ako sa volá?

adka1987
1. máj 2012

@petra6484 nemôžeš na to myslieť, ja na to radšej nemyslím 😕 to až ked budem v nemocnici 😀 aj ja ked si na to spomeniem, tak si hned poviem, ked to zvládli iné, zvládnem to aj ja 😅

michelle1984
1. máj 2012

@petra6484
@adka1987
Ja sa začala pôrodu báť až keď som ležala v nemocke a videla čo sa tam deje. Sranda že dovtedy som nejak nad tým nerozmýšľala. Ale je to tak, zvládli to ostatné, zvládneme aj my. Len na to nemyslieť a skôr myslieť na to, ako budeme držať na rukách naše drobčiatka 😉

adka1987
1. máj 2012

@michelle1984 ano lebo si bola priamo pri tom 😒 na to sa najviac tesime nech uz je to vonku 😉

ivanka.7
1. máj 2012

nie je zle bat sa, je to normalne... ale je zbytocne sa preventivne bat 9 mesiacov dopredu - staci sa bat, ked to pride 🙂 Bala som sa a nemala som lahky porod, ale ono to nakoniec nie je dolezite, dolezity je len ten drobec, ktory je na konci 🙂

adka1987
2. máj 2012

Tie, co ste rodili ste mali epiduralku? A tie co pojdu rodit, tak ste nad tym rozmyslali? Ja chcem ist bez nej 😠

michelle1984
2. máj 2012

@adka1987 Sebatrpiteľka? 😀 😀 ja ju chcem, ja nemám rada bolesť 😀 😀

ivanka.7
2. máj 2012

@adka1987 Nechcela som, ale pre istotu som sla na poucenie o epi, aby som mala moznost volby. No a po celom dni bolesti som na nu nakoniec cakala ako na spasu a keby som si tu hodinu bez bolesti co mi zabrala neoddychla, tak veru neviem ako by som ten zvysok zvladla. Ale tak kazdy ma ine bolesti, inak dlhy porod, to sa neda takto pausalizovat. Zakladom ale je, ze ked mas poucenie a zaplatenu epi, vzdy sa mozes rozhodnut ze ju nechces... ak poucenie nemas, nikto ti ju nepichne, aj keby si ich na kolenach prosila.

viva02
2. máj 2012

@adka1987 Ja som pre istotu bola na pouceni o Epi (bez toho potvrdenia by ti pri porode Epi nedali), ale nakoniec som ju nevyuzila. Obidva porody som mala rychle (do 2 hodin), takze by sa Epi ani neoplatila. V kazdom pripade je dobre mat pocit, ze keby bolo treba, tak sa moze pichnut, napr. pri dlhotrvajucom porode atd.

lauricka
2. máj 2012

@adka1987 presne ako radia holky, radsej sa pripravit a mat to vybavene a nevyuzit, nez potom lutovat. Ono hlavne mlade prvorodicky vedia byt dost sokovane bolestou pri porode, zacnu hystercit a vrieskat a mozno by potom brali cokolvek 😉 . Ale na druhej strane, mozes mat porod, ze sup sup ani nebudes vediet...preto je dobre byt pripravena na vsetko (aj ked, na porod sa to uplne neda).

lauricka
2. máj 2012

@marcelatje ja si myslim, ze kazda normalna mama je rada, ze tam ma babatko za sklom, je to praveze uplne super. A super je aj to, ze ked mas navstevu a chces ist za nimi na chodbu, babatko cez navstevne hodiny mozes dat k sestrickam. A ked nemas navstevu, tak aj tak a ides si na dve hodky pospat, to vtedy nikto neriesi. Skoda, ze som na to prisla az na konci svojho 10 dnoveho pobytu 😀

eemmaa
2. máj 2012

@adka1987 ja som sa pytala doktorky a ta mi povedala, ze je jednoznacne za epiduralku a ked som sa pytala sesti tak tej ju uz nestihli pichnut a teraz by ju chcela tak dufa ze to tento krat stihne 🙂

lucyfuk77
2. máj 2012

...kocky, po kolkych dnoch prenasania vyvolaju porod?

angellinka
2. máj 2012

@lucyfuk77 mne na Antolskej chceli po tyzdni,ale noc pred tym ako som mala rano nastupit do porodnice,sa mi spustil sam od seba 😉 dufam,ze aj u teba to tak bude

oxiba
2. máj 2012

@lucyfuk77 cau este si 2 v 1? 😉 s tym vyvolavanim porodu to zalezi i na tvojom momentalnom zdravot. Stave, na zrelosti placenty, prietokoch a pod. Ja som prenasala 4 dni, najprv mi vraveli, ze to nic nie je, no ked mi spravili sono, tak si ma tam hned i nechali, ono niekedy staci na rozbehnutie porodu, take tvrdsie vysetrenie krcka 😒
Som zvedava, kedy sa ti to nakoniec rozbehne, ked ta spuntik uz tak dlho natahuje 🙂

oksi77
2. máj 2012

ahojte kocky pozdravujm vsetkich 🙂 ked mozete poradte co mam brat do nemocky 😕 ya masiac aj nieco mam termin a nemam nic nakupene ☹ kamusky mi hovoria to neber hento neber uz som z teho jelen tak aspon tie veci co fakt treba mat dakujem za kazde info 🙂

xlucia
2. máj 2012

@oksi77 plieky, vlhcene obrusky a krem na ritku pre babo. pre seba nocne kolese, vlozky, podpsenky, uterak, osusku, papuce, flip flopy do sprchy, kozmetiku ako pasta, kefka, sprchac, hreben, lieky co bezne uzivas

jasminet
2. máj 2012

@oksi77 pre mimi naozaj len plienky jednorazovky a vlhcene utierky.
oblecenie, krem na zadok, rukavicky, ciapku, perinku, deku...vsetko dostanes. len potom oblecko na cestu domov si dones.
sebe vlozky, podlozky pod pacienta, nocne kosele, kozmetiku, uteraky, toaletak, misku na prelozenie jedla,mozes pohar a pribor (ale vacsinou davaju), jednorazove poporodne nohavicky, doklady, zupan. ale zupan a kosele davaju aj nemocnicne ked chces a maju volne prave... slapky do sprchy, ponozky. nejaku mineralku na prvy den, potom ti donesu...

effkaa
2. máj 2012

@oksi77 pre maleho iba jednorazove plienky, vlhcene utierky, kremik na zadocek a oblecenie len na cestu domov (ja som tam potom omylom nejake veci nechala, lebo som si pomylila svoje a nemocnicne) a pre seba nocne kosele (2-3), vlozky, podlozky pod pacienta (1 na den), uterak, toaletak, zupan a ja vrele odporucam caj na mliecko a krem na poskodenu kozu na bradavkach (najviac mi pomohol Bepanthen, ale pomahaju aj ine masticky) a kozmetiku - sampon, sprchovy gel

oksi77
2. máj 2012

@xlucia
@jasminet dakujem ste zlaticka 🙂

oksi77
2. máj 2012

@effkaa diki a co podprdy na kojeni fakt to treba?ja ani nevim ako vizeraju 😀

jasminet
2. máj 2012

@oksi77 netreba, ja som to pouzila 1x a koniec 😀 v porodnici som uz chodila bez, vetrala som 😉 a von som potom uz nosila normalne

effkaa
2. máj 2012

@oksi77 ako pise jasminet, to skor vyuzijes doma, v nemocnici som ja osobne mala take velke prsia, ze do tej podprdy ktoru teraz nosim by som ich urcite nevmestila... vyzeraju takto: http://www.lelaeshop.sk/lelaeshop/eshop/6-1-pot... napriklad. A nocnu koselu si vezmi taku, ktora sa da rozopnut vpredu

oksi77
2. máj 2012

@jasminet
@effkaa jo no tak super lamala som si hlavu ze co teda s nima 😀 som rada ze to neni nutne mat.dik za info

ivanka.7
2. máj 2012

@oksi77 ja by som bez nich neprezila v nemocnici, pretoze posledne dva dni mi mlieko tieklo tak, ze som sa bez podprsenky a vloziek v nej nemohla ani pohnut, vetrala som len poleziacky na chrbte tesne po kojeni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre