Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzkad
7. apr 2009

ahojte kocky 🙂 🙂

sarianah veru veru nejako moc sa mi to rozbehlo 🙂 🙂 ale ked mi vcera povedali, ze po sviatko uz maly mozno pride na svet..tak som zatuzila normalne, aby uz prisiel aj teraz hned...ani verit sa mi nechce, ze len nedavno nic netusiaca, ze som tehu som si robila tehu test a boli tam // 😉 😉 😉 a ja mozno buduci tyzden porodim aaaaaaaaaaa 😕 😕 ...hlavne aby sme boli v poriadku...
juuuj a tu cokoladu noooopodobne ako majka86 budem musiet zacat odvykaciu kuru 😀 😀

Dufam, ze koniec 36tt a zaciatok 37tt je v pohode uz ..a maly sa moze narodit...nie je to moc skoro nie ??

katka1981 ja som si kupila ten cajik v tescu maju malu predajnu sypane caje a tam ho maju..ale moze byt, ze ho poznaju pod ostruzlina malinova ...ale v predajni so sypan. cajikmi ho budu mat urcite 😉 😉 ta pani bola moc mila a poradila mi este jedn caj napodporu laktacie a dobreho mliecka...je to mix byliniek...samozrejme aj fenikel je tam 😉 😉

miluska : maly moj ide ukazkovo podla tabulky 😀 😀 tak ak by sa mal narodit buduci tt bude mat asi do 3kg..tak bude drobceeek moj...troska som mala strach ked moj drahy sa narodi mal cez 4kg ...tak som dufala, ze nebude ako tato 🙂 🙂

skovka
7. apr 2009

Ahojte,
Majka86: Vobec neviem ake cvicenie dnes je, sama som zvedava, mne ide hlavne o dychanie pri porode, nejake ulavove polohy pred porodom, a tak, tak hadam tam bude aj nieco take.

skovka
7. apr 2009

Majka a asi sa nejedna o rehabilitaciu, len ta predporodna priprava je na oddeleni rehabilitacie, v telocvicni. Takze zrejme pojdes normalne cvicit, ale napisem potom co sme robili dnes a ako to prebiehalo.

pikino
7. apr 2009

ahoj micky.

aj ja pijem ten cajik a este papam lanove semienka kazdy den lyzicu.

katka1981
7. apr 2009

zuzkad, ktore tesco? Na Zlatych je zrusena cajovna, ci tam?

katka1981
7. apr 2009

pikino, tie lanove semiacka staci prehltnut, ci treba hryzt?

zuzkad
7. apr 2009

katka1981 ja som bola v tescu v petrzalke...ako je kvetinarsvto, oprava obuvi....taky mini obchodik...
pikino a tie semiacka su na co dobre ??

sarianah
7. apr 2009

zuzkad
..ano presne..vsetko to tak rychlo utecie a zrazu uz mas drobca na rukach..este si pekne uzivaj tehu, su to asi posledne kludne dni ktore si uzijes..sice prve dni a tyzdne babo len papa a spinka,ale predsa treba sa uz okolo neho starat o kopu veci..
..a na tu odvykaciu kuru sa uz kludne nalad, nielen aby bolo babo krasne, ale aj kvoli kojeniu, vtedy sa tiez nema papat coko, citrusove ovocie, cudzokrajne ovocie, oriesky, alkohol, cigarety, zelenina na K (kalerab, karfiol, kel...) a kopu dalsich veci, ved uvidis..tak sa este pekne drzte.. 😉

katka1981
7. apr 2009

zuzkad, ano poznam, pojdem pozriet moc dakujem za tip!!!!

majka86
7. apr 2009

skovka..😀 aha..no asi mas pravdu ty 🙂 a kde to presne je?
ja som sa vratila z antolskej pred chvilou, chodite niekto k dr. rosembergovi?

majka86
7. apr 2009

a este..poslal vas niektoru vas porodnik na ocne vysetrenie?

zuzkad
7. apr 2009

...mam jednu otazocku...viem co si treba zobrat celkovo do nemocnice, to mam uz vsetko ..ale co presne budem potrebovat k porodu ?? Viete mi niekto poradit ??

quetka
7. apr 2009

bibi: ak niesi rizikovka, mozes cestovat, ja som tak sla pred vianocami domov a porod som mala o mesiac, nic sa mi nestalo a to som bola aj rizikovka, ale citila som sa fajn. Zavisi aj ako sa citis ci si trufas no.

Dneska som mala poradnu, dufam ze poslednu, som otvorena na 2prsty ci cm, neviem v com to meraju, chcem uz rodit, od nedele mam pocit, ze sa mi zmensilo, doslova zmensilo brucho a aj pohyby babatka citim inac, su silne ale nie uz take bolestive ako predtym, tak som to povedala lekarovi a ten si ma tam chcel nechat, no dohodli sme sa, ze do tyzdna ak neporodim tak potom uz ostanem a pomozeme babu na svet.
Chcem sa spytat, myslite, ze ked zacnem s manzelom vicej "cmuky" tak sa mi priblizi porod ? Do teraz sme adstinovali tak mame na to strasnu chut 😲

dadka212
7. apr 2009

Quetka teoreticky by to malo pomôcť, lebo spermie nejako oslabujú krčok ale to by ste museli fakt často viackrát za deň 😀 😉 ale aj celkovo zťahy maternice pri orgazme by to mohli rozbehnúť...

Zuzkad k pôrodu v podstate nepotrebuješ vela: nočnú košelu, papuče, župan, uterák, toaleťák, balzam na pery, nejaký ten nosový sprej ak sa ti zvykne nos zapchávať a už si viac nespomeniem....

kukenzi
7. apr 2009

k porodu este topanky do sprchy, co ma napadlo.

miluska.h
7. apr 2009

ahojte babulky 🙂

katka: ja som ten malinikovy caj zacala pit od 35.tt, pila som ho asi 2 tyzdne 2x denne, k tomu lanove semienko, 1 velku lyzicu rozzuvat. Kedze mi vsak zacalo brutalne tvrdnut brucho, tak som s tym radsej skoncila, aby som nahodou neporodila skor 🙂 inak to lanove semienko je super... pekne sa da z toho pravidelne vyprazdnovat, co bolo u mna cele tehotenstvo problem... Malinikovy caj, teda caj z listov ostruziny malinovej maju aj na Antolskej v lekarni.

zuzka: k porodu este tie tic-tac, ale to asi vies... 🙂 ja som dnes bola na ultrazvuku a skoro som odpadla, maly ma vraj 3646 gramov 😀 ja to proste nechapem... minuly tyzden v stredu mal 2772 gramov.... podla mna to pred tyzdnov dr. zle odmerala.... ☹

katka1981
7. apr 2009

miluska.h, dakujem. Len ci zvladnem to semienko rozyvat nikdy mi to nechutilo, som myslela ze to staci prehltnut. Ale je to zdrave aj na vlasy a nechty.

miluska.h
7. apr 2009

katka: kup si lanove semienko uz pomlete. maju ho v DM drogerii. zujes ho dovtedy,kym sa ti nevytvori taka slizka hmota a prehltnes. ale musis ho zapit dostatocnym mnozstvom tekutiny. ja som to zapijala mailinikovym cajom cca 3 dcl. ak to nezapijes, tak to ma opacny efekt (zapcha) 🙂 inak niektore baby ho varia vo vode a potom vypiju len ten sliz. lenze podla mna to potom nema ten vyprazdnovaci efekt, len vytvorenie klzkych porodnych ciest...

katka1981
7. apr 2009

miluska, super dakujem to uz sa bude dat pozut v pohode. Ty to mas uz za chvilu. Drzim palce aby si mala len pozitivne zazitky a malinky bol zdravucky.

zuzkad
7. apr 2009

dakujem kocky...zajtra idem prebalovat tasku, lebo mam v tom nejaky neporiadok moc...a ked to na mna pride kym vytiahnem uterak tak aj porodim 😀 😀 😀

miluska : tak to je teda riadna vaha fiiiha ...som v soku a ja sa tu tesim z 2770g, ze ma moj maly a teraz len cumakujem aku krasnu vahu mas ty...ja ale dufam, ze maly este priberie do buduceho tyzdna...resp. do porodu, nech je troska sadielkom obaleny 😅 😅

ja som nepocula o jedeni tych semiacok...aku to ma chut ? Ja na stastie problem s travenim nemam, ale ja som dostala aj super tbl ..zelezo a tie mi mooc pomohli na travenie, resp. na pravidelne vyprazdnovanie..povedala by som, ze aj castejsie chodim, nez som chodila...tak som rada, ze aspon toto ma netrapi 🙂 🙂

ozaj Henika sa dlho neozvala...aspon pre mna...nastupit do nemocky ma az 20teho nie ??

zajtra ma caka prednaska o EPI..taaak strasne sa mi nechceeee...ale musim, kedze neviem ci by som ju uz buduci tt stihla 😅 😅

kukenzi
7. apr 2009

ahojte,

ja som si lanove semena pomlela, zaliala horucou vodou a potom to vsetko zapila. dnes som si este kupila arniku montanu. prvy porod bol super, dufam, ze bude aj druhy

tehula
7. apr 2009

ahojte tehulky, tak egyptanka dnes asi mala den D 🙂
Ako sa Vam dari?

Zuzkad> ciye tu cajovnovu predajnu si myslela priamo v komplexe hypertesco v Petrzalke?
Ja planujem malinik pit od zaciatku materskej a vtedy aj prestat magnezko brat.....tie krce snad nejako rozchodim.

Inak mam pocit, ze moja malicka sa uz v bruchu nehybe do inych poloh, furt ma kopka len na jednom mieste....je to tak normalen, ze babo sa neskor ulozi uz do nejakej polohy a nevrti sa o stosest?

Ja idem na ultrazvuk zajtra, strasne sa tesiiiiiiiiiiim, ze sa dozviem prvu odhadnutu vahu.
Teda este som zvedava, ako to prebehne, lebo objednana nie som, ale mam volat svojmu dokimu na mobil a on mi nejak ten ultrazvuk vybavi, bud dole, alebo hore na oddeleni. tak drzte palce, nech sa na mna zajtra nevyflaknu a netrepem sa tam zbytocne.

zuzkad
7. apr 2009

tehula ano ta cajovna je v tescu ...v jednej s predajniciek co su po boku...ako som pisala, je tam oprava obuvi, kvetinarstvo, tatrabanka...ale niekto tu dnes pisal...tusim Miluska, ze je ten cajik dostat kupit aj v lekarni na Antolskej...len ho asi treba pytat Ostruzina malinova...lebo inac to nepoznaju asi...
zajtra na sone drzim paste...

Egyptanka ...ak ma dnes svoj den D tak strasne drziiiiiiiiiiiiiiiiiim paste 😉 😉 😉 a tesim sa na infosky o porode...a verim, ze rychlom a lahkom porode... 😉 😉 😉

leahl
8. apr 2009

teraz uplne odveci od čajíkov - zuzkad: až teraz som si všimla, že máme rovnakú postielku pre malého ako vy 🙂 nemali ste pri skladaní žiadny problém? nám nejde pripevniť ten spodný rošt..

iron
8. apr 2009

kukenzi.. no na ten ultrazvuk sa treba objednat. Ja som cakala az dva tyzdne. Ale ked ti to lekar vybavi....

skovka
8. apr 2009

Majka86: Ta telocvicna je na prizemi, ked vojdes do haly, tak po lavej strane mas bufet, prejdes kusok dalej a hned po pravej strane su take dvojkridlove dvere - na rehabilitacne oddelenie, das sa dolava a hned dlhou chodbou doprava, dvere c. 18 - velka telocvicna.
Vcera som bola, celkom fajn bolo, akurat, ze ma objednala medzi maminy, ktore tam uz 5-6 krat boli, takze uz prebrali aj porod a dychanie.. ale tak aspon som si vypocula prednasku o sestonedeli.

tehula
8. apr 2009

zuzkad: diky za info, do Tesca obcas chodime na nakup, tak si ho tam rovno pozriem
iron: asi si myslela mna. No ja som to tu uz spominala, ze ten moj dokino moc baby neobjednava (asi len raz som sla cez objednanie, ked mal dovolenku)....on to tam ide radsej s pacientkou vybavit rovno a priamo......a to vysvetluje, ze ked to takto robi viac dokinov, preco su tam take cakacky, ze objednane baby sa nedostanu na rad, jak su objednane 😒

majka86
8. apr 2009

dakujem skovka :o) snad to tam najdem, kedy ides na buduce? .. no dufam,ze sa nieco o tom dychani dozviem, mne to vychadza na nejake cca 2-3 stretka mozno len

prosim vas tehulky..neposielal vas dr. k ocnemu, alebo ano, ja mam teraz taku dilemu z toho. Ja som sa pytala na to lekara, lebo mi to niekto spominal, ze sa chodi pred porodom a v podstate sa trosku cudoval, ze na co. Lenze potom hovoril,ze nech si teda vybavim ocne vysetrenie, ale ak to nie je treba, tak to necham tak, len chcem vediet ake skusenosti s tym mate vy..tak prosim skuste napisat.

skovka
8. apr 2009

Majka najblizsie idem k Jezikovej v stredu o 8:00.
A na ocne ma nikto neposielal, viem, ze chodia tehulky, ktore maju problemy s ocami, boli na operacii s ocami, alebo maju "siiilne brile". Inak sa myslim nechodi.

zuzkad
8. apr 2009

pekny dnik 🙂 🙂

leahl : postielku mame od mojej sestry, ale skladali sme ju ...islo to v pohode, aj rost sme len nasadili na take stupliky po bokoch co su zapichnute. Je mozne, ze rost mate troska iny, preto ste sa trapili s tym.

majka86 ani ja som nemusela ist k ocnemu, aj ked mam nosit okuliare do dialky...podla mna jedine ak ma niekto silne dioptrie alebo uz mal operovane oci...vtedy treba upozornit lekara...ved aj ked sa sama opytas to nevadi, aspon budes kludna, ze je vsetko ako ma byt 😉 😉

babulky ta prednaska o EPI je stale na prizemi ako sa prejde cez tu chodbu sklenenu a hne oproti vytahom ?? Stoji sa vonku, ale vo vnutri niekde ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre