Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

willy_wonka
11. apr 2013

moja chyba.
Kkbb, tak prestan strasit ostatne dievcata na MK, hor sa na europsky sud, verim, ze pochodis 🙂 a nabuduce treba rodit v kute, usetris seba aj lekarov od zbytocnych negativnych zazitkov ;)

Nechcem byt zla, to naozaj nie, ale tvoja dehonestacia uz ide urcite mnohym na nervy. Asi som hlupa,ale idem rodit s.tym, ze verim svojmu porodnikovi....

gojka
12. apr 2013

Kkbb, to je niečo najstupídnejšie, čo som doteraz čítala na MK. Ja som zdravotník a nie ty ako píšeš. To čo si ty tu natrepala, naklamala, povymýšľala, snáď nemyslíš vážne? Ty musíš mať obrovské osobné problémy, ktoré ako zdravozníčka, by si mala vedieť , že treba riešiť na iných fórach.
Akým právom urážaš všetky diskutujúce, ktoré si vyjadria svoj názor, pravdu zážitky z pôrodu, svoj názor na personál a celkový pobyt v nemocnici. Ako si môže nejaká zdravotníčka, za ktorú sa vydávaš písať také stupídnosti a prepáč nechcem tu písať škaredé slová, aj ked by si si ich zaslúžila písať také bludy ako ty. Vyhrážať sa EU súdom a charitou, môže ozaj len človek veľmi chorý, nespokojný, sprostý , nešťasný , ktorý by mal navštíviť odbornú pomoc. Aby si vedela. ja priznám, že som zdravotník pracujúci v nemocnici na Antolskej . Tvoje pripomienky k personálu, že boli 2 hodiny pri pôrode lekári, 3 PA, destké sestry, detský lekár a už ani neviem koho si ešte vymenovala, ani ma to nezaujíma je LOŽ ako mnoho ostatného napísaného. Presne ako píšu všetky diskutujúce na tvoj príspevok, je to všetko lož, strašenie, výplod chorého mozgu. Pekne ti napísala nejedna z diskutujúcich, že keď ti tak úplne všetko vadilo na každom v pôrodnici, prečo si neporodila doma? Však ako zdravotníčka by si to určite zvládla, či??????????Tento môj príspevok je môj jediný, nebudem reagovať na žiadne tvoje ďaľšie, pretože po čítaní tvojich príspevkov a reakcií všetkých ostatných slušných diskutujúcich som dospela k záveru, že teba treba riešiť inou formou a liečbou.

bublina_dd
12. apr 2013

@gojka ...kto potrebuje pomoc a inú liečbu si hádam len ty... Ani sa nečudujem, že na Slovensku sa rodí ako v 15 storočí, keď tu máme takých "zdravotníkov" ako si ty. Tvoje vyjadrenie a aj tie predchádzajúce sú úbohé... Myslím, že každý má právo sa vyjadriť, či bol alebo nebol spokojný.

marcelatje
12. apr 2013

Ale baby veď sa ukľudnite............ máte zdravé deti?? Máte! Tak čo ešte potrebujete ku šťastiu???? Nemá zmysel sa tu takto hádať a riešiť čo bolo a čo by bolo keby.......

kkbb
12. apr 2013

@willy_wonka ja nestrasim ine baby, nemusia to citat, ja len vyjadrujem svoj nazor, dakujem 🙂

kkbb
12. apr 2013

@gojka postrelena hus zagagala, nie si nahodou ty ta trubka, co sa mi valala po bruchu 15 minut pri fyziologickom vaginalnom porode po cisarskom? Ano, mam vystudovanu strednu zdravotnicku skolu a tiez vysku, tiez som jeden semester studovala v USA, ale v slovenskej nemocnici by som nikdy nerobila, nerobim a robit nebudem !!! Pekny den aj tebe 🙂 co tak prestudovat si legislativu? vo svojom prispevku ma len urazas, neopieras sa o ziadne fakty 🙂

mayka81
12. apr 2013

Ahojte. Baby ide niekto v pondelok 15.aprila na predporodnu pripravu na antolsku? Neviete co byva jej obsahom?

kkbb
12. apr 2013

@willy_wonka no, sak ver svojmu porodnikovi, ja ti to neberiem, okrem toho nikomu pistol pri hlave nedrzim, takze ak niekto vidi kkbb, nemusi to citat, ak nechce 🙂....uprimne zelam pohodovy porod podla tvojich predstav a zdravie vam obom 🙂

jajka81
12. apr 2013

@kkbb Môžem sa ta spýtať, co znamenalo to co si ppísala skôr, ze máš dve zdravé deti, ale ze si ani jedno z nich neporodila? Akože to skončilo sekciou?

kkbb
12. apr 2013

@jajka81 poslala som ti e-mail 🙂

jajka81
12. apr 2013

@kkbb Ďakujem.
Baby, myslím, ze je čas prestať tu s takýmito negatívnymi príspevkami. Akosi sa stráca zmysel tejto témy ked sa tu vzajomne osocujeme. Na túto tému chodím uz takmer 2 roky preto, aby som sa dozvedela aktuálne informácie a v poslednom čase som sa dostala do štádia, ze uz ked som ju otvárala sa mi zdvíhal tlak. A to sa mi fakt nechce.

hobit
12. apr 2013

@mayka81 o 8 rano? ja tam chodim...hodina teoria, hodina cvicenie

mayka81
12. apr 2013

@hobit nie nie, ja myslim predporodne konzultacie o 12.30 - pozri na strane 860- podla toho rozpisu to ma byt na 3.posch niekde nad bufetom...

jajka81
12. apr 2013

@mayka81 pokiaľ sa to nezmenilo, tak by to malo mať 3 časti: na prvej vám bude rozprávať porodnik o pôrode - jednotlivé pôrodne doby, kedy treba prist do pôrodnice atď. Na druhej časti bude lekárka z neonatologie, ktora bude hovoriť, co sa bude s bábätkom diať po pôrode + dávať rady ohľadom babatka. Tretia časť sa týkala odberu pupocnikovej krvi.

mayka81
12. apr 2013

@jajka81 aha dakujem jajka. Znie to zaujimavo. Nevies ci sa nieco zato plati?

jajka81
13. apr 2013

@mayka81 pred 2 rokmi sa neplatilo nič. A bola som tam aj s mm.

slavka_a_maros
13. apr 2013

@mayka81 niekde si sa aj nahlasovala, alebo tam len prides? 🙂 o tomto som este nepocula

mayka81
13. apr 2013

@slavka_a_maros nie netreba sa prihlasovat nikam,staci rovno dojst...to som sa stihla opytat este doktorky na poradni...a inac dobry napad ze zobrat aj mangela...co myslis? Idem si ho nachystat 😀

jajka81
13. apr 2013

@mayka81 ta prednáška sa kedysi robila vlastne ako prednáška pre oteckov, ktorí chcú byť pri porode, takže my sme tam boli skoro vsetky aj s mužmi, napriek tomu, ze ta prednáška uz dávno nie je povinna. A bolo to zaujímavé.

mayka81
13. apr 2013

@jajka81 super super...aspon budeme s mangelom na jednej vlnovej dlzke pri porode 😉

slavka_a_maros
13. apr 2013

@mayka81 aj ja ho asi vezmem🙂 ale pojdem az na ten majovy termin, aby mi to do porodu z hlavy nevyfucalo 🙂

heln
13. apr 2013

ahojte, len som nakukla a zaujímavá debata 😀 😝
rodila som na antolskej pred rokom a pol a chcem vám povedať, že na celom pôrode je najdôležitejšie to zdravé a živé bábo, čo sa vám narodí....
mala som ťažký pôrod, ktorý začal po termíne, večer silnými kontrakciami, o pol noci sme šli na pohotovosť, lebo som to už nemohla vydržať, vôbec som nebola otvorená, nespala som poriadne celú noc, možno hodinu, ráno som bola otvorená na 1, dali ma na pôrodný box, ktorý naozaj vyzerá ako v maštali pri kravách, ale bolo mi to jedno, pôrod mi viedla nejaká mladá neviem či doktorka, či PA, dala ma na monitor, a oxitocín na urýchlenie, pred obedom mi pustili vodu, a potom začalo vzrúšo, keďže som tam sedela celé doobedie bolel ma desne chrbát, od večera som nič nejedla a ani poriadne nepila, bolo mi zle, zvracala som, neotvárala som sa, nevládala som predýchavať kontrakcie a malá sa strácala z monitoru, medzi kontrakciami som zaspávala, voda mi už išla zakalená, to už trochu tej mladej redlo a ukazovala to aj takej druhej mladej, čo stále chodila fajčiť.... prišiel hlavný lekár, doteraz neviem ako sa volá, skontroloval, a hádal sa z mladou že čo, lebo ona tvrdila, že som na 6 a pôrod postupuje a on tvrdil, že som na 5 a že nepostupuje, celkovo ma vyšetrovali štyria lekári a myslela som že mi vyrvú vnútornosti, ale bolo mi v tej chvíli úplne jedno, či mám súkromie alebo nie a chcela som to už mať za sebou... o pol tretej mi spravili sekciu a ten doktor tam narobil pekný poriadok s tou mladou, že som už dávno mala byť na sále a mať kyslík..... najviac mi bolo ľúto toho študenta ktorý dostal časť svojej hubovej polievky a v podstate za nič nemohol, a chodil sa retardovane pozerať na ten môj záznam z monitora......
prišla nesmierne milá anesteziologička, ktorá ma úžasne príjemne previedla cez záverečnú časť pôrodu - sekciu, potom to šlo rýchlo a hladko a všetko dobre dopadlo, malá bola zdravá, bilirubín v poriadku, pri sekcii bola jedna veľmi milá detská sestra, ktorá ma zase previedla cez ostatné obdobie.....
bol to v celku horor, ale žijem a mám nádherné dieťa a vôbec pre mňa nie je podstatné či som mala súkromie, alebo nie a tiež nie je pre mňa podstatné či to vyzeralo ako v kravskej maštali.... dôležité je, že to dobre dopadlo.....

kamca93
14. apr 2013

Trosku vam odbocim od temy.... Baby je na antolskej 3d ultrazvuk??? A ako ste to riesili ked ste nanho chceli ist???

marcelatje
14. apr 2013

@kamca93 zaplatila som si ho na súkromnej klinike 😉

sasie
14. apr 2013

Baby prosim vas, nechce sa mi tu citat skoro 900 stran o Antolskej porodnici... neviete mi povedat, ci antolska robi nejaku predporodnu pripravu alebo nieco? Rozhodla som sa ist rodit tam, ale zatial tam este nechodim do poradne, to az posledny mesiac a neviem ci na pripravu budem musiet chodit, ci je to povinne alebo dobrovolne a ako to vlastne chodi. Dakujem 🙂

sasie
14. apr 2013

@mayka81 Ahoj prosim ta, kde si nasla info o tom ze 15.teho je priprava? Aj ja chcem ist rodit na antolsku a rada by som nieco absovovala ale este chodim do prace a neviem najst info o tom kedy a o ktorej je moznost na pripravu ist. Dakujem.

lauricka
14. apr 2013

@sasie robia tam nejake cvicenia a tusim aj plavanie, ale to musia holky napisat blizsie. Ja som bola len na takej jednorazovej prednaske o porode a starostlivosti o babatka. Vtedy to byvalo nejako pondelky o dvanastej alebo tak. Mozno by sa dalo zavolat priamo tam a spytat sa ich. Alebo mozno holky napisu aktualnejsie info 🙂 .

sasie
14. apr 2013

@lauricka dakujem, uz som si opisala cislo do porodnice tak zajtra ked tak skusim zavolat 🙂 len nemam anieln predstavu kedy mam zacat na nejake take prednasky chodit alebo co... som zmetena prvorodicka 😀

lauricka
14. apr 2013

@kkbb citam len zbezne, ale ja si myslim, ze ak sa ti zastavil porod na 8 cm a dalej nepostupoval, nebolo to kvoli tomu, ze si sa nemohla ponorit do seba (ale to asi nesuhlasis) a z toho dovodu bolo dobre, ze si bola tam a nie niekde doma vo vani a pod. a ze ta sledovali a mohli zakrocit. Pri porode niekde v sukromi by prave tento porod kludne mohol skoncit velmi zle. Ale chapem, ze to vidis po svojom. Len su aj ine pohlady a clovek nemusi mat vo vsetkom pravdu. Myslim, ze v tomto pripade ti zachranili babo.

lauricka
14. apr 2013

@sasie potrebujes hlavne mysliet na to, ze treba byt kludna, skus sa na porod tesit, nie sa ho bat (aspon skus), byt uvolnena, usmievat sa (ja som isla na box rodit dvojcata vaginalne vysmiata jak sibnuta :D). Pri strese sa ti vyplavuje adrenalin, stres ti sposobuje stiahnutie svalov a to prave posobi proti porodu, mozes mat o to vacsie bolesti a problemy. Naopak, pri pohode sa telo uvolni a kontrakcie si treba pekne predychavat. Rozne polohy pri porode a dychacie techniky si najdes aj niekde na youtube alebo nete clanky o tom. A pri porode ta budu instruovat co sa deje, kedy tlacit, kedy nie. Telo ta kontrakciami bude aj nutit. Co by som si vyhladala a zucastnila sa, je priprava na dojcenie. Ak je taky nejaky kurz. Ak mas vo svojom okoli materske centrum, skus sa ich spytat, ci nemaju pripravu na porod a dojcenie. U nas take bolo. Urcite to zvladnes 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre