Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ciefulik
27. jan 2010

určite osoba pri pôrode NEPOTREBUJE prednášku 😉

ja som porodila vo štvrtok o 19.00 hod a bolo plno, o pol piatej som prišla na jediný voľný box 😀

lucia - super ste dopadli!! ja som v 24tt išla pre istotu na kontrolu kvôli tvrdnutiu bruška a zostala som tam 7 TÝŽDŇOV!!!!!!!!!!!!! a ďalších 7tt doma v posteli s prísnym kľudovým režimom, čiže iba ležať a na wc!! našťastie sme sa donosili do ukončeného 38tt a dr až potom povedal, že WOW, lebo to bolo iba 50na50!!

radšej opatrnosť maminky!!!

januska26
27. jan 2010

Ciefulik, no ja som mala brusko zase cely cas nizko, som sa tiez bala, ci to donosim, bola som od 30tt doma-kludovy rezim , no a pozri🙂Prenasam a maly furt nic a dr. hovoril, ze to ani nevyzera, ze by sa chystal🙂tak nechapem, ale tak som rada, ze bude donoseny🙂
A som zvedava, co tam v piatok bude, zase sama tam byt nechcem, sak sa tam zblaznim-lebo ani neviem, kedy mi to budu vyvolavat, snad do druheho dna urcite🙂)

maminnka
27. jan 2010

ciefulik, dakujem... pytala som sa preto, ze mi jedna mamicka, co rodila pred 2 mesiacmi tvrdila, ze oni museli mat s manzelom v knizke poznamku, ze skolenie absolvovane. Diky ze si mi potvrdila, ze to uz davno neplati.

lucia169
27. jan 2010

januska drzim palce, nech uz to bude prirodzeny alebo cisarky, hlavne aby ste boli obaja v poriadku. Snad pre teba nejaku volnu postel najdu 😉

Ciefulik fuha 7 tyzdnov, to je vela, ale co pre mimco neurobime, ja mam nastatsie krcok v poriadku, behal tam okolo mna taky mlady dr. Urban, bral to vsetko dost vazne, ze som dobre urobila ze som prisla a radsej dva krat zbytocne ako neskoro atd. zavolal si na konzultaciu aj Dr. Kostolneho, starsi doktor, nalez zhodnotil a pustil ma domov. Dr. Kostolny mi zachranil pri prvom porode syna, aj teraz posobil velmi odborne, tak mam dalsieho v uzsom vybere, rodila u neho dva krat aj kamoska a bola velmi spokojna, taky stoicky kludny, co ja hysterka potrebujem. Ved uvidime. 😨

maminnka a co sa tyka toho otecka pri porode, ja rodim az za dva a pol mesiaca tak mozno sa dovtedy situacia zmeni a budem potrebovat peciatku, ale ty to sand budes mat bez komplikacii a nebudete musiet ist, ved to uz mas zapar, aj tebe drzim palce

maminnka
27. jan 2010

Lucia,
dakujem 🙂 veru, za par a to mi tu ukazuje o tyzden menej, ako mam 🙂

adija13
27. jan 2010

dugyna - epidural stoji 106 EUR, pritomnost manzela pri porode 17 EUR. no a moj manzel sa rozhodol, ze pojde k porodu az som bola na sale a utekal zaplatit, prednaska ziadna

dugyna
27. jan 2010

lucka tak sa drzte a nech je vsetko ok.
adija a ostatne baby dakujem za info o cenach..dost ma vytaca ze za epidural pytaju take peniaze..to je hrozne..

natinka228
27. jan 2010

awoooj maminky možno toto bude uplne od veci ale potrebujem sa vas spytat ........v marci by som mala rodit a cele teho.....chodim na antolsku a tak by ma zaujmalo ci tam musim aj rodit...ci nemožem ist napriklad do ružinova alebo na kramare.......

januska26
27. jan 2010

Natinka, urcite mozes, je to len a len na tebe..ale preco nechces v Antolskej?Kvoli tomu, co bolo v spravach?Ja rodim kazdu chvilu a malo by to byt na Antolskej, ja verim, ze vsetko dobre dopadne, co som pocula, tak najlepsie vybavena porodnica na Slovensku je prave antolska, vsetky najrizikovejsia pripady z celej republiky prevazaju tam, a ja si myslim, ze je tam velmi vela profesionalov...musime im verit🙂)

ciefulik
27. jan 2010

ja môžem potvrdiť, počas celej dlhej hospitalizácie a aj pôrodu som bola spokojná s antolskou 🙂

evil15
28. jan 2010

Dobré ránko vidím že sa tu trošku preberá čo bolo včera v správach a môžem povedať že nech si vravia čo chcú ja pôjdem určite rodiť na Antolsku bola som pozrieť aj iné pôrodnice ale to čo mi ponúkli na Antolskej mi nikde neponúkli a aj ten prístup bol super milé sestričky ktoré nám povedali s mm čo a ako bude načo sa pripraviť atd a to čo písu alebo hovoria noviny sa nejako nezaťažujem lebo náš bulvár je jedna veľká katastrofa a z omrvinky spravia hned smetisko ...

maminnka
28. jan 2010

presne, ani mna ten vcerajsi prispevok neodradi, nestastia sa stavaju vsade, a kde je vela porodov, tak tam samozrejme, statisticky viac. Len niekde sa to ututle a niekde sa s tym hrnie do medii. A ten vcerajsi prispevok mi prisiel paradne nafuknuty, s porodnickymi kliestami sa rodi na celom svete... niektore mamicky im vdacia za to, ze ich deti ziju...

k.a.t.k.a.
28. jan 2010

a co sa stalo? 😕 ja som nic nezachytila

k.a.t.k.a.
28. jan 2010

uz som si precitala 😔 Na tu mamicku sa pamätam, boli sme naraz hospitalizovane 😔

adija13
28. jan 2010

ja mam uplne zimomriavky na tele, ja som s tou maminou, v den mojho odchodu obedovala a este sme sa bavili o porode, hovorila mi, ze jej museli malu vytahovat kliestami.
malinku mala pri sebe pocas hospitalizacie. to by to babatko neplakalo?
juj, je mi to luto. ☹

jasminet
28. jan 2010

ja neviem, velmi tomu nerozumiem, ale osobne si predstavujem, ze zlomene rebra a klucna kost asi dost bolia, nie je mi jasne, ako mohli 5-6 dni s dietatom v nemocnici manipulovat (ci uz mama alebo sestricky alebo pri vizite lekar) a to dieta neplakalo? nebolelo ho to? 😅 a ked este hovorila, ze doma ako keby nieco "prasklo"...?

mode
28. jan 2010

nie prasklo ale praskalo. ak bol tazky porod, viem si predstavit, ze dietatko je par dni prilis vycerpane na plac. moje tiez v porodnici len spalo a prebralo sa az doma. ale deckari museli mat asi hrknute ak na take nieco neprisli. rodicov je mi velmi luto. neviem ako by som nieco take zniesla.

adija13
28. jan 2010

pocujte, tam boli dennodenne vizity, babatka 2x za den prehmatavali, pocuvali, kontrolovali. to by xy loekarov na nic neprislo?? mne to nejde do hlavy, ved mna tam drzali o 3 dni dlhsie kvoli zltacke a zvysenym hodnotam.

k.a.t.k.a.
28. jan 2010

presne tak vizity 2x do dna a nie tym istym lekarom, striedali sa 4, ze by ani jeden z nich na nic neprisiel? 😕 v kazdom pripade mi je malickej luto ☹

jasminet
28. jan 2010

ved to, nasu tam stale natahovali, prehmatavali... to sa mi nezda. babo sa 2x za pobyt kupalo... 😅
samozrejme, nech je mala co najskor ok.

lucia169
28. jan 2010

mna to tiez neodradi, na jednej strane mi je luto rodicov a hlavne tej malickej, na druhej strane mi pride 5 zlomenych rebier vela na to, ze by si to nikto nevsimol, klucna kost sa pri porode zlomi, to sa stava, ale rebra. No neviem co si mam o tom mysliet, zvlast ked viete ako kupu babetka, drzia ich za hrudnicek, ved to by si musel niekto vsimnut. Skor mi to pripada ze niekomu to babetko padlo, alebo nieco podobne, myslite ze pri porode sa moze zlomit az 5 rebier, ved hrudnicek je mensi ako hlavicka a ked ta prejde tak telicko zvykne vyklznut.

evil15
28. jan 2010

ja si myslím presne to čo ty lucka že niekto doma zle držal, alebo mu nebodaj aj padlo to bábo ale nechce sa mi veriť že si to v nemocnici nevšimli ešte tu klučnu kosť by som vedele pochopiť že má zlomenú ale to by jej hned po pôrode povedali lebo aj ja som ju mala zlomenú ked ma mama rodila lebo som bola veľká 🙂)) ale všetko dobre dopadlo mame povedali ako sa má o mna starať a bolo po všetkom ale tie rebrá sa mi nechcú veriť aj ked som sama ešte nerodila a neviem to posúdiť ale zdá sa mi to že niekto chce pošpiniť meno Antolskej ... ved ked to zistili až po 10 dnoch a to čo robili tie dni a bábo v pôrodnici neplakalo alebo ako??? zdá sa mi že je tam nejako veľa nezrovnalostí ...

natinka228
28. jan 2010

januska26 dakujemmm pekne.....welmi som sa nalakala co som v spravach pocula..........hnet so zacala panikarit.....ale teras som už v klude

natinka228
28. jan 2010

je to určite čudne a dost nejastne.....a co tie mami co tam umreli o tom ste nic nepoculi?????možno zvelicujem som prvorodicka a cem aby to prebehlo ako ma zo vsetkyym a fakt by som nechcela ani pritom umriet......v dneskajsej dobe aby niekto umrel pri porode????.......... co moja mamina stale hovorii že sa da povedat že sa už rodi na vratnici že to nic nenii mi to nejako nejde do hlavy....... ja už len mesiac a idem nato tak cem mat aspon malu istotu že sa dostanem aj domou s maliim ....bes urazou alebo nedaj bože s listom umrtia

lucia963
28. jan 2010

ako to je na antolskej mam si do pôrodnice zbaliť uplne všetko? aj pre bábo aj pre seba? alebo tam niečo aj dávaju? v ružinove maju pre bábätka aj oblečenie,dostali sme aj plienky aj kremik a mastičku na prebalovanie a su tam aj na každej toalete vložky ako je to teda na antolskej?

jasminet
28. jan 2010

natinka - o tych mamach sme poculi, to sa stalo v maji a ja som rodila koncom juna. tiez mi to na klude nepridalo ☹ , ale hlavne mojim rodicom. nakoniec mi zaplatili doktora, ja som chcela rodit bez zazmluvnenia. hlavne preto, ze som tam nikoho nepoznala.

lucia - pre seba si zober vsetko, vlozky, podlozky do postele, kozmetiku, toaletak, nejaku misku alebo tanierik na jedlo (ked nestihnes obed, je tam taka oprskla teta proviantacka), koselu, zupan... uteraky
pre babo ti stacia iba plienky jednorazovky a vlhcene utierky. oblecenie, maste a vsetko ostatne ti daju priamo tam.

k.a.t.k.a.
28. jan 2010

koselu davaju .. ak ti nevadi klasicka nemocnicna biela 😉

s tymi umrtiami na antolskej .. medzitym viem urcite minimalne o jednom v ruzinove a nikto to nemedializoval 🙄

lucia963
28. jan 2010

ďakujem za odpovede a ešte ake su tam tie poplatky za izby,pôrodny box či čo,plati sa to až po pôrode alebo vopred? v ružinove som platila až po pôrode..

julietka
28. jan 2010

ahojte 🙂
ked spominate zazmluvnenie lekara a tie umrtia na antolskej..tu jednu zienku som poznala..mala dokonca zazmluvnenu lekarku a dokonca to bola jej kamaratka, takze je jedno ci mate alebo nemate zazmluvneneho lekara...

a presne ako hovori katka, umrtia zien sa stavaju, zial ,aj v dnesnej dobe ale niekto ma asi zaujem skompromitovat antolsku, preco sa nemedializuju aj te ostatne prirpady?
A viem ze zeny si mnohokrat mozu za to aj same, zial, pretoze zamlcia ze uzivaju nejake lieky, alebo alergiu na lieky a potom maju co robit lekari aby zachranovali, niektorym sa to zial stane osudnym...

maminnka
28. jan 2010

veru, tie umrtia su tragedia, ale kto moze povedat, ze inde by sa to tym nestastnym zenam a ich rodinam nestalo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre