Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ajka_1983
6. jan 2014

@hallie ahoj preco by si sa na kramaroch nedockala? Ja som tiez zastanca co najprirodzenejsieho porodu, mam termin az v juni ale uz teraz sondujem nemocnice 🙂
Iba v krajnom pripade budem akceptovat nastrih a rodit by som chcela nie v polohe s nohami v remenoch. Myslis ze v tom nadstandardnom boxe by to slo?

hallie
6. jan 2014

@ajka_1983 pretoze mi na Kramaroch rodilo dost kamosiek a drviva vacsina sa nevyhla rutinnemu nastrihu, oxytocinu, remenom... Dakujem, neprosim, navyse tam maju velky problem s dulami - preco asi? Na Antolskej to podla mna tiez moze byt cele zle, celkovo sme na SVK pozadu, pokial ide o prirodzene porody, ale ked som lekarovi hovorila, ze nechcem privazovat, ani urychlovat vypudenie placenty (pocula som horory o tom, ako ju z rodicky dobre ze netahali), tvrdil mi, ze to sa predsa uz nikde nerobi... Takze minimalne u nich by sa uz nemalo. Tiez na Kramaroch mas povinnu pripravu s jednou konkretnou doktorkou, ak chces niekoho pri porode. Ale ja si chcem vybrat, na aku pripravu pojdem. Kazda moja kamoska, co rodila na Antolskej, bola maximalne spokojna, co sa o tych Kramaroch povedat neda.

katarinka289
6. jan 2014

@ynett ja som rodila na Antilskej 2/2012 a bola som na vzdycharni len chvilocku,lebo som cskala,co sa uvolni operacna sal na sekciu.No videla som tam rodicku ako isla so stojanom s infuzkou a manzel ju podopieral.Takze asi moze

sartira
7. jan 2014

@delina ahoj prosim ta das mi info,ako to bude zajtra u mudr.kristufkovej? rada by som k nej sla do poradne aj zazmluvnit, ci je naozaj naklonena prirodzenemu porodu, predpokladam,ze tymto smerom sa uberaju tvoje poziadavky, dakujem 🙂

delina
8. jan 2014

@sartira ahoj, prva navsteva dopadla na vybornu. Pokial bude porod bez komplikacii, nevidi problem v prirodzenom porode...

sartira
8. jan 2014

@delina tak to je super 🙂

barborav
9. jan 2014

Ahojte maminy 🙂 potrebujem radu. Prvy porod som mala cisarskym. Pri druhom asi bude tiez treba cisarsky,nakolko je pravdepodobne,ze sa budu opakovat problemy ako pri prvom, teraz sa chcem opytat to dolezite - pri prvom som mala zazmluvneneho lekara -nebudem menovat. Stalo to vela vela penazi,obisla som nemocku (co nebolo spravne riesenie,nakolko ma natahoval do dna,kedy mal sluzbu na porodnici,aby sa mu do toho nikto nemiesal,ze preco ma rodi on,rodila som v pondelok,ale uz v sobotu ma cez pohotovost hospitalizovali,mala som malo plod vody a monitor bol tiez horsi,pisala som mu sms ze co a ako, v nedelu mal zazmluvnenu pacientku ktora sa rozrodila,takze musel prist,dosiel ma pozriet a povedal ze musime pockat do pondelka kvoli tomu,ze v pondelok ma az sluzbu). Sposoby,akymi mi v pondelok roztahoval porodne cesty nebud opisovat,bolestive.nebudem zdrzovat kolko som rodila,atd, zaver -syn s viackrat omotanou pupocnou snurou a zeleny ako shrek-taktiez ako voda. Apgar bol dobry az na druhy pokus. Aaaa konecne ta otazka- ak budem mat indikovany cisarsky rez,naplanuju ma aj bez zazmluvnenia ci ma budu natahovat zbytocne ze to pojde prirodzene?

letuska007
9. jan 2014

@hallie
@ynett ahojte tehulky.dnes som bola na predporodnom kurze na antolskej.inak vrelo odporucam, lebo vam da info z prvej ruky. Do boxu sa nie je take jednoduche dostat lebo ze denne maju aj 12 porodov a o box je dost velky zaujem a maju iba jeden.takze ci ho dostanete je len o stasti.a tak je to aj s tou nadstandartnou izbou. Co sa tyka porodnika mas cas ist v 36 tt.lebo je to tam ako na beziacom pase.takze tvoj gynekolog ma na teba viac casu.a zazmluvnenie je zbytocne lebo aj tak ti viac pomahaju sestricky a porodnik pride tak na posledne zatlacenia.

ynett
9. jan 2014

@letuska007 vdaka za informácie. 🙂 na ten predpôrodný kurz stačí až nejako okolo 30 týždna?

hallie
9. jan 2014

@letuska007 dakujem, ja som sa zabudla spytat na poradni 🙂 sranda, mne lekar hovoril, ze box byva volny, aj kamoska ma taku skusenost. Zazmluvnovat ale urcite budem, ja idem na Antolsku rodit kvoli konkretnemu lekarovi 🙂 Dakujeme za info! 🙂

letuska007
9. jan 2014

@hallie a ja sa tam chystam rodit.mam yz aj vybraneho lekara na poradnu ale zazmluvnit nechcem.no dnes nam o tom rozpravala ta asistentka Jezikova.ale chcem si zavolat a ist si pozriet porodnu salu takze mozno mi ram daju nejake info.

letuska007
9. jan 2014

@ynett mozes tak od 28 tt.je to 8 sedeni a cviceni a mas v tom aj plavanie.

ynett
9. jan 2014

@letuska007 júj plávanie, super🙂 prosím ťa ešte jedna otázka, toto je stále platné o kurze:
Termíny:
Pondelok, streda a štvrtok o 8.00
Utorok o 11.00 hod
Piatok o 13.00 hod

Prihlásiť sa dá telefonicky denne od 7.00 do 7.45 hod na čísle 02/68673403 u p. Ježíkovej.

letuska007
9. jan 2014

Ten cas Ti urci ona kedy budes chodit.vlastne kedy sa vytvori nova skupina.ale vacsinou to byva v tychto casoch.a na plavanie uz mozes chodit aj teraz v pondelok od 13:00 - 14:00.a ak sa nemylim plati sa 3,50€

letuska007
9. jan 2014

@ynett Ten cas Ti urci ona kedy budes chodit.vlastne kedy sa vytvori nova skupina.ale vacsinou to byva v tychto casoch.a na plavanie uz mozes chodit aj teraz v pondelok od 13:00 - 14:00.a ak sa nemylim plati sa 3,50€

ynett
9. jan 2014

@letuska007 super, dakujem za informácie🙂

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte dievčatá, môžete prosím zahlasovať, akú ste mali skúsenosť s pôrodom na Antolskej tento rok? http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

matula0206
12. jan 2014

@barborav Vprípade stavu po cisárskom reze a indikácii na druhý cisársky rez nemusí byť zazmluvnený lekár.

heni79
12. jan 2014

@zevdavamama
Hm, aj by som to vyplnila, ale.... Chýbajú mi možnosti. Napr. predpôrodná príprava - nechodila som tam, pokladala som to za zbytočné. Ak som napr. o nejaký úkon ani nemala záujem, ako ho mám hodnotiť? 😕

zevdavamama
12. jan 2014

Heni, ktory?

barborav
12. jan 2014

@matula0206 a to mi potom hocijaky lekar da hocijaky termin alebo ako to je? Dakujem za odpoved 😉

delina
13. jan 2014

ahojte baby, aro predoperacne vysetrenie je prosim vas co? ked tam treba ist este okrem interneho predoperacneho.

jasminet
13. jan 2014

@delina nie je to kvoli epi, spinalu a podobne? neviem, to len tak tipujem 😅 😅

ekyna
13. jan 2014

Ahojte,
chcela by som sa opytat, ci mi viete niekto poradit ako kontaktovat doktorku Orozsovu z Antolskej ? Mala by som zaujem rodit u nej, i ked sa vraj neda zazmluvnit, ale ochotne pride k porodu, len k nej treba chodit do poradne. Treba jednoducho skusat volat na oddelenie a skusat si ju ziadat k telefonu alebo ma niekto na nu priamy kontakt - telefon alebo aj mail by bol super. Dakujem

kristinafifi
13. jan 2014

@barborav ak preferujes cisarsky, trvaj si na svojom a argumentuj tym, ze sa bojis, ze by ti pri vaginalnom porode mohla prasknut maternica...zazmluvnovat nemusis, je to ich zamestnanie...zelam vsetko dore 🙂

zasha
13. jan 2014

@letuska007 ahojky, ja sa snazim dovolat jezikovej uz treti tyzden, dokonca som tam raz bola aj odobne, ale mala dovolenku, nevies mi poradit ako sa k nej inak nahlasit? nemohla by som sa tam jednoducho dostavit? som uz v 34tt a este stale som tam nebola. mam aj listok od dr. co si mam priniest, oblecenie na cvicenie, prezuvky, a tak?
@ynett mne stale nedviha ☹
@letuska007 na to plavanie mozem prist bez toho ze som uz hovorila s jezikovou a bola objednana?a plavanie je priamo v antolskej? to by sa mi pacilo, urcite by som chcela prist 🙂

letuska007
13. jan 2014

@zasha ahoj ona bola prvy krat v praci min.tyzden vo stvrtok.bola tri tyzdne prec.skus jej volat hlavnev case medzi 7:15 -7:40. Ale podla mna keby si dosla vo stvrtok rano,aj s papierom od lekara a vsetko jej vysvetlila tak ta tam necha.nas je zatial v skupine 5bab. A nato plavanie mozes chodit aj bez kurzu. 🙂

zasha
13. jan 2014

@letuska007 jeej super, tak mi este prosim porad ci si mam este nieco doniest , kolko sa plati za kurz a o kolkej vo stvrtok rano a kde sa stretavate, u nej pri dverach? urcite pridem pokial sa do stvrtku nedovolam... takze sa uvidime 🙂
a bazen je kde prosim ta, kam mam ist. prepac za tolko vela otazok 😀

letuska007
13. jan 2014

@zasha kludne sa pytaj 🙂 ... dones si nieco pohodlne (teplaky, tricko) mozes aj nejake tenisky ale my sme minule boli len v ponozkach. Ked ale budes musiet ist napr. na wcko tak sa musis obut lebo je mimo telocvicne. Za jedno stretnutie sa plati 7,5 EUR. Ked uz mas zaplatene za kurz tak mas plavanie zadarmo. Ta p. Jezikova ti vypise formular, ktory pojdes zaplatit, podla toho na kolkych stretnutiach sa dohodnete. Inak stoji plavanie tusim 3 alebo 3,5 EUR a byva v pondelok od 13 do 14 hod. Cvicenia aj bazen su v rehabilitacnej casti - hned na prizemi pojdes do lava (oproti bufetu je vchod). Tam sa na recepcii spytas na cislo dveri lebo si to presne nepamatam. Keby si sa jej do stvrtka nedovolala, kludne ti dam potom cislo a mozeme sa stretnut pred nemocnicou 🙂 ...

zasha
13. jan 2014

@letuska007 no to by bolo super 🙂 dam ti vediet, budem skusat este volat zajtra pozajtra... ozvem sa ti stredu vecer ako som dopadla a dohodneme sa oki?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre