Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pozemka
25. sep 2008

talinka ahoj. no ja som rosila na antolskej a ja som chodila len do poradne od 35 tizdna.ku jeziskovej som na cvicenia nechodila a manzela som mala pri porode a nebol na prednaske otcov ale ked chces tak mozete tam ist s manzelom. a ked chces tu epi tak to potrebujes od svojho lekara potvrdenie ten ti ma zobrat krv a potom napisat vysledok a potom ako budes chodit do poradne na antolsku tak tam povies lekarovi ze chces rodit epiduralkou a tu prednasku musis abslovovat!

certica
25. sep 2008

pozemka, s tym "rosenim" to celkom dobre vyznelo 😀
talinka, fajn pristup a pohlad na vec. podla mna budes spokojna 😉

talinka
25. sep 2008

pozemka dakujem za odpoved 🙂 a to "rosenie" sa aj mne velice pacilo,kraaasny preklep 😀

certica, dik...dufam, ze budem spokojna,ale najspokojnejsia budem, ked sa vratime domov, zivi a zdravi a budem vediet ako na to vsetko ... 🙂

lenkka
25. sep 2008

ahoj talinka,
tak ja ti len doporucujem mat ozaj manzela pri porode, je to skutocna pomoc..ono ten personal nie je lahostajny, ale uvidis to sama, akonahle tam budete viacere a nahodou niektora zacne rodit, cely personal sa tam presunie, preto je fajn mat manzela pri sebe..ozaj ti pomoze, poda, aj znesie tvoje vycitky 😀 drzim vam tu vsetkym palce, ja som rada ze to mam uz za sebou 😀 a ako sama pises - ten uzlik co si odnesies vymaze vsetko negativne 😉

talinka
26. sep 2008

lenkka, dakujem za povzbudenie 😉
tak to asi skusim, aj ked este to nie je manzel,ale len priatel a spolubyvajuci 😀
som zvedava ako tam teda dopadnem, ale este rozlusknut oriesok, ci si zazmluvnit niektoreho alebo nie....

miriam24
26. sep 2008

Ahojte ... tiez suhlasim s tym ze mat manzela pri porode je straaasne dobra vec ... a to vam poviem ze on je dost velka citlivka ale zvladol to perfektne ... velmi mi pomohol ... aj ked poslednych 5 minut uz nezvladol a vysiel na chvilku von ale aj tak
A co sa tyka zazmluvnenia ... tak mna odrodila doktorka ku ktorej som chodila aj do poradne - mala vtedy sluzbu 🙂 ... takze som to mala skoro ako zazmluvnene 😉 inak musim ju pochvalit - Dr Katarina Greksova - je velmi zlata,mila a ma taky ludsky pristup

talinka
28. sep 2008

miriam, tak o tej doktorke som este ani nepocula...to kolko ich je na tej Antolskej? 😀

no ja vaham ci vziat toho priatela k porodu alebo nie...

liaah
28. sep 2008

talinka urcite vezmi, pokial on nie je extra proti, tak ho zober, moj muz najprv vahal, ze radsej nie, nakoniec vsak isiel a chysta sa aj tera. J aviem ze bez neho uz rodit nebudem, fakto to je velka psych. pomoc, ze tam je niekto s tebou 😀 😀 😀 😀 😀 😀

talinka
28. sep 2008

no ved citam to tu, liaah...vacsina to povazuje za super, co uz tak rodili....len si ho tam moc neviem predstavit, tolko hodin tam bude musiet so mnou pretrpiet a on neobsedi ani chvilu na jendom mieste,...neviem aky to bude prenho zazitok....pozerat sa na mna v bolestiach,ale jasne pre mna to bude urcite psychicka pomoc...no ved uvidime ako to vsetko pride.... 😀 mozno ani nestihne prist nakoniec

liaah
28. sep 2008

Tali, no ja som rodila 17hodin, ratam to od zaciatku bolesti, ktore bolo treba predychavat, no a moj muzik dosiel az rano , bol so mnou po priprave az dokym sa mala narodila, nejakych 5 hodin, cca, ale vydrzal to v pohode, tiez sa najprv nehrnul, tale nakoniec je rad ze bol, a ide si to zopakovat 😉 neboj oni to preziju, ved to najhorsie je aj tak na nas 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 on len povedal ze najhorsie bolo sledovat ako trpim a neviem mi pomoct, ale svoju ucast zakoncil slovami, ze vie preco rodia zene " lebo muzi by to nezvladli" 🙂 a to boolo to najkrajsie co som si vtedy mohla zelat pocut 😉 😉

liaah
28. sep 2008

boze ale pisem jak madar, sorry 😀

natasa8
29. sep 2008

ahojte.... tak ja som rodila na Anatolskej 17 - teho, vsetko prebehlo super, som s vyberom nemocnice veeeeelmi spokojna 🙂
Nemala som zazmluvneneho lekara, rodila ma taka mlada doktorka, myslim ze sa volala Malova (dufam ze som nepoplietla meno). Porod prebehol hladko, vsetci boli ku mne mili, aj lekari, sestricky a uplne super najlepsie tam boli porodne asistentky.
Otec pri porode je velka pomoc, hlavne psychicka. Ja by som bez muza rodit nesla 😀
Ja som na cvicenia ku pani Jezikovej nechodila, pretoze ked som tam chcela zacat chodit, sla na dovolenku a potom som to uz nestihla. Ale porodna asistentka mi vysvetlila ako mam dychat a ako tlacit, takze som nakoniec malu vytlacila za pat minut 🙂

Na sestonedeli bol tiez vsetci mili, vzdy ked som o nieco poziadala, boli ochotni. Vobec som sa necitila ako v nemocnici.

talinka
29. sep 2008

natasa, tak toto sa velice dobre cita ten tvoj prispevok, nakolko ma Antolska za necele dva mesiace caka 🙂
povzbudila si ma a odpovedala si na vsetko co ma zaujima, takze nic sa nedeje ak by som k Jezikovej nakoniec ani nechodila...to som rada, ze mi to aj potom priamo pri porode mozu vysvetlit a vlastne vysvetlia.....
takze si aj za to mat otca pri porode ok, tak to asi budem realizovat a co EPI? mala si?

dula_renka
29. sep 2008

Ahojte dievčatá, rodili ste niektorá v Antoskej s dulou? rada by som vedela, aký je tam postup. Dakujem

miah
29. sep 2008

natasa8 - gratulujem, mala je strasne kraaasna 😉

lejla77
30. sep 2008

talinka:
tak mne tam teda nic nevysvetlovali, len kricali, kedy mam tlacit... Ale tiez som mala super asistentku. Boli tam dve, jedna bola hrozna 😠 ale ta druha (nastastie ma rodila) bola uplne super. 😎 Hrozne mi pomohla, bola zlata.
Inac, tiez som strasne rada, ze som mala muza pri porode, aj ked on je hrozna padavka a bola som stastna, ze tam je. Chodil mi aspon namacat uterak, aby som sa osviezila, ked som musela lezat. Inac chodil so mnou. Chudak, ani nevedel, co mi ma hovorit, ale mne stacilo, ze bol pri mne. 😵
A EPI tiez super vec - aspon na chvilu ti odlahne. Odporucam - ja by som bez EPI ani nesla. Uz som sa jej nevedela dockat, kedy mi ju daju. 😀

natasa8
30. sep 2008

talinka...EPI som mala, ale zabrala len ciastocne. Pichli mi ju asi 2 hod pred tym, ako sa mala narodila. Bolesti to zmiernilo trosku (asi tak o 20 percent), ale aspon sa uz nestupnovali. Druhu davku mi dali tesne po porode, ta uz zabrala super, sitie som necitila vobec a ani absolutne ziadne bolesti ....
Na druhy den neboli ziadne bolesti hlavy, ani chrbta, takze vobec nelutujem, ze som si ju dala 😉

miah... dakujem 🙂

talinka
30. sep 2008

nataska, mas naaaadhernu dcerenku 🙂
asi ani ja bez EPI nepojdem, no musim co najskor absolvovat tu prednasku...a samozrejme aj prednasku pre tatikov 😀
no a pokusat sa dovolat Jezikovej asi mam najvyssi cas na predporodne kurzy uz mam aj odporucenie od mojej gyn.,len som bola prekvapena, zajtra koncim 32tt a ona ma este zavolala na poradnu k nej 4.11 a to uz budem pomaly koncit 37tt a kedy potom budem chodit na Antolsku???? ved tam sa chodi od 36tt? Ja nakoniec porodim bez toho,aby som absolvovala poradne na Antolskej aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

talinka
30. sep 2008

lejla, dik za odpoved 🙂

certica
30. sep 2008

talinka, to co mas za gyn., ked ides na poradnu po 5-6 tyzdnoch? 😅

dula_renka
30. sep 2008

hm, takže žiadna dula na antolskej? ☹

certica
30. sep 2008

renka, no ono to na Sk este nie je zrovna moc rozsirene...

dula_renka
30. sep 2008

certica....no moc rozšírené nie, ale ružinov točím dokola a aj ostatné kolegyne a myslím, že aj kramáre, ale antolská stále nič a neviem kde je problém....

certica
30. sep 2008

ze by bola na antolskej taka starostlivost a personal, ze ani dulu netreba? 😉 😀
renka, ak je problem, tak vy ste tomu asi najblizsie...aby ste to odhalili, nie?

dula_renka
30. sep 2008

hm, kedysi som na antolskej poznala jednu sestričku, tak ona to netvrdila, ale rada by som si prečítala viac názorov a postrehov

alibernet
30. sep 2008

ahojte,rodila som vpetržalke 2x a je tam taká starostlivosť, že dulu ozaj netreba

dula_renka
30. sep 2008

alibernet...starostlivosť duly je o niečom celkom inom ako zdravotná starostlivosť personálu...personál sa stará o ženu ako o pacientku, v podstate od pasa nadol a dual sa stará o jej dušičku, ale rada čítam, že je dobrá starostlivosť 🙂

hellosona
30. sep 2008

mne samotnej na antolskej praveze xybal taky ludsejsi pristup... nie som rozmaznana, ale mala som stale pocit, ze som len 1 z dalsich na rade, totalna rutina. nehovorim, ze bolo zle, ale ludskejsi pristup by som prijala... myslim, ze kazda dula aspon prinesie k porodom nieco, co mozno vela lekarom a sestram velmi xyba (ak sa to vobec da naucit). pocas celeho porodu (a to bol taky narocnejsi) som jedine povzbudive slova pocula od anesteziologicky, ktora mi prisla pixnut epi a dokonca ma aj za ruku drzala a povzbudila, presne to som potrebovala... a samozrejme manzel...

dula_renka
30. sep 2008

hellosona...to som rada, že ti pojem dula nie je cudzí a že správne chápeš, akú mám úlohu. Personál síce tvrdí, že je vysoko odborný, ja o tom nepochybujem, ale pri tom množstve pôrodov na individuálnu starostlivosť nie je jednoducho čas ani priestor.

lejla77
1. okt 2008

Ja by som tiez prijala dulu pri porode. A myslim, ze ked sa este niekedy odhodlam rodit (co momentalne po mojich zazitkoch nehrozi), tak urcite si dulu vybavim. 😎 Myslim, ze je to super pomoc. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre