Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzkad
17. apr 2009

rybca 😀 😀 preto tak pevne drzim 2v1 😀 😀

rybca
17. apr 2009

ja som myslela, ze je to len na znizenie tlaku a opuchom..🙂

labudka
17. apr 2009

Ahojte, tak ja som sa vrátila z Antolskej bola som tam od 11:30 do 14:30 ☹ Ráno ma pani z ultrazvuku v telefone poslala do ambulancii 25 alebo 27, tak som si pekne sadla pred 25 a čakala som hodinku a pol, dostala som sa dnu a tam my pán doktor netuším ktorý, ale bol milý, oznámil, že mám ísť rovno na ultrazvuk do dverí 24, tak som sa posadila do čakárne ultrazvuku a tam som čakala do 14, ked ma pan doktor tiež veľmi milý zobral dnu, zistil, že vlastne nie som ani objednaná a nemám ani vstupné vyšetrenie,ktoré mi mal urobiť pan doktor v 25, bol trošku podráždený, ale ani nie tak na mňa ako na toho lekára, ale utz mi aj tak urobil, no a zistil mi polyhydramion a chcel ma nechať ležať na antolskej. Tak som mu povedala, že nieeeeee, že určite prídem v pondelok do rizikovej ambulancie, tak si ma tam možno nechajú potom, ach jo
Všetci boli veľmi milí, iba to čakanie bolo únavné
No a teraz už len nejako prežiť víkend a uvidíme čo sa stane v pondelok

Čo sa týka Psychofyzickej prípravy na pôrod bude 4.5.,18.5.,8.6. o 12.30 na 3 poschodí v malej zasadačke

terezka044
17. apr 2009

labudka to viem som si to citala na dverach, ale staci tam prist, alebo treba sa objednat?
oni mi nic nevedeli povedat. a ten mily doktor ktory tam bol, to bol pan primar oddelenia tusim.

certica
17. apr 2009

terezka, no pokial viem, tak sa nikdy nikam neobjednavalo (jedine na cvika k p. jezikovej sa treba zapisat do prisl. kurzu) a pochybujem, ze by sa nieco zmenilo...

certica
17. apr 2009

teda ore uplnost, na uzv sa kedysi v minulosti neobjednavalo a uz hej 😀 , ale velky vyznam v tom teda nevidim

katka.ott
17. apr 2009

ahojte. este k tomu mojmu podakovaniu: DAKUJEM dr. Jancovi za starostlivost pocas tehotenstva. je svojsky, ale povie presne to, co si mysli 😵 bez servitky 😅

maminahenika
17. apr 2009

čaute,

iba na krátko, lebo mám privela vecí, zajtra sa mi vydáva naj-naj kamoška 😀
Som na 1000% spokojná s Antolskou, so všetkýmim sestrami tam, a lekármi. Boli tí najúzasnejší s ktorými som sa stretla. Sú odborníci na NAJ úrovni!!!!

Rodila som u Dr. Paldia, a Sysák, mala som anesteziologičku Gárošovú. Bolo tam ešte veľa ľudí, ktorím takisto ďakujem svoj úžasný pôrod.

Malinká sa volá Antónia, narodila sa 9.4. mala 3380g-ov a 51cm. Od druhej hodiny jej života ju kojím 🙂

Takže kočky do toho, budete aj vy úžastné mamičky, a na Antolskej budete mať skvelé pamiatky z pôrodu.

Napíšem vám aj priebeh môjho cisaráku, asi zajtra večer, vtedy ma už nebude honiť čas. 😉

Zuzka držím ti palce a do zajtra mi ešte vydrž 2v1 😀 😀 😀

Dovtedy sa majte, posielame pusinky 😵 😵 😵

skovka
17. apr 2009

Maminahenika tak blahozelame, a sme radi, ze pridavas dalsi pozitivny nazor na antolsku 🙂
ZuzkaD no super, tak ak budes aj prenasat, tak 15.5 mam termin, tak na mna pockaj 😀 Ozaj uz ti niekto odpisal na tvoju otazku, kedy sa moze ist s mimcom po porode uz von, kocikovat? Mna by to tiez celkom zaujimalo.
Na tie prednasky o porode sa netreba objednavat, zoberte tatinov a chodte sa pozriet. My sme sa celkom nasmiali, popytali, co sme chceli vediet..
Labudka a co je to ten polyhydramion?

certica
17. apr 2009

kattka, gratulujem 🙂
henika, tak super. a prijemnu zabavau zajta na svadbe 😉

skovka, teraz je take ideal pocko, ani zima ani horucavy, tak ked budete ok, kludne hned po prichode z porodky mozes s babom von. postupne

a polyhydramnion znamena vela/viac plod. vody

zuzkad
17. apr 2009

maminahenika no ahoooooooooooj 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 tak som cakala na vas maminky...aj na Milusku....som rada, ze ste stastne maminky uz a vsetko je v poriadku, aj Miluska mi dnes pisala, co a ako so mnou...maju sa super...je stastna maminka....zevraj je to najkrajsi darcek 😉 😉 😉 tesim sa z vas....ja dufam, ze coskoro sa budem delit o taketo pocity aj ja...lebo aj u nas v Majovkach sa to rozbehlo....a ja nic ☹ ☹ aj ked na druhej strane som rada, ze sa nestalo tak ako ma strasili, ze porodim predcasne atd....ale ked vidim tie vase miminka...tuzim uz aj to svoje vidiet 😅 😅 😅
som velmi zvedava ako prebiehal tvoj porod...tesim sa na infosky a spravy o Antolskej...nezabudni napisat aj kolko pacientiek je ci vela ci malo....ci je moc teplo naizbach...atd atd vsetkooooooo podla toho kolko budes mat cas 😉 😉 Malej Antonii posielam bosteeeeeeek a vitam ju na svete 😉 😉 😉

skovka akurat len teraz odpisala certica ..dakujeme 😉 😉 😉 kedy ist von s mimcom ...inac nik tusim...ale aj ja si myslim, ze ak bude pekne teplucko tak po dvoch dnoch uz aj pojdem von...lebo doma neobsedim...popripade sa poradim s mojou pediatrickou...ked pride ku mne pozriet maleho 😉 😉 inac mam kupeny uz aj opalovaci krem pre novorodeniatka....v lekarni maminina znama mi ho odporucila a zevraj je dobry ...a jemnucky pre miminka malinke 😉 😉 cize pripravena budem...len nech nie su burky ako dnes 😝 😝
😀 😀 neviem neviem skovka ci dokazem pockat do 15.5. aj ked podla poslednej kontroly to vyzera tak 😀 😀 ale to uz aj doky rozkaze porod...to by som uz moooc prenasala 😝 😝

kattka : gratulujeeeeeeem mas kraaasne deticky...klobuk dole pred tebou... 😉 😉 😉 😉

katka1981
17. apr 2009

maminahenika, gratulujem srdecne.

janne6969
18. apr 2009

maminahenika gratulujem a vitam malinku Antoniu na svete 😀
Super, ze si bola spokojna. To sa lepsie cita, ako staznosti 😀

tehula
18. apr 2009

maminkahenika> gratulujem.

Zuzkad: ved to mas za chvilku uz, neboooooooj, podla mna prenasat nebudes, tak si to nenahovaraj.

Dievky, chcem sa spytat jednu vec, urcite je to tu popisane, ale chcem to vediet z co najaktualnejsej info.
Ako je to s tym nadstandardom? Totiz presviedcali ma uz o tom nejaki ludia, ze ocko nemoze prist ani tam na izbu, ze aj vtedy sa musi babatko ukazat len cez sklo a navstevy na chodbe. Ja som ho chcela len a len kvoli tej povolenej navsteve.....ale ak to nemocka neumozni, tak je mi ho zbytocne platit a radsej pojdem na izbu s babami, ze bude aspon sranda.
Viete niekto, ako to tam teda zarucene chodi?
VDaka za info.

labudka
18. apr 2009

Skovka - tak ako povedala čertica - mám veľa plodovej vody, a potrebujú zistiť že prečo, bud to môže byť tehu cukrovka, ale tu mi nezistili pri tom prvom meraní,alebo vývojové poruchy plodu, čo tiež na ultrazvuk nebolo vidieť, že by bolo niečo zle, a potom tam môže byť problém v metabolizme bábatka, ale malý má močový mechúr v poriadku, takže tiež nie, no a ešte v metabolizme mňa, alebo že len tak že občas to býva bezdôvodne.
Takže predpokladám, že v pondelok ma pošlu na rôzne vyšetrenia a uvidíme

chcem sa opýtať koľko týždňov pred pôrodom môžem ísť na tú prednášku???

Krásny sobotný dník prajem a blahoželám k novým bábätkám 🙂

terezka044
18. apr 2009

labudka ja myslim ze na tu prednasku mozes ist hocikedy. ja som priblizne v rovnakom termine ako ty (mesiac terminu jun) a idem 4.maja 😉 (chcela som ist tento pondelok, ale mam poradnu, tak nestiham). Tak sa tam mozno stretneme 🙂 🙂

inak ja sa chcem opytat, chcela by som samostatnu izbu - objednava sa to dopredu? maju ich viac ci len jednu? lebo mam pocit, ze nebudem z tych par percent, ktorym sa to podari presne na termin - co v tom pripade? ak nebude volna tak mi je jasne zemam smolu 😀
len dufam ze potom vyfasujem nejakeho normalneho cloveka na izbu.

neviete ako prebiehaju vizity na antolskej? baby ktore ste tam rodili?
dakujem

janne6969
18. apr 2009

Aj ja sa chystam toho 4. maja, tak sa tam stretneme 😀 Teda ak na to nezabudnem, lebo aj to je u mna mozne.

rybca
18. apr 2009

a neviete, je moznost aj exkurzie porodnych a poporodnych miestnosti?

terezka044
18. apr 2009

no to nas tam bude. potom sa prihlaste ktore ste "konikove" 😀 😀

rybca myslim ze je to mozne 😉 to aby si si tam zavolala, nech to stihnes do porodu 😝

rybca
18. apr 2009

terezka - nestras, cak od dneska mam este mesiac do porodu...🙂 rada by som to dotiahla do konca..🙂

prave som sa napraskala makovych rezancov..🙂 mnam mnam mnam..🙂

terezka044
18. apr 2009

no myslela som skor tak, ze oni nemusia mat cas 🙂 tak aby si si dohodla termin. alebo vsak ak chces sa mozeme opytat na tej prednaske 😉
dobru chut 😀

rybca
18. apr 2009

no cak buduci tyzden idem prvy krat do poradne priamo tam, tak sa hadam dozviem..🙂 alebo sa mozete aj opytat na tej prednaske..🙂

majka86
18. apr 2009

s tymi izbami
ja som sa bola pozriet na novorodeneckom na izby a je to tak, ze tam moze prist za tebou navsteva priamo na izbu, jedine, co neradi vidia je, ze ked pride niekolko clenna rodina, este tak otecko-to je ok.
izby su pekne, dopredu sa objednat nedaju, ale pri porode treba poveda sestricke, ze mate zaujem, ona zisti aky je stav obsadenosti a v pripade, ze su plne, tak normalne vraj robia poradovnik. Cize ak sa uvolnia a ty budes mat stale zaujem, tak sa tam neskor mozes prestahovat. Izby su len 2

co sa tyka tych prednasok v tej zasadacke na 3. posch., teraz ste ma trochu zmiatli, v pondelok je, alebo nie je? nerada by som sa zbytocne prehnala. mate nejake info?

majka86
18. apr 2009

mam otazku .. citam prave o nejakom dotazniku ktory sa vypisuje kvoli menu babatku, citam, ze sa ma zo sebou zobrat do nemocky vyplneny..maminky, ktore uz rodili, mohli by ste sa prosim k tomu nejako vyjadrit? ze ako to je? dakujem 😉

labudka
19. apr 2009

Dobré ránko 🙂 ak sa mi podarí tak toho 4. by som tiež prišla, no uvidíme 🙂
Včera sme začali prerobenie izby, keby som ostala na chvíľku v nemocke alebo na rizikovom, tak som to aspoň stihla
a ešte bez výčitiek že som upratovala. 🙂

majka86 - ak by si chcela ja tam idem zajtra na 8:00 do poradne, môžem ti to tam pozrieť či je aj zajtra a napíšem ti sms - môžeš mi do ip poslať mob. číslo - teda ak niekto nebude mať už teraz presne info, ja som si zapísala až májové prednášky, takže neviem

leahl
19. apr 2009

majka86: žiadny dotazník Ti treba nebude - aspon som o nom nikdy nepočula,na pôrodnej sále sa Ta opýtajú na meno bábätka a to napíšu bábätku na telíčko-dajú vám spoločné číslo na zápästie, meno zapíšu ešte aj na kartičku ktorú dajú bábätku na postielku..

terezka044
19. apr 2009

prednaska je tento pondelok 20teho, a dalsia prednaska bude 4.maja 😉
ja idem toho 4.5.

terezka044
19. apr 2009

leahl ale to meno sa ta pytaju az ked sa maly narodi, vsak? dufam teda.

akejka
19. apr 2009

maminahenika, gratulujem aj ja 🙂 Popíš potom bližšie, ako prebiehala sekcia, hojenie...som zvedavá.
A ako si zvládla tú svadbu...asi si na nej moc netancovala, že ? 2 týždne po cisaráku sa moc asi nedá vyskakovať 😕 A čo maličká Tonička - aká bola na svadbe ?

maminahenika
19. apr 2009

No čaute kočky,

teraz už sme po svadbe... 😵 tancovali sme dosť, bola som aktívna, ako keby som nebola po cisaráku, bolo to veľmi OK 🙂 Každému prajem hojenie takisto, ako mne. No nehovorím, že mi to nebolelo, cíitila som ranu, ale bolo všetko v pohode. Aj teraz cítim, že včera som robila veci na mximum, a som unavená, ale je všetko OK. Práve som na to myslela, že čo by k tomu môj dokindo hovoril, že sme tam tancovali a vyskakovali ako blázni 😀 😀 Ale, keď sa mi vydávala naj priateľka, čo sa má robiť 😀 😀 😀
Tonička mi spala v kočíku, a ani na to nereagovala, že tam bola hudba, ani sa mi nezobudila papať, iba 1hodinu po riadnom čase kojenia 😀 😀
Väčšia už tancovala, takže všetko bolo OK, nikto mi nechcel veriť, že mám 9dňové bábeno so sekciou, a bavíme sa naplno 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre