Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dapo
16. jún 2015

@zuzicka1982 ja som rodila pred dvoma rokmi, rano som si sadla pred anest. ambulanciu a pekne podla poradia pacientov som o nejaky cas sla dnu, v pohode ma vybavili, viem ze na to maju vyhradne cas nejak popoludni, ale ja som tam uz bola a aj tak som musela cakat (rano mi brali krv ale poradnu som mala az o desiatej), tak som si tam proste sadla a hotovo...o tom, ze by sa tam malo objednavat pocujem prvykrat

katika2002
16. jún 2015

@zuzicka1982 na poucenie som sa musela objednat mesiac pred nim. Ale bolo vela rodiciek... tak nefim 🙂

zebrickaa
16. jún 2015

@zuzicka1982 ja som bola v pondelok na poradni u mudr a hned mi dala sestricka aj vymenný lístok, s ktorým som išla na 106 č. dverí kvôli epi...robia od 13h ale zobrali ma aj skôr a bola som tam 2min, žiadne objednávanie nebolo treba ani nič podobného...pár otázok, podpísať papier, mudr ti povie pár viet a ideš...ide to tam rýchlo...

zebrickaa
16. jún 2015

@rencici27 myšlím, že 7dní

rencici27
16. jún 2015

@zebrickaa uz som zisťovala inde 10dni ..ale dakujem

zebrickaa
16. jún 2015

@rencici27 skus sa pridat do skupiny pôrodnica antolská bratislava tam kočky o tom písali 🙂 mne sa to odtiaľ zdalo tých 7dní ale môže byť, že aj 10 veru

zuzicka1982
17. jún 2015

@zebrickaa Dakujem krasne za info. Ja idem rodit tretie babatko a tretikrat je to inak 🙂

adawada
27. jún 2015
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Dobry clanok o Antolskej a o tom ako to tam chodi.
http://www.sikovnamamina.sk/prenatalna-poradna-antolska/

rainee
1. júl 2015

ahojte, chcela by som sa spytat ako to treraz funguje na poradniach, ci sa treba objednat alebo prist a cakat. lekari maju teraz dost dovolenky, takze to bude asi huste.... planovala som si zazmluvnit dr.havaldu k porodu+ poradne, ale akurat bude mat 2mes. dovolenku, tak sa rozhodujem medzi dr.dlhopolcekom a kristufkovou, keby ste mali niekto info k ord.hodinam a celkovo referencie na nich, prosim o info, diky.

rainee
1. júl 2015

@27zuzka ahoj, mala si dr.dlhopolceka aj zazmluvneneho, bola si spokojna?

27zuzka
1. júl 2015

@rainee nie,nemala som nikoho,mal práve službu a ano,bol veľmi prijemny

slavikb
7. júl 2015

Pre Antolskú som sa rozhodla podľa dobrých referencií. Dnes má môj syn 13 dní a ja mám najväčšie výhrady k sestrám na šestonedelí. Pôrod prebehol v poriadku, malý bol na svete do dvoch hodín. lekára som videla na začiatku pri vypĺňaní nejakého formulára a na konci pri šití. Odrodila ma pôrodná asistentka. na pôrodnom boxe nás aj s mužom nechali len hodinu, lebo ho potrebovali uvolniť pre ďalší pôrod, malý sa nestihol samoprisať. Malý mal problém prisať sa na prsník aj po niekoľkých hodinách a prístup sestier na šestonedelí tomu neprospel. Jedna mu vrazila prsník násilím do úst, tak že ma pohrýzol a mne sa z celej situácie chcelo plakať. Druhá hneď navrhovala klobúčik, čo kojenie len zhoršilo, lebo malý si nič nenaťahal, len klobúčik žužlal a zostal hladný. Ďalšia na utíšenie žiadala odo mňa cumel. No proste des. Každá sestra radila niečo iné a ja som mala z toho guláš. Z pôrodnice som odchádzala s dohryzenými bradavkami a s neschopnosťou malého normálne sa prisať. Následne aj s mojou nevedomosťou sme dospeli do štádia, kedy som mu oba prsníky znechutila a neprisáva sa, znížila sa mi tvorba mlieka, a ja malého kŕmim pomocou cievky s nádejou, že s pomocou laktačnej poradkyne sa mi ho podarí naučiť sa neodmietať prsník.
neviem ako je to v iných pôrodniciach, ale hlavne prvorodičkám, ktoré sa rozhodli rodiť na Antolskej, odporúčam ešte pre pôrodom naštudovať si všetko, čo sa týka dojčenia, možno sa aj poradiť s laktačnou poradkyňou, nenechať sa zblbnúť sestrami na oddelení a riadiť sa svojim inštinktom.

lauricka
7. júl 2015

Pripajam sa a odporucam vsetkym prvorodickam, ktore sa chystaju rodit na Antolskej, aby absolvovali laktacny pripravny kurz PRED PORODOM. Vyhnete sa mnohym nedorozumeniam a problemom. Sestry na sestonedeli na Antolskej su, co sa tyka pomoci pri dojceni, absolutne mimo, jedna plodi vacsi blud nez predosla, takze ak sa sami nepripravite, olutujete. Tak ako aj ja som olutovala. A ked uz sme pri tom, odporucam v BA aj kurz hypnoporodu a co sa tyka toho laktacneho, Silvia Galatova ma super kurzy. Vsetko lahko najdete na nete.
@slavikb

mirulapirula
9. júl 2015

tak aj ja sa idem s vami podeliť o skúsenosť z porodu na antolskej.
Rodila som tam vo februári. Kedže som 3 dni prenášala moja dr si ma nehala už v nemocke. Kedže tam bolo dosť plno a nemali pre mna postel, prvú noc som spala na porodnej sale na čakačke , druhú na rizikovom a v stredu mi vyvolavali porod.
Čo sa týka samotného porodu musím pochváliť personál na porodnej sále lebo boli strašne mili aj sestričky aj doktorka ktorá ma rodila.
Od 06:00h mi pôrod vyvolávali tabletkou ktorá nezabrala a potom nasledovalo vyšetrenie a to vám baby teda poviem to stálo za to. Primár povedal, že je stav po tabletke nezmenený a že mam isť na izbu že sa dohodnu a pridu mi povedať. Po tom ako som prišla na izbu čo bola asi 7 metrov od vyšetrovne prišli kontrakcie hned po 4 minútach- čo sa ani nečudujem lebo dr. mi hladal asi žalúdok z opačného konca. Došla dr že idem na monitor a ak bude ok tak sa mi pokusi prasknuť plodovu vodu. Na monitore bolesti už parádne že som ledva vydržala tých 15-20 minut, nasledovalo prasknutie vody a to vám kočky poviem, že to bol TOP zážitok z celeho pôrodu. Robia to tam rukou, žiadny háčiť. Po 7 minutách špárania sa vo mne jej to nešlo tak som išla na pôrodnu salu kde ma čakal klistýr. Po klistýre zrazu kontrakcie po minute a pukla mi plodovoá voda sama od seba ale len trochu , dalej odchadzala pri každom vyšetrení. o 12:00 prišiel manžel nasledovali dalšie monitori striedajuce sa s vyšetreniami . Bola som na 4 cm a bola mi navrhnutá epi s ktorou som suhlasila. Sice mi ju pichli na druhý krat ale zašlapala za 20 minut a necítila som absulutne žianu bolesť, stale som sa prechadzala sprchovala a s manželom sme srandovali asi za pol hodku som začal cítit mierne tvrdnutie brucha ale to bolo v pohodičke. dostala som oxitocín nejaku injekciu do zadku a nasledoval další monitor kde malemu začali rapídne klesať ozvi tak som musela začať predýchavať ako pri kontrakciach aby som malemu dala kyslík, ale ani to nepomohlo a dr. sa rozhodla, že mi urobia akutnu sekciu. samozrejme som začala hysterčiť lebo som sa hrozne bala ... manžel stál na chodbe a ked ho ku mne pustili a videla som jeho prestrašenú tvar vedela som že nie je dobre. Odviezli ma na sálu kde som bola do kopy asi 45 min a už po 10 min bol malý na svete. Hned plakal tak som vedela že je všetko v poriadku a obaja lekari hned zistili v čom bol problem. Malý mal totiž iba 15cm pupočník a ževraj by som ho normálne neporodila. Asi pol hodku ma šili a potom odviezli na šestonedeli na tu izbu kam vozili cisaraky. Išiel tam so mnou aj manžel aby mi doniesol taašky bol tam asi minutku a šiel domov. Ibaže ja som v porodke ochorela a mala som kašel. Na druhý den ma previezli na normalnu izbu kde mamička odmietla byt so nou na izbe tak som bola v karantene lebo som mala kašel. Chápem aj ja by som sa bala o svoje dieta aby nebolo choré. Mala som zakázane navštevy . Bolo to otras leo som bola stale sama a väčšinu dna so preplakala. A ked som počula ako sestričky a niektoré mamičky kašlú o sto šest a im nikto nič nepovedal len ja krava som povedala že mam kašel a takto som dopadla. AAle zas na druhej strane ak chcete mať nadšandart na antolskej stačí povedať že mate kašel 🙂
Čo sa týka šestonedelia vám môžem povedať že je to jeden velký bordel. Prava ruka nevie čo robí lava. Jedna sestrička vám povie toto druha zase toto. Nemohla som vychadzať z izby a tak ked sa mi malý precikal som zazvonila sestričke že či by nebola ochotná mi doniesť čiste vecičky a ta ma zdrbala že nech si vstanem a nech idem ja sama. Tak som išla , dala som si ruško na usta a dosla na druhú stranu a tam ma zdrbali že čo som vyšla z izby. O dva dni som poprosila sestričku že či by mi nezmerala tlak že sa mi točí hlava a ona že o 5 min je tam ...a sasmozrejme že doteraz nikto neprišiel. Na vizite dr. vzdy povedal, že mi maju zvlhčiť radiator aby som tam nemala suchý vzduch a to tiež potom nikoho nezaujímalo. Ranu som mala zašitú jednou nitkou a z každej strany mi trčalo asi 15 cm a na vizite že nech mi to skratia, to tiež nikoho nenapadlo. Potom len došla sestrička že mam manželovi zavola že mi ma doniesť lieky proti teplote z domu. Ja som žiadnu teplotu nemala. V ten den ked nás prepustili mi došli do obeda prvý krát merať teplotu a sestrička mi dala medipirin že na teplotu. Ja som jej povedala, že žiadnu teplotu nemam ale ona nech si ho dam.
Malý mal po vizite že je ok a že ho púštaju, mna čakal ultrazvuk a ja som sa modlila aby som bola ok lebo keby ma tam nehali čo i len o jeden den dlhšie asi by ma porazilo. Chvala bohu bolo všetko v poriadku a šli sme domov.
Takže zhrnutie- pôrod čo sa týka starostlivosti ok ale šestonedelie jeden obrovský bordel Česť vynimkám , našli sa aj mile sestričky ale bolo ich žalosne málo. Ale za to môžem pochvaliť deckých doktorov , boli neskutočne mili a hlavne primár Divinec. Ked vošiel do dverí cítila som sa zrazu bezpečne bol naozaj veľmi mili.
Dúfam, že sa mi podarí mať ešte jedno dieťa a to potom nebudem na šestonedelí držať hubu, ak sa mi nebude niečo páčiť ozvem sa 🙂

lauricka
9. júl 2015

@mirulapirula druhykrat som rodila radsej vo Vyskove 😉 mala som za sebou dojciaci kurz, mala spi od prvej noci so mnou, dojci sa, kedy chce a nikto mi do toho nemal co kecat. Porod som chcela bez zasahov a medikacie. A spokojnost 😉

gagik
9. júl 2015

Ja som rodila na antolskej pred tromi tyzdnami a bola som spokojna, bola robena sekcia, aj pobyt na sestonedeli bol v poriadku s personalom som bola spokojna.

rencici27
9. júl 2015

ja som rodila akut sekcia spinal na antolskej cc pred 3tyzdnami...a nemôžem povedať krivé slovo🙂)odporucam...personal bol uzasny sestricky super na sestonedeli alebo na novorodeneckom super poradili a boli ústretové🙂) ak budem druh krát tehu urcite antolskaa 🙂hlavne ju odporucam a

petulanl
10. júl 2015

@mirulapirula viem si predstavit ze vo februári si tam teda jediná chora nebola 🙂
Súhlasím ze na šestonedelí je to slabé. Odporúčam každej tehulke mat vsetko dopredu naštudované, na oddelení sa usmievať a nic nepotrebovat. Ja som tam ležala pred mesiacom, v nadštandardne. Nepotrebovala som 4 dni nic a teda ma nikto ani nemohol nasrat 🙂

Nesúhlasím ale s tvojou informáciou o spôsobe prepichnutia plodovej vody. Skor si to mala napisat tak, ze tvoja doktorka ju praskala rukami, pretoze urcite sa neda napisat ze na antolskej prepichuju tak. Mne ju moj doktor praskol hakom, takze bolo to subjektívne rozhodnutie doktorky. Mozno to len hakom nevedela

mirulapirula
10. júl 2015

@petulanl može byt že to robila iba moja dr. v tom sa nehadam asi som to zle napísala ;)

sihaweh
10. júl 2015

Dievčatá, mali ste niektorá pôrod na Antolskej, pričom vám doktori vyhoveli aspoň v nejakých požiadavkách? Ja sa obávam, že neberú ohľady a všetko sa už robí rutinne. :(

dapo
10. júl 2015

@sihaweh zalezi an to co mas na mysli, napr. kopu veci, ktore zeny zvyknu ziadat uz robia viac - menej rutinne - napr. take prilozenie dietata telo na telo hned po narodeni, chcela som ale zabudla som to vobec spomenut a pekne mi malu polozili hned na brucho na chvilku, je pravda ze ju potom vzali odvazit, ale potom ju doviezli, sestricka mi ju aj prikladala k prsniku (bez uspechu, ale moja mala dlho problemy s prisatim), nechali ju so mnou vobec ju nebrali prec...mozno som mala stastie, ze prave v tu noc nikto okrem mna nerodil, takze mali pokoj (potom dalsi den sa narodila kopa deti, ale asi pockali az na ano),,,povedala by som hodne zavisi od lekara, ak mas nejake speci poziadavky, zvazila by som vyber lekara, lebo nie vsetci tam budu vsetkemu rovnako nakloneni

marcelatje
10. júl 2015

@sihaweh ani klystír nedávajú rutinne

dapo
10. júl 2015

@marcelatje no vidis na to som zabudla, mna zabudli aj oholit aj dat klystir, ked som sa pytala (chcela som) tak vraj uz klystir mi uz nemozu dat a oholena som vraj dost (no neviem holila som sa asi 3 dni predtym, ale tak oni vedia co potrebuju 🙂

sihaweh
10. júl 2015

@dapo Ja by som si chcela napríklad prispôsobiť polohu pri pôrode. Je mi jasné, že iné možnosti ako na chrbte nie sú, ale aspoň minimálne keby boli ochotný polohovať ležadlo, prípadne rodiť bokom, alebo podložiť panvu. Taktiež nástrih. Mám dojem, že sa robí automaticky u každej rodičky ešte skôr než sa môže mamička pokúsiť o svojvoľné vytlačenie.

@marcelatje Klystír nedávajú rutinne? A ako riešia potom vyprázdnenie?

marcelatje
10. júl 2015

@sihaweh spýtajú sa ťa kedy si naposledy mala stolicu a či ten klystír chceš

dapo
10. júl 2015

@sihaweh no neviem ako s polohou, ono to ani nie je uplne v lahu, tie postele su polohovatelne, taky polosed/pololah by myslim nemal byt problem, naboku neviem to asi skor nie, ale mozno niektori lekar by bol ochotny. mne nedali klystir ani nic ine ani na zachod ma nepustili, proste v podstate zo mna unikala stolica, dost nechutne podla mna, preto som aj klystir chcela, ale zas oni su na takeho veci zvynuti, neriesia to...

sihaweh
10. júl 2015

@dapo Mne robí dosť problém ležať na chrbte. Ešte polosed je ako tak okej, no uvidíme, či nebudú doktori proti. Navyše pri takej polohe sa aj ťažko tlačí a práve vtedy sa treba uvoľniť. V tomto by mohli byť benevolentnejší. Klystír si dám, pretože už teraz mám problémy so stolicou. Budem sa musieť vyprázdniť, nech to pôjde ľahšie. A ty si koho mala za doktora?

johi2
10. júl 2015

@sihaweh Ahoj, ja som dnes bola na Antolskej na kontrole, porod bude podla vsetkeho v najblizsich dnoch (mozno aj dnes), lebo som uz otvorena na tri cm. Este minule som sa pytala ohladom porodneho planu a nemaju problem s nim ani s jeho obsahom: informovanost s ukonmi, ktore chcu robit, 2-hodinovy bonding, ak sa da, nenastrihovat... Nebude to moj prvy porod, takze mam celkom predstavu, co chcem a comu sa chcem vyhnut. Mam nadej, ze prirodzeny porod mozem mat do istej miery aj vo velkej nemocnici.

erika1016
10. júl 2015

no ja som rodila na Antolskej pred mesiacom,a možem potvrdiť,na sále všetko OK,sestrička milá,akurat šitie som prerevala,lebo ma šili zaživa a dlho,ale to šestonedelie bolo hrozné,bolavé prsníky a ked som sa rozplakala,ked ma synček silno sal,tak mi vynadala či mi asi nešibe ked tak revem,no ale nemožem zato že mam velmi citlivé bradavky,tak som skusila klobučky ale nešlo to,tak len odsávame a krmime flašou,tak isto som krmila aj prveho syna,vydržali sme tak 11mesiacov....tak si to takto robime po svojom...

sihaweh
10. júl 2015

@johi2 Tak to ti budem držať palce, keď už to môže prísť aj dnes. Máš niekoho zazmluvneného? A ten pôrodný plán prinesieš so sebou podpísaný?
Ja sa trošku obávam toho, že síce povedia, že akcepujeme vaše požiadavky, ale keď príde na samotný pôrod, tak aj tak povedia napríklad, že nástrih treba a podobne. Budú sa ponáhlať, aby to mali rýchlo za seboz. Že si to vždy vedia odôvodniť a pritom to nemusí byť ani tak akútne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre