Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

danii
autor
17. okt 2006

no, bala by som sa, aby som ho neprilahla....

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
17. okt 2006

Inak vraj naozaj, i ked ani ja si to neviem predstavit.. Ale taka katrin nemoze ani to..

katrin
17. okt 2006

alex, čo nemôžem? 😕

alexandra
17. okt 2006

katrin si nechat oboch krpcov na posteli v porodnici..

katrin
17. okt 2006

alex, no neviem, či sa všetci traja zmestíme 😀

alexandra
17. okt 2006

katrin presne preto pisem ze to Ty nemozes.. 😉

danii
autor
19. okt 2006

baby, boli ste uz niektora okrem mna pozriet v porodnici? a dali vam tam nejaky zoznam? v ruzinove aj na kramaroch davaju...... lebo nechce sa mi kupovat zbytocne veci.....
na kramaroch treba ze .... ziletku !!! 😀

katrin
19. okt 2006

danii, vydrž cez víkend podám kompletné infošky.. chystám sa v sobotu navštíviť kamošku, čo včera rodila na Antolskej... 🤐

alexandra
19. okt 2006

katrin aj mne potooom.. Ja som bola, ale v 20tt ked som tam bola.. Zoznam da asi az porodnik, nie?

katrin
19. okt 2006

baby, zistím, napíšem verejne... 😲 vydržte.. 😉

alexandra
19. okt 2006

drzimeee

danii
autor
19. okt 2006

drziiiiime - zatial 😀
a tesime na kazdu novu infosku!

verulka
20. okt 2006

Baby, ja len tolko, ze tie vlozky fakt v pohode drzia na mieste...Ja som si davala gatky (take normalne bablnene vytahane)len na navstevy a aj to nie vzdy. Lekari to nemaju radi, lebo sitie sa lepsie hoji ked sa "vetra". Uz sa vam to pomaly blizi, neviem sa dockat fotiek 😵

katka2
20. okt 2006

kocky, vidim ze sa tesite kazdemu info.Ja som absolvovala porod na Antolskej pred 8 mesiacmi.Chodila som aj na pripravu pred porodom k pani Jezikovej-bolo to fajn aspon som sa dozvedela co ma asi caka.Do porodnice vam staci si zobrat pyzamko(take aby sa vam lahko kojilo babo).podprsenku pre kojace mamicky 🙂,hygien. veci(mydlo,...),uteraky,prsne vlozky,obyc.vlozky davali ale ja som mala vlastne aspon som si ich nemusela pytat od sestier.No a pre vaseho drobceka plienky,vlhcene utierky a masticku na zadocek.Babatko obliekaju do ich"erarnych" veci a ked pojdete domov tak vam manzelickovia donesu vecicky pre babo. 😀

alexandra
20. okt 2006

katka tak t sa mi ulavilo, este tie vlozky a som vybavena.. Kolko si tam stravila casu? Stacia 2 velke a 1 mensi uterak?

tonicka
20. okt 2006

alex, pokial viem mozes veci pre babatko aj kombinovať, niečo ich niečo svoje, ale ked pouzijes ich nemas problem s praním 🙂

k.a.t.k.a.
20. okt 2006

tak ja som bola včera na Antolskej a prvý krát sa ma chytila panika 😖 som si uvedomila, že o chvílu tam budem ja behať v župane 😖
Tonička som čítala že ty chodíš k Dr. Rosenbergovi, máš na neho tel.č. alebo ako si sa k nemu dostala?

katka2
20. okt 2006

alexandra ja som tam prisla tyzden po termine, tri dni sa snazili malu troska posurit a po porode som tam pobudla pat dni aj s dnom porodu.Jasnacka uteraky Ti stacia a ak by Ti bolo malo tak si rozkazes priniest 🙂

alexandra
20. okt 2006

katka takze 8 dni.. No dufam ze ja tam pojdem len porodit, nie cakat 😅

katka2
20. okt 2006

Veru je to strasne ked mas po termine a cakas a cakas ☹ No dom si tam drobec nepostavi 🙂 Drzim Ti palce aby vsetko dobre dopadlo.

johanna
20. okt 2006

Ahojte kočky,som tu prvy krat,no ak možem pomožem. 🙂 Na Antolskej som rodila v januari tohto rokuChcem len doplnit,aby ste nezabudli mineralky,ja som bola strašne smadna po porode.Zídu sa .

katrin
21. okt 2006

aktuálne infošky z prvej ruky z Antolskej:

so sebou treba podložky pod seba, kvantá popôrodných vložiek, jednorázové nohavičky (v ktorých môžete chodiť iba po vizite a v čase náštev) pre bábätko plienky-jednorázovky, vlhčené utierky. Košele dostaneme, plienky bavlnené kus za kus na výmenu, oblečenie pre bábätko takisto, treba doniesť rukavičky a čiapočky. Zobrať si treba gumenné šľapky, župan a samozrejme svoje hygienické potreby, odsávačku, vložky do podprsenky, príp. klobúčiky na kojenie

lenka18
21. okt 2006

Ahojte Tak pridam trocha z vlastnych skusenosti Na Antolskej som rodila pre 18timi mesiacami.

Nadstandardny porodny box stal vtedy 5000 sk a bola v tom aj epiduralka ak clovek chcel,teraz ak nechce tak stoji 2500 Sk.Je to super izba kde je taky pohodlny stol na ktorom si moze clovek polezat, pripadne mu na nom robia pocas porodu vysetrenia a ktory sa pri porode rychlo prerobi-a doktorka co ma odrodila si ho velmi pocas porodu chvalila, lebo sa da vypolohovat a da si ho tak vysoko ako potrebuje.Su tam tusim dva nastandardne porodne boxy ktore maju spolocne vecko a sprchu (ja som cely porod predychavala v sprche a bolo to super)Je tam fitlopta, krelo pre partnera aby si mal kde oddychnut🙂) Je super ze ste tam sami s partnerom a lekarka chodi za vami vas vysetrit, sestricka vas tiez pravidelne kontroluje Ja si myslim ze to bolo super ste tam cely cas, este aj dve hodiny po porode a odtial vas odvezu rovno na izbu Partner moze byt s vami aj tie dve hod po porode

Co treba doniest uz baby hore pisali, s tymi podlozkami je to tak ze vam jednu daju oni a ak chcete mat stale cistu tak si doneste svoje, ale staci vam jednu-dve Vlozky sa daju kupit v zdravotnickych potrebach -poporodne vlozky-su lacne a dobre - aspon 2 baliky Nocnu koselu s rozopinanim hore som mala svoju aj pri porode-vobec mi ju nepospinili-odporucam zobrat viac lebo po porode a pri kojeni sa strasne poti🙂

Vzala by som si aj vodu lebo po porode som bola desne smadna🙂

Tak vam tehulky drzim prsty, nebojte je to krasny zazitok,len nezabudnite dychat a dychat a dychat a velmi rychlo to ubehne, uvidite🙂)

Ak by vas nieco zaujimalo kludne sa opytajte-mozno nieco este poradim🙂)

Aby som nezabudla personal-hlavne sestricky a lekari na sestonedeli boli super , sestricky v porodnici nie vsetky ale vacsina bola fajn🙂)

lenka18
21. okt 2006

Keby ste niektora chcela mam aj fotky z nadstandardneho porodneho boxu🙂

katrin
21. okt 2006

lenka, prosím, nedáš si tie fotky do albumu? 😕 dík

ena
21. okt 2006

katrin: ten nadstandardny box je tusim odfoteny aj na plagate v telocvicni, kde sa chodi cvicit, ale tam by si ho videla asi az na tom cviceni 🙂

inak, niekto sa pytal na dlzku pobytu v nemocnici, pri normalnom porode su to dni, samozrejme, ak je vsetko v poriadku. Nas drobec sa narodil v stredu poobede a v nedelu po obede sme sli domov. Baby, ktore v ten den rodili cisarsky, sli domov o dva dni neskor...
My sme boli v porodnici aj tak dlhsie, lebo sme boli po termine, takze v pondelok do nemocnice, v stredu sa rodilo a v nedelu domov..

lenka18
22. okt 2006

katrin - v albume mas tu fotku nadstandardneho porodneho boxu

alexandra
22. okt 2006

katrin pojdeme sa tam radsej pozriet, v skutocnosti vyzera este o nieco lespie, najma to vybavenie okolo stola, take stoly su aj v tych klasickych boxoch..

katrin
23. okt 2006

lenka, ďakujem

alex, šak uvidíme, čo povedia/odporučia doktori 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre