Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

luciole
28. jún 2011

@jajka81 tiež držím palce. Ja mám s vyvolávaním iba zlé skúsensti, takže myslím, že ideál je počkať, kým to pôjde prirodzene, pokiaľ je všetko v poriadku. Netreba zbytočne zasahovať len preto, že majú v nemocnici zaužívané, že v 42. tt už pôrod vyvolávajú ☹

dai
28. jún 2011

luciole, jajka81 - ja by som tiez nedala vyvolavat, len treba si byt isty ze babo je v poriadku a aj vam nic nehrozi... po 42-hom tyzdni je to uz risk 😖
denka23, mne moj gynekolog pri malinkej epi neodporucal ( a to je porodnik na antolskej ) - ze prvorodicka lepsie spolupracuje bez a v pripade velkych bolesti sa to da potom riesit aj pocas porodu nejakymi analgetikami ( ja som nic nepotrebovala - moj porod trval asi 45 minut vseho-vsudy, takze by aj tak mi nic nestihli pichnut - bolest sa vydrzat dala...)

andulla
28. jún 2011

@simib ahoj neviem či ti už niekto odpísal, ale ja som to absolvovala pred rokom a nemáš sa čoho báť. Podľa môjho názoru je to lepšie v celkovej anestéze. No pripravia ťa na klystír potom ťa nacievkujú a odvezú na pôrodnú sálu pekne priviažu pozakrývajú a poumývajú. Dajú ti kyslík a do infúzie ti pridajú na spanie a potom dostaneš aj ten náhubok, ale to už spinkáš. Ja som mala cisársky o 8 ráno a o 10 som už bola pri úplnom vedomí a malého mi priniesli na priloženie. Výhoda celkovej narkózy je tá, že nemusíš ležať nepohnuto ako u epi - do chrbta . Kľudne si môžeš aj sadnúť ak to zvládneš, ale po epi musíš ležať až do druhého dňa na rovnom. A nemusíš sa báť bolesti lebo hneď do infúzie dostaneš niečo proti bolesti. Tak asi tak to prebieha 🙂 Takže ti držím moc palce 🙂

denka23
28. jún 2011

@dai dakujem ti za radu....moc mi to pomohlo....lebo naozaj sa neviem rozhodnúť, veľa ludi mi hovorí daj si to lebo je to bolesť a iný že to nieje až taká bolesť....to je najhoršie že si to neviem predstaviť, ako to asi môže bolieť....preto mám takú dilemu či ano alebo nie.....o epi som aj počula veľa záporov ale aj klady....ale stále mám v hlave to že davnejších dobách rodili bez epi a vydžali to....a ked píšeš že ti daju aj analgetiká nejaké na sále....tak potom a tie si musíš vypýtať dopredu alebo ako ponuknu ti ich??? 🙂

blavacka
28. jún 2011

@denka23 ja som rodila v marci s epi moje prve babo na termin s vyvolavackou a porod som mala perfektny 2,5 hodiny, nic ma nebolelo akurat najsilnejsie kontrakcie som predychavala. Strasne som sa bala, ze co ma caka a bola som velmi spokojna, ziadna trauma z porodu ani sitia. Moja svagrina rodila o mesiac neskor bez epi nechali ju 12 hodin vytrapit a taka bola z toho vycerpana, ze nevladala maleho vytlacit. Myslim, ze s epi je to lepsie aj mamicka ma viac sily na cely porod, ako ked je uplne znicena od bolesti...

shawn7
29. jún 2011

@denka23 Ahoj, všimla som že sa tu bavíte o epi. O epi sa co to popisalo a aj ja som bola skor proti ako pre, lenze nie kazda prvorodicka ma porod trvajuci 45 minut (taky by sme chceli vsetky) a o podavani analgetik som nepocula. Skor som pocula o tom, ze ta nechaju vytrapit ako pisala blavacka. Hlavne nevies aka to je bolest, nevies kolko bude cely porod trvat (co ak to bude prva doba porodna trvat 15 hodin a budes taka unavena, ze nebudes jednoducho vladat tlacit?)
Preto nie je mozno na zahodenie mat zalozny plan, mat jednoducho moznost dat si epi. Nikde nie je napisane, ze ak si ju zaplatis, tak si ju musis aj dat. No na to aby ti ju pichli, musis mat poucenie a musis ju mat zaplatenu.

jajka81
29. jún 2011

@lemurko Ked si manzel zaplati ucast pri porode, tak tam moze byt cely cas uz od prvej doby porodnej - s vynimkou hodiny - hodiny a pol na vstupne vysetrenia. A samozrejme za predpokladu, ze vsetko prebieha ok.....

jajka81
29. jún 2011

@denka23 Ja si epi neplanujem dat, ale pre istotu mam vybavene vsetky formality, ak by som si to nahodou na poslednu chvilu rozmyslela. Nie je to totiz take jednoznacne. Na antolskej by ti ju vacsina lekarov odporucala aj ak si prvorodicka, kedze pri rozumnom mnozstve normalne citis kontrakcie a vraj to vo vacsine pripadov urychluje porod, kedze sa lepsie otvoria porodne cesty. Maloktory lekar by ti povedal nejake velke negativa.....

ninan2
29. jún 2011

@jajka81 hmm, a nestava sa, ze je tam privela rodiciek, cize cakacka je plna, a teda ho nepustia (aby nerusil ostatne zeny), a az na salu potom moze ist? Lebo ja som tak pocula, najma co sa tyka ostatnych BA porodnic...

jajka81
29. jún 2011

@ninan2 Ja ked som chodila na predporodnu pripravu k pani Jezikovej, ona vravela, ze normalne tam muz moze byt so mnou a pomahat mi predychavat. Avsak ako to chodi v praxi, neviem povedat. Dam info ked sa mi konecne podari porodit 🙂

simib
29. jún 2011

@andulla Ahoj.Nikto ešte okrem teba,takže velmi pekne ďakujem.O to mi ide,aby som čo najskôr mohla na nohy a mohla sa starať o malého.A to je super,že aj dieťa ti donesú po cisári v celkovej.Ja som sa bála,že ho neuvidím ani v ten deň vôbec :( No nejak to zvládnem teda.

A ešte niekto rodil teraz niekedy na Antolskej cisárom v celkovej prosím??? 🙂 🙂 🙂 🙂

matiniki5
29. jún 2011

@denka23 ja som obidve deti odrodila s epi a kazdemu odporucam. Ved pre istotu chod na prednasku, zaplat si ju a ked budes zvladat nikto ti ju nasilu nepichne a peniaze ti vratia. Ja som tiez pri prvom vahala ci si dat, alebo nedat, presne ako ty, ze volakedy sa rodilo iba bez epi. Ale ako som sa bavila aj s doktormi, tak je pravda ze volakedy boli zeny ovela fyzicky silnejsie. Oni nesedeli cely den pri pc ako my. Tak aj preto lahsie rodili... Ja som pri druhom uz ani nevahala ci si dat, alebo nie 🙂

lemurko
29. jún 2011

@jajka81 no tak toto sa samozrejme vsade pise, ale co som sa pytala na realne skusenosti, tak mi zatial baby hovorili, ze tam s nimi 1. dobu porodnu byt nemohli, lebo bolo plne oddelenie. Volali ich az ked isli na porodnu salu. Vacsinou su tieto zazitky z Ruzinova alebo Kramarov. Na antolskej co mam kamosky, tak sa im nejako rychlo podarilo odrodit a prisli do porodnice, tak ze isli rovno na porodny sal a manzel samozrejme s nimi.

Preto sa pytam tuto bab, aku mali realne skusenost, ci tam byt mohol alebo nie. A ked chcem mat istotu, ze ho nevyhodia, tak ze ci sa to da vyriesit napriklad nadstandardnym porodnym boxom.

kaara1980
29. jún 2011

@ninan2 len na pôrodný box môže ísť doprovod,ak ťa dajú na .izbu,,tak tam nepustia.Ja som tam bola sama a až keď ma preložili na pôrodný box,dr mi prepichol vodu,tak mi sestrička povedala,že môžem zavolať otca.cca hodinu pred samotným pôrodom.Ale vedľa rodila baba a tá tam mala muža takmer od začiatku ako ju dali na do pôrodnej sály.Ale ona na čakačke nebola

kvetinka211
29. jún 2011

@denka23 epi zdrazela od januara ... ja som si ju nechcela davat, ale pocas porodu som zmenila nazor 😉 neboli to ked ju pichaju, na chvilu mi dost pomohla, neviem ako by to bolo bez nej (a to som asi mala taku slabsiu, kedze som toho aj tak citila az-az) a ani babatko nemalo z toho nasledky a hlava ma nebolela, takze si ju dam asi aj nabuduce.
@wera.g rozdiel standard-nadstandard na antolskej je pokial viem: 1)povolene navstevy na izbe2)pocet osob:nadstandard 2zeny+babatka, standard 2-3 zeny+babatka 3)kupelna standard-2 izby maju spolocnu staru, nadstandard:1 v izbe, nova 4)televizor 5)neviem ako je to na standarde, my sme dostavali zasoby vloziek a jednorazovych podloziek
S tymi navstevami treba mat stastie na rozumnu spolubyvajucu, ak tam nahodou bude osoba ktora si mysli ze ked plati tak si moze robit co chce, tak asi smola ... ale snad je vacsina mamiciek normalnych

hoota
29. jún 2011

@ninan2
@jajka81 ahojte, ja som bola pol dna na cakacke a vecer o 11 mi zacli kontrakcie, slo to dost rychlo, no povedali mi ze manzel ma prist az za taku hodinu, ze este nie. zobrali ma na pripravu, no ja som ju odmietla, nebola som schopna sa ani pohnut 😀 tak ma supli rovno na salu a az tam prisiel za mnou manzel

dai
29. jún 2011

shawn7,
ja som tiez nevedela dopredu ze moj porod bude trvat 45 minut... to asi ziadna z nas nevie kolko bude 😉 moj lekar pracuje ako porodnik na antolskej a ako som pisala - neodporucil mi ju... dokonca ani na priprave co sme mali s viacerymi lekarmi z antolskej take stretnutie, tak sa vyjadrovali vsetci k pouzivaniu epi skor neutralene - cize nesuhlasim ze lekary na antolskej su za epi a skoro vsetci ju odporucaju ( na tom stretnuti boli asi 4 porodnici... ani jeden priame odporucanie nedal..)
Ja som mala zaplateneho lekara, preto sme sa bavili aj o moznosti ze by som bolesti nevedela predychat a epi nemala a trvalo to dlho - tam mi spomenul tie analgetika... kedze ho mam zaplateneho a je to zaroven moj dlhorocny gynekolog, ocakavam od neho ze bude pocas celeho porodu pri mne - aj ked bude trvat 15 hodin ( neplatila som len standartnu ciastku ale aj rocnu naslednu starostlivost u neho, takze by mal mat zaujem aby som bola spokojna - tym padom sa samozrejme na mnohych veciach vieme dopredu dohodnut - verim ze moj druhy porod dopadne podobne dobre ako prvy...)

moj muz bol inak cely cas pri mne, prijatie a vysetrenie trvalo nejakych 15 minut ...
Inak co sa tyka toho nadstandartu - ja som naozaj ako jedine pozitivum vnimala tie navstevy - myslim ze na antolskej aj normalne izby su prijemne a je tam malo mamiciek, kupelka spolocna pre 2 izby sa da...televizor podla mna ziadna cerstva mamicka nezapne ( teda my sme boli 2 na nadstandarte a ani nas to nenapadlo - stale boli nejake vysetrenia, pripadne deti spali a tak... takze ziadna telka...) , navstevy sa daju teraz v lete aj na balkone robit, cize nejak zvlast to podla mna tej druhej spolubyvajucej prekazat nemoze...
inak co mne napada este ako rozdiel bolo, ze nam nosili stravu na izbu... toto moze byt samozrejme aj pozitivum ( ked sa clovek neciti dobre ) , na druhej strane aj negativum ( ste ochudobnene o kontakt s ostatnymi maminami v jedalni...)...

s tou epi by som to asi spravila ( hlavne ked som si neni ista ako reagujem na bolest - ja mam napr. velmi vysoky prah bolesti, cize som si dost verila pred porodom - bolest nejak neriesim moc ) ako to myslim popisala jajka81 - cize si vybavit formality a dohodnut sa ze ak sa inak nebude dat, tak nech pichnu... a rozhodnut sa pocas porodu podla jeho priebehu...

wera.g
29. jún 2011

@kvetinka211 ďakujem moc, pekne si mi to rozpísala 🙂 tak dúfam, že bude nadštandard voľný, keď tam prídem 🙂

ja mám z epi obavy, počula som rôzne historky a aj preto ju moc nechcem, ale každopádne rozmýšľam nad tým, že pôjdem na tú prípravu a potom už pri pôrode budem mať tú možnosť sa vyjadriť, či áno, alebo nie 🙂

@jajka81 a ako sa dnes cítiš? Žiadne zmeny, že by sa Riško už von tlačil? 🙂

katka.ott
29. jún 2011

@simib ja som tiez rodila v celkovej. sice som si odfucala 4 hodiny na porodnej sale, potom sa to nejako vsetko zvrtlo, preniesli ma na operacku a tam sa anesteziolog pytal, ci chcem lokal alebo celkovu. mne to bolo v podstate jedno, uz som sedela v predklone a cakala na vpich, ale dr. ktory ma rodil a siel rezat, to zamietol, ze celkovu. babatka mi donielsi po prebudeni, co bolo cca 2 hodiny potom. 24 hodin som lezala na jis (asi 😕 , alebo pooperacne? - 1 izba, kde boli vsetky cs) a potom preklad na normal izbu.

simib
29. jún 2011

@katka.ott Dakujem za info.Dôležité,že detičky doniesli.To je super.Ja sa bojím,či ho v ten deň vôbec uvidím.Takže aj po celkovej donesú na prisatie po prebudení?To by bolo skvelé.A to ti ich doniesli už na tú JIS-ku?

ninan2
29. jún 2011

@kaara1980 @hoota dik za info, myslela som si, ze to tak nejak bude... 😒
@jajka81 a ty never vsetkemu co v porodnici nakecaju 😀 realita zial byva vacsinou horsia... Drzim palce, aby tam pocas Tvojho porodu nikto nebol, ale to je asi nerealne...
@lemurko jedine tym boxom to mas iste, tiez by som si ho aj kvoli tomu radsej zaplatila...

veve39
29. jún 2011

@simib babo ti donesu po prebudeni ci si v spinali, alebo v celkovej.
ta JIS to je vlastne izba priamo na odd.600nedelia, len tak specialnejsie vybavena, s intenzivnou starostlivostou zdrav.personalu, su tam mamimcky po sekciach.
Ja som rodila v spinal.anesteze, pri planovanych sekciach sa lekari skor priklanaju k tejto moznosti, predsa len je tam nizsi obsah anestetik, co je menej zatazove pre rodicku, aj pre babo.
Nevyhodou je potrebny 24hod.kludovy rezim - lezat bez zdvihnutia hlavy, aby sa zabranilo migrenam, vyskytujucim sa prave po spinal.anesteze.
Co sa tyka starostlivosti o babo, pooperacny priebeh z hladiska hojenia rany je uplne rovnaky - ono ani po celkovej anesteze sa s cerstvou ranou velmi o babo sama nepostaras 😉 ...ale zdravotny tim je napomocny
v mojom pripade som mala na 2.den bolesti rany hlavne pri dvihani sa z postele, 3.den vyrazne mensie..a 4.den uplna pohoda 🙂

katka.ott
29. jún 2011

@simib ano. a tak ako pise @veve39

shawn7
29. jún 2011

@dai no vidíš, ja som bola na dvoch predpôrodných prednáškach, boli tam dvaja gynekologovia a obaja epi odporúčali a tiež mi ju odporučil aj gynekolog v poradni. V posledných 2 rokoch rodilo mnoho mojich znamych a ani jedna nehovorila o analgetikach...... takze zavisi od gynekologa.
A 45 minutový pôrod..... tak to je sen, myslím že každá by chcela taký pôrod.

majloo
29. jún 2011

@simib mne dali spinal, ale potom ma uviedli do celkovej, lebo mi nejako nezabral a po prebudeni mi maleho doniesli ukazat, ale prisat az po tych 24 hodinach. No bol to pokus o prisatie...moc tomu nedali sestricky, ze by mi pomohli, maly sa naucil prisat az 2 az 3 tyzdne po porode. Inak spokojnost a to som nemala nadstandard,inak vedla na nadstandarde mali baby v kuse telku zapnutu, som nechapala, kedy maju cas ju pozerat, ja som nemala cas sa ani osprchovat.

Este piskoska: bola som si pytat v noci mliecko pre maleho na antolskej (mali sme problemy s prisavanim, bradavkami atd a este k tomu mal 4 a pol kila a 57cm) a navela navela mi to sestricka dala (pytala som viac, lebo bol velky a viac vypil ako ostatne babatka), ale ze mam si to zohriat sama....tak ok, bolasom rada, ze mi mlieko vobec dala, maly reval ako o dusu, tak som isla do kupelne, ze v teplej vode ohrejem, v noci vsak asi maju iny rezim, tiekla len vlazna, tak som musela v konvici si ohriat vodu, zastuplovat umyvadlo a ohriat mliecko tak...oni to davaju v striekacke, to by som tazko ohriala, este ze som mala flasku. Akoze keby som nebola taka placliva z tych hormonov, tak to tam niekto schyta, ze mi nechceli dat ohriate mliecko, a vobec ze som sa ho musela doprosovat, ked maly v noci reval ako tur od hladu a ja som ho nevedela nakrmit z prsa, nevladala som ho ani udrzat po sekcii, bol mi tazky a jaj, som sa rozpisala.. le to bola len jedna setricka taka "ochotna a empaticka", ostatne detske boli fajn. 🙂

veve39
29. jún 2011

@majloo tak to je naozaj neprijemne...skoda, ze si si to nechala
pokial nemas mlieko, je ich povinnost dat ti ho pre babo, mozno si mohla o to dorazne poziadat, to nie je ze ti robia sluzbu navyse....ja som tiez potrebovala UM pocas pobytu, po sekcii byva vacsinou laktacia slabsia a oneskorena-rozkojili sme sa az doma...
za cely pobyt som nemala ani raz problem s poskytnutim UM (ohriateho)od sestier a samozrejme ze vzdy aj v noci niekolkokrat - ved sestry su v noci praci na beznej smene ..

majloo
29. jún 2011

@veve39 ved to, normalne by som sa ozvala, ved mam usta, ale vtedy som furt len revala, hormony a tak.Ona videla, ze mam naliate prsia, ale co z toho, ked som mala vtiahnutu bradavku a druhu plochu a bola noc, maly reval, ja som ho nevladala ani dvihnut poriadne a ta truba mi zadrela "ja vam nedam mlieko, ved vy mate svoje", to som nevedela od bolesti ani ruky dvihnut nad ramena, take boli naliate, ale nebol cas to riesit, lebo maly musel papat. Poriadne ho nakrmili az na rannej smene, no bolo to strasne. Inak hovorim, bola som spokojna so setrickami, len tato jedna mrochta 🙂

simib
29. jún 2011

Všetkým ďakujem za info.Ste ma potešili,že malého aspoň uvidím.Ja mám plánovaný cisár v 37tt bud.týždeň 7.7.a v celkovej kôli trombofilii.Takže tak nejak a vaše info mi velmi pomohli.Ono bolesti rany sa až tak nebojím,hlavne ten prvý deň asi celý prespím.Hlavne nech to už máme za sebou a nech je malý OK.

denka23
29. jún 2011

@blavacka ahojky diky ti moc za info prisaham, že teraz mám zase iný názor na epi...doteraz som bola skôr rozhodnuta že nejako to vydržím ale teraz je to také že skôr že radšej s epi 🙂 a hlavne chudáčik tvoja švagrina - to by som určite nechcela zažiť....
@shawn7 tiež dakujem za info, aj ty si mi moc pomohla v rozhodovaní, je to pravda však nikde nieje napísane že keď si ju zaplatím tak mi ju musia dať....a keď mi ju nedaju, tak sa vrátia peniaze??? a na tú prípravu ohľadom epi sa kam chodí??? je niečo natom pravds že epi môžu pichnuť iba dovtedy keď je mamička otvorená na 4-5 prstov potom už nie????
@jajka81 dakujem ti moc za info a hlavne názor na epi...dosť mi aj tvoj pomohol, lebo som taká nerozhodná....MM mi nato povedal, že nevie či je to dobrý nápad si ju dávať nakoľko čo keď mi ju zle pichnú....zase boli nejaké prípady ohľadom toho....tak aj to mi behá po hlave.....
@matiniki5 aj tvoj názor mi zasa troška menil názor....ja som zasa takej povahy, že nemám dosť veľký prah bolesti, mna napríklad rozhodí aj odber krvi - nevadí mi krv, ale asi ta ihla alebo neviem čo, ale vždy to vydržím....tak preto premyšlam že čo keď to nevydržím...

denka23
29. jún 2011

@kvetinka211 a nebol problém ti ju aj neskôr picnuť, lebo som počula že už neskôr než keď si otvorená na 4-5 prstov sa nesmie dávať....že je už neskoro...a inač ďakujem ti za radu... 😉 😉 😉

majonka79
30. jún 2011

@ninan2 Ahojte, ja sompocula odjednej super porodnej asistenky, kt. pozna vsetky 3 porodnice, ze na Antolskej a v Ruzinove je otecko aj v prvej dobe porodnej. Ze vraj na Kramaroch vobec otecka nepustia, pustia az na porod, lebo tam maju male priestory. prave z toho dovodu som sa rozhodla na 99% pre Antolsku. Lebo v tej najtazsej a najdlhsej faze ho tam chcem mat 🙂 Bojim sa, ze nebudem vediet spravne dychat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre