Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lejla77
14. jún 2007

ajuskamimi:
jeeeeeej, gratulujem - vela zdravicka 😵

golemocka
14. jún 2007

Ahojte. Takze uz to mam za sebou aj ja, tak sa s vami podelim. Termin porodu som mala 30.5. a maly sa prihlasil na svet o den neskor. Rano som zacala mat "bolesti" take uplne ze minimalne asi od stvrtej rano, ale do porodnice som isla az o jednej poobede, lebo fakt to nic nebolo. Doktor ma vysetril, povedal ze sa otvaram, tak ma rovno prijali. Absolvovala som klistir, co vobec nic nebolo, fakt uplna pohodicka, a potom som sa uz len prechadzala a cakala na kontrakcie. Boli v pohode, az na take dve alebo tri hodiny pred porodom sa to zacalo stupnovat, ale dalo sa to vydrzat. Manzela som mala pri porode, a teraz si fakt neviem predstavit ako by som to zvladla, keby tam nebol. Strasne mi pomohol ci uz psychicky alebo fyzicky. Bola som napichana infuziami, uplne vycerpana a on bol ten co ma budil na zachode, ked som tam zaspala, drzal ma za ruku, ked prisla kontrakcia, proste bol uzasny. Kontrakcie poslednu hodinu som mala kazde dve minuty a jedna trvala cca 50 sekund, takze dost to bolo natesno, a poviem vam, ze najviac co ma bolelo bolo vystrovanie pocas tych kontrakccii. To fakt sa nedalo zniest, moj doktor (dr. Cierny), mal co robit, pretoze som moc nespolupracovala, ale nakoniec sme to zvladli. To samotne tlacenie uz bolo fakt "vyslobodenie". Dve zatlacenia a maly bol vonku. V tom momente som na tu bolest zabudla. Naozaj je to tak. Ked uvidite ten uzlicek, ktory vam prinesu je to neopisatelny pocit. Meral 52 cm a vazil 3600 g, uplne zdravy chlapcek. Manzel videl vsetko, a to pritom je taka padavka, co sa tyka krvi a ihiel. Velmi mu dakujem a aj personalu aj doktorovi Ciernemu za trpezlivost so mnou, nakolko aj v lekarskej sprave som mala napisane "horsia spolupraca" 🙂
Baby, drzte sa, da sa to zvladnut, je to makacka, ale ten pocit potom je neopisatelny.

bubu25
14. jún 2007

ahojte,
chcem sa vas spytat, ci ste niektora bola na "prietokoch". 😕 Je to povinne pre vsetky mamicky? 😝

golemocka
14. jún 2007

Ja som bola na prietokoch. Neviem ci je to povinne, ale je to hlavne bezbolestne, je to ultrazvuk, pri ktorom ti zisti, ci dobre idu ziviny ku babatku

bubu25
14. jún 2007

golemocka, gratulujem k babinku a zelam jemu i tebe vela vela zdravicka a krasnych chvil v kruhu vasej rozsrastenej rodinky 😉

a v ktorom tt si na tych prietokoch bola?

golemocka
14. jún 2007

dakujeme, na prietokoch som bola cca v 39. tyzdni, ale myslim ze by sa mali robit skorej. Nastastie, som nemala ziadne komplikacie, takze som rada, ze to dobre dopadlo.

vesi
14. jún 2007

prietoky sú "povinné" a robia sa v 30. týždni, je to veľmi dôležité, tak zistia či bábätko dostáva cez pupočník úplne všetko čo potrebuje. ja osobne som ich mala zlé a hneď si ma tam nechali ani ma nepustili domov pre veci, ale nebolo to také zlé ako to vyzeralo.Už na druhý deň to bolo OK. Dokotor povedal, že si mohlo bábo vtedy keď to merali držať pupočník,preto mohli byť prietoky zlé, ale istota je istota.nechali si ma tam týždeň, dávali mi infúzie a asi 3 krát denne kontrolovalo ozvy plodu. okrem mňa tam s týmto bolo viac žien a všetky odchádzali domov OK. dokonca som sa sniektorými stretla potom v pôrodnici 😀 .V termíne.

lucqa
14. jún 2007

ajuska, golemocka gratulujem vam k syncekom a prajem vam aj im vela zdravia a rychle zotavenie po porode 😀

lusil2005
14. jún 2007

golemocka aj ja gratulujem!!!!
nech ste obidvaja zdravi a uzivate si jeden druheho.
mimochodom - naco sa to pise do tej spravy??? 😕 aby buduci porodnik vedel co ma cakat??? ja som sa nad tym uz zamyslala pri svojej sprave.

lejla77
15. jún 2007

golemocka:
gratulujem, vela zdravicka ! 😵

clea1
15. jún 2007

ajuska a golemocka gratulujem k babätkám a prajem všetko dobré. 🙂

mia114
15. jún 2007

ahojte 🙂
ja som sa tiez rozhodla ze budem rodit na antolskej 😉 tak som sa chcela opytat na jednu vec
kedy a ako sa mozem prihlasit na preporodne cvicenia k doktorke Jezikovej?
a ci potrebujem k tomu nejaky papier od ineho lekara?

clea1
15. jún 2007

ahoj mia, na cvičenie potrebuješ od svojho gynekológa odporúčanie. Prihlásiť sa môžeš osobne rehab. odd. č.dverí 17 alebo telefonicky 02/68673403 v po-pia 7.15-7.45 a str.-pia 12.15 -13.00

mia114
15. jún 2007

clea1, dakujem za info 😉
a este sa ta opytam ci staci ked sa objednam v 30tt vtedy idem k svojej lekarke na uzv tak by som si vypytala ten papier

clea1
15. jún 2007

stačí mia , lebo s. Ježíková berie na cviká až po 30tt

janetka
15. jún 2007

golemocka: ahoj, ja chodim teraz k dr. ciernemu, ale sme len v zaciatkoch a zatial som s nim spokojna, ty si ho mala zazmluvneneho? To si mala super porod.. aj ja chcem takyy 😉

stacynka
15. jún 2007

baby, ja len ze do junoviek napisala toto kikina sesternica:
Ahojte mamičky,
o 13:35 porodila Kika dcérku Ninu, 3720g, 55cm.
Pôrod bol vyvolaný okolo 9:00, takže to mali rýchlo za sebou.
Veľmi sa tešíme a ľúbime ich!
Kika pozdravujem Ťa 🙂
sesternica I.

certica
15. jún 2007

jej super, tak gratululeme kike 😎 , no pekne dlhu babiznu maaa!! 😀
a golemocka aj tebe patri gratulation 😉

lusil2005
17. jún 2007

no baby! co je s vami!?!?! 🙂
ako sa mate? nerodite? ci co? piiiiste, chcem nejake novinky... 😀

rybka78
18. jún 2007

ahojte,
mam pocit, ze vsetky najvacsie dopisovatelky su asi s babatkami v nemocnici. tak to treba osviezit. 🙂
ja prave zacinam MD a rozmyslam, co bude o robit, kedze na tyzden som si vymyslela aktivity a potom sa uvidi...

lusil, tebe zistili streptokoka a si pisala, ze ti davali antibiotika pocas porodu. kedy ti ich zacali podavat ako? tabletky alebo do zily infuziou?

vydata
18. jún 2007

cauko rybka nebola som v piatok na cviceni lebo som bola mimo BA.
Co bolo na cviceni????teraz v piatok ides????
Dnes som bola na ultrazvuku a babatko ma 3300g a som v 38tt neni to troska vela???

rybka78
18. jún 2007

ahoj vydata, 🙂

v piatok sme preberali ake polohy treba zvolit na zmiernenie kontrakcii, opakovali si dychanie a cvicili sme na fitloptach (dlhsie ako minule). 🙂

inak ak chce ist tvoj muz k porodu a este ste neabsolvovali prednasku, bude 25.6. o 12, 30.

idem aj teraz v piatok. uz sa aj tesim.

mne veru doktor nehovoril, kolko moja mala vazi. iba mi povie, ci rozmery zodpovedaju danemu tt. minule som vsak citala, ze urcenie vahy v poslednych tyzdnoch je dost nepresne. su tam vraj velke odchylky, lebo male je uz dost velke 😀 a nevedia ho uplne presne zamerat. takze to ber s rezervou. a este som posmejdila v mudrej knihe kde sa pise, ze od 36tt je denny prirastok dietata 28g, takze ak budes mat porod na termin, este stale bude mat male do 3700g, co je dobre, nie?

lusil2005
18. jún 2007

rybka zacali mi ich podavat okamzite ako som prisla na salu, cize asi tak pol hodinu pred porodom. vies, u mna to bolo strasne rychle kedze doktor ma prvy krat uvidel ked som bola otvorena na 7 cm a mala som uz 2-3 min. kontrakcie. ledva mi stihli spravit pripravu. (inac - esteze som bola oholena... keby ma mali aj holit, neviem neviem ako by to dopadlo) pichli mi infuziu, (co bolo dost obtiazne vzhladom na to ze som sa im tam zacala kazdu chvilu metat) ta kvapkala asi 10 min, a mala ucinkovat dalsich 30 minut... ale po 20. minutach sa zmilovali a dovolili mi tlacit 😀

vydata to mas asi tak ako ja. ja som mala v 36 tt 2800 gramov a nakoniec som porodila 3700gramovu dcerku 🙂

lilynka
18. jún 2007

ahojte 🙂

trosku sa tu votriem 😅 gratulujem vsetkym mamickam 😀 a mamickam cakatelkam drzim palceky, aby vsetko dobre dopalo (a zaroven aj sebe) 😉

chcela som sa opitat ci niektora nemate skusenosti s MUDr. Marsikom? chodim k nemu do prosanusu a chcem si ho zazmluvnit, tak som chcela len take bezne info ak ste niektora unho uz rodili.

dakujem 🙂

rybka78 ta pondelkova prednaska bude dolu v c. 17?

rybka78
18. jún 2007

ahoj lilynka,

nepamatam si cislo miestnosti 😅 , ale mala by byt tam, kde byvaju cvicenia. este nam to v piatok p. Jezikova zopakuje 🙂, tak dam vediet.

lilynka
18. jún 2007

rybka diky 🙂 mozno pridem aj ja v piatok, zacala som chodit na cviko este koncom maja no a potom sa mi drobatko spustilo velmi nizko a tlacil jak besny, tak mam od vtedy naordinovany klud (pohyb - wc, sprcha, ale od minuleho tyzdna som uz zacala bezne fungovat po byte, to sa nedalo v kuse lezat a dnes som dokonca aj bola v meste na nakup 😅 )
v stredu mam poradnu, tak ked bude vsetko ok pridem cvicit 😉

adka26
19. jún 2007

Chcela som sa spytat na tu prednasku pre oteckov, ci je ten termin isty a ci staci prist do tej telocvicne alebo sa trebaniekde dopredu ohlasit. Rodit sa chystam v BA ale nie som z BA preto ani nechodim na tie cvicenia ale tu prednasku by sme s manzelom v kazdom pripade absolvovat chceli.

Dakujem za odpoved

lusil2005
19. jún 2007

adka staci prist aj s ockom a materskou knizkou 😉

rybka78
19. jún 2007

adka,
termin je isty. 🙂 bude trvat asi dve hodiny. 🙂

vydata
19. jún 2007

Jaj diky rybka.Ja uz som si myslela ze budem mat velke babo a budem rodit - ani neviem ako.Lebo sa porodu hrozne bojim.Toho 25.6. tam urcite pojdem aj s manzelom.A uz v piatok na cvicko tiez len sme boli minmo BA.
A nevies bola si uz na prednaske o epidurale co spominala p.Jezikova ze byva kazdu stredu o 14.00. tam ma musi poslat lekar alebo tam mozem ist sama???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre