Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

andzi
28. aug 2010

@emjee dík, tak mi aj lekár vravel, že od 18.00 večer už nemám jesť a ráno mám prísť nalačno. Myslíš, že môžem piť večer aspoň sladkú colu alebo čaj, aby som nebola totálne hladná? Ráno bývam veľmi hladná, ale to už hádam vydržím. Ja som si tiež kúpila Yal, takže si ho urobím sama v deň predtým. A tú umrtvovaciu injekciu pichajú tiež do chrbta? Ten rez bolí veľmi po odznení anestézy? A aká je to bolesť? Štipľavá, pichavá...? Možno sa sproste pýtam, ale hrozne sa bojím. Ešte som nikdy nebola ani operovaná.

barboramarek
28. aug 2010

@andzi ked mozem porovnat uplnu anestezu a spinal som za spinal, je to perfektny pocit vidiet dieta hned a ja osobne moc nemam rada ten prispaty pocit este potom.
aj ked je to take zvlastne pocut lekarov pocas zakroku sa rozpravat a tak ale to su veci kt. mne osobne absolutne nevadia. 🙂

andzi
28. aug 2010

@barboramarek a dajú ma hneď na normálnu izbu? Lebo kamoška ma plaší, že pôjdem na pooperačnú.

barboramarek
28. aug 2010

@andzi urcite yal az rano. je to take jedno pichnutie ta bolest, neboj
🙂

barboramarek
28. aug 2010

@andzi na antolskej ides na normalnu izbu

andzi
28. aug 2010

@barboramarek ani mne nevadia reči lekárov, resp. je mi to jedno, budem čakať len na tú úľavu, keby uvidím moje dieťa. Najhorší bude zrejme ten prvý deň, že? No a tých 24 hodín, čo budem ležať tak to dúfam, že budem zacievkovaná.

barboramarek
28. aug 2010

@andzi hej budes zacievkovana, cievku vytiahnu az pod sprchou ked sa budes prvy krat sprchovat

andzi
28. aug 2010

@barboramarek a kedy cievkujú? Pred operáciou? Bolí to?

barboramarek
28. aug 2010

najhorsia je prva hodina kym ti dotecu lieky od bolest s infuzkou a potom po postaveni ten den, a potom to uz u mna bola pohoda, ide o to ze ked musis tak musis 😉
jedina nevyhoda planovaneho cisaraku je nastup mliecka to u malej bolo az na piaty den. ked ti nepojde mliecko z prs von a budu naliate tak nevahaj a pytaj si oxytocin na spustenie...
vlastna skusenost.

barboramarek
28. aug 2010

@andzi pred tym ako ides na operacku, neboli to len to proste citis ale urcite to neboli 🙂

andzi
28. aug 2010

@barboramarek dík za všetky rady, som trošku múdrejšia a aspoň o málinko menej sa bojím.

barboramarek
28. aug 2010

@andzi neni zaco kludne sa pytaj, drzim palce 🙂

louisiana
29. aug 2010

Ahojte,poznate nieko dr Paldia? Alebo ste uz u neho rodili? Ja chodim k jeho zene do dubravky na gyndu a minule sa ma spytala, ci by som u neho nechcela aj rodit?
Diky

minix
29. aug 2010

@andzi mna cievkovali pri porode, lebo cez kontrakcie som nebola schopna sa vycikat, sak nech si to pan doktor skusi. 🙂), ale vobec nic som necitila...neboli to...akurat viem, ze ak si nachylna na infekcie mocovych ciest, tak to moze narobit galibu, ale inak je to celkom ok.

leile
29. aug 2010

@matta308 ahoj, ja mam tiez v plane dr. Oravca a pozeram, ze rodis mesiac po mne tak , neboj este nas tu takych bude co Ti daju avizo o vsetkom a vsetko nam aj tak ukazu v nemocnici, zatial vela statia 🙂

matta308
30. aug 2010

@leile aj tebe vela stastia...🙂 daj teda vediet ako sa ti pacil...😉

miskatn
30. aug 2010

Prosim, mate skusenosti s Dr. Rozenbergom ?
Chcem si niekoho zazmluvnit k porodu, ale nenasla som nanho konkretnejsie referencie, len tie typu : kedy a kde ordinuje 🙂

Srdecna vdaka

janzurka
30. aug 2010

miskatn, ked si das MUDr. Martin Rozemberg, najdes referencie, dokonca nedavno niekto uverejnil svoju skusenost. Ja som ho mala zazmluvneneho a ked bude prilezitost, tak si ho zazmluvnim opat!
Bol perfektny, vyborny pristup, super odbornik, skvely clovek 🙂.
Porodom starostlivost neskoncila, staral sa o mna aj cele sestonedelie (mala som nejake po-porodne problemy a vzdy bol velmi ochotny). Naozaj odporucam 😎

zuzicka1982
30. aug 2010

Ahojte 🙂) V sobotu sme sa vratili z Antolskej. Bola som velmi spokojna uplne so vsetkym. Sestricky, lekari velmi zlati. Vzdy ochotni na vsetko odpovedat..Mala som zazmluvneneho Dr. Oravca. Bol uplne skvely. Epiduralku odporucam tiez, bez nej by som asi umrela od bolesti..Ten vpich vobec nebolel, jedine co som citila vpich lokalneho antestetika, co bolo fakt zanedbatelne oproti porodnym bolestiam..Takze maminky drzrte sa..Uvidite ze budete v dobrych rukach. Trosku sa pripravte na frmol ktory bude okolo vas a babtka pocas celeho pobytu, ale to uz patri k veci..Tak drzim vsetkym palce.

miskatn
30. aug 2010

@janzurka velmi pekn dakujem, ja blbec som ho pisala s "N" 🙂

andullinka
31. aug 2010

Ahojte kocky, vcera nas prepustili z nemocnice - rodili sme nakoniec tiez cisarskym, ale vsetko v pohode. Sice tych prvych 24 hod po sekcii je fakt neprijemnych, ked sa musi lezat a nic nejest ☹ ale potom sa to uz da vydrzat. Dnes mam 6 den po porode a rana uz velmi neboli, hlavne ze mame maly pokladik doma pri sebe a vsetko je OK. Celkovo som bola s Antolskou, mojim zazmluvnenym lekarom, ale aj tymi ostatnymi lekarmi a sestrickami veeelmi spokojna a nabuduce pojdem rodit jedine tam 😵

bejbinka195
31. aug 2010

ahojte... a chystá sa niekto rodiť k dr. Havaldovi? alebo u neho niekto rodil?spomínate všetkých možných doktorov len jeho nie 🙂

talinka
31. aug 2010

@bejbinka195 k Havaldovi som chodila do poradne , je super,...ale rodil ma Rosenberg...nemala som zazmluvneneho

frcidlo
31. aug 2010

Ahojte, chcem sa opytat na navstevy na Antolskej - par stranok spat niekto pisal, ze babatko mozem ukazat iba cez sklo (Si pamatam, ze aj moju neter pred 4 rokmi sme videli iba cez sklenene dvere). Ale znamena to, ze ani otecko, ak nemam zaplateny nadstandard, nemoze zobrat babatko na ruky, kym bude v nemocnici? Ked som bola na vysetreni na Kramaroch, tam mali babatka na chodbe medzi navstevami ...

mici111
31. aug 2010

@frcidlo presne tak, babatka sa ukazuju len cez zasklenene dvere a otecko, ak nemas nadstandard nema ziadne vyhody..mne osobne sa to paci, ze nemozes zobrat babatko medzi navstevy, lebo nevies, od koho co chyti, kedze este nema ziadnu imunitu a niektori ludia su nezodpovedni a chodia aj na navstevy do porodnice chory..

prsky
31. aug 2010

@mici111 a po 4 dnoch ked ta pustia z porodky uz imunitu ma? tiez vyjdes medzi ludi 😅 a sestricky a doktori tiez nie su sterilni a chodia aj von a videla som aj sestricku s nadchou medzi novorodencami...

mici111
31. aug 2010

@prsky ked ides z porodnice, tak predpokladam, ze sadnes do auta a ides rovno domov 😀 a navstevy tiez prijimas az minimalne po dvoch tyzdnoch..a nie si v malej miestnosti medzi mnohymi ludmi - to je moja skusenost z Antolskej..v tej malej cakarni bolo minimalne 40 ludi...a urcite by som malu nezobrala medzi tolkych ludi ked mala napr. dva dni, tri dni co sme boli v porodke..

mici111
31. aug 2010

fuuj, aky preklep som tam spravila - nie chory ludia ale chori ludia 😀 uz mi sibe ako som na materskej 😀 😀 😀

bejbinka195
31. aug 2010

@talinka ja k nemu chodim do poradne, kamaratka u neho rodila a velmi si ho pochvalovala tak som isla aj ja 🙂 fakt je perfektny a chcem si ho zazmluvnit..

janzurka
31. aug 2010

Moja spolubyvajuca na izbe (na sestonedeli) u neho rodila a chodil za nou kazdy den. Podla toho ako sa k nej spraval, urcite by som ho odporucala (co sa ludskej stranky tyka), ostane samozrejme posudit neviem 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre